VyprVPN Recenze (2020): Bezpečné a snadné! | VPNOpřehled

VyprVPN Review (2020) – bezpečné a snadné použití

VyprVPN je silným soutěžícím mezi VPN a je vlastněna společností Golden Frog. VyprVPN se nachází ve Švýcarsku, kde jsou zákony o ochraně soukromí pro poskytovatele VPN velmi výhodné. Aby byla zaručena nejlepší úroveň bezpečnosti, společnost Golden Frog vyvíjí a řídí mnoho svých vlastních služeb a technologií. Například si vytvořili svůj vlastní protokol VPN a mají úplnou kontrolu nad vlastní serverovou sítí namísto pronájmu serverů od externích stran. Díky tomu je server VyprVPN jedním z nejbezpečnějších poskytovatelů VPN na trhu. Rychlost jejich serverů bohužel není tak dobrá, jak se jim zdá, alespoň podle našich zkušeností. Chcete se dozvědět více o VyprVPN a našich myšlenkách na jejich služby? Prověříme podrobně tohoto poskytovatele, takže si prosím přečtěte!


Specifikace VyprVPN

 • Současná spojení: 3-5
 • Torrentů: +
 • Netflix: +
 • Operační systémy: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protocollen: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon
 • Zásady protokolování: Žádné záznamy
 • Servery: 700+ serverů ve více než 70 zemích
 • Cena: Od 2,50 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Rychlost – Jak rychle je VyprVPN?

Aby VPN fungovala dobře, potřebuje slušné pracovní rychlosti. Koneckonců, nechcete čekat půl hodiny, než si budete moci prohlédnout jednoduché video na YouTube. Mnoho sítí VPN zpomaluje vaše připojení k internetu. Důvodem je povaha VPN: služba odešle váš datový provoz přes jiný server, což stojí čas. Síť VPN však může také zvýšit rychlost vašeho internetu: Pokud váš poskytovatel internetových služeb ručně snižuje vaši šířku pásma, VPN vám pomůže obejít tato omezení. Jak tedy VyprVPN dělá z hlediska rychlosti? Podívali jsme se na to.

Výsledky testu rychlosti VyprVPN

Nejprve jsme studovali vliv VyprVPN na naše připojení k internetu. Udělali jsme to pomocí testů rychlosti poskytovaných společností speedtest.net. Studovali jsme rychlost ping, download a upload mnoha serverů VyprVPN. Všechny tyto testy byly provedeny z Nizozemska.

Rychlost bez VPN (Speedtest.net):

VyprVPN nejrychlejší prázdný test

Výše uvedený obrázek ukazuje výsledky testu rychlosti našeho běžného připojení k internetu bez použití VPN. Tento test použijeme jako prázdný test k porovnání dalších výsledků.

Rychlost s místním serverem VyprVPN (Speedtest.net):

VyprVPN nejrychlejší místní server

Toto jsou výsledky testu rychlosti při použití nejrychlejšího dostupného místního serveru VyprVPN. Jak vidíte, výsledky se příliš neliší od našeho slepého testu. Ve skutečnosti náš ping klesl, což znamená, že reakční doba našeho spojení je s tímto serverem VyprVPN o něco lepší než bez něj. Rychlost stahování i odesílání se mírně snížila, ale ne dramaticky. Toto jsou velmi dobré výsledky pro jakýkoli server VPN.

Rychlost se serverem USA (Speedtest.net):

VyprVPN nejrychlejší americký server

Toto jsou výsledky rychlého testu nejrychlejšího amerického serveru VyprVPN dostupného v okamžiku testování. Nakonec to byl server v New Yorku. Z těchto výsledků lze usoudit, že naše internetová rychlost se dramaticky snížila. Naše ping se drasticky zvedl. Rychlost stahování klesla na méně než 5 Mbps, což je pokles o více než 80%. Také naše rychlost nahrávání klesla na pouhých 10 Mbps. Jinými slovy, americké servery společnosti VyprVPN výrazně zpomalily naši internetovou rychlost (v Nizozemsku).

Rychlost při každodenním používání

Testy rychlosti udávají rychlost vašeho připojení v číslech. Abychom získali představu o skutečném výkonu, testovali jsme VyprVPN také při našich každodenních činnostech. Naše zjištění jsou celkově celkem pozitivní: spojení někdy zaznamenalo určité zpoždění, ale ve většině případů nám nebránilo. Procházení, streamování, Netflix a sledování videa na YouTube vše proběhlo hladce. Načtení stránek občas trvalo trochu déle, ale toto zpoždění nestačilo k vytvoření skutečných problémů nebo obtěžování.

Při hraní a stahování jsme narazili na závažnější problémy. Během hraní hra sama hrála relativně hladce, i když načítání někdy trvalo déle. To může být velká nevýhoda při online multiplayerových hrách. Stahování torrentů trvalo také překvapivě dlouhou dobu. Byli jsme nuceni čekat na stahování asi dvakrát tak dlouho, jak obvykle.

Jednou z výhod VyprVPN je to, že automaticky zobrazuje živou rychlost každého serveru v jeho síti, pokud byste si ji měli vybrat. Proto je velmi snadné vybrat nejlepší a nejrychlejší server. Kromě toho můžete jednoduše klepnout na „Nejrychlejší server“ a v tu chvíli se automaticky připojit k nejrychlejšímu serveru..

Rychlost závěru VyprVPN

 • Lokální servery VyprVPN jsou velmi rychlé a sotva ovlivnily naše připojení.
 • Americké servery způsobily vážné zpoždění našeho internetového připojení.
 • Procházení, streamování a sledování Netflixu a YouTube šlo celkem hladce.
 • Při hraní a stahování jsme trpěli určitým zpožděním.

Bezpečnost – Jak bezpečný je VyprVPN?

Jedním z nejdůležitějších aspektů jakékoli VPN je její bezpečnost. Koneckonců, mnoho lidí se rozhodne získat VPN, protože chtějí chránit svá data. Proto je důležité zkontrolovat, jak dobře konkrétní VPN, jako je VyprVPN, chrání vaše online informace a provoz. Proto se tato část zaměří na protokoly, které VyprVPN používá, na jejich zásady protokolování, na přepínač zabíjení a na osobní informace, které od vás potřebují k založení účtu..

Protokoly

VyprVPN nabízí čtyři různé protokoly. Jedná se o OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP a Chameleon. OpenVPN je velmi silný protokol, který bychom vždy doporučovali. Chameleon je šifrovací formát VPN vyvinutý společností Golden Frog. Protokol je založen na OpenVPN, ale také šifruje metadata. Proto je možné obejít DPI (Deep Packet Inspections) provozu VPN vládami a online streamingovými službami, jako je Netflix. Třetí strany ji již nemohou při použití VPN zjistit, takže nemohou blokovat ani vaše použití VPN. Díky tomu je Chameleon bezpečným a pohodlným protokolem. Chameleon je však k dispozici pouze pro členy VyprVPN s prémiovým předplatným.

Protokolování a soukromí

VyprVPN je služba VPN s nulovým protokolem. To znamená, že neuloží žádná data o vašem použití. Zásady protokolování VyprVPN byly nezávisle auditovány společností s názvem Leviathan. Tento audit ukázal, že VyprVPN neuloží žádné identifikovatelné protokoly bez povolení uživatele. Zlatá žába ve svých zásadách ochrany osobních údajů výslovně uvádí, že se neprihlásí:

 • Skutečné (místní) IP adresy
 • IP adresy přiřazené uživatelům
 • Doby připojení
 • Datový přenos / obsah online komunikace uživatelů
 • DNS požadavky

Společnost je navíc neutrální vůči síti, což znamená, že nediskriminuje zařízení, protokoly nebo aplikace. Rovněž slibují, že vaše internetová rychlost nebude omezována.

VyprVPN vás může požádat o sdílení osobních údajů, včetně vašeho jména, e-mailové adresy, telefonního čísla, platebních údajů a adresy. Toto je hlavně nabídnout podporu a udržet si aktuální informace o nejnovějších zprávách. Shromažďování osobních údajů se vždy děje prostřednictvím formulářů, kde je jen na vás, zda chcete určité informace sdílet nebo ne.

V minulosti společnost VyprVPN vedla záznamy o svých uživatelích, což bylo jasně uvedeno v jejich podmínkách. To ukazuje, že byli průhlední. Nyní však mají přísnou politiku bez protokolování. Od zavedení této nové politiky se zdá, že se tím drží. Jinými slovy: není příliš žádného důvodu se obávat, že VyprVPN může zaznamenávat vaše data za zády.

VyprVPN také vlastní vlastní síť serverů, včetně serverů DNS. Proto mohou zajistit optimální bezpečnost a soukromí. Do jejich služeb nejsou zapojeny žádné třetí strany, což znamená, že šance na únik DNS jsou velmi malé. Tímto způsobem může VyprVPN zaručit větší anonymitu online.

Zabijte spínač

Zabít VypnoutVyprVPN má také svůj vlastní přepínač zabíjení. Aktivaci můžete provést nastavením vašeho softwaru VyprVPN. Klikněte na tlačítko a přepínač zabití se zapne. Klepnutím na něj ještě jednou vypnete. Možné jsou také další konfigurace přepínače kill: Můžete se rozhodnout, zda chcete aktivovat přepínač kill pouze při spuštěné aplikaci, nebo zda chcete, aby fungoval vždy. Pokud vyberete první možnost, budete moci procházet bez VPN, jakmile zavřete software. Ten zajistí, že se nikdy nebudete chovat online nechráněný.

Jaké informace VyprVPN potřebuje?

Při vytváření účtu VyprVPN musíte službě poskytnout některé osobní informace. Budete požádáni, abyste uvedli své jméno a příjmení, e-mailovou adresu a heslo pro svůj účet. Kromě toho budete muset sdílet své platební údaje. Můžete použít anonymní e-mailovou adresu a také jim dát jiné jméno, ale za tuto službu budete vždy muset zaplatit způsobem, který vás umožní identifikovat. VyprVPN proto nemůžete používat zcela anonymně.

Závěr bezpečnost VyprVPN

 • VyprVPN pracuje s OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP a Chameleon (protokol Golden Frog).
 • Golden Frog vlastní všechny servery ve své síti.
 • Tato služba VPN má zásady nulového protokolu, které byly nezávisle auditovány.
 • VyprVPN má přepínač zabíjení.
 • Abyste mohli vytvořit účet VyprVPN, budete muset sdílet jméno a příjmení, e-mailovou adresu, heslo a bankovní údaje..

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je VyprVPN?

Kromě bezpečnosti a rychlosti VPN je také velmi důležitá jeho uživatelská přívětivost. Bez funkčního softwaru bude pro zákazníky stále nemožné používat i nejbezpečnější VPN na světě. Tato část proto bude konkrétně studovat použitelnost VyprVPN.

Web VyprVPN

Webové stránky VyprVPN jsou barevné a snadno se navigují. Domovská stránka obsahuje jasný banner, který vás pošle přímo na stránku objednávky. V horní nabídce najdete také další informace o VPN v části „Proč používat VPN?“A popis mnoha funkcí VyprVPN v části„Funkce“. Kromě toho si budete moci stáhnout software pro různé operační systémy pod „Aplikace VPN„.

Celý web je jasně strukturován. Na většině stránek však získáte relativně málo informací, protože mnoho místa zabírají obrázky. Pokud se chcete skutečně dozvědět více o VPN nebo možnostech VyprVPN, budete často zasláni na nejčastější dotazy..

Webové stránky VyprVPN

Celkově je web VyprVPN dobře strukturovaný, i když nemusí existovat tolik informací, jaké by někteří uživatelé chtěli vidět.

Instalace VyprVPN

Proces instalace VyprVPN je velmi snadný. Kliknutím “Aplikace VPN“V horní části webu se ihned ocitnete na správné stránce.

Instalace VyprVPN

Software jsme stáhli do počítače se systémem Windows. Pokud ji chcete nainstalovat sami, můžete jednoduše postupovat takto:

 1. Klikněte na logo operačního systému na „Aplikace VPN“.
 2. Klikněte na modrou „Stažení” knoflík. Stahování začne automaticky.
 3. Otevřete stažený soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce nastavení.
  Obrazovka nastavení VyprVPN
 4. Po dokončení instalace klikněte na „další” a pak “Dokončit“.
 5. Software VyprVPN se otevře automaticky. Přihlaste se a můžete začít hned.

Vzhled VyprVPN a snadné použití

VyprVPN Software

Software VyprVPN má velmi typický vzhled. Připomíná nám to například software ExpressVPN. Můžete okamžitě vidět zvolený server s velkým ‘Připojit‘Tlačítko pod. Kliknutím na umístění serveru (nebo ‘Servery“Na spodní straně), uvidíte kompletní seznam serverů. Můžete také zvolit automatické připojení k nejrychlejšímu dostupnému serveru kliknutím na „Nejrychlejší server“. Jakmile se připojíte, pozadí klienta se změní ze šedé na fialovou, což mu poskytne jedinečný vzhled.

Karta ‘Přizpůsobte‘Odhalí více přizpůsobitelné možnosti. Rozhodněte se, zda chcete aktivovat ochranu Wi-Fi nebo přepínač kill, který protokol používáte a zda se software VyprVPN spustí spolu s počítačem. Můžete také upravit předvolby DNS a možnosti adaptéru TAP.

Kliknutím na tři řádky v levém horním rohu budete navíc moci zobrazit informace o účtu a softwaru, požádat o pomoc nebo se vydat na blog.

Celkově vzato je software VyprVPN velmi snadno použitelný. Zákazníci nedostávají přehled možností, ale stále si mohou sami nakonfigurovat spoustu funkcí. Díky tomu je pěkná a efektivní aplikace.

Ceny a způsoby platby

Stejně jako u mnoha jiných poskytovatelů VPN závisí cena VyprVPN na délce vašeho předplatného. Uvažujete o výběru ročního předplatného? Pak v průměru zaplatíte za měsíc nižší cenu, než kdybyste si vybrali měsíční předplatné. Níže naleznete předplatné, které VyprVPN aktuálně nabízí.

Aktuální předplatné VyprVPN

Jak vidíte, nejlevnější předplatné VyprVPN je jeho dvouletý plán, který vás stojí jen 2,50 $ měsíčně (účtováno jako 60 $ každé 2 roky). Všechny výše uvedené plány zahrnují použití předplatného na maximálně pěti zařízeních a použití vlastního protokolu Chameleon VyprVPN.

VyprVPN také nabízí obchodní předplatné. Tato verze softwaru je specificky zaměřena na podniky a jejich zaměstnance. Tuto verzi můžete vyzkoušet zdarma pomocí zkušební doby. Poté bude pravidelné obchodní předplatné stát 229 $ ročně, zatímco jejich balíček VyprVPN pro Business Cloud (který zahrnuje VyprVPN Cloud, vyhrazenou IP adresu a dedikovaný server) je 349 $ ročně.

VyprVPN umožňuje několik různých způsobů platby:

 • Kreditní karta
 • PayPal
 • UnionPay

Bohužel, žádný z těchto způsobů vám nedovolí zůstat zcela anonymní, což znamená, že musíte vždy sdílet některé osobní údaje a platební údaje s VyprVPN..

Služby zákazníkům

Zákaznické podpory VyprVPN lze dosáhnout různými způsoby. Nejprve se můžete spojit se zlatým žabím botem na svých webových stránkách. Jednoduše klikněte na tlačítko chatu v pravém dolním rohu. Pokud bot nemůže odpovědět na vaši otázku, dostane vás do kontaktu s „skutečnou“ podporou.

Živý chat VyprVPN vám umožňuje kontaktovat zaměstnance, kteří se pokusí odpovědět na vaši otázku nebo dotaz. Pokud je to možné, pošlou vám odkaz na článek na svých webových stránkách obsahující další informace. Tento live chat je rychlý a snadný. Po vyžádání živé relace chatu (která zahrnuje zadání vašeho jména a e-mailu), budete okamžitě mluvit s členem týmu podpory.

Kromě chatu si můžete otevřít zákaznickou podporu. To vám umožní popsat problémy, se kterými se setkáváte ve zprávě, kterou pak můžete odeslat na správné oddělení prostřednictvím webu VyprVPN. Chcete-li odeslat dotaz, klikněte na ‘Podpěra, podpora‘V horní části domovské stránky a poté ‘Odešlete žádost‘ Vyberte kategorii, která nejlépe odpovídá vašemu dotazu. Vyplňte svůj e-mail a předmět a položte otázku. Pokud chcete, můžete vyplnit svůj operační systém a přidat přílohy, abyste lépe ilustrovali svůj problém. Odpověď dostanete e-mailem během několika pracovních dnů.

Použitelnost závěru VyprVPN

 • Web VyprVPN i jejich software jsou jasné a uživatelsky přívětivé.
 • Instalace VyprVPN je rychlá a snadná.
 • VyprVPN nabízí měsíční, roční a dvouletý plán.
 • Za předplatné VyprVPN není možné platit anonymně.
 • Podporu VyprVPN můžete kontaktovat prostřednictvím robota, živého chatu a systému prodeje vstupenek, který funguje prostřednictvím e-mailu.

Síť serveru VyprVPN

Síť serveru VPN je neuvěřitelně důležitá. Díky velké a široké síti budete moci odblokovat více částí internetu. Koneckonců si budete moci vybrat z nesčetných míst na světě, což vám poskytne větší svobodu online. Na druhé straně vám vyhrazená adresa IP může poskytnout větší jistotu a konzistenci než dynamická adresa IP. Pravděpodobnost, že adresa IP, kterou používáte, je na černé listině, je mnohem tenčí.

Tato část se zaměří na síť serveru VyprVPN a možnost vyžádat si vyhrazenou IP adresu.

Počet serverů a umístění

VyprVPN má přes 700 serverů na více než 70 místech. Navíc mají více IP na server, takže počet IP adres pod kontrolou VyprVPN je přes 200 000. Existují servery v Severní Americe, Střední Americe, Jižní Americe, Oceánii, Africe, Evropě, Asii a na Středním východě. Kromě toho jsou do sítě neustále přidávány nové servery a umístění. V níže uvedeném seznamu naleznete všechna aktuálně dostupná umístění serveru:

Síť serveru VyprVPN

VyprVPN má navíc kontrolu nad vlastní sítí serverů. Pronajímání serverů třetími stranami se neúčastní. To zvyšuje bezpečnost serverů a teoreticky by to mohlo vést ke stabilnější a vyšší rychlosti.

Vyhrazená adresa IP

VyprVPN vám umožní pracovat s vyhrazenou IP adresou. To znamená, že budete mít jednu pevnou IP adresu, která se liší od vaší místní IP. Tímto způsobem nemusíte ověřovat svou totožnost pokaždé, když používáte VPN, a pokusit se přihlásit například k e-mailu. Hlavní nevýhodou vyhrazené adresy IP je to, že třetím stranám usnadňuje sledování vašeho online chování, i když nedokážou úplně zjistit, kdo nebo kde jste..

Vyhrazená IP adresa VyprVPN je k dispozici pouze jako součást předplatného Premium. Je zahrnuta ve službě VyprVPN Cloud, což je další služba, která nabízí zvýšenou bezpečnost při používání veřejných nebo osobních cloudových serverů.

Závěrečná síť serveru VyprVPN

 • VyprVPN má 700+ serverů na 70+ serverových místech.
 • Speciální adresu IP je možné použít pouze v případě, že máte předplatné Premium VyprVPN.

Možnosti VyprVPN

Mnoho sítí VPN více než zvyšuje bezpečnost a soukromí na internetu. VPN může rychle získat popularitu, pokud například úspěšně pracuje s Netflixem. Pro mnoho uživatelů je také důležité bezpečně stahovat. Tato část vám řekne vše o různých možnostech, které VyprVPN nabízí.

VyprVPN a Netflix

VyprVPN se aktivně snaží udržovat Netflix přístupný se svými servery. Bohužel to nefunguje pro všechny servery. V důsledku toho nebudete moci vybrat pouze jakékoli umístění serveru pro přístup k obsahu Netflix v této zemi. VyprVPN však pracuje s americkou sítí Netflix a také s britskou, kanadskou a německou verzí webu. Jednoduše si vyberte server v jedné z těchto čtyř zemí a přejděte na domovskou stránku Netflix. Přihlaste se a budete mít okamžitě přístup ke všem seriálům a filmům nabízeným ve vybrané zemi.

