ProtonVPN Review (2020) – vysoká úroveň zabezpečení | VPNoverview.com

ProtonVPN Review (2020) – vysoká úroveň zabezpečení

ProtonVPN je relativně nový poskytovatel VPN ze Švýcarska. Nabízejí bezplatnou i placenou verzi svého softwaru a jsou vlastnictvím společnosti ProtonVPN AG. Tato společnost zahájila ProtonMail již v roce 2014. ProtonMail se rychle stal největším světovým poskytovatelem zabezpečených e-mailů, přičemž především soukromí, anonymitu a šifrování. ProtonVPN rychle následoval ProtonMail. VPN byla vyvinuta, aby zákazníkům nabídla zabezpečená připojení mimo e-mail. Tyto dva projekty – ProtonVPN a ProtonMail – byly přeměněny ve dva samostatné podniky, aby byla zachována bezpečnost a soukromí zákazníků společnosti Proton.


Tým za ProtonVPN neustále pracuje na změnách ve světě: školí novináře, vzdělává veřejnost a konfrontuje vlády. Kromě toho zahájili spolupráci s Mozillou v roce 2018. Jelikož se jejich sídlo nachází v Ženevě ve Švýcarsku, nejsou povinni vést záznamy. ProtonVPN je k dispozici pro Windows, MacOS, iOS, Android a Linux a přichází s mnoha dalšími možnostmi přizpůsobení. Kromě toho je možné více různých předplatných, počínaje velmi slušnou bezplatnou verzí.

Specifikace ProtonVPN

 • Současná spojení: 2-10
 • Torrentů: +
 • Netflix: +
 • Operační systémy: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux
 • Protokoly: IKEv2 / IPSec, OpenVPN
 • Zásady protokolování: Protokoly připojení
 • Servery: 698 serverů ve více než 40 zemích
 • Cena: Od 4,00 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Rychlost – Jak rychle je ProtonVPN?

Mnoho uživatelů chce rychlou VPN. Nechcete dlouho čekat na načtení videa YouTube nebo stažení souboru, jednoduše proto, že používáte zabezpečené připojení k internetu. Streamování, hraní a surfování na webu by mělo být snadné a bez zpoždění. VPN může potenciálně zpomalit vaše připojení k internetu. Pokud se to stane příliš patrným, je to určitá nevýhoda služby.

Abychom zkontrolovali, zda VPN zpomaluje vaše připojení (nebo možná zrychluje), testujeme všechny poskytovatele VPN, které kontrolujeme, na jejich rychlost. Níže uvidíte různé nejrychlejší testy, které jsme provedli s ProtonVPN. Během každodenního používání jsme také otestovali rychlost VPN. Tímto způsobem získáte dobrou a úplnou představu o účinku, který by mohl mít ProtonVPN na vaše připojení k internetu.

Výsledky testu rychlosti ProtonVPN

V této části najdete výsledky rychlých testů, které jsme získali při testování ProtonVPN. Testy byly provedeny pomocí dohody ProtonVPN Plus Plus bez aktivace jejich Secure Core. Tato speciální služba přesměruje vaše připojení k internetu dvakrát, což dále zpomaluje vaši rychlost, proto jsme ji vynechali z našich testů. Mějte na paměti, že tato čísla jsou vždy závislá na vaší poloze, poskytovateli internetu a denní době. Pro informaci jsme přidali rychlostní test našeho prostého internetového připojení bez použití VPN.

Rychlost bez VPN (speedtest.net):

Nejrychlejší bez VPN

Toto jsou výsledky speedtest.net, když jsme testovali naše vlastní připojení k internetu bez použití VPN. Tento test použijeme k porovnání ostatních výsledků.

Rychlost s místním serverem (speedtest.net):

Nejrychlejší server Nizozemsko

Toto jsou speedtest.net výsledky našeho internetového připojení, když používáte server ProtonVPN, který je nám relativně blízký. Ve srovnání s naším prvním testem zůstal ping úplně stejný. To je dobré znamení. Současně se rychlost stahování snížila přibližně o polovinu, ale rychlost stahování zůstala stejná. Zdá se, že místní servery ProtonVPN odvádějí velmi dobrou práci.

Server ve Spojených státech (speedtest.net):

Nejrychlejší server USA

Toto jsou výsledky speedtest.net našeho internetového připojení při používání serveru ProtonVPN ve Spojených státech. Tentokrát se ping výrazně zvýšil. Navíc zůstala pouze desetina rychlosti stahování, i když rychlost nahrávání se zdařila o něco lépe.

Závěrem: zatímco americký server se zdá být docela pomalý, místní server fungoval velmi dobře.

Rychlost při každodenním používání

Díky těmto výsledkům rychlého testu jsme byli zvědaví, jak se ProtonVPN bude při každodenním používání chovat. Při procházení jsme se setkali s malým až žádným zpožděním. Stahování torrentů probíhalo stejně rychle: během patnácti minut jsme stáhli slušně velký soubor. Mohli bychom také sledovat videa na YouTube, jak jsme normálně, i když videa potřebovala více času na ukládání do vyrovnávací paměti. Hraní bylo také v pořádku: načítání správných stránek a grafiky mohlo trvat trochu déle než obvykle, ale poté hra fungovala tak, jak měla. Streamování a sledování Netflixu fungovalo také, ale s jednou nevýhodou. Abychom mohli sledovat American Netflix, museli jsme použít americký server. Toto spojení je pro nás poměrně pomalé a mělo za následek dlouhé zpoždění.

Rychlost závěru ProtonVPN

 • Testy rychlosti ukázaly slušné výsledky, zejména při práci s místním serverem.
 • Americký server byl výrazně pomalejší než náš lokální server.
 • Rychlost internetu během procházení, streamování a stahování byla slušná.
 • Přístup k American Netflix způsobil určitá zpoždění.

Bezpečnost – Jak bezpečný je ProtonVPN?

Bezpečnost může být jen nejdůležitější kvalitou VPN. VPN jsou většinou známé svou schopností chránit soukromí a anonymitu uživatelů. Lidé používají VPN k surfování po internetu, aniž by byli sledováni nebo sledováni. Abychom zajistili, že VPN to skutečně úspěšně provede, zkoumáme bezpečnost a zabezpečení všech VPN, které kontrolujeme.

V této části si přečtete vše o bezpečnosti ProtonVPN. Které protokoly používají? Mají politiku bez protokolů? Přepínač zabití? Jaké osobní údaje od vás žádají? Po zodpovězení těchto otázek vyvodíme konečný verdikt o zabezpečení ProtonVPN.

Protokoly

ProtonVPN používá dva různé protokoly pro jejich VPN serverovou síť. Tyto protokoly pomáhají šifrovat vaše data. ProtonVPN v současné době pracuje s IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Při používání klienta ProtonVPN si můžete sami vybrat, zda chcete použít UDP (standardní) nebo TCP.

Tvůrci ProtonVPN se rozhodli nepracovat se servery používajícími PTTP nebo L2TP / IPSec. Údržba těchto protokolů je levnější, ale obecně nejsou tak bezpečné jako například OpenVPN. ProtonVPN chce svým zákazníkům nabídnout jen to nejlepší. Proto pracují pouze s nejbezpečnějšími protokoly.

Protokolování a soukromí

Zásady protokolování VPN uvádí, zda poskytovatel VPN shromažďuje a ukládá jakákoli data o internetovém využití svých zákazníků. Pokud tomu tak je, přímo to ovlivní vaše soukromí. Uložená data mohou být sdílena s třetími stranami nebo ukradena hackery. Někteří poskytovatelé VPN podléhají dokonce místním zákonům, které je nutí předávat informace vládám.

ProtonVPN nemusí takové zákony řešit. Sídlo ProtonVPN je ve Švýcarsku, které je známé svou legislativou o ochraně osobních údajů. Země není součástí 14 očí a je osvobozena od mnoha pravidel Evropské unie. Z těchto důvodů je Švýcarsko obecně považováno za dobré místo pro poskytovatele VPN. Poskytovatelé, kteří se zde nacházejí, nemusí vést záznamy o svých klientech a nemusí se vzdát žádných klientských dat.

ProtonVPN na svých webových stránkách tvrdí, že pracují se zásadami bez protokolů. Nejsou uloženy žádné informace o vašem připojení nebo procházení. Věci však nejsou tak jednoduché: ProtonVPN shromažďuje „protokoly připojení“. Tato data slouží výhradně k zajištění bezpečnosti a funkčnosti vašeho účtu. Za tímto účelem se uloží časové razítko vašeho nejnovějšího přihlášení. Toto razítko se přepíše pokaždé, když se přihlásíte. Žádné informace odhalující nic o vaší poloze, době, kterou jste strávili připojením k VPN nebo místě, ze kterého jste se přihlásili, nebudou uloženy..

Tyto protokoly připojení jsou nezbytné k zajištění toho, aby váš účet nebyl zneužíván. Časové razítko je připojeno pouze k vašemu účtu, nikoli k vaší IP adrese. Poslední známé přihlašovací údaje budou uloženy, dokud bude účet aktivní, pokud uživatel nepožádá o smazání dat.

Open Source

Aplikace ProtonVPN se v poslední době staly otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že se každý může podívat do zákulisí a zkontrolovat tak technologii v pozadí. Tímto způsobem může každý zjistit, zda jsou tvrzení společnosti správná. Tímto způsobem společnost nemůže nic skrýt. Vyzývají odborníky, aby se podívali a zveřejnili svá zjištění. Tímto způsobem ProtonVPN ukazuje, že skutečně dělají to, co říkají, že dělají.

Zabijte spínač

ProtonVPN má zabudovaný přepínač zabíjení. Můžete jej zapnout nebo vypnout v nastavení na hlavním panelu VPN. Aktivovaný vypínač zabrání, abyste nebyli ohroženi, pokud bude vaše připojení VPN dočasně ztraceno: veškerý internetový provoz je automaticky blokován, takže jej nelze nikdy vysledovat zpět k vám.

Kromě přepínače kill má ProtonVPN také „funkci VPN vždy zapnutou“. Tato možnost vás automaticky připojí k jinému serveru, pokud dojde k problémům s připojením. Takto jste vždy online, ale stále jste neustále chráněni.

Jaké informace ProtonVPN potřebuje?

Abyste si mohli vytvořit účet na ProtonVPN, musíte s nimi sdílet některá data. Týká se to zejména vašich e-mailových a platebních údajů. Pro použití bezplatné verze stačí zadat e-mailovou adresu. Platební stránka uvádí, že tato e-mailová adresa není nikdy sdílena s třetími stranami a používá se pouze pro otázky týkající se účtu, komunikace a obnovy. Samozřejmě můžete snadno vytvořit anonymní e-mailovou adresu, kterou nelze vysledovat zpět k vám (například pomocí ProtonMail)..

U každého placeného předplatného ProtonVPN musíte zadat platební údaje. Při platbě přes PayPal nebo kreditní kartou se musíte rozdělit s některými svými osobními údaji. Existují však také anonymní možnosti. K tomu se vrátíme později.

Závěr bezpečnost ProtonVPN

 • ProtonVPN používá pouze nejbezpečnější a nejlepší šifrované protokoly.
 • Zásady protokolu: pouze protokoly připojení, které se skládají z časového razítka vašeho nejnovějšího přihlášení.
 • Aplikace ProtonVPN jsou open-source.
 • ProtonVPN má vestavěný přepínač zabíjení a možnost automatického přepínání serverů při přerušení připojení.
 • Pro vytvoření účtu potřebuje ProtonVPN vaši emailovou adresu a platební údaje.

Použitelnost – Jak uživatelsky přívětivý je ProtonVPN?

Na pozadí vašeho zařízení běží VPN. Bez větších zásahů z vaší strany poskytuje bezpečný a anonymní internetový zážitek. Proto je důležité, aby se s VPN snadno pracovalo a bylo uživatelsky přívětivé. Pokud instalace a nastavení VPN proběhne rychle, budete moci začít dříve. Kvalitní tým podpory a nízká cena také pomáhají s uživatelskou přívětivostí VPN. Abychom vám zajistili co nejlepší zážitek, používáme v této části pohled na obecnou uživatelskou přívětivost ProtonVPN. Podívali jsme se na jejich webové stránky, proces instalace, software, cenu a zákaznický servis a vyjádřili jsme se ke každému z nich.

Web ProtonVPN

Domovská stránka webu ProtonVPN vypadá dobře a snadno se naviguje. Okamžitě uvidíte odkaz, který vede přímo na platební stránku s různými předplatnými ProtonVPN. Posouváním dolů najdete informace o různých funkcích ProtonVPN a výhodách VPN obecně. Domovská stránka také sdílí tweety od uživatelů, kteří mluví o svých zážitcích.

Horní lišta umožňuje navigaci na různé stránky na webu: informace, funkce, ceny, blog a podporu. K dispozici je také tlačítko pro přihlášení a přímé odkazy na sociální média ProtonVPN. Web je k dispozici pouze v angličtině.

ProtonVPN Domovská stránka webových stránek

Pokud kliknete na některý z nich Získejte ProtonVPN hned nebo Ceny, přejdete na stránku předplatného, ​​kde si můžete vybrat mezi různými předplatnými ProtonVPN. Výběrem jednoho se automaticky dostanete na platební stránku, kde můžete vyplnit své informace.

Stručně řečeno: web lze snadno procházet a zároveň poskytnout spoustu informací o ProtonVPN a VPN obecně.

Instalace ProtonVPN

Abyste mohli používat ProtonVPN, budete potřebovat účet. Chcete-li si založit účet, budete muset poskytnout některé informace, zejména e-mail (ačkoli to lze provést anonymně pomocí ProtonMail) a platební údaje. Musíte také myslet na název účtu a heslo. Po zakoupení účtu je čas stáhnout klientský software ProtonVPN. Tuto stránku lze snadno najít, když jste si právě vytvořili účet, ale jinak je trochu skryta. Chcete-li jej najít, přejděte dolů až na konec webu a klikněte na Stažení v levém dolním rohu.

Stránka pro stažení webové stránky ProtonVPN

Řídicí panel lze stáhnout pro Windows, MacOS a Linux. Kromě toho vám bude stránka ke stažení obsahovat odkazy na aplikace Google Play a App Store. Stáhli jsme klienta pro Windows, a to je postup, který hodnotíme a diskutujeme zde.

Po kliknutí Stáhnout pro Windows, otevřeli jsme stažený soubor.

Obrazovka stahování ProtonVPN

Obrazovka, která ukázala, byla samovysvětlující: postupujte podle pokynů a nainstalujte ProtonVPN. Jediné, co jsme museli udělat, bylo dát programu povolení k použití na našem zařízení.

ProtonVPN Dashboard Přihlášení

Po dokončení instalace, která by neměla trvat déle než minutu, se software sám spustí a zobrazí se řídicí panel. Zde se můžete přihlásit pomocí údajů o svém účtu.

Stručně řečeno, proces instalace je snadný, i když na stránce ke stažení je poněkud těžké najít, zda již máte účet a potřebujete pouze software.

Vzhled a snadné použití ProtonVPN

Software ProtonVPN je snadno ovladatelný a příjemný na oči, ale také zaneprázdněný. Řídicí panel obsahuje seznam zemí na boku obrazovky, včetně vyhledávací lišty a možnosti aktivovat speciální zabezpečené jádro ProtonVPN (pro uživatele s ProtonVPN Plus nebo Visionary). Tato možnost poskytuje další vrstvu ochrany. K dispozici je také tlačítko Quick Connect, které automaticky vybere nejrychlejší nebo nejbližší server v daném okamžiku a připojí vás k němu. Kromě karty obsahující umístění serveru je k dispozici také karta s názvem „Profily“. Zde můžete nastavit osobní profily podle vlastních preferencí, ať už se jedná o konkrétní zemi, server nebo protokol. Vaše IP adresa se zobrazí v horní části obrazovky a po připojení se změní na ProtonVPN IP.

Většinu obrazovky zaujímá mapa světa. Trojúhelníky na mapě představují různá umístění serveru, ze kterých si můžete vybrat. Ve spodní části obrazovky můžete sledovat, kolik jste stáhli a nahráli během aktuální relace, jak rychle je vaše připojení a jak dlouho vaše relace trvala do tohoto okamžiku. Vzhled mapy je velmi přitažlivý. Celkově vzato je vzhled celé palubní desky profesionální a příjemný.

ProtonVPN Dashboard

ProtonVPN má spoustu možností. Mnohé jsou přímo k dispozici na hlavní obrazovce. Zbytek najdete v nastavení. Jít do O najít informace o vaší verzi softwaru. Pod Účet budete moci provést změny svého účtu a plánu předplatného. Profily zobrazí různé profily, které jste vytvořili.

Pod Nastavení můžete změnit, jak a kdy se program spustí a zda se na obrazovce zobrazí upozornění. Můžete také zvolit protokol, zvolit automatické připojení nebo aktivovat Rychlé připojení. Přejít na Pokročilý kartu najít přepínač zabít, ochranu proti úniku DNS a rozdělení tunelování.

Výhodou softwaru ProtonVPN je to, že mnoho možností je přístupných jediným kliknutím. Můžete snadno přizpůsobit své zkušenosti. To je užitečné pro lidi, kteří mají zkušenosti s VPN, ale může to být překážkou pro začátečníky.

Ceny a způsoby platby

ProtonVPN má čtyři různé předplatné VPN. V závislosti na vašem předplatném vám budou k dispozici různé funkce.

bezplatná verze ProtonVPN nic nestojí a dává vám přístup k serverům ve třech různých zemích (Nizozemsko, USA a Japonsko). Tato verze funguje současně pouze pro jedno zařízení na jeden účet. Neexistuje žádný rychlostní limit, ale malý počet dostupných serverů ovlivní vaši rychlost internetu. Čím více lidí používá stejný server, tím pomaleji se dostane. V důsledku toho může být vaše rychlost mnohem nižší, než jste zvyklí. ProtonVPN Free nemá žádný datový limit, takže jej můžete používat neomezeně dlouho. ProtonVPN Free vám však nedává přístup k softwaru Secure Core a nepodporuje streamování, torrenty ani Tor.

Volá se nejlevnější placená možnost pro ProtonVPN Základní. Pokud si vyberete roční smlouvu namísto upřednostňování měsíčních plateb, získáte dokonce 20% slevu z vašeho předplatného a to platí pro všechna předplatné ProtonVPN. Služba Basic ProtonVPN vám poskytuje přístup ke všem jejich serverovým umístěním, umožňuje vám chránit dvě zařízení kdykoli a chrání vás při používání P2P.

ProtonVPN Plus balíček je o něco dražší než možnost Základní a zahrnuje vše z tohoto balíčku a další: podpora Tor a streamování, servery Plus a Secure Core. Toto předplatné můžete použít až na pěti zařízeních současně.

Pokud chcete kompletní balíček, ProtonVPN Visionary je řešení pro vás. To vám poskytuje všechny výhody Plus, přístup pro deset zařízení kdykoli a ProtonMail Visionary. Tímto způsobem můžete použít úžasný e-mail společnosti Proton zaměřený na soukromí a jejich VPN.

ProtonVPN Ceny

V závislosti na požadovaném typu předplatného máte pravděpodobně na ProtonVPN možnost. Jednou z výhod ProtonVPN je to, že nabízejí velmi slušnou bezplatnou VPN. Kromě toho jsou jejich placené předplatné cenově dostupné.

ProtonVPN přijímá následující platební metody:

 • Visa, Mastercard
 • PayPal
 • Bitcoin
 • Hotovost

Jak vidíte, na ProtonVPN existuje více platebních možností. Je možné platit anonymně, například za použití bitcoinů. Můžete také platit v hotovosti, pokud máte účet ProtonVPN. Více se o tom můžete dočíst na webu ProtonVPN. Pokud platíte pomocí PayPal nebo kreditní karty, musíte uvést některé osobní údaje. ProtonVPN však pracuje s bezpečnými platbami šifrovanými SSL, takže kromě toho, že jsou vaše data odesílána do ProtonVPN k platbě, vaše bezpečnost není ohrožena.

Všechny placené předplatné ProtonVPN mají 30denní záruku vrácení peněz: pokud nejste spokojeni s jejich službou, stačí jim poslat zprávu a vrátí vám peníze. K tomu však existuje jedna vedlejší poznámka: pokud jste zaplatili anonymně, je pro poskytovatele mnohem těžší vrátit peníze.

Služby zákazníkům

Na webu ProtonVPN je rozsáhlá FAQ, která poskytuje odpovědi na všechny druhy otázek. Říkají tomu jejich „znalostní báze“ a najdete ji v sekci Podpora. Pokud vaše otázka není uvedena nebo odpověď nevyřešila váš problém, můžete se kdykoli obrátit na tým podpory ProtonVPN. Ve spodní části stránky Podpora je odkaz, který vás přesměruje na kontaktní formulář. Zadejte svůj operační systém, uživatelské jméno a e-mailovou adresu a vysvětlete svůj problém. Tým podpory se k vám vrátí e-mailem do jednoho nebo dvou pracovních dnů.

Když jsme týmu představili problém, dostali jsme odpověď do jednoho dne. Tým zákaznických služeb nám poskytl vysvětlení, poslal nám odkaz na stránku z FAQ a požádal nás o další informace. Poté, co jsme odpověděli, nám byla nabídnuta řada řešení. Z toho můžeme vzít to, že tým podpory je velmi důkladný: snaží se zjistit, co přesně způsobuje váš problém, a snaží se jej vyřešit. Kromě skutečnosti, že může chvíli trvat, než ProtonVPN odpoví, to byla relativně dobrá zkušenost. Jediným způsobem, jak by to bylo možné vylepšit, by bylo, kdyby ProtonVPN zavedl službu live chat.

Použitelnost závěru ProtonVPN

 • Web ProtonVPN obsahuje mnoho informací, ale snadno se v něm naviguje.
 • Proces instalace ProtonVPN je rychlý a přiměřeně snadný.
 • Software ProtonVPN má mnoho možností, které mohou být pro začátečníky obtížné.
 • ProtonVPN má bezplatnou verzi s omezenými servery.
 • Výběr ročního předplatného vám poskytne 20% slevu.
 • ProtonVPN podporuje několik platebních metod, včetně anonymních způsobů.
 • Zákaznický servis je velmi užitečný, ale funguje pouze prostřednictvím formulářů a e-mailu.

Síť serveru ProtonVPN

Široká a dobře fungující serverová síť je velkou výhodou jakéhokoli poskytovatele VPN z mnoha důvodů. Za prvé, široká síť je užitečná, pokud se chcete vyhnout geografickému blokování. Čím více umístění na serveru má poskytovatel, tím pravděpodobnější je, že mezi nimi je země, kterou potřebujete. To platí pro sledování American Netflix mimo USA, ale také pokud si chcete přečíst konkrétní online noviny, které nejsou volně dostupné po celém světě.

V této části prozkoumáme různé servery a umístění serverů, které ProtonVPN nabízí. Budeme také diskutovat o tom, zda je možné požádat o vyhrazenou IP adresu.

Počet serverů a umístění

ProtonVPN má v době psaní téměř 700 serverů ve více než 40 zemích. Níže jsou uvedena různá umístění serveru:

 • Austrálie
 • Rakousko
 • Belgie
 • Brazílie
 • Bulharsko
 • Kanada
 • Kostarika
 • Česká republika
 • Dánsko
 • Estonsko
 • Finsko
 • Francie
 • Řecko
 • Německo
 • Hongkong
 • Indie
 • Irsko
 • Izrael
 • Japonsko
 • Itálie
 • Lotyšsko
 • Litva
 • Lucembursko
 • Moldavsko
 • Nizozemí
 • Nový Zéland
 • Norsko
 • Portugalsko
 • Rumunsko
 • Rusko
 • Srbsko
 • Singapur
 • Španělsko
 • Jižní Afrika
 • Jižní Korea
 • Švédsko
 • Švýcarsko
 • Tchaj-wan
 • Ukrajina
 • Spojené království
 • Spojené státy

ProtonVPN neