TorGuard Review (2020): solidní VPN s rychlým stahováním

Recenze TorGuard (2020) – pevná VPN zaměřená na rychlé stahování

Ačkoli jméno může znamenat jinak, neexistuje žádné spojení s projektem Tor. Tor ve jménu TorGuard označuje stahování torrentů. Toto je pravděpodobně nejsilnější aktiva TorGuardu jako poskytovatele VPN. Jsou hrdí na udržení vysoké rychlosti stahování. TorGuard má velmi slušné množství serverů a poskytuje solidní ochranu. Na svých webových stránkách nabízejí další služby, jako jsou plány VPN pro firmy a předzábleskové směrovače.


Nemusí to být nejjednodušší VPN pro uživatele, kteří jsou s konceptem noví, ale pro hardcore stahování jsou jednou z nejlepších možností.

Rychlost – Jak rychlý je TorGuard?

Abychom posoudili rychlost připojení prostřednictvím serverů TorGuard, testovali jsme to pomocí online testů rychlosti a během našich každodenních činností procházení, streamování, stahování a hraní her. Tyto testy jsme provedli z Nizozemska, takže pokud žijete někde jinde, můžete získat jiné výsledky.

Výsledky testu rychlosti TorGuard

Testovali jsme rychlost spojení TorGuard s nástrojem na adrese speedtest.net. Zde jsou výsledky testů bez připojení VPN, připojení prostřednictvím serveru TorGuard v Nizozemsku a připojení prostřednictvím serveru TorGuard v USA..

Rychlost bez VPN (Speedtest.net):

Nejrychlejší NL normální

To byly výsledky rychlosti, když jsme testovali naše pravidelné připojení k internetu bez VPN.

Rychlost s místním serverem v Nizozemsku (Speedtest.net):

Nejrychlejší NL torguard

Při připojení k internetu přes servery TorGuard v Nizozemsku jsme získali následující výsledky rychlosti. Jak vidíte, změny rychlosti jsou minimální.

Rychlost se serverem USA (Speedtest.net):

Nejrychlejší usa server

Byly to rychlosti, když jsme se připojili k serveru TorGuard v USA. Rychlost ping a upload se drasticky změnila, ale rychlost stahování zůstala prakticky stejná.

Rychlosti se mohou lišit při provádění změn v protokolech. Pro výše uvedené testy jsme ponechali výchozí protokoly a nastavení. Na jednom z našich počítačů jsme nemohli zajistit, aby TorGuard pracoval, aniž bychom změnili některé protokoly a nastavení. To hodně ovlivnilo rychlost.

Rychlost při každodenním používání

Používání TorGuard neovlivnilo naši běžnou rychlost prohlížení. Při každodenním používání sociálních médií a jiných webových stránek jsme nezaznamenali žádný rozdíl.

Streamování s TorGuardem šlo dobře. Na některých streamovacích službách načítání trvalo déle. Celkově jsme mohli streamovat videa a hudbu bez větších problémů.

Stahování je silná stránka TorGuardu. Jak jste viděli v testech rychlosti, nedochází ke ztrátám rychlosti stahování. Stahování torrentů není u tohoto poskytovatele problém.

Hraní nebylo problémem. Přestože došlo k určitému zpoždění, nebylo to nepříjemné pro hru, kterou jsme testovali. U některých online her se to však může velmi lišit. Pokud hodně hrajete, je vždy dobré vyzkoušet si VPN se svou oblíbenou hrou, než se rozhodnete pro předplatné.

Rychlost závěru TorGuard

 • Dobrá rychlost stahování v celém textu
 • Žádný znatelný rozdíl v rychlosti pro každodenní použití
 • Rychlost se změní, když musíte změnit nastavení
 • Mohlo by se ukázat zpoždění u některých těžších her

Bezpečnost – Jak bezpečný je TorGuard?

Protože se tento poskytovatel zaměřuje na anonymní stahování, je nezbytné, aby měl vodotěsný bezpečnostní systém. TorGuard má mnoho možností zabezpečení a nezdá se, že by vedl protokoly jakéhokoli druhu.

Protokoly

TorGuard podporuje protokoly OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP a iKEV2. Pro nejlepší zabezpečení doporučujeme používat protokol OpenVPN.

Torguard používá 256bitové šifrování a nabízí tzv. „Stealth protection“ proti rušení Deep Packet Inspection. Tímto způsobem získáte přístup k internetu bezpečným způsobem.

Navíc mají přepínač zabíjení, který zajistí, že vaše data nebudou vystavena, když ztratíte připojení.