VyprVPN vám neumožňuje streamovat Netflix, ale také pracuje se všemi druhy dalších streamovacích služeb, jako jsou Amazon Prime, HBO GO a Hulu. Stejně jako v případě Netflixu s těmito službami pracují pouze konkrétní servery VyprVPN. Jedná se o servery v USA, Velké Británii, Kanadě a Německu.

Země
Dostupné streamingové služby s VyprVPN
Spojené státyNetflix, Amazon Prime Now, HBO Go / Now, MLB.tv, WatchESPN a ESPN +, YouTube, Spotify, Crunchyroll, DAZN, NFL Gamepass a Hulu
Spojené královstvíNetflix UK, Amazon Prime Now UK, TVPlayer, Channel 4/5, Eurosport, ITV, NFL Gamepass, Sky GO, Sky Sports UK a Hulu
KanadaNetflix Kanada, DAZN, NHL.TV, MuchTV, CBC a Hulu
NěmeckoNetflix Německo, DAZN, Eurosport, RTL, Sky Go Germany, ARD, ZDF, Pro 7 a Amazon Prime Germany.

VyprVPN a torrenty

Kromě streamování můžete také bezpečně stahovat torrenty pomocí VyprVPN. VyprVPN podporuje P2P sítě, což vám umožní zůstat anonymní i při stahování. Bohužel stahování během našich testů trvalo dlouho. Rychlosti stahování byly nižší, než jsme zvyklí. Stahování souboru nám trvalo dvakrát.

NAT Firewall

Váš software VyprVPN obsahuje NAT Firewall. Toto je další vrstva ochrany vašeho internetového připojení. Příchozí datový přenos se automaticky zablokuje, pokud jej uživatel přímo nevyžádal. Pokud máte VyprVPN, tuto ochranu budete moci okamžitě použít.

VyprVPN vám může pomoci zajistit, aby externí strany neposílaly do počítače žádná škodlivá data. Brána NAT Firewall je další obranou pro bránu firewall vašeho počítače. To je zvláště užitečné, když často používáte veřejné hotspoty Wi-Fi.

Závěry možnosti VyprVPN

 • VyprVPN je schopen odblokovat několik streamovacích služeb (včetně Netflixu) se svými americkými, kanadskými, německými a britskými servery.
 • VyprVPN můžete použít k bezpečnému stahování torrentů, i když rychlost stahování není optimální.
 • VyprVPN má NAT Firewall, který chrání váš datový přenos.

Závěr – Naše zkušenosti s VyprVPN

VyprVPN je velmi slušný poskytovatel VPN, který si díky počáteční politice protokolování získal zpět velkou důvěru, kterou ztratil: používali k protokolování osobních údajů, ale již déle. Díky nezávislému auditu jsou nyní schopni zaručit svou politiku bez protokolování. Proto se cítíme dostatečně sebevědomí, že VyprVPN již neukládá žádné identifikovatelné informace o svých uživatelích. Mají také slušnou velikost serverové sítě, která je zcela pod kontrolou. Kromě toho jejich technologie Chameleon přináší jedinečnou vlastnost, která ukazuje, že produkt VyprVPN si opravdu klade za cíl co nejvíce chránit své zákazníky. Nakonec VyprVPN pracuje s Netflixem a stahuje také torrent.

Servery VyprVPN se bohužel neukázaly být tak rychlé, jak jsme slibovali. Během hraní a stahování jsme zaznamenali určité zpoždění. Během jiných online aktivit jsme dokonce utrpěli zpoždění. Některé možnosti, například vyhrazená adresa IP, jsou navíc k dispozici pouze v případě, že za předplatné Premium zaplatíte navíc. Rovněž nenabízejí žádné platební metody, které vám pomohou zůstat zcela anonymní.

Navzdory těmto nedostatkům je VyprVPN solidní VPN, která v našem celkovém seznamu dosahuje celkem dobrých výsledků. Tento poskytovatel bude vaše data dobře chránit a nabízí užitečné další možnosti, které mohou zvýšit vaše online zážitky.

Klady
Nevýhody
Netflix USA možnéNěkdy dochází k prodlevám
Možné stahování torrentůNěkteré možnosti jsou k dispozici pouze s předplatným Premium
Označuje rychlost na serverŽádné anonymní platební metody
Dobrý a uživatelsky příjemný software
Žádné záznamy
Původní protokol (Chameleon)
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me