Surfshark Review (2020): Skvělá nová VPN! | VPNOpřehled

Recenze Surfshark (2020) – Vynikající VPN za vynikající cenu

Surfshark je relativně nový poskytovatel VPN, který se v posledních několika měsících rychle stal naší oblíbenou. Tato služba VPN byla zahájena v roce 2018 a nachází se na Britských Panenských ostrovech. Rychlý pohled na Surfshark ukazuje, že jejich ústředí se tam skutečně nachází, ale je pravděpodobné, že fungují ze Spojeného království, země pěti očí..


Surfshark je VPN se silným šifrováním a velmi uživatelsky přívětivým softwarem. Jejich nízké ceny a uživatelská přívětivost činí z Surfshark fantastickou VPN. Tento startér je bezpochyby srovnatelný s dlouhodobými šampióny jako ExpressVPN, NordVPN nebo CyberGhost.

Specifikace Surfshark

 • Současná spojení: Bez omezení
 • Torrentů: +
 • Netflix: +
 • Operační systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoly: OpenVPN, IKEv2
 • Zásady protokolování: Žádné záznamy
 • Servery: 1040 serverů ve 61 zemích
 • Cena: Od 1,99 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Rychlost – Jak rychle je Surfshark?

Je nezbytné mít VPN, která neovlivní rychlost vašeho internetu. Sítě VPN, které zajistí, že budete udržovat velkou část rychlosti stahování a odesílání, vám umožní využívat všech výhod VPN bez kompromisů v rychlosti internetu. Pokud je však VPN pomalá, stane se nepoužitelnou. Jinými slovy, rychlost může vytvořit nebo přerušit VPN. Abychom mohli vyvodit některé závěry o výkonu Surfshark, jsme rozsáhle prozkoumali Surfshark provedením více rychlostních testů. VPN jsme také testovali při každodenním používání. O našich zjištěních si můžete přečíst níže.

Výsledky testu rychlosti Surfshark

Toto jsou výsledky rychlých testů, které jsme našli při testování Surfshark. Tyto výsledky se vždy liší v závislosti na vaší poloze, poskytovateli internetu a denní době. Abychom tyto proměnné mohli vzít v úvahu, zahrnuli jsme také test rychlosti našeho vlastního připojení bez VPN jako měřítko.

Rychlost bez VPN (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Žádná VPN

Toto jsou speedtest.net výsledky našeho vlastního připojení bez použití VPN.

Rychlost s místním serverem (Speedtest.net):

Surfshark nejrychlejší Nizozemsko

Toto jsou speedtest.net výsledky našeho připojení, když jsme se připojili k nejrychlejšímu Surfshark VPN serveru nejblíže našemu testovacímu umístění. Tento test jsme provedli, abychom ukázali rychlosti, které server může dosáhnout v blízkosti vaší polohy (samozřejmě také v závislosti na vašem datovém plánu). Čím je server blíže k vašemu skutečnému umístění, tím menší je objížďka, kterou musí vaše data vzít, aby mohla projít tímto serverem, což znamená, že zpoždění rychlosti bude obecně menší.

Rychlost připojení k vzdálenému serveru (Speedtest.net):

Surfshark nejrychlejší USA

Toto jsou výsledky speedtest.net našeho připojení, když se připojíme k náhodnému VPN serveru Surfshark, který je od nás daleko (v tomto případě USA).

Jak vidíte, rychlost internetu klesá, když používáme Surfshark. Náš místní server Surfshark má o něco vyšší ping a mírně pomalejší rychlost stahování a odesílání. U vzdálených serverů je tento rozdíl značný, s pingovým vrcholem a obzvláště drastickým snížením rychlosti uploadu.

Vezměte prosím na vědomí: To neznamená, že kvalita amerických serverů je horší než kvalita našich místních serverů. To jen ukazuje, že servery daleko od vás ovlivňují vaši rychlost více než servery, které jsou blízko. Americké servery jsou stále velmi dobré kvality a jsou ideální pro sledování American Netflix.

Rychlost při každodenním používání

Vzhledem k výsledkům testů, zejména těch z amerického serveru, jsme měli pochybnosti o výkonu Surfshark, pokud jde o rychlost internetu. Překvapivě se ukázalo, že VPN fungovala fantasticky během každodenního používání. Testovali jsme Surfshark při surfování, sledování Netflixu, stahování torrentů a hraní online her a to nás vždy překvapilo.

Při procházení jsme si vůbec nevšimli vliv Surfsharku na naše rychlosti internetu. Webové stránky se načítaly rychle a posílaly e-maily, stahovaly přílohy a procházely sociální média velmi rychle. Také jsme neměli problémy se sledováním videí na YouTube a Netflixu. Netflix dokonce vypadal, že se vyrovnávací paměť rychleji než u jiných poskytovatelů VPN. To je docela pozoruhodné, když vezmete v úvahu výsledky testu rychlosti. Přesto můžeme s jistotou říci, že Surfshark funguje skvěle pro streamování (zejména Netflix).

Stahování torrentů probíhalo také bez námahy. Podařilo se nám rychle stáhnout relativně velké soubory. Navíc si Surfshark všiml, že používáme torrenting program a pro usnadnění stahování jsme automaticky přepnuli z běžného serveru VPN na specializovaný server P2P. Zjistili jsme, že je to velmi uživatelsky přívětivé.

Stejně tak jsme při hraní nezažili žádné zpoždění. Použili jsme místní i americké servery bez znatelných zpoždění. Při hraní online střílečky z první osoby jsme nezaznamenali žádný rozdíl ani v rychlosti reakce.

Rychlost závěru Surfshark

Výsledky testů rychlosti nebyly fantastické, ale nebyly ani špatné. Při každodenním používání jsme nezaznamenali žádné problémy. V některých situacích se Surfshark dokonce ukázal být rychlejší než někteří z našich ostatních poskytovatelů VPN. Abychom to shrnuli, jsou to naše zjištění:

 • Síť VPN společnosti Surfshark má během každodenního používání skvělé rychlosti internetu
 • Testy rychlosti ukazují mírné až přiměřeně silné snížení rychlosti nahrávání i stahování
 • Podle našeho názoru je Surfshark VPN s nadprůměrnou rychlostí internetu díky jejich fantastickému výkonu při každodenním používání

Bezpečnost – Jak bezpečný je Surfshark?

Při výběru sítě VPN může být nejdůležitějším faktorem bezpečnost internetu. Pokud jde o tento faktor, jsme s Surfsharkem velmi spokojeni. Surfshark přijímá veškerá nezbytná opatření k zajištění bezpečného připojení. Kromě zabezpečených serverů se silnými šifrovacími protokoly nabízejí možnost připojení prostřednictvím dvou serverů VPN současně (MultiHop). To znamená, že budete ještě bezpečnější. Surfshark má také přepínač zabíjení. Jakmile toto aktivujete a dojde k výpadku připojení VPN, nebudou vaše data odesílána online, dokud nebude připojení obnoveno. Tímto způsobem můžete stále procházet a stahovat, aniž byste se museli starat o bezpečnost nebo zvědavé oči.

Surfshark se navíc nachází na Britských Panenských ostrovech, což je velmi bezpečné místo pro všechny poskytovatele VPN. Jedinou nevýhodou je, že fungují z Británie, kde zákony na ochranu soukromí nejsou tak dobré, jak si myslíte. To je důvod, proč nemůžeme dát Surfsharkovi dokonalé skóre pro zabezpečení. Nicméně tato VPN je obecně bezpečnější než většina ostatních, zejména bezplatné VPN.

Protokoly

Surfshark používá výhradně dva nejbezpečnější protokoly: OpenVPN a IKEv2. Ačkoli to znamená, že mají omezený výběr protokolů, ty, které nabízejí, jsou velmi silné. Pokud jde o bezpečnost jejich uživatelů, zjevně nejsou ochotni dělat kompromisy.

Protokoly Surfshark

Protokolování a soukromí

Surfshark má zásady „žádné záznamy“. Vyvinuli veškeré úsilí, aby vyžadovaly co nejméně vašich osobních údajů, aby vaše VPN fungovala. To však neznamená, že nepotřebují žádné informace. Stejně jako většina ostatních poskytovatelů budou potřebovat vaši e-mailovou adresu k vytvoření účtu a platebních informací, aby mohli zpracovat vaše platby. Více o tom později.

Za druhé, Surfshark – stejně jako většina VPN – vyžaduje určité informace pro sledování jejich služeb. Používají například anonymizované informace, aby sledovaly, jak jsou jejich servery zaneprázdněny, a aby zjistily, zda existují nějaké problémy s připojením. Tyto problémy nelze vystopovat u konkrétního uživatele a týkají se pouze obecného použití jejich serverů a služeb. Navíc se zdá, že Surfshark neuchovává žádné protokoly. Jak již bylo zmíněno, mají přísné zásady „žádné protokoly“ a ve svých předpisech jsme nenašli nic, co by tomu odporovalo..

Jaké informace Surfshark potřebuje?

Vše, co musíte udělat pro vytvoření účtu v Surfshark, je poskytnout VPN s vaší e-mailovou adresou a heslem. Pokud se tedy ujistíte, že o vás neobsahují žádné informace, jste v pořádku. Pokud chcete zůstat ještě více anonymní, doporučujeme platit prostřednictvím anonymní služby, jako je bitcoin. Pokud se místo toho rozhodnete platit pomocí služby, jako je PayPal, budete muset sdílet některé informace o svém účtu PayPal, abyste mohli dokončit platbu..

Závěr bezpečnost Surfshark

Zjistili jsme, že Surfshark je relativně bezpečný poskytovatel VPN. Jedinou nevýhodou, na kterou jsme narazili, jsou věci, se kterými téměř každá VPN bojuje. Proto jsme dospěli k následujícím závěrům o bezpečnosti Surfshark:

 • Sídlo společnosti Surfshark se nachází na Britských Panenských ostrovech, ale zdá se, že fungují z Británie, což není ideální
 • Surfshark je bezpečná VPN s velmi silnými šifrovacími protokoly (OpenVPN a IKEv2)
 • Surfshark neuchovává protokoly
 • Můžete platit bitcoiny za vytvoření účtu Surfshark a musíte jim pouze zadat svou e-mailovou adresu a heslo
 • Surfshark nesleduje konkrétní uživatelská data, ale používá anonymizované informace k určení jejich zatížení serveru a na místě možných problémů s připojením

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je Surfshark?

Surfshark vyniká uživatelskou přívětivostí. Jejich software se velmi snadno používá, protože má několik super pohodlných možností. Kromě toho je jejich zákaznický servis velmi snadno dosažitelný, pokud budete nakonec potřebovat pomoc s čímkoli.

Webové stránky Surfshark

Web Surfshark nám trochu připomíná web společnosti NordVPN. Web je dobře organizovaný, není příliš zaneprázdněn a všechny dostupné informace jsou snadno dostupné. Kromě klíčových informací, jako jsou funkce a ceny v horním pruhu, najdete odkaz na FAQ v zápatí. Sekce FAQ je také přehledná. Surfshark je poskytovatel, který se zaměřuje výhradně na co nejefektivnější získávání důležitých informací svým čtenářům a uživatelům.

Za tímto účelem udržovali na webu část „Můj účet“ co nejjednodušší. Existuje několik tlačítek pro stahování softwaru pro konkrétní zařízení a operační systémy. Můžete také zjistit, kdy vaše předplatné skončí, a existuje tlačítko pro změnu hesla a jedno pro odhlášení. Díky tomu je správa účtu Surfshark velmi snadná.

Surfshark Screenshot účet Pagina

Instalace Surfshark

Postup instalace Surfshark je neuvěřitelně snadný a přímočarý. V mobilních zařízeních si můžete stáhnout aplikaci VPN z App Store nebo Google Play. V počítačích Mac nebo PC jednoduše klikněte na příslušnou ikonu na webu.

Skutečná instalace vypadá takto:

 1. Vyberte si předplatné a projděte kroky objednávacího postupu
 2. Přihlásit se na web Surfshark
 3. Klikněte na ikonu operačního systému
 4. Otevřete soubor .exe stáhli jste
 5. Projděte kroky průvodce instalací
 6. Otevřete software Surfshark kliknutím na hypertextový odkaz
 7. Přihlásit se s přihlašovacími informacemi, které jste pro svůj účet vytvořili
 8. Pokud chcete, vyberte server a poté povolit Surfshark

Vzhled Surfshark a snadné použití

Software Surfshark

Vzhled a snadnost použití softwaru Surfshark může být jednou z nejlepších funkcí této VPN. Jakmile se přihlásíte, nebudete ohromeni nesčetnými možnostmi a nastavením. Místo toho se zobrazují pouze ty věci, které jsou důležité pro průměrného uživatele VPN. Všechny možnosti a nastavení zahrnují jasný popis a všechny nabídky se snadno pohybují.

Surfshark nevyžaduje, abyste ručně vybrali správný server pro cokoli, co plánujete dělat online. Stačí se připojit k síti Surfshark VPN a automaticky rozpozná, kdy se chystáte například stáhnout torrent. V tomto případě nebudete muset ručně vybrat server P2P, protože program to udělá za vás. Navíc se zdá, že všechny americké servery spolupracují s Netflixem a můžete dokonce bez námahy nastavit dvojitý tunel VPN. Díky těmto samostatným prvkům je Surfshark velmi dobře fungující a uživatelsky přívětivá VPN.

Surfshark a Linux

Surfshark je k dispozici také pro uživatele Linuxu. Konkrétně je koncová aplikace dostupná pro uživatele Ubuntu a Debian. Bohužel to není téměř tolik, jaké mají někteří konkurenti, jako jsou NordVPN a ExpressVPN. Uživatelé jiných distribucí však mohou využívat manuální servery OpenVPN. Níže si můžete přečíst krátké shrnutí našich zkušeností s používáním SurfShark v systému Debian.

Počet serverů dostupných uživatelům Linuxu je ve srovnání s celkovou sítí serverů Surfshark poněkud omezený. Spíše než 1040+ serverů mají uživatelé Linuxu přístup k přibližně 102 serverům rozloženým po 61 zemích. Kvalita připojení bohužel závisí do značné míry na tom, který server vyberete. Některé servery Surfshark mohou konkurovat nejlepším poskytovatelům VPN. Jiným se sotva podaří dosáhnout čtvrtiny vaší celkové rychlosti internetu. Při připojování k novému serveru proto proveďte rychlý test rychlosti a zkontrolujte, zda máte některý z těch dobrých.

Ještě znepokojivější však je, že uživatelé Linuxu mají tendenci trpět úniky DNS nebo průhlednými proxymi, když jsou připojeni k Surfshark. Tento problém lze vyřešit, pokud jste obzvláště důvtipní v systému Linux nebo pomocí zákaznických služeb. Problém by se však neměl vůbec vyskytovat.

Uživatelská přívětivost je však v pořádku. Instalace je hračka a výběr příkazů, které se musíte naučit, je omezený a intuitivní. Surfshark také zahrnuje řadu úhledných doplňkových funkcí, jako je automatizovaný výběr nejlepšího dostupného serveru, přepínač zabíjení, multi-hop a schopnost snadno přepínat mezi servery UDP a TCP. Tyto doplňkové funkce bohužel nenahrazují úniky DNS, transparentní servery proxy nebo nerovnoměrnou kvalitu dostupných serverů. Navíc tyto funkce nejsou často k dispozici. Díky všem těmto negativům není SurfShark v našem seznamu nejlepších VPN pro Linux.

Ceny a způsoby platby

Surfshark je velmi cenově dostupný. Je to jedna z nejlevnějších možností v okolí. Stejně jako u většiny ostatních sítí VPN získáte slevu, pokud se přihlásíte na delší období. A měsíční náklady na předplatné 11,95 $, A Roční předplatné stojí 5,99 $ měsíčně, a Dvouleté předplatné stojí pouze 1,99 $ měsíčně. Na jejich webových stránkách jsou tyto ceny k dispozici také v eurech, AUS / CAN dolarech, čínských juanech a britských librách.

Ceny Surfshark

Bez ohledu na to, jaké předplatné získáte, Surfshark nabízí 30denní záruku vrácení peněz, a předplatné můžete použít na neomezeném počtu zařízení. Způsoby platby zahrnují následující možnosti:

 • Kreditní karta (Mastercard, Visa, American Express a Discover Card)
 • PayPal
 • Google Pay
 • Bitcoiny a další kryptoměny (pomocí CoinGate nebo CoinPayments)
 • Sofort
 • Další možnosti místních plateb

Služby zákazníkům

Surfshark má vynikající zákaznický servis. Když jsme vyzkoušeli funkci chatu na jejich webových stránkách, byli jsme v průběhu minuty kontaktováni skutečným zaměstnancem a pomáhali mu. Náš problém byl v tom, že jsme neměli zpočátku sledovat American Netflix, ale zákaznický servis nám to pomohl vyřešit v žádném okamžiku. Ocenili jsme také skutečnost, že jsme mluvili se skutečnou osobou. Od bot jsme neobdrželi žádné automatické odpovědi. Toto je úleva ve srovnání se zákaznickým servisem u některých jiných sítí VPN.

Použitelnost závěru Surfshark

Na základě našich zkušeností s Surfsharkem jsme dospěli k následujícím závěrům:

 • Surfshark je velmi uživatelsky přívětivá VPN
 • Software Surfshark je intuitivní a snadno pochopitelný
 • Vytvoření a správa účtu je velmi jednoduché
 • Instalace softwaru Surfshark je snadná
 • Zákaznický servis společnosti Surfshark rychle reaguje a je obsluhován skutečnými lidmi
 • Surfshark je jedním z nejlevnějších poskytovatelů VPN a nabízí 30denní záruku vrácení peněz na všech svých předplatných

Síť serveru Surfshark

Surfshark má rozsáhlou síť serverů: mají 1040 serverů v 61 zemích a umístěních. To je velmi výhodné pro obcházení geo bloků. Ve většině zemí mají více serverů. Zejména americké servery jsou četné, s největší pravděpodobností zajistí, aby Netflix pro tuto zemi nadále pracoval.

Kromě toho jsou všechny servery Surfshark přátelské k P2P. To znamená, že nemusíte například vybírat speciální P2P server, pokud si chcete například stáhnout torrent. Surfshark vám navíc nabízí možnost připojení ke dvěma VPN serverům najednou (MultiHop). Vaše data budou odesílána prostřednictvím jednoho, ale dvou serverů VPN. Tím se zvyšuje vaše online bezpečnost a anonymita. Ne všechny servery Surfshark to podporují. Místo toho existuje třináct předvolených kombinací dvou serverů, které můžete použít. Tři z nich mají jako výstupní server americký server. To je velmi užitečné pro odblokování velkého obsahu s omezeným zeměpisným působením, jako je například verze Netflix v USA, přičemž je navíc bezpečný.

Počet serverů a umístění

Surfshark má 1040 serverů na 61 místech. Tato místa jsou rozložena do následujících zemí:

Přistát
Albánie
Austrálie
Rakousko
Belgie
Bosna a Hercegovina
Brazílie
Bulharsko
Kanada
Chile
Chorvatsko
Kostarika
Chorvatsko
Kypr
Česká republika
Dánsko
Estonsko
Finsko
Francie
Německo
Řecko
Hongkong
Maďarsko
Island
Indie
Indonésie
Irsko
Izrael
Itálie
Japonsko
Kazachstán
Lotyšsko
Libye
Lucembursko
Malajsie
Moldavsko
Nizozemí
Nový Zéland
Nigérie
Severní Makedonie
Norsko
Paraguay
Polsko
Portugalsko
Rumunsko
Rusko
Singapur
Srbsko
Singapur
Slovensko
Slovinsko
Jižní Afrika
Jižní Korea
Španělsko
Švédsko
Švýcarsko
Tchaj-wan
Thajsko
krocan
Ukrajina
Spojené arabské emiráty
Spojené království
Spojené státy
Vietnam

Vyhrazená adresa IP

Surfshark zatím nenabízí možnost požádat o vyhrazenou IP adresu. Při výběru konkrétního serveru se však obvykle připojíte ke stejnému serveru a stejné adrese IP. Ale není tomu tak vždy: pokud vyberete možnost „optimální umístění“, je pravděpodobné, že pokaždé získáte jiný server. Je to proto, že Surfshark zkoumá množství provozu na různých serverech a vybírá server, který v tuto chvíli funguje nejlépe.

S nedávnou aktualizací však Surfshark přidal některé servery s „statickou“ IP adresou. To znamená, že IP adresa těchto serverů bude vždy stejná. Od této chvíle bychom je však nedoporučovali používat, protože se zdá, že jsou sdíleny a nejsou oddané. Teoreticky byste však mohli tyto servery použít k získání přístupu k webům a aplikacím, které vás blokují, pokud se přihlásíte z jiné adresy IP, než obvykle, a přitom si stále ještě užíváte určitou ochranu díky tunelu VPN a šifrování VPN společnosti Surfshark. Netestovali jsme se však, zda to skutečně funguje dobře, takže nemůžeme zaručit, že se jedná o životaschopný a dobrý způsob, jak získat přístup k těmto službám..

Závěrečná síťová síť Surfshark

To jsou závěry, k nimž jsme dospěli, pokud jde o síť a umístění serverů Surfshark:

 • Surfshark má vynikající serverovou síť 1040 serverů na 61 místech
 • Existuje mnoho amerických serverů a zdá se, že všechny fungují s Netflixem
 • Surfshark má speciální P2P servery, ke kterým jste automaticky připojeni
 • Data je možné odesílat současně prostřednictvím dvou serverů VPN

Možnosti Surfshark

Kromě standardních možností nabízí Surfshark také užitečné další funkce. Například Surfshark má volitelný přepínač zabíjení, možnost připojení přes dva servery VPN současně (nazývají to MultiHop), whitelister, který vám umožní navštívit určité webové stránky nebo aplikace, aniž byste museli nejprve procházet VPN, a CleanWeb možnost, která blokuje reklamy, měřiče a malware. Netflix i torrenty navíc dobře fungují s Surfsharkem.

MultiHop, Whitelister a CleanWeb

Snímek obrazovky aplikace Surfshark MultiHopVšechny tři tyto funkce Surfshark fungovaly správně, když jsme je vyzkoušeli. CleanWeb dokázal blokovat reklamy, které dokázaly proklouznout i kolem našich běžných blokátorů. Možnost MultiHop poskytuje některé další zabezpečení, ale má negativní dopad na rychlost internetu. Konec konců musí váš provoz procházet dvěma servery VPN namísto jednoho. Whitelister pro aplikace a weby vám umožňuje připojit se ke konkrétním aplikacím a webům, kterým důvěřujete, pomocí vlastní IP adresy namísto adresy VPN serveru. V některých situacích by to rozhodně mohlo být výhodné.

Surfshark Screenshot CleanWeb Whitelister

Kromě toho společnost Surfshark nedávno přidala dvě nové funkce: HackLock a BlindSearch. HackLock je možnost, kterou můžete použít a která vás upozorní, kdy může dojít k ohrožení vašeho e-mailu nebo hesel. BlindSearch je odpovědí Surfsharku na anonymní vyhledávač DuckDuckGo. HackLock i BlindSearch jsou však stále v beta verzi.

Snímek obrazovky Surfshark HackLock BlindSearch

Surfshark a Netflix

Cílem Surfshark je odblokovat Netflix pro všechny jeho uživatele. Během našich testů se zdá, že všechny americké servery spolupracují s Netflixem. Kromě toho vám Surfshark také umožňuje přístup k obsahu jiných místních verzí Netflixu. Surfshark se aktivně zaměřuje na zpřístupnění knihoven patnácti zemí svým uživatelům. Těmito zeměmi jsou: Spojené státy, Spojené království, Kanada, Francie, Německo, Japonsko, Nizozemsko, Itálie, Indie, Turecko, Brazílie, Singapur a Norsko.

Pokud k návštěvě Netflixu použijete jiné umístění serveru, budete automaticky zasláni do americké (USA) verze Netflixu. Na jejich webových stránkách se Surfshark zmíní o tom, že se jich můžete zeptat na knihovnu Netflix, ke které byste chtěli získat přístup, ale není na jejich seznamu. Mohou to pro vás odemknout.

Pokud se s tímto chytrým systémem stále nemůžete dostat do Netflixu, neváhejte kontaktovat Surfshark. Jejich live podpora zákaznické podpory funguje efektivně a obvykle vám může pomoci. Mohou vám poradit, který server zvolit nebo se pokusit problém vyřešit z jejich strany. Obvykle vám pomohou za pár minut. Stručně řečeno, Surfshark je velmi vhodný pro streamování a Netflix.

Surfshark a torrenty

Surfshark má specializované P2P servery, které vám zajistí extra bezpečí při stahování torrentů. Tyto servery nemusíte vybírat ručně: automaticky se aktivují při otevření torrentingového programu. Server VPN rozpozná přenos P2P a připojí vás k serveru P2P. Máme dokonce podezření, že by vás mohlo automaticky připojit přes servery MultiHop. To znamená další ochranu před zvědavýma očima.

Možnosti závěru Surfshark

 • Surfshark nabízí různé funkce, které blokují reklamy, weby na bílé listině a nabízejí zvýšenou úroveň zabezpečení
 • S Netflixem pracovaly americké servery i servery z jiných zemí
 • Můžete si stahovat torrenty s Surfsharkem bezpečně a snadno
 • Surfshark pro Linux není zdaleka tak dobrý jako verze pro Windows

Závěr – Naše zkušenosti s Surfsharkem

Klady
Nevýhody
Velmi snadné použitíSoftware je k dispozici pouze v angličtině
Snadná instalaceNelze ručně vybrat server
K dispozici jsou pouze zabezpečené protokoly a žádné protokolyRozdíl v rychlosti mezi servery může být poměrně velký
Velmi levné
Netflix funguje ve všech zemích
Stahování torrentů je povoleno
Vynikající rychlost při pravidelném používání internetu
Užitečné funkce jako AdBlocker a Whitelister
Skvělý zákaznický servis

Pokud jde o nás, Surfshark je vynikající poskytovatel VPN, který je srovnatelný s dnešními největšími a nejoblíbenějšími VPN. Jeho nízké ceny, přístupný software a užitečné další funkce nás přiměly k tomu, abychom se Surfshark umístili vysoko v našich žebříčcích.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me