Protokolování a soukromí

TorGuard říká, že neuchovávají dopravní protokoly, protokoly připojení ani protokoly IP. Poskytovatel se nachází ve Spojených státech. USA je součástí zpravodajské aliance Five Eyes mezi Austrálií, Kanadou, Novým Zélandem, Spojeným královstvím a Spojenými státy. Znamená to, že si navzájem pomáhají při vyšetřování výměnou informací, které shromáždili. To však opravdu nezáleží, pokud TorGuard neuchovává protokoly, protože pak není co sdílet.

Jaké informace potřebuje TorGuard?

K vytvoření účtu TorGuard potřebujete pouze platnou e-mailovou adresu a přístup k jednomu z jejich způsobů platby. Pokud se ujistíte, že se jméno v e-mailové adrese v žádném případě nesleduje, můžete zůstat anonymní. TorGuard nepožaduje žádné další kontaktní informace.

Pokud chcete zůstat zcela anonymní, nabízí TorGuard také možnost platit bitcoiny. Další způsoby platby, jako je kreditní karta nebo PayPal, odhalí vaši totožnost TorGuard. Placením bitcoiny budete moci zůstat zcela anonymní.

Závěr bezpečnost TorGuard

 • TorGuard nabízí 256bitové šifrování
 • Mají vypínač pro případ, že byste ztratili spojení TorGuard
 • TorGuard říká, že neukládají protokoly
 • Podporují protokoly OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP a iKEV2
 • K vytvoření účtu potřebujete pouze e-mailovou adresu

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je TorGuard?

Abychom zjistili, zda je TorGuard uživatelsky přívětivý, prozkoumali jsme web, instalační proces, software, způsoby platby a zákaznický servis. Všimli jsme si, že mezi zkušenostmi uživatelů s TorGuard VPN může být docela velký rozdíl. I když to pro některé funguje perfektně, pro druhé to může být docela boj. Pokud služba nefunguje okamžitě, je ještě důležitější uživatelská přívětivost.

Web Torguard

Web TorGuard je velmi čistý a minimalistický. Najdete zde domovskou stránku se všemi základními informacemi. Karty v horní části stránky vás vedou k různým nabízeným produktům: Anonymní VPN, Anonymní proxy, Business VPN, E-mail a Směrovač. Když kliknete na „router“, otevře se nové okno s jejich internetovým obchodem s routerem. Poslední kartou je karta „Koupit“, která vás dovede do jejich obchodu. Pokud již máte účet, najdete zde stránku svého účtu. Na stránce svého účtu můžete svůj účet spravovat.

Web TorGuard

Web se zdá být jasný, ale pokud hledáte konkrétnější informace, může být někdy obtížné najít je. Web nemá vyhledávací funkci, což je příliš špatné, protože některé informace je obtížné najít.

Poskytují minimální informace o svých doplňkových službách. V sekci blogu jsou obsáhlejší informace, ale je velmi obtížné je vyhledávat a navigovat.

Místo vyhledávacího pole můžete použít chatovací pole zákaznického servisu k získání potřebných informací.

Instalace TorGuard

Instalace TorGuard do zařízení je velmi snadná.

Na svém počítači se můžete přihlásit na webové stránce a najdete přehled programů, které si můžete stáhnout. Na smartphonu můžete přejít do obchodu s aplikacemi a odtud si stáhnout jejich aplikaci.

Instalace TorGuard:

 1. Vyberte si předplatné TorGuard, které se vám líbí na webu TorGuard.
 2. Dokončete platební postup vyplněním nezbytných informací.
 3. Stáhněte si program / aplikaci do svého zařízení.
 4. Přihlaste se pomocí údajů svého účtu.
 5. Vyberte preferované protokoly nebo ponechte výchozí nastavení.
 6. Stiskněte připojit a užijte si TorGuard.

Při pokusu o přihlášení do aplikace jsme dostali upozornění, že naše heslo nebylo správné, přestože jsme si byli jisti, že to bylo správné heslo. Musíme si uvědomit, že se to zřejmě stává častěji uživatelům TorGuard. Kontaktovali jsme zákaznickou podporu a byli velmi nápomocní. K vyřešení problému jsme museli změnit své heslo, než jsme mohli získat přístup k aplikaci. To také znamenalo, že jsme museli změnit naše informace také na našem počítači.

Vzhled TorGuardu a snadné použití

Poněkud neohrabaný vzhled aplikací ponechává prostor pro zlepšení. Mohlo by to dokonce cítit trochu zastaralé, což není špatné, jen méně atraktivní. Aplikace také zobrazuje některé věci, kterým většina uživatelů nerozumí nebo nepotřebují. Tyto možnosti zaplňují nástroj, který by byl bez nich čistší a jasnější. K dispozici jsou však všechny funkce, které budou běžní uživatelé potřebovat, například tlačítko „vybrat server“ a jasné tlačítko „připojit“ a „odpojit“..

Mobilní aplikace je o něco jasnější, ale postrádá některé funkce aplikace TorGuard pro PC. Běžný uživatel si tuto možnost nenechá ujít, ale bezpečnostní šílenec může.

Ceny a způsoby platby

Náklady na půlroční a roční předplatné TorGuard klesají na 5 $ měsíčně. Čtvrtletní předplatné klesá na 6,70 $ měsíčně a měsíční předplatné je nejdražší s jeho 9,99 USD měsíčně. Jak je vidět na obrázku níže, není rozdíl mezi funkcemi, které obdržíte s různými plány, jediným rozdílem je délka předplatného.

Nabízejí sedmidenní záruku vrácení peněz, takže pokud nejste se službou spokojeni, můžete své peníze získat zpět.

Anonymní plány VPN

TorGuard nabízí následující způsoby platby:

 • Kreditní karty
 • PayPal
 • Bitcoiny a jiné kryptoměny
 • Mnoho dalších možností prostřednictvím platební stěny

TorGuard má přes 80 různých možností platby. To znamená, že pro vás pravděpodobně najdete vhodný způsob platby.

Služby zákazníkům

Protože na webu TorGuard není snadné procházet zákaznickou podporu, je to ještě důležitější. Pomocí služby LiveChat je snazší najít na webu cestu, než hledat něco sami. Mají nepřetržitou službu zákaznické podpory. Někdy můžete přímo s někým hovořit, což je příjemné a většinou funguje dobře. V jiných chvílích musíte vyplnit osobní údaje, než začnete s někým hovořit. Pokud tyto informace nechcete sdílet, může to být docela nepříjemné.

Začátek LiveChat

V LiveChatu dostanete relativně rychlé reakce a lidé, se kterými jsme hovořili, byli velmi zdvořilí.

Můžete také odeslat lístek na podporu TorGuard nebo TorGuard Sales nebo Affiliate Support. Pokud tak učiníte, vyplní informace, které již mají (pokud již službu využíváte). Kromě toho můžete do své vstupenky přidat obrázky a snímky obrazovky, které podporují vaši otázku. Zjevně se snažili, aby to bylo pro uživatele co nejpohodlnější.

Pokud výchozí nastavení ve vašem zařízení nefunguje, zákaznický servis vám může pomoci změnit nastavení a protokoly způsobem, který bude pro vaše zařízení fungovat. To však znamená, že ne každý má stejné možnosti v nastavení a protokolech. Z tohoto důvodu by bylo nejlepší použít 7denní lhůtu pro vrácení peněz k testování, zda služba funguje na všech vašich zařízeních.

Použitelnost závěru TorGuard

 • Web Torguard by mohl být lepší.
 • Instalace TorGuard je poměrně snadná.
 • Software vypadá zastaralý, ale funguje dobře.
 • TorGuard nabízí přes 80 platebních možností.

Síť serveru TorGuard

TorGuard má velkou síť serverů. Kromě toho nabízejí vyhrazené adresy IP za příplatek.

Počet serverů a umístění

TorGuard má více než 3000 serverů ve více než 50 zemích. Tato velká nabídka serverů je pěkně rozložena po celém světě. Zejména mají servery v Saúdské Arábii, Egyptě a Vietnamu, které normálně nevidíte u jiných služeb VPN. Pokud konkrétně hledáte server v jedné z těchto zemí, může být TorGuard pro vás VPN.

Před připojením si můžete vybrat server. Aplikace zobrazuje servery, které jsou k dispozici pro vybrané protokoly a nastavení.

Servery TorGuard

Vyhrazená adresa IP

TorGuard nabízí specializovanou službu IP adresy. To znamená, že vám bude přidělena IP adresa, kterou budete používat pouze vy. S VPN obvykle získáte přístup pouze k IP adresám, které sdílíte s ostatními. Obecně na tom nezáleží. Některé streamovací služby však nyní mohou detekovat množství uživatelů na jedné adrese IP a tyto adresy blokovat. Chcete-li obejít geografická omezení na Netflixu, potřebujete vyhrazenou IP s předplatným TorGuard.

Při normálním předplatném navíc přepínáte mezi různými IP adresami. Některé webové stránky si to všimnou a požádají o dodatečné ověření vaší identity, aby zkontrolovaly, zda se opravdu snažíte získat přístup ke svým webům. Pokud používáte vyhrazenou adresu IP, budete mít přístup ke svým webům pokaždé ze stejné adresy IP, což nebude mít žádné podezření.

Jakmile zaplatíte za vyhrazenou IP, můžete se obrátit na technickou podporu TorGuard s preferovaným umístěním. Přiřadí vám IP adresu v zemi podle vašeho výběru. Někdy si budou muset objednat nové IP adresy, což znamená, že budete muset počkat 1 nebo 2 dny.

TorGuard také nazývá tyto vyhrazené adresy IP „streamováním IP“. Vyhrazená adresa IP vám každý měsíc vrátí 7,99 USD, navíc k ceně vašeho předplatného VPN.

Závěrečná serverová síť TorGuard

 • TorGuard má více než 3000 serverů
 • Servery jsou rozmístěny ve více než 50 různých zemích
 • TorGuard nabízí vyhrazené IP adresy

Možnosti TorGuardu

Kromě běžných funkcí VPN nabízí TorGuard několik doplňků. Níže naleznete informace o TorGuardu pro podniky a jejich speciální předzábleskové směrovače.

TorGuard a Netflix

TorGuard nezaručuje přístup k Netflixu prostřednictvím své pravidelné služby. Nabízejí vyhrazenou IP adresu, pomocí které bude možné přistupovat k Netflixu. Vyhrazená adresa IP vás bude stát navíc. Pro poskytovatele VPN, který překonává síť Netflix, se můžete podívat na náš článek o sítích VPN Netflix.

TorGuard a torrenty

TorGuard umožňuje stahování torrentů prostřednictvím sítí typu peer-to-peer. Říkají, že tento typ provozu neblokují. TorGuard je dobrá VPN služba pro stahování a tvrdě pracuje na zlepšení rychlosti stahování. V našich testech s TorGuardem jsme mohli stáhnout soubory bez prodlení.

TorGuard pro firmy

TorGuard má speciální plány pro podniky. V obchodních balíčcích VPN nabízí TorGuard několik účtů a šifrované e-mailové účty. Tyto plány navíc přicházejí s vyhrazenými adresami IP. Obchodní plány nabízejí vše, co běžné plány dělají, a další. Například získáte specializovaného správce účtu, který vám pomůže s případnými dotazy.

Každý podnikatelský plán je navíc vybaven vlastním snadným panelem pro správu. Pomocí tohoto panelu můžete přidávat a odebírat účty v síti.

správa uživatelských obchodních vpn

Směrovače TorGuard

Na webových stránkách TorGuard můžete také zakoupit předzábleskové směrovače. Instalace VPN do routeru je ideální, pokud chcete chránit všechna vaše zařízení najednou. Prodávají směrovače od populárních značek jako Netgear, TP-link a Asus. Směrovače přicházejí s 30denní bezplatnou službou TorGuard VPN. Tyto směrovače jsou ideální, pokud hledáte snadný způsob, jak chránit všechna vaše zařízení najednou.

R7000-300

Možnosti závěru TorGuard

 • Nelze sledovat Netflix s běžným předplatným TorGuard.
 • Torrenty si můžete stáhnout pomocí TorGuard.
 • TorGuard nabízí na svých webových stránkách předběžné směrovače.
 • TorGuard nabízí plány předplatného pro firmy.

Závěr – Naše zkušenosti s TorGuardem

Klady
Nevýhody
Snadné použitíNefunguje automaticky na všech zařízeních
Snadná instalaceWeb obtížně navigovatelný
Rychlé rychlosti stahováníNelze sledovat Netflix
Stahování prostřednictvím torrentů možnéNeohrabaný software
Vyhrazené IP adresy
Spousta výběru na serverech
7denní záruka vrácení peněz

TorGuard je dobrý poskytovatel VPN pro stahování torrentů. Rychlost je dobrá, zejména při stahování. Nezachovávají protokoly a zdá se, že jsou bezpečnou sítí VPN. Zjistili jsme, že uživatelská přívětivost jejich služeb se liší. Jejich webové stránky by určitě mohly být lepší a pro jedno z našich zařízení bylo obtížné uvést aplikaci do provozu. S pomocí zákaznické podpory jsme spravovali, ale nemohli jsme využít všechny protokoly a nastavení.

TorGuard má velké množství serverů a nabízí vyhrazenou IP adresu. Možná to budete potřebovat, protože s jejich pravidelnou službou nebudete mít přístup ke streamovacím službám, jako je Netflix. Na druhou stranu nabízejí služby pro podniky a předzábleskové směrovače, které můžete použít v kombinaci s předplatným.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me