Recenze Mullvad (2020) – Vynikající z hlediska soukromí a rychlosti

Recenze Mullvad (2020) – Vynikající z hlediska soukromí a rychlosti

Mullvad je poskytovatel VPN se sídlem ve Švédsku („14 očí“), který se zaměřuje hlavně na soukromí. Svou misi berou velmi vážně: k registraci účtu nepotřebujete ani e-mailovou adresu. Na jejich webových stránkách vám Mullvad poskytne jedinečný kód, který vám umožní přihlásit se a získat placené předplatné. Platit lze také anonymně.


Kromě tohoto velmi soukromého systému je Mullvad také v čele, pokud jde o protokoly VPN. Uživatelé Mullvad si mohou vybrat například použití protokolu WireGuard. Tento protokol byl vyvinut speciálně pro uživatele Linuxu a očekává se, že bude fungovat ještě lépe než IPsec a OpenVPN.

Specifikace Mullvad

 • Současná spojení: 5
 • Torrentů: +
 • Netflix:
 • Operační systémy: Windows, Mac, Android, Linux
 • Protokoly: OpenVPN, WireGuard
 • Zásady protokolování: Žádné záznamy
 • Servery: 410 serverů ve 39 zemích
 • Cena: 5, – € měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Rychlost – Jak rychle je Mullvad?

Chcete procházet, streamovat a stahovat bez námahy a zároveň chránit VPN? Pak budete potřebovat VPN, která sotva ovlivní vaši rychlost internetu. Proto jsme intenzivně testovali Mullvadovu rychlost. Níže jsou uvedeny výsledky našich testů.

Výsledky testu rychlosti Mullvad

Před testováním Mullvad jsme nejprve provedli test vlastního „holého“ připojení bez VPN přes speedtest.net. Poté jsme zapnuli Mullvad a vybrali jsme místní server, abychom zjistili, do jaké míry byly ovlivněny rychlosti stahování a odesílání. Stejně jsme to udělali se serverem ve Spojených státech. Snažili jsme se udržet co nejvíce konzistentní testovací proměnné.

Rychlost bez VPN (speedtest.net):

Mullvad nejrychlejší žádná VPN

To byla rychlost našeho připojení, když jsme nepoužívali VPN. Tyto výsledky použijeme k porovnání našich ostatních testů.

Místní server (speedtest.net):

Nejrychlejší místní server Mullvad

Toto jsou nejrychlejší výsledky našeho připojení po připojení k místnímu serveru v Nizozemsku, který poskytl Mullvad. Rychlost nahrávání i stahování byla sotva ovlivněna.

Server ve Spojených státech (speedtest.net):

Nejrychlejší server Mullvad USA

Americké servery Mullvad jsou ve srovnání se servery jiných poskytovatelů VPN velmi rychlé. Jako obvykle se ping výrazně zvýšil, ale rychlost stahování i odesílání zůstala vysoká.

Rychlost při každodenním používání

Nejrychlejší výsledky Mullvad jsou neuvěřitelné. Proto nás nepřekvapilo, když jsme nezaznamenali rozdíl v rychlosti, když byl Mullvad aktivován během našeho každodenního používání internetu. Streamování na YouTube, hraní přes Steam, stahování jak v našem prohlížeči, tak prostřednictvím torrentových sítí a veškeré další používání internetu proběhlo hladce a bez škytavek: naši rychlost sotva ovlivnil Mullvad. Díky těmto výsledkům je Mullvad jednou z nejrychlejších VPN, kterou jsme testovali.

Rychlost závěru Mullvad

Zpočátku byla naše očekávání ohledně rychlosti Mullvad nízká, protože tento poskytovatel VPN je tak silně zaměřen na bezpečnost. Bez ohledu na to, Mullvad hrál úžasně, pokud jde o rychlost a podařilo se nám překvapit. Zde jsou naše závěry:

 • Během našich rozsáhlých testů rychlosti Mullvad dosáhl velmi vysokých rychlostí
 • Naše rychlost internetu během každodenního používání internetu byla Mullvadem sotva ovlivněna
 • Mullvad je extrémně rychlý poskytovatel VPN – rychlejší než většina ostatních VPN

Bezpečnost – Jak bezpečný je Mullvad?

Pravděpodobně nejdůležitějším aspektem jakékoli VPN je její bezpečnost. S tím také úzce souvisí soukromí. Na těchto frontách je Mullvad skvělou volbou. Používají nejbezpečnější protokoly a dokonce mysleli na jedinečný systém pro správu zákaznických účtů, takže se ptají co nejméně osobních údajů o vás, jak je to možné.

Protokoly

Mullvad se rozhodl používat pouze nejbezpečnější protokoly: OpenVPN a WireGuard. OpenVPN se pomalu stal standardem pro poskytovatele VPN. WireGuard je relativně nový protokol, který se stále vyvíjí, ale je pravděpodobně již lepší než IPsec a OpenVPN. Jinými slovy: pokud jde o protokoly, Mullvad je před námi.

Protokolování a ochrana osobních údajů

Mullvad má přísnou politiku bez protokolování. Jejich prohlášení o ochraně osobních údajů je velmi jasné a všem přesně říká, co dělají, a nepřihlásí se. Obecně o vás uchovávají málo informací. Dokonce zmiňují, jak jsou všechna data, která shromažďují, ukládána a na jak dlouho. Otevřeně také připouštějí, že pokud použijete konkrétní způsoby platby, budou existovat další strany, které o vás dostanou určité informace.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Mullvad jsou jedinečné. I když v dnešní době existuje mnoho poskytovatelů, kteří jsou o své politice velmi otevřeni, může být Mullvad jediný, kdo ukazuje, jak to funguje otevřeně. Není to tak divné, protože se přihlašují téměř k ničemu a jediná věc, kterou od vás potřebují k založení účtu, je platební metoda (která může obsahovat další osobní platební údaje). Pro použití této VPN nepotřebujete ani e-mailovou adresu. Pokud jim chcete poslat e-mail, například kontaktovat zákaznickou podporu, můžete použít e-mail šifrovaný PGP. Stručně řečeno, Mullvad přemýšlel o všem, co se týká soukromí.

Jaké informace potřebuje Mullvad?

Mullvad od vás nevyžaduje, abyste jim poskytli svou e-mailovou adresu. To je zcela unikátní, protože většina ostatních soukromých poskytovatelů VPN bude potřebovat, aby vám váš e-mail otevřel účet. S Mullvadem potřebujete pouze jedinečný kód, který vám poskytnou. S tímto kódem můžete propojit své předplatné. To je vše, co Mullvad potřebuje, abyste získali přístup k jejich síti VPN.

Závěr bezpečnost Mullvad

Mullvad je extrémně bezpečná VPN. Může to být jedna z nejbezpečnějších prémiových sítí VPN, se kterými jsme se až dosud setkali. Naše závěry jsou tedy následující:

 • Mullvad používá pouze nejbezpečnější protokoly: OpenVPN a WireGuard
 • Mullvad neuchovává žádné záznamy
 • K vytvoření účtu VPN s Mullvadem nepotřebujete e-mailovou adresu
 • Odesílání e-mailů na zákaznickou podporu lze provádět také pomocí e-mailu šifrovaného pomocí PGP
 • Jedinou pozoruhodnou věcí je, že Mullvad sídlí v zemi „14 očí“, což by mohlo znamenat, že na Mullvad může být (nyní nebo v budoucnu) vyvíjen nátlak, aby se vzdával protokolů (i když je nebudou mít, takže nemohou sdílet) jim)

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je Mullvad?

Uživatelská přívětivost Mullvad je slušná. Spousta softwaru VPN dnes vypadá podobně a Mullvad není výjimkou. Díky tomuto známému vzorci je Mullvad velmi uživatelsky přívětivý poskytovatel VPN. Přesto existuje několik možností, které nám chybí, když porovnáme službu se službou například NordVPN. To je většinou, když jde o drobné věci, jako například to, že nevidíme, jak je server přeplněný a které servery jsou nejvhodnější pro torrenty nebo streaming. Navíc nemůžete nainstalovat Mullvad na váš iPhone přes AppStore. Místo toho to musíte provést pomocí konfiguračních souborů OpenVPN nebo WireGuard.

Web Mullvad

Mullvad má strukturovaný web obsahující některé užitečné informace. Na domovské stránce najdete většinu toho, co hledáte. Další podrobnější a konkrétní informace lze nalézt na stránce FAQ. Podle našeho názoru to není vždy vhodné. Přestože za Mullvadem je vizuální stránka s informacemi o společnosti a vizí poskytovatele, chybí nám praktičtější informace, které by většina ostatních poskytovatelů VPN uložila na stránce „Funkce“..

Domovská stránka webu Mullvad VPN

Chcete-li se přihlásit na web a otevřít stránku „Můj účet“, potřebujete pouze kód, který používáte pro svůj účet VPN. Tento kód je dokonalý, pokud jde o ochranu soukromí, ale velkou nevýhodou je, že se každý mohl přihlásit ke svému účtu, jakmile ho má. V praxi to činí jen malý rozdíl, protože jedinými možnostmi dostupnými v této části webu jsou správa přístavů a ​​možnost provedení platby. Bez ohledu na to je třeba si toho být vědoma. Koneckonců lidé mohli používat váš účet, pokud měli váš kód a stáhli si software. Proto je důležité nikdy sdílet svůj kód účtu s nikým jiným.

Pokud si chcete stáhnout Mullvad, nemusíte se nejprve přihlásit. Jednoduše stáhněte software kliknutím na jasné zelené tlačítko „Stáhnout“ v horní části domovské stránky. Jakmile se dostanete na stránku ke stažení, budete si moci vybrat ten správný software pro svůj operační systém.

Instalace Mullvad

Instalace Mullvad je snadná, ale nefunguje úplně stejně jako instalace jakéhokoli jiného poskytovatele VPN. Proto jsme chtěli věnovat čas tomu, abychom vysvětlili, jak to funguje. Můžete začít buď stažením softwaru nebo vygenerováním čísla účtu. Provedení jednoho nebo druhého nejprve postup příliš nezmění. Nejprve jsme se rozhodli vygenerovat číslo účtu, které vysvětlíme níže.

 1. Přejděte na domovskou stránku Mullvad, přejděte dolů a klikněte na „Vytvořit účet“. Dostanete se na stránku s jedinečným kódem. Tento kód je vše, co se potřebujete přihlásit a nakonfigurovat svůj účet. Nezapomeňte jej proto udržovat v bezpečí.
 2. Dokončete platbu výběrem způsobu platby na stránce s číslem účtu a provedením uvedených kroků.
 3. Stáhněte si software Mullvad VPN stažením instalačního souboru .exe pro váš operační systém.
 4. Následuj kroky indikováno instalační obrazovkou Mullvad VPN.
 5. Spusťte software Mullvad po dokončení instalace.
 6. Vyplňte číslo účtu a připojte se k libovolnému serveru Mullvad VPN, který se vám líbí!

Mullvadův vzhled a snadné použití

Mullvad připojil Chicago serverPřestože software Mullvad může vypadat jako ve většině ostatních prémiových sítí VPN, je zde co říci o minimálním množství možností, které vám umožňuje. Protože se Mullvad rozhodl omezit výběr mezi protokoly VPN, je tento software velmi snadno použitelný. Jedinou nevýhodou je, že je k dispozici jen velmi málo informací o různých serverech, například o tom, jak jsou zaneprázdnění a zda jsou vhodné pro stahování torrentů a odblokování americké verze Netflixu..

Kromě těch drobných věcí je o Mullvadově použitelnosti jen co říci. Software není výjimečný, ale vše je snadné najít a funguje dobře. Malé obtěžování, které jsme měli, bylo, že software je vázán na hlavní panel a minimalizuje se, kdykoli kliknete kdekoli mimo tuto obrazovku. Obecně je však Mullvad slušnou, minimalistickou VPN, pokud jde o vzhled a snadnost použití.

Ceny a způsoby platby

Na 5, – € měsíčně, což je přibližně 5,50 $, Mullvad je docela drahý. Tato cena se nemění, bez ohledu na to, zda chcete předplatné na měsíc nebo mnoho dalších. Propagují platby prostřednictvím bitcoinů nebo bitcoinových hotovosti tím, že vám poskytují 10% slevu, pokud se rozhodnete platit jedním z těchto způsobů. I když se nejedná o obrovskou slevu, vyplatí se to vyzkoušet, pokud chcete Mullvad používat delší dobu.

Způsoby platby Mullvad

Pokud jde o způsoby platby, můžete si vybrat z následujících možností:

 • Paypal
 • Kreditní karta
 • bankovní převod
 • Svištění
 • Bitcoin
 • Bitcoinové peníze
 • Hotovost
 • Poukaz

Platba prostřednictvím bitcoinů nebo bitcoinů v hotovosti je nej anonymnější možností. Je také možné převádět peníze přímo z vašeho bankovního účtu na jejich. V takovém případě budete během převodu sdílet informace o svém účtu, což znamená, že už nebudete zcela anonymní. Další věcí, která stojí za zmínku, je, že Mullvad nabízí 30denní záruku vrácení peněz.

Služby zákazníkům

Mullvad nabízí vynikající zákaznickou podporu. I když nenabízejí živý chat na místě, rychle reagují na e-maily. Často jsme dostali odpověď na naše otázky do 10 minut. Bylo zřejmé, že na nás odpovídali skuteční zaměstnanci a že se nás opravdu snažili pomáhat namísto toho, aby nám dávali standardní odpovědi, což jsme velmi ocenili.

Jediné, s čím nám nemohli pomoci, bylo odblokování americké verze Netflixu. Protože se Mullvad zaměřuje na bezpečnost a soukromí, rozhodli se nezkoušet odblokovat Netflix. Je to škoda, ale rozumíme poskytovateli zaměřenému na ochranu soukromí, jako je Mullvad, který činí toto rozhodnutí.

Použitelnost závěru Mullvad

Po testování Mullvad jsme dospěli k následujícím závěrům ohledně použitelnosti poskytovatele:

 • Mullvad je minimalistický, ale uživatelsky přívětivý poskytovatel VPN
 • Software Mullvad je rychlý a snadno použitelný
 • Vytvoření účtu je jednoduché a provádí se několika kliknutími
 • Instalace Mullvad se snadno instaluje
 • Mullvad nemá v AppStore aplikaci pro iOS
 • Zákaznická podpora společnosti Mullvad reaguje překvapivě rychle prostřednictvím e-mailu
 • Protože předplatné stojí 5 EUR – měsíc (přibližně 5,50 $), není Mullvad nejlevnější VPN
 • Mullvad nabízí 30denní záruku vrácení peněz

Síť serveru Mullvad

Mullvad má poměrně rozsáhlou síť serverů. Není tak velká jako u ExpressVPN nebo CyberGhost, ale zahrnuje několik stovek serverů. Mullvad rozdělil své servery do tří kategorií:

 • Servery OpenVPN (více „standardních“ serverů VPN)
 • Servery WireGuard („nový“ druh VPN serveru: měly by být rychlejší než servery OpenVPN, ale stále se vyvíjejí)
 • Mosty (speciální druh serveru VPN, když jiné servery nejsou kvůli online cenzuře k dispozici)

Mullvad se neliší mezi streamingem nebo P2P servery. Navíc pro síť Tor nenabízejí žádné speciální servery typu „Cibule“, jako to dělá společnost NordVPN.

Počet serverů a umístění

Mullvad má celkem 410 serverů rozložených do 63 měst ve 39 zemích. Umístění serverů je vidět v následujících tabulkách:

Servery Mullvad OpenVPN

Země
Počet serverů
Místa
Albánie1Tirana
Austrálie10Adelaide, Brisbane, Canberra, Melbourne, Perth, Sydney
Rakousko3Vídeň
Belgie3Brusel
Brazílie2Sao Paulo
Bulharsko2Sofia
Kanada13Montreal, Toronto, Vancouver
Česká republika3Praha
Dánsko6Kodaň
Finsko6Helsinki
Francie3Paříž
Německo20Frankfurt
Řecko1Athény
Hongkong2Hongkong
Maďarsko2Budapešť
Indie1Pune
Izrael1Tel Aviv
Itálie2Milán
Japonsko2Tokio
Lotyšsko1Riga
Lucembursko1Lucembursko
Moldavsko1Kišiněv
Nizozemí18Amsterdam
Nový Zéland1Auckland
Norsko7Oslo
Polsko3Varšava
Portugalsko1Lisabon
Rumunsko2Bukurešť
Srbsko2Belgrado, Nis
Singapur2Singapur
Jižní Afrika1Johannesburg
Španělsko3Madrid
Švédsko57Göteborg, Helsingborg, Malmö, Stockholm
Švýcarsko9Curych
Ukrajina1Kyjev
Spojené arabské emiráty1Dubaj
Spojené království27Londýn, Manchester
Spojené státy67Atlanta, Chicago, Dallas, Denver, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Piscataway, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Secaucus

Servery Mullvad WireGuard

Země
Počet serverů
Místa
Austrálie4Melbourne, Sydney
Rakousko2Vídeň
Belgie2Brusel
Brazílie1Sao Paulo
Bulharsko3Sofia
Kanada7Montreal, Vancouver
Česká republika3Praha
Dánsko2Kodaň
Finsko1Helsinki
Francie3Paříž
Německo5Frankfurt
Hongkong1Hongkong
Maďarsko2Budapešť
Indie1Pune
Irsko1Dublin
Itálie3Milán
Japonsko2Tokio
Lotyšsko1Riga
Moldavsko1Kišiněv
Nizozemí3Amsterdam
Nový Zéland2Auckland
Norsko3Oslo
Polsko3Varšava
Rumunsko3Bukurešť
Srbsko2Belgrado
Singapur1Singapur
Španělsko3Madrid
Švédsko9Göteborg, Malmö, Stockholm
Švýcarsko4Curych
Ukrajina1Kyjev
Spojené království7Londýn, Manchester
Spojené státy19Atlanta, Chicago, Dallas, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Piscataway, Salt Lake City, Seattle

Mullvad Bridges

Země
Počet serverů
Místa
Austrálie1Sydney
Kanada1Montreal
Německo1Frankfurt
Hongkong1Hongkong
Nizozemí1Amsterdam
Norsko1Oslo
Polsko1Varšava
Rumunsko1Bukurešť
Singapur1Singapur
Švédsko3Göteborg, Helsingborg, Malmö
Spojené státy4Chicago, Los Angeles, Miami, New York
Spojené království1Londýn

Vyhrazená adresa IP

Mullvad nenabízí vyhrazené adresy IP. Všechny jejich adresy IP jsou sdíleny a neočekáváme, že se to brzy změní. Mullvad se zaměřuje na ochranu soukromí a zabezpečení a statické adresy IP, jako je vyhrazená adresa IP, lze snadno dohledat zpět k jedné osobě. Proto má smysl, že by se rozhodli je nenabízet.

Závěr server netwerk Mullvad

Toto jsou naše závěry týkající se serverové sítě Mullvad:

 • Mullvad má rozumný počet serverů po celém světě
 • Mullvad má 288 serverů OpenVPN, 105 serverů WireGuard a 17 mostů
 • Uživatelé Mullvad mohou používat pouze sdílené IP adresy

Mullvadovy možnosti

Mullvad je jednoduchá a funkční VPN. Kromě dobrého přepínače zabíjení a Bridge serverů nenabízejí další funkce, jako jsou poskytovatelé, jako je Surfshark. Neexistuje žádná whitelister, možnost použití serverů MultiHop nebo blokování sledování. Svým způsobem je to součástí síly Mullvad: jejich cílem je nabídnout soukromou a bezpečnou VPN. Jakékoli jiné luxusní zboží jsou na druhém místě.

Mullvad a Netflix

Ikona aplikace NetflixNemůžeme zaručit, že Mullvad bude pracovat na odblokování americké verze Netflixu. Netflix se aktivně snaží zabránit uživatelům VPN v používání jejich služeb a zdá se, že servery Mullvad nejsou schopny tento blok obejít. Když jsme se jich na to zeptali, Mullvad nás informoval, že někteří uživatelé dokáží získat přístup k Netflixu při použití proxy serveru SOCKS5 a serveru New York, ale to pro nás nefungovalo. Toto je skutečná škoda pro VPN, která dosahuje takových rychlostí a byla by ideální pro streamování Netflixu, pouze kdyby vám dokázala poskytnout přístup.

Mullvad a torrenty

Bittorrent logoZatímco Mullvad nemá žádné vyhrazené servery P2P, naše místní servery fungovaly při stahování torrentů. Soubory byly stahovány rychle kvůli vysoké rychlosti serverů Mullvad. Na webu Mullvad najdete navíc další pokyny, jak chránit svého klienta BitTorrent. Ostatní klienti nejsou podporováni Mullvadem, protože tito nejsou open source, neobsahují adware nebo junkware nebo jednoduše nenabízejí slušné nastavení ochrany osobních údajů.

Možnosti závěru Mullvad

 • Mullvad nepracuje s Netflixem
 • Stahování torrentů pomocí Mullvad je možné a pro BitTorrent existují další bezpečnostní možnosti
 • Mullvad má vypínač
 • Servery mostu Mullvad vám pomohou obejít houževnaté brány firewall

Závěry – Naše zkušenosti s Mullvadem

Klady
Nevýhody
Velmi dobré, pokud jde o bezpečnost a soukromíNetflix nefunguje
Neuchovává si protokolyRelativně drahé
Používá pouze nejsilnější protokoly VPNŽádný software pro iOS
Extrémně rychlé serveryNachází se v zemi „14 očí“
Velmi uživatelsky příjemný software
Zákaznická podpora reaguje rychle
Volitelné servery WireGuard
Stahování prostřednictvím torrentů možné

Celkově vzato je Mullvad vynikajícím poskytovatelem VPN. Přestože se zaměřují hlavně na bezpečnost a soukromí, také velmi dobře bodují, pokud jde o rychlost a použitelnost. Podle našeho názoru je Mullvad bezpochyby jednou z nejlepších VPN. Jedinou nevýhodou je, že Mullvad je docela drahý a nepracuje s (americkou verzí) Netflixu. Pro některé uživatele to bude dostatečný důvod pro výběr levnější VPN, která uživatelům umožní přístup k Netflixu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me