Recenze TunnelBear (2020): Uživatelsky přívětivý, ale ne Netflix

Recenze TunnelBear (2020) Příjemné a uživatelsky přívětivé, ale žádné Netflix nebo Torrenty

TunnelBear je jednou z nejslavnějších VPN na trhu. Většina lidí bude znát tohoto poskytovatele jako dobrou bezplatnou službu VPN se spoustou medvědů. Protože bezplatná verze TunnelBear funguje téměř stejně dobře jako placená možnost, je to dobrý poskytovatel pro lidi, kteří jsou novými VPN..


Sídlo společnosti TunnelBear najdete v Kanadě. Nedávno tuto VPN koupila společnost McAfee pro internetovou bezpečnost. TunnelBear vám umožňuje přístup na 20 různých míst. Neurčují však, kolik serverů mají. Navíc musíte být schopni nést několik hříček, protože tento poskytovatel na nich vyniká.

Níže si můžete přečíst, jak TunnelBear skóre v různých aspektech VPN. Nejprve uvidíte, jak tato VPN ovlivní vaši rychlost připojení a vaši online bezpečnost. Poté si můžete přečíst informace o jejich uživatelsky přívětivosti, síti serverů a další možnosti. Doufejme, že vám náš testovací běh programu TunnelBear pomůže zjistit, zda je to poskytovatel, který vyhovuje vašim potřebám.

Specifikace TunnelBear

 • Současná spojení: 5
 • Torrentů:
 • Netflix:
 • Operační systémy: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protokoly: OpenVPN, L2TP / IPsec, IKEv2
 • Zásady protokolování: Žádný provoz nebo protokoly IP
 • Servery: Servery ve více než 20 zemích
 • Cena: Od 4,99 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: Žádný

Rychlost – jak rychle je TunnelBear?

Rychlost připojení VPN je velmi důležitá, pokud chcete dělat víc, než jen procházet internet. Pokud chcete mít možnost sledovat film nebo hrát online hry, všimnete si, že VPN není tak rychlá. Testovali jsme rychlost našeho připojení k serverům TunnelBear, abychom zjistili, zda nedošlo k nějakému zpoždění. Udělali jsme to provedením rychlostních testů a posouzením rychlosti poskytovatele během našeho běžného používání internetu. Níže najdete výsledky.

Výsledky testu rychlosti TunnelBear

Nejprve uvidíte výsledky našich testů rychlosti. Nejprve jsme otestovali naši běžnou rychlost, abychom zjistili, jak by připojení k serverům TunnelBear ovlivnilo rychlost. Poté jsme testovali spojení s místním serverem a serverem v USA. V závislosti na vaší rychlosti a umístění internetu mohou být výsledky odlišné..

Rychlost bez VPN (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest No VPN

To jsou výsledky naší rychlosti internetu bez VPN, které měly sloužit jako výchozí bod.

Rychlost s místním serverem (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest NL

To byla rychlost, kterou jsme mohli získat, když jsme se připojili k místnímu serveru TunnelBear. Jak vidíte, rychlost stahování a odesílání se mírně, ale ne výrazně snížila. Navíc ping zůstal prakticky stejný.

Rychlost se serverem USA (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest VS

Když jsme se připojili k nejrychlejšímu serveru v USA, dostali jsme následující výsledky testu rychlosti. Jak vidíte, ping se prudce zvýšil a rychlost stahování a odesílání se poměrně výrazně snížila. Tyto rychlosti jsou však pravděpodobně pro většinu uživatelů internetu stále přijatelné.

Rychlost při každodenním používání

TunnelBear je velmi rychlý. Při pravidelném prohlížení, sledování YouTube a stahování jsme si nevšimli žádné změny rychlosti. I když se naše zpoždění a ping během her zvýšily, stále můžete použít TunnelBear ke hraní svých oblíbených střelců nebo RPG.

TunnelBear vás automaticky připojí k nejrychlejšímu serveru. Pokud vyberete možnosti „auto“, TunnelBear vás připojí k nejbližšímu serveru. Pokud kliknete na jiné místo, software zajistí připojení k nejrychlejšímu serveru, který mají v dané oblasti k dispozici. Tímto způsobem se budete vždy připojit k nejrychlejšímu možnému serveru.

Bohužel jsme nemohli otestovat stahování Netflix nebo torrent, protože to TunnelBear již nepovoluje. Ale o tom později.

Rychlost závěru TunnelBear

 • TunnelBear je poměrně rychlý
 • Při každodenním používání není velký rozdíl v rychlosti
 • TunnelBear vás automaticky připojí k nejrychlejší volbě serveru

Bezpečnost – Jak bezpečný je tunnelBear?

Nejdůležitější vlastností VPN je možná úroveň zabezpečení, které může nabídnout. Lidé používají VPN, aby se ujistili, že jejich data zůstávají soukromá a jejich identita je skrytá. S tunnelBear se nebudete muset starat o svou online bezpečnost. Dodržují nejvyšší mezinárodní standard pro šifrování a nabízejí některé z nejbezpečnějších protokolů VPN. V roce 2018 koupil společnost TunnelBear společnost McAfee. To nemusí být nutně špatná věc. Někteří lidé však považují za nevýhodu, že služba VPN skončila u americké společnosti.

Níže si budete moci přečíst vše o jejich protokolování a zásadách ochrany osobních údajů. Kromě toho se dozvíte, jaké informace TunnelBear potřebuje, pokud si u nich založíte účet.

Protokoly

TunnelBear má silné 256bitové šifrování, které je považováno za standard pro VPN. Ve většině zařízení používá TunnelBear protokol OpenVPN nebo IKEv2. Pro iOS 9 a novější verze používá TunnelBear protokoly IPSec nebo IKEv2.

Níže naleznete tabulku, která vám poskytne přehled různých protokolů, které TunnelBear používá na různých zařízeních.

Typ zařízení
Protokol
Šifrování dat
OknaOpenVPN / IKEv2AES-256-CBC
AndroidOpenVPNAES-256-CBC
Mac OS XOpenVPN / IKEv2AES-256-GCM
iOS 9 a dalšíIPSec / IKEv2AES-256-GCM

Protokolování a soukromí

Že TunnelBear je v jedné z pěti zemí Eyes, není ideální pro účely ochrany soukromí. Tvrdí však, že neuchovávají žádné protokoly IP ani provozních protokolů. TunnelBear sleduje několik dalších věcí, ale jsou o tom čerstvě otevřené. Pokud chcete zjistit, co přesně sledují, můžete přejít na jejich stránku ochrany osobních údajů, která vše vysvětluje.

Zásady protokolu TunnelBear-Logging

Zatímco většina poskytovatelů VPN bude tvrdit, že si nebudou protokoly uchovávat, většina z nich shromažďuje podobné informace jako TunnelBear. Je příjemné vidět, že se TunnelBear nebojí zabývat se tím na svých vlastních webových stránkách. Nejdůležitější věcí je, že neuchovávají žádný provoz ani protokoly IP. To znamená, že nebudou moci vidět, co děláte, když používáte jejich VPN.

Společnost Tunnelbear provedla nezávislou stranu, aby otestovala jejich bezpečnost, a výsledky zveřejnili. V tomto průzkumu si můžete přečíst, že tato třetí strana zkontrolovala bezpečnostní rizika softwaru TunnelBear. Na základě této zprávy provedl TunnelBear několik nezbytných změn. To ukazuje, že jsou ochotni padnout na jejich tvář, pokud to v konečném důsledku znamená, že jejich služby budou lepší.

Spínač zabití: VigilantBear

VigilantBearTunnelBear má vlastní možnost přepínače zabíjení zvanou VigilantBear. I když to zní velmi působivě, funguje velmi podobně jako jiné přepínače zabíjení VPN. VigilantBear je bezpečnostní možnost v softwaru TunnelBear, která zajišťuje ochranu vašich dat, i když je dočasně ztraceno připojení k VPN. Normálně by to znamenalo, že vaše data budou na okamžik zranitelná, ale s přepínačem kill zůstanou vaše data chráněna. Možnost VigilantBear zajistí, že vaše data zůstanou v bezpečí bez ohledu na to, co.

Jaké informace TunnelBear potřebuje?

K vytvoření účtu v TunnelBear potřebujete pouze e-mailovou adresu a heslo. Můžete platit pomocí bitcoinů, což znamená, že si můžete vytvořit účet pomocí TunnelBear anonymně. Pokud však platíte jinými možnostmi, jako je vaše kreditní karta, bude mít TunnelBear více vašich osobních údajů.

Závěr bezpečnost TunnelBear

 • Stejně jako většina VPN má i TunnelBear silné 256bitové šifrování
 • TunnelBear má silné bezpečnostní protokoly pro všechna zařízení (OpenVPN, IKEv2 a IPSec)
 • TunnelBear neuchovává protokoly IP ani provozních protokolů a je upřímný, pokud jde o data, která shromažďují
 • Sídlo společnosti TunnelBear je v zemi 5 očí
 • TunnelBear používá nezávislý výzkum třetích stran ke zlepšení své bezpečnosti
 • TunnelBear má možnost přepínače zabíjení s názvem VigilantBear
 • K vytvoření účtu potřebujete pouze e-mailovou adresu a heslo

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je TunnelBear?

Stále více lidí se zajímá o VPN, proto je důležité, aby poskytovatelé VPN měli uživatelsky přívětivé aplikace. Vytvoření účtu, instalace softwaru a komunikace s podporou zákazníků by mělo být snadné. Níže naleznete, zda je TunnelBear uživatelsky přívětivý poskytovatel.

Web TunnelBear

Web TunnelBear je velmi jasný. Je snadné vytvořit účet a získat informace o TunnelBear a jeho službách. Vše na webu je udržováno velmi jednoduché, takže nejste přetíženi informacemi, které nepotřebujete. Pokud se však chcete dozvědět více o podrobnostech služeb TunnelBear, najdete spoustu informací v zápatí (ve spodní části stránky).

Informace o zápatí tunelu

Stránka účtu je také velmi jasná. Všechny zajímavé informace jsou seskupeny do 3 karet. Zde najdete informace o účtu, předplatné, historii faktur a možnost stáhnout si všechny informace, které o vás mají. Zdá se, že TunnelBear věří ve filozofii, že méně je více, a to se ukazuje v jejich softwaru.

Obecně je jejich čistý styl příjemný. Pokud však hledáte konkrétní informace, může být obtížné najít je.

Instalace aplikace TunnelBear

Instalace TunnelBear není obtížná. Software si můžete stáhnout z webu do svého počítače. Aplikace můžete také najít v různých obchodech s aplikacemi pro zařízení iOS nebo Android. Instalace může chvíli trvat, ale průvodce instalací provede vše za vás. Jediná věc, kterou musíte udělat, jakmile si stáhnete software, je otevřít a přihlásit se pomocí údajů o účtu. Pak jste připraveni jít online v bezpečí. TunnelBear můžete nainstalovat na Windows, Mac, iPhone, iPad a Android. Kromě toho má TunnelBear také snadno použitelné rozšíření prohlížeče.

Metody instalace TunnelBear Screenshot

Vzhled a snadnost použití TunnelBear

Vzhled softwaru TunnelBear je úžasný. Jasně vložili čas a úsilí do každého vizuálního detailu. Kromě toho se pokusili učinit pomocí VPN zábavu. Výsledkem je jasný software VPN. Protože je software hravý a vizuálně přitažlivý, je zábavné používat TunnelBear.

Uživatelská přívětivost softwaru TunnelBear je skvělá. Jako uživatel nejste přetíženi možnostmi a nastavením. Výběr umístění serveru a připojení k serveru lze provést stisknutím jednoho tlačítka.

Nastavení TunnelBear a snímek mapy

Jak můžete vidět výše, software TunnelBear je velmi jasný. To, co vidíte, je to, co dostanete. Kromě některých dalších možností, vše, co vidíte na obrázku výše, je vše, co potřebujete.

Ceny a způsoby platby

TunnelBear není nejlevnější VPN, ale není to ani nejdražší VPN. TunnelBear požádá o měsíc 4,17 $, pokud získáte předplatné na rok. Mají také bezplatnou možnost. Nevýhodou tohoto bezplatného plánu je, že získáte pouze 500 MB dat. Tato částka vám netrvá dostatečně dlouho na to, abyste si mohli prohlédnout film, takže pro většinu z nás bezplatné předplatné není schůdnou možností.

Ceny za předplatné TunnelBear

Jak můžete vidět na obrázku výše, TunnelBear má za své předplatné následující ceny.

 • Předplatné zdarma s 500MB datalimit
 • Měsíční předplatné pro 9,99 $ měsíčně
 • Roční předplatné pro 49,99 $ ročně nebo 4,17 $ měsíčně

Za předplatné TunnelBear můžete platit pouze kreditní kartou nebo bitcoinem. Existuje několik možností kreditní karty. Pokud však platíte kreditní kartou, dáte TunnelBear dost svých osobních údajů. Pokud tedy chcete zůstat anonymní, je nejlepší platit bitcoiny. Bylo by hezké, kdyby TunnelBear v budoucnu přijímal platby prostřednictvím PayPal a dalších místních platebních metod.

Platební metody TunnelBear

Bohužel, TunnelBear nenabízí žádné záruky vrácení peněz. Zejména pokud chcete přilákat nové uživatele, není to ideální.

Služby zákazníkům

Podpora TunnelBear

Zákaznická podpora TunnelBear by mohla být lepší. Naše otázky byly zodpovězeny dobře a laskavě, ale bylo obtížné se s nimi bez kontaktu dostat do kontaktu. I s účtem je nemůžete přímo kontaktovat. Dotaz můžete zaslat prostřednictvím standardního formuláře podpory a pravděpodobně dostanete odpověď do 24 hodin. Bohužel nemůžete položit více než jednu otázku každou hodinu.

Zákaznický servis TunnelBear

Díky tomu je velmi obtížné získat zákaznickou podporu TunnelBear. Mnoho poskytovatelů VPN má možnost Live Chat, která vám umožní rychle získat odpovědi na vaše otázky. TunnelBear na vaše otázky odpoví zdvořile, ale zabere to více času než u většiny ostatních poskytovatelů.

Použitelnost závěru TunnelBear

 • Web TunnelBear je jasný
 • TunnelBear můžete nainstalovat na jakékoli zařízení bez problémů
 • Software TunnelBear vypadá skvěle a snadno se používá
 • Za předplatné TunnelBear můžete platit kreditní kartou nebo bitcoinem
 • Zákaznická podpora TunnelBear je v pořádku, ale obtížně dosažitelná

Síť serveru TunnelBear

Aby bylo možné odblokovat určitý obsah online, je důležité, aby váš poskytovatel VPN měl servery v různých zemích. Chcete-li například získat přístup k obsahu American Netflix, potřebujete poskytovatele VPN se servery v USA. Můžete také použít VPN k obcházení cenzury ve vaší zemi připojením k serverům v jiné zemi. Níže naleznete všechny informace o síti serveru TunnelBear.

Počet serverů a umístění

TunnelBear má servery na více než 20 místech. Bohužel, Tunnelbear neprozradí, kolik serverů skutečně má. Tvrdí, že by to ohrozilo bezpečnost jejich serverů. Na jejich webových stránkách můžete vidět, ve kterých zemích mají servery, jen ne kolik.

Země serveru TunnelBear

TunnelBear usnadňuje připojení k nejrychlejšímu serveru. Kdykoli používáte jejich službu, jste automaticky připojeni k jejich nejrychlejšímu serveru.

Pokud se podíváte na množství serverů, nabídka TunnelBear není moc působivá. Mají však dobré servery na nejběžnějších místech. Všechny jejich servery navíc nabízejí stabilní připojení k internetu.

Vyhrazená adresa IP

TunnelBear nenabízí vyhrazené adresy IP. Říká se, že to chtějí podnikat v budoucnu prostřednictvím plánů „TunnelBear pro týmy“. Pokud to někdy nabídnou soukromým uživatelům, není jasné.

Závěr serverová síť TunnelBear

 • TunnelBear má rychlé servery na více než 20 místech
 • Z bezpečnostních důvodů společnost TunnelBear nezveřejňuje množství služeb, které vlastní
 • TunnelBear nenabízí vyhrazené adresy IP
 • TunnelBear vás automaticky připojí k jejich nejrychlejšímu serveru

Možnosti aplikace TunnelBear

Ne všichni poskytovatelé VPN nabízejí stejné funkce. Další funkce mohou být přesně to, co někdy hledáte. Například, ne všichni poskytovatelé podporují Netflix nebo torrent. Níže si můžete přečíst informace o všech možnostech TunnelBear, včetně kombinace jejich služeb s Netflixem a torrenty.

TunnelBear a Netflix

TunnelBear nepodporuje Netflix. To znamená, že nebudete moci používat Netflix, když jste připojeni k serveru TunnelBear, ani obsah ve vaší zemi, ani obsah například American Netflix. Pokud chcete být chráněni VPN, ale zároveň můžete streamovat své oblíbené pořady na Netflixu, můžete být lepší s ExpressVPN, Surfshark nebo CyberGhost..

TunnelBear a torrenty

TunnelBear neumožňuje přenos P2P. To znamená, že při připojení přes server TunnelBear nemůžete nahrávat ani stahovat žádné torrenty. Poskytovatel nechce podporovat stahování nelegálních souborů. Bohužel to znamená, že si nemůžete stáhnout ani legální torrent. Pokud chcete poskytovatele VPN, který umožňuje torrent, můžete se podívat na NordVPN nebo IPVanish.

GhostBear: další zbraň proti cenzuře a rychlostním omezením

GhostBear

GhostBear je další funkcí aplikace TunnelBear. Tato funkce pomáhá zamaskovat šifrovaná data jako normální data. Někteří poskytovatelé internetových služeb, společnosti nebo vlády mohou omezit rychlost nebo svobodu internetu, když zjistí, že používáte VPN. Díky tomu, že šifrovaná data budou vypadat jako běžný provoz s GhostBear, nikdo nebude mít podezření, že používáte VPN.

Rozšíření prohlížeče TunnelBear pro Chrome a Opera

TunnelBear má rozšíření prohlížeče pro Chrome a Opera. Rozšíření funguje stejně jako běžná síť VPN, pouze v prohlížeči. To je ideální, pokud nechcete, aby veškerý provoz procházel vaší sítí VPN. Navíc je to uživatelsky přívětivý způsob, jak obejít všechna geografická omezení, například když používáte Linux.

TunnelBear Blocker pro Chrome

Společnost TunnelBear vyvinula vlastní blokování reklam pro nežádoucí reklamy. Blocker pro Chrome blokuje nejen reklamy, ale také pomáhá chránit vaše soukromí. Blokátor blokuje sledování e-mailů, aby se ujistil, že nikdo nemůže používat marketingové e-maily pro sledování vašich pixelů. Blokuje také ultrazvukové sledování. Zvuky zachycené mikrofonem telefonu tak nelze použít ke sledování. Kromě toho chrání před Adobe Flash, cookies, skripty, malwarem a otiskem prstu v prohlížeči. To vše slouží k ochraně vašeho soukromí online.

TunnelBear Blocker

TunnelBear pro týmy

TunnelBear BusinessTunnelBear má také službu VPN pro firmy, které nazývají TunnelBear pro týmy. To nabízí stejné funkce jako jejich normální VPN, ale s některými přidanými výhodami. Například má další možnost správy, prioritní podporu a možnost přidat lidi. Obchodní možnost TunnelBear funguje velmi dobře. Navíc, protože neumožňují Netflix nebo torrent stahování služby je ideální pro větší společnosti.

Závěr – Naše zkušenosti s TunnelBear

Klady
Nevýhody
Pěkný a uživatelsky příjemný softwareŽádný přístup k Netflixu
Snadná instalaceŽádné torrenty nejsou povoleny
Poměrně levnéŽádná vyhrazená IP
Vestavěný spínač zabíjeníZákaznickou podporu je obtížné dosáhnout
Bezplatná verze s datovým limitem 500 MB
Hodně pro firmy
Možnost GhostBear, která funguje dobře proti cenzuře a rychlostním omezením
TunnelBear je otevřený ohledně své politiky protokolování
O 100% více vtipů o medvědech než jakákoli jiná VPN

TunnelBear dobře skóre ve většině běžných funkcí VPN. Jejich rychlost je vysoká, servery jsou stabilní a nabízejí velkou bezpečnost a soukromí. Navíc je osvěžující, když vidíme, jak čestný a otevřený je TunnelBear ohledně svých zásad protokolování. Existují však poskytovatelé VPN, kteří nabízejí větší bezpečnost a soukromí.

TunnelBear je pro většinu uživatelů docela dobrá VPN. Tento software se snadno používá, nabízí dostatečnou ochranu a vypadá úžasně. TunnelBear skutečně zpřístupňuje VPN všem.

Pro pokročilejší uživatele VPN TunnelBear pravděpodobně nenabízí dost. Nevýhodou TunnelBear je, že nepodporují Netflix ani neumožňují stahování torrentů. Navíc mají servery pouze ve 20 lokalitách, což na trhu VPN není moc. TunnelBear se zaměřuje na šifrování a soukromí, nikoli například na obcházení geografických omezení. Pokoušejí se to kompenzovat pomocí GhostBear, ale to stále nedokáže zrušit zákaz Netflixu.

Celkově vzato, doporučujeme TunnelBear novým uživatelům VPN, kteří hledají nějaké další zabezpečení a soukromí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me