Recenze PIA (2020): Bezpečné a levné | VPNOpřehled

Recenze PIA (soukromý přístup k internetu) (2020) – bezpečná a levná varianta

Soukromý přístup k internetu (obvykle zkráceně PIA) je v současné době jedním z větších poskytovatelů VPN na trhu VPN. Jednou z jejich nejlepších funkcí je zaměření na soukromí. Mají přísnou politiku bez protokolování, díky čemuž je PIA obzvláště oblíbená mezi uživateli bitů (bitů). Soukromý přístup k internetu je navíc známý svými minimalistickými a kompaktními aplikacemi a programy. Někteří spotřebitelé si myslí, že je to plus, zatímco jiní by to mohli považovat za pokles. Testovali jsme tuto službu VPN a zkoumali jsme rychlost internetu PIA, zabezpečení, soukromí, uživatelskou přívětivost, síť serverů a další funkce. To jsme našli.


PIA nedávno koupila společnost Kape Technologies. Tato společnost také získala v posledních několika letech poskytovatele VPN CyberGhost a Zenmate. To by mohlo znamenat některé změny pro PIA v příštích letech. Je však těžké říci, co se přesně stane. Budeme sledovat, zda změna nemá nějaký vliv na bezpečnost a soukromí jejich uživatelů.

Specifikace PIA

 • Současná spojení: 10
 • Torrentů: +
 • Netflix: +
 • Operační systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoly: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP
 • Zásady protokolování: Žádné záznamy
 • Servery: 3300+ serverů ve 30 zemích
 • Cena: Od 3,33 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 7 dní

Rychlost – jak rychle je PIA?

Rychlost připojení VPN závisí na mnoha různých faktorech. Mezi klíčové faktory patří rychlost vlastního připojení, vzdálenost mezi místem, kde se nacházíte, a serverem VPN a rychlost a umístění serveru, se kterým si vyměňujete data, například webový server, torrent server nebo server diskusních skupin, ke kterému se chcete připojit. na. Ping (doba odezvy) a stabilita spojení jsou také velmi důležité.

Abychom vám poskytli dobrou představu o tom, jak soukromý přístup k internetu drží rychlost, jsme provedli různé testy rychlosti. Při každodenním používání jsme také brali v úvahu naše osobní zkušenosti a testování PIA. Níže najdete výsledky.

Výsledky testu rychlosti PIA

Níže jsou uvedeny výsledky testů rychlosti, které jsme provedli při soukromém přístupu na internet. Vezměte prosím na vědomí, že tato měření se vždy liší podle místa, poskytovatele internetu a denní doby. Z tohoto důvodu jsme také zahrnuli test rychlosti našeho připojení bez VPN jako měřítko.

Rychlost bez VPN (Speedtest.net):

Nejrychlejší PIA bez VPN

Toto jsou výsledky z speedtest.net našeho vlastního internetového připojení bez použití VPN. Toto je „prázdný“ test, který použijeme k porovnání ostatních výsledků.

Rychlost s místním serverem (Speedtest.net):

Nejrychlejší PIA VPN místní

Toto jsou výsledky z speedtest.net našeho internetového připojení, když se připojujeme k PIA serveru, který je nejblíže našemu umístění. Výsledky jsou slibné. Ping se mírně zvýšil ze 4 na 7, ale rychlost stahování a odesílání se jen stěží snížila. V praxi by výsledky, jako je tento, měly znamenat, že při používání takového serveru VPN si všimnete malého až žádného rozdílu v rychlosti internetu.

Rychlost se serverem USA (Speedtest.net):

Nejrychlejší PIA VPN USA

Toto jsou výsledky rychlého testu našeho internetového připojení, když se připojujeme k serveru PIA ve Spojených státech. To ukazuje úplně jiný obrázek: ping se nesmírně zvýšil, zatímco rychlost stahování a odesílání se výrazně snížila. Jinými slovy, jeden by si všiml zpoždění s výsledky, jako je tento. Takové výsledky nejsou překvapivé pro server VPN umístěný ve velké vzdálenosti od uživatele. Koneckonců, tato vzdálenost znamená, že veškerý internetový provoz musí udělat velkou objížďku kolem tohoto serveru, než bude odeslán na správné místo. To téměř vždy zpomalí vaše připojení.

Rychlost při každodenním používání

PIA je velmi příjemná VPN pro každodenní použití. Sotva jsme si všimli rozdílu v porovnání s naším internetovým připojením bez VPN. Můžeme procházet, streamovat hudbu a videa a používat YouTube – to vše bez zpoždění nebo jiných problémů. Také jsme mohli sledovat americký Netflix pomocí amerického serveru. Netflix potřeboval trochu času na vyrovnávání epizody, ale video se poté přehrálo bez problémů. Mohli jsme hrát online hry bez zpoždění a také jsme si mohli velmi rychle stáhnout torrent: soubor téměř 2 GB do 15 minut. Celkově jsme si téměř nevšimli, že naše připojení PIA VPN bylo povoleno, když jsme jej používali pro každodenní internetové aktivity – vynikající kvalita pro VPN.

Rychlost závěru PIA

 • Výsledky testů rychlosti byly smíšené, s některými dobrými výsledky pro naše místní servery PIA a menšími výsledky pro americké servery
 • Při každodenním používání se rychlost internetu při procházení, streamování nebo stahování rychle neztrácí nebo se jen stěží snižuje

Bezpečnost – Jak bezpečný je PIA?

VPN jsou hlavně o bezpečnosti a anonymitě. Dobrý poskytovatel VPN by měl s vašimi daty zacházet opatrně a ujistit se, že nic z nich nespadne do nesprávných rukou. Měli by také chránit vaše soukromí a umožnit vám zůstat při používání jejich služeb co nej anonymnější. PIA klade na první místo bezpečnost a soukromí, a proto rozhodně vyniká v těchto aspektech. Používají pouze nejsilnější protokoly VPN, udržují politiku bez protokolování a vyžadují co nejméně osobních informací. V této části se ponoříme trochu hlouběji do těchto aspektů soukromého přístupu k internetu.

Protokoly

Pokud jde o zabezpečení a šifrování, soukromý přístup k internetu má své záležitosti úhledně v pořádku. Pracují s různými protokoly (OpenVPN, PPTP, IPsec / L2TP) a mají proxy server SOCKS5. Většina uživatelů bude chtít zvolit OpenVPN, protože se jedná o protokol solidní. Chcete vyšší rychlost a máte obavy ze šifrování dat? Pak si můžete snadno vybrat jeden z dalších protokolů v softwaru PIA. Chcete-li se dozvědět více o protokolech, podívejte se na náš článek, který porovnává všechny různé protokoly na trhu.

Protokolování a soukromí

Soukromý přístup k internetu je známý pro svou pozornost na soukromí, které se projevuje každým krokem poskytovatele. PIA dodržuje přísné zásady bez protokolu. To vytváří bezpečnější a anonymnější prostředí pro uživatele, které PIA hodnotí především. Data pro prohlížení uživatelů se nikdy neukládají na pevné disky, ale na speciální nulové zařízení. Jedná se o virtuální zařízení, které automaticky předstírá, jako by neexistovala žádná data odesílaná prostřednictvím tohoto zařízení. Jakmile je informace zapsána do nulového zařízení, nelze ji obnovit. Takto může PIA zaručit jejich politiku bez protokolu.

Protože PIA nic neloguje, nemohou v případě soudního příkazu předat informace. Sídlo PIA je ve Spojených státech, což byla vědomá volba. USA jsou jedním z mála zemí na světě, které nemá povinnou politiku uchovávání údajů. To znamená, že PIA není povinna ukládat informace po určité období, jak je tomu často v Evropě. Jelikož se však PIA nachází ve Spojených státech, je možné, že budou povinni zahájit protokolování informací o konkrétním uživateli, který jim po soudním příkazu pomůže identifikovat je. Během několika pokusů a vyšetřování se ukázalo, že PIA nemá žádné informace o využívání VPN jejich zákazníky.

PIA prokázala, že soukromí svých zákazníků bere velmi vážně při více příležitostech. Příkladem je jejich volba odebrat ruské servery z jejich serverové sítě. Před několika lety se Rusko rozhodlo, že veškerý domácí datový přenos musí být zaznamenán po dobu nejméně jednoho roku. Tento zákon znemožnil PIA zaručit soukromí svých uživatelů, a proto se rozhodli již ruské servery nenabízet.

Používáte-li externího poskytovatele VPN, vždy část svého soukromí vkládáte do svých rukou. To znamená, že jim musíte důvěřovat. Naštěstí zatím neexistují žádné náznaky, že by PIA někdy poškodila soukromí jejich zákazníků. Naopak, stojí u svých zákazníků při každém otočení a otočení.

Zabijte spínač

Zabít VypnoutSoukromý přístup k internetu má přepínač zabíjení, který najdete v nastavení řídicího panelu. Aktivovaný přepínač zabíjení zajišťuje, že při ztrátě připojení k síti VPN na minutu nedojde k náhodnému úniku žádných informací. Tato VPN má navíc jedinečný způsob blokování domén, které se používají pro reklamy, měřiče a malware. Tato funkce se nazývá PIA MACE a lze ji najít v nastavení pod přepínačem kill.

Jaké informace PIA potřebuje?

Než začnete používat službu VPN společnosti PIA, bude společnost potřebovat vaše platební údaje. Soukromý přístup k internetu nabízí mnoho možností pro anonymní platby, k nimž se vrátíme později. Ale jen vězte, že jim za tímto účelem nemusíte poskytovat žádné osobní informace, pokud to nechcete. Placení t. J. Bitcoiny je velmi snadné. Proto musíte zadat pouze funkční e-mailovou adresu, aby k němu mohl PIA propojit váš účet. Můžete samozřejmě zaregistrovat novou e-mailovou adresu specificky pro PIA, aby ji nebylo možné dohledat zpět k vám.

Poté vám PIA vytvoří název účtu a po zaplacení obdržíte potvrzovací e-mail s potvrzením objednávky. Tyto kódy můžete použít, když potřebujete například komunikovat s týmem podpory. To je vše, co potřebujete: funkční e-mailová adresa. Kromě toho lze PIA používat zcela anonymně.

Závěr bezpečnost PIA

 • PIA pracuje s různými silnými protokoly, jako je OpenVPN
 • PIA má přísnou politiku bez protokolu
 • PIA má vestavěný přepínač zabíjení a PIA MACE pro blokování reklam, měřičů a malwaru
 • Jedinou informací, kterou musíte poskytnout k vytvoření účtu, je e-mailová adresa a vaše platební údaje, ale obě lze provést anonymně

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je PIA?

Uživatelská přívětivost může vytvořit nebo přerušit službu VPN. Ovládací panel, který se snadno naviguje, znamená, že můžete VPN nastavit rychle. Dobrá cena dělá krok k ochraně sebe online menší. Správně uspořádaná webová stránka znamená, že v počítači máte funkční řídicí panel v žádném okamžiku. A konečně, dobrý zákaznický servis vám pomůže rychle se vrátit zpět online bez obav, když se vyskytne problém.

Všechny tyto věci jsou důležité při určování uživatelské přívětivosti poskytovatele VPN. PIA skóre ve všech těchto aspektech velmi uspokojivě.

Web PIA

Webové stránky Private Internet Access obsahují velké množství informací, které lze pohodlně rozdělit do jasných položek nabídky. Domovská stránka obsahuje shrnutí nejdůležitějších informací o jejich službě, které zahrnují důvody pro použití VPN, krátké video vysvětlující, co VPN dělá, ceny jejich různých předplatných, různé funkce PIA a některé recenze.

Webové stránky PIA

Pomocí nabídky nahoře získáte přístup k dalším částem webu. Zde se dozvíte více o tom, jak funguje VPN a jak vypadá síť serveru PIA. Dále najdete položky ke stažení, zákaznický servis, blogy a přihlašovací stránku pro svůj osobní účet. Web je (téměř úplně) k dispozici ve více jazycích.

Vytvoření účtu je velmi snadné a probíhá automaticky, když se zaregistrujete k odběru. To lze provést výběrem jednoho z předplatných na domovské stránce nebo kliknutím na možnost „Zaregistrovat se nyní“ v nabídce. Vyberte předplatné, vyberte způsob platby a dokončete registraci vyplněním zbývajících požadovaných informací. Nyní musíte pouze stáhnout software.

Instalace PIA

Software PIA lze stáhnout pro Windows, MacOS, Linux, iOS a Android. Existují také rozšíření pro Chrome, Firefox a Opera. PIA je proto kompatibilní s téměř všemi zařízeními. Stránka „Stáhnout“ na webu PIA vám ukáže všechny vaše přehledně zobrazené možnosti. Stačí kliknout na správný operační systém a stáhnout příslušný soubor.

Obrazovka stahování PIA

Použili jsme aplikaci PIA pro Windows, proto budou pokyny pro stahování, které vysvětlíme, pro Windows. Jakmile otevřete stažený soubor, spustí se instalační program. Instalace palubní desky trvá méně než minutu, ale PIA ji podrobně vysvětluje krok za krokem. Přihlaste se pomocí údajů svého účtu. Nyní můžete opravdu začít.

PIA-Screenshot-Windows-Home

Vzhled PIA a snadné použití

Software PIA je navržen tak, aby vám bránil co nejméně. Po otevření řídicího panelu se zobrazí velké tlačítko „ZAPNOUT“, malá mapa a server VPN, který je pro vás vybrán. Po připojení k serveru VPN najdete v dolní části vaši adresu IP a adresu IP serveru VPN, který právě používáte. Pokud kliknete na šipku dole, zobrazí se další informace a možnosti: pravidelně vybrané servery VPN, výkon a využití vašeho připojení, rychlé nastavení a typ předplatného, ​​který máte.

Úvodní obrazovka aplikace PIA

Když kliknete na tři tečky v pravém horním rohu, získáte přístup ke komplexnějším nastavením. Můžete například nakonfigurovat jazyk, téma a obecné předvolby v části „Obecné“ nebo zkontrolovat informace o účtu v části „Účet“. Přepínač zabíjení a PIA MACE najdete v části „Soukromí“. Dále můžete nastavit síťové předvolby v části „Síť“ a předvolby pro připojení pod „Připojení“. Tato nastavení jsou trochu pokročilejší, ale jsou nakonfigurována podle nejlepších nastavení pro uživatele, kteří chtějí začít hned ve výchozím nastavení. A konečně najdete podporu – například prohlídku softwaru a odkaz na helpdesk – v části „Nápověda“.

Nastavení PIA Screenshot iOS

Pokud ji nepoužíváte, řídicí panel zmizí z displeje. Pokud ji potřebujete, najdete ji na hlavním panelu. Někdy budete možná muset kliknout na malou šipku v pravém dolním rohu displeje (^). Pokud chcete připojení povolit nebo zakázat, musíte na něj kliknout. Tímto způsobem zůstane aplikace skrytá, pokud ji opravdu nepotřebujete. Toto je užitečná funkce, když chcete, aby vaše VPN zůstala mimo dohled, ale může to být nepříjemné, když chcete něco udělat na ovládacím panelu: jakmile klepnete na jiné místo na displeji, řídicí panel je znovu pryč.

Obecně je software PIA průhledný a příjemné s ním pracovat. Má klidný vzhled a jasné možnosti.

Ceny a způsoby platby

PIA nabízí tři předplatné na výběr: měsíční, 6měsíční a roční možnost. Pokud se rozhodnete pro měsíční plán– které můžete zrušit po každém měsíci – bude to stát 9,95 $ měsíčně. A 6měsíční rostlina přijde dolů 5,99 $ za měsíc. Pokud zvolíte a roční plán, utratíte jen 2,85 $ měsíčně. To znamená, že ušetříte více než 50% ve srovnání s měsíčním předplatným. Stručně řečeno: čím delší je vaše předplatné, tím je pro vás relativně levnější.

Ceny PIA

Všechna předplatná soukromého přístupu k internetu vám poskytují úplný přístup k celé jejich síti VPN. Poskytují také 7denní záruku vrácení peněz, což vám umožní vyzkoušet VPN před uzavřením smlouvy.

PIA přijímá mnoho různých platebních možností:

 • PayPal
 • Kreditní karta (Visa, MasterCard, Amex, Discover, JCB)
 • AmazonPay
 • Bitcoin
 • BitcoinCash
 • Zcash
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Bitpay
 • ideál
 • Sofort
 • Předplacená mincovna
 • Paprsek

Spousta možností pro placení předplatného, ​​myslíme si. Existují různé anonymní platební metody, jako je bitcoin, které vám umožňují zachovat úplné soukromí, i když jde o nákup vašeho připojení VPN. PIA opět dává na prvním místě anonymitu, což mnoho uživatelů oceňuje – včetně nás samých.

PIA a Linux

PIA se dobře stará o své uživatele Linuxu. Pro distributory Debian, Fedora, Slackware a Arch je možné nainstalovat OpenVPN přes terminál. Mnohem lepší je však možnost nainstalovat Windows UI pro Linux. Obzvláště pro nové uživatele Linuxu to může být neuvěřitelně pohodlné. S takovým uživatelským rozhraním dostupným pro Linux je PIA jedním z mála poskytovatelů VPN, který se snažil uživatelům Linuxu usnadnit život. Aplikace je bohužel dostupná pouze pro distribuce Linuxu, které mají také softwarovou sadu systemd. Patří sem Linux Mint, Ubuntu, Debian a Arch.

Síť serverů PIA není nejrozsáhlejší a neobsahuje ani nejrychlejší servery venku – tato čest patří ExpressVPN. Existuje však řada serverů pro drtivou většinu uživatelů a většina serverů vykazuje značnou míru spolehlivosti a konzistence. Při testování PIA jsme se nikdy nesetkali s žádnými bezpečnostními problémy. Kromě toho nabízí PIA řadu užitečných doplňkových funkcí. Za prvé, existuje vlastní program PIA s názvem „Mace“. Tento program nabízí další zabezpečení proti reklamám, sledovacím zařízením a malwaru. V aplikaci máte také možnost přepnout na vlastní servery DNS nebo změnit úroveň šifrování. Samozřejmě je zde také přepínač zabíjení a nakonec si můžete vybrat, zda chcete směrovat svůj provoz přes proxy server SOCKS5 pro další tunelování přes SSH.

PIA nemusí mít nejvíce serverů nebo nejrychlejší servery, ale PIA je v každé kategorii konkurenceschopná a konzistentní. Ať už jde o rychlost, bezpečnost nebo použitelnost, PIA nabízí kvalitní produkt, který je pro většinu uživatelů Linuxu skvělou volbou.

Služby zákazníkům

Helpdesk PIA nabízí různé možnosti. Když máte problém, můžete nahlédnout do jejich databáze nebo návodů k použití. Je také možné poskytnout zpětnou vazbu, pokud si myslíte, že PIA by měla vyřešit určitý existující problém nebo přidat funkci. Ostatní uživatelé mohou za to „hlasovat“, poté PIA rozhodne, zda mohou se zpětnou vazbou něco udělat.

Stránka podpory PIA

Pokud narazíte na problém, který nelze vyřešit po nahlédnutí do databáze, můžete také kontaktovat PIA vyplněním kontaktního formuláře. Budete muset poskytnout nějaké informace o svém účtu a položit otázku. Tento formulář musí být vyplněn v angličtině. Jejich odpověď obdržíte e-mailem.

Poslali jsme jim otázku sami a po 6 hodinách jsme dostali odpověď. E-mail obsahoval podrobnější informace a následné otázky, které by nám mohly pomoci, kdybychom je potřebovali. Celkově vzato byla odpověď dostatečně důkladná. Přestože PIA nenabízí live chat, a proto si musíte trochu počkat na odpověď, myslíme si, že systém, který nyní mají, je velmi slušný.

Použitelnost závěru PIA

 • Web PIA je velmi informativní a jasný
 • Instalace PIA je rychlá a bez námahy
 • Software PIA lze nalézt na hlavním panelu a snadno se naviguje
 • Existují tři předplatné PIA, z nichž je jednoletý plán nejlevnější variantou za 2,85 USD měsíčně
 • PIA nabízí mnoho různých a spoustu anonymních platebních možností
 • Zákaznický servis je užitečný a funguje prostřednictvím online formuláře a e-mailu, i když je to trochu pomalé

Serverová síť PIA

Síť serveru poskytovatele VPN určuje vaše možnosti. Pokud chcete obejít geografické omezení, budete si muset vybrat z více umístění serveru. Například když chcete sledovat nabídku amerického Netflixu z jiné země. V této části vám řekneme, kolik serverů a umístění serverů nabízí soukromý přístup k internetu. Také stručně vysvětlíme, proč se PIA rozhodla nenabízet vyhrazené IP adresy.

Počet serverů a umístění

V současné době má soukromý přístup k internetu více než 3300 serverů ve 30 zemích. Pro většinu uživatelů je to více než dostatek serverů na mnoha místech. PIA naznačuje, že neustále pracují na rozšiřování své serverové sítě, takže můžete zkontrolovat jejich web a zjistit nejnovější vývoj.

Screenshot oblasti PIA

V době psaní má PIA různé servery (a umístění serverů) ve 30 zemích:

Země
Počet umístění serveru
Počet serverů
Austrálie3142
Rakousko117
Belgie115
Kanada3246
Česká republika117
Dánsko126
Finsko120
Francie148
Německo279
Hongkong116
Maďarsko110
Indie14
Irsko110
Izrael18
Itálie113
Japonsko116
Lucembursko110
Mexiko133
Nizozemí1548
Nový Zéland116
Norsko128
Polsko110
Rumunsko128
Singapur120
Španělsko114
Švédsko1100
Švýcarsko185
Spojené arabské emiráty14
Spojené království3188
Spojené státy14 1525

Vyhrazená adresa IP

Soukromý přístup k internetu nenabízí vyhrazené adresy IP. Vždy chtějí nabídnout nejvyšší možnou formu anonymity, a proto jsou všechny jejich IP adresy sdílenými adresami. Tím lépe chráníte své soukromí online. PIA nevidí vyhrazenou IP jako nic víc než normální nezajištěné internetové připojení, a proto nevidí důvod nabízet tuto službu.

Závěr serverové sítě PIA

 • V současné době má PIA přes 3300 serverů ve 30 zemích
 • V USA mají 14 umístění serverů
 • PIA nenabízí vyhrazené IP adresy

Možnosti PIA

Většina uživatelů považuje za důležité, aby je VPN udržovala v bezpečí a anonymně, ale VPN vám také dává větší svobodu při používání internetu. Můžete například přistupovat k nabídce Netflix v různých zemích, což znamená, že můžete sledovat větší výběr pořadů a filmů. Stahování torrentů je také mnohem bezpečnější s VPN. Tyto možnosti probereme v této sekci.

PIA a Netflix

Ikona aplikace NetflixSledování (cizí) Netflix je ve světě VPN horkým tématem. Netflix tvrdě bojuje s VPN a blokuje každou IP adresu, o které ví, že je od poskytovatele VPN. Pro mnoho poskytovatelů je obtížné, aby Netflix v důsledku toho pracoval s jejich VPN připojením. PIA dělá vše pro to, aby vám to umožnilo.

Když jsme provedli náš test, mohli jsme získat přístup k American Netflix z Nizozemska přes VPN server v New Yorku. PIA nám řekla, že Netflix pracuje na svých amerických, kanadských a britských serverech. To naznačuje, že tvrdě pracují na jeho udržení. V každém případě je nyní možné sledovat nabídku American Netflix z jiných zemí pomocí PIA.

PIA a torrenty

Při používání serverů Private Internet Access je možné stahovat soubory přes P2P. Stahování torrentů je snadné a jde rychle. Nevšimnete si ani, že používáte VPN, kromě toho, že jste skutečně chráněni a stahujete se anonymně.

Rozšíření prohlížeče PIA

Kromě softwaru PIA má PIA také užitečné rozšíření prohlížeče. Funguje to stejně jako běžný software pro stolní počítače a chytré telefony. Rozdíl je v tom, že rozšíření prohlížeče zajišťuje pouze to, že provoz prohlížeče běží přes VPN. Ostatní aplikace, které používají internet, ale neběží přes prohlížeč, nejsou chráněny připojením VPN. Mimochodem, rozšíření prohlížeče vám poskytne další možnosti týkající se sledování, jak je uvedeno níže na snímku obrazovky nastavení rozšíření.

Nastavení rozšíření prohlížeče PIA

PIA Squid-Proxy

Pokud jste se podívali na web PIA, možná jste si všimli, že mluví také o něčem, co se říká „Squid Proxy“. Viděli jsme, že o této online otázce bylo docela dost otázek, takže jsme si mysleli, že je nutné stručně vysvětlit, co to je. Squid Proxies od PIA se používají při použití rozšíření prohlížeče. PIA používá tyto Squid Proxies k udržení provozu rozšíření svého prohlížeče odděleně od běžného provozu aplikací VPN. Squid Proxies může ukládat do mezipaměti webové stránky, aby se načítaly rychleji, pokud navštívíte stejný web vícekrát.

Závěrečné možnosti PIA

 • S PIA můžete sledovat americký, britský a kanadský Netflix
 • Stahování torrentů pomocí PIA je snadné, rychlé a bezpečné
 • PIA používá Squid Proxies jako rozšíření svého prohlížeče

Rozhovor s PIA

Měli jsme příležitost položit pár otázek lidem v zákulisí při soukromém přístupu na internet. Mluvili jsme o bezpečnosti a soukromí jejich služeb a způsobu správy jejich serverů. Zjistěte, jaké jsou naše otázky a odpovědi, které pro nás PIA měla (i když mírně zkrácená verze).

1. Vedete protokoly, které vám umožní propojit IP adresu s určitým uživatelem?

“Ne, neuchováváme si žádné záznamy.”

2. Můžete nám říci něco více o zákonech o uchovávání údajů, které musíte dodržovat?

“Momentálně v USA neexistují žádné zákony, které by poskytovatelům VPN ukládaly povinnost ukládat data.”

3. Jaké nástroje používáte ke sledování a boji proti nesprávnému používání vašich služeb?

„Nesledujeme ani nelogujeme aktivity našich uživatelů. Někdy to může vést k problémům, když jsou naše servery zneužívány, protože nemůžeme identifikovat uživatele, který porušuje pravidla. Podrobně uvádíme, co je a co není v našich podmínkách používání povoleno. Zákazník nás občas kontaktuje, protože potřebuje pomoc s technickým porušením našich pravidel (například proto, že má v úmyslu hacknout, phreakovat nebo provádět jinou nezákonnou činnost). Tyto účty vždy ukončujeme. “

4. Co se stane, když obdržíte oznámení o zastavení šíření podle zákona DMCA nebo jeho evropský ekvivalent?

„Oznámení o zastavení šíření podle zákona DMCA zpracovává naše právní oddělení. Je však nemožné propojit informace s určitým uživatelem, protože neuchováváme protokoly. “

5. Jaké kroky jsou učiněny, pokud je vydán soudní příkaz ke zjištění určitého uživatele? Stalo se to někdy předtím? V takovém případě byste byli schopni identifikovat uživatele?

„Soudní příkazy vyřizuje naše právní oddělení. Ale protože nic nepodepisujeme, nemůžeme předat žádná data. “

6. Jsou na všech serverech povoleny přenosy BitTorrent a další přenos souborů?

„Ano, torrentování je povoleno na všech našich serverech, i když stahování a sdílení nelegálního materiálu není ze zákona povoleno. Tu a tam jsou poskytovatelé, kteří blokují portály používané pro torrenty. Proto máme několik serverů, které umožňují předávání portů, takže můžeme tyto bloky obejít. “

7. Máte své vlastní servery DNS?

„Ano, máme vlastní servery DNS. Zabráníte tak možnému úniku DNS. Naše aplikace PIA tyto servery DNS automaticky používají. “

8. Máte fyzickou kontrolu nad všemi svými servery?

„V současné době máme 3292 serverů ve více než 29 zemích. Proto jsme nuceni využívat řadu externích datových center a dodavatelů, z nichž všechna jsou vázána přísnými dohodami, které jsou v souladu s hodnotami soukromého přístupu k internetu. Rovněž průběžně sledujeme stav a předpisy zemí, ve kterých jsou umístěny naše servery. Pokud dojde ke změnám v předpisech, určíme, zda „náklady a přínosy“ stále splňují naše požadavky. V některých jedinečných případech to povede k pozastavení našich služeb v určité zemi (například v Rusku v roce 2016). “

Závěr – Naše zkušenosti s PIA

Klady
Nevýhody
Silná bezpečnostŽádný živý zákaznický servis
Žádné záznamyŘídicí panel je součástí hlavního panelu
Silné zaměření na soukromí
Mnoho serverů
Rychlé servery
Relativně levné
US Netflix funguje
Jednoduchý a jasný software a web

Soukromý přístup k internetu je jedním z největších poskytovatelů VPN v současnosti. Jsou známé svým zaměřením na bezpečnost a soukromí. A z dobrého důvodu: jejich politika bez protokolu je neprodyšná a dohlížejí na jakékoli změny ve světě, které by mohly ovlivnit soukromí jejich uživatelů. Kromě toho nabízejí široký výběr serverů a umístění serverů, které obvykle poskytují stabilní a rychlé připojení. Americká síť Netflix a další streamingové služby se zdály být řádně podporovány.

Kromě toho je PIA velmi cenově dostupná, pokud se zaregistrujete k odběru na delší dobu. To v kombinaci s jednoduchým a čistým softwarem nutí PIA, pokud hledáte kvalitní VPN. Jedinou možnou nevýhodou je nedostatek živého chatu se zákaznickým servisem a skutečnost, že řídicí panel zmizí, když kliknete na jiné místo na displeji. Je samozřejmé, že se jedná o drobné nevýhody, které někteří dokonce považují za aktiva. Závěrem lze říci, že PIA je velmi spolehlivý, rychlý a dobrý poskytovatel VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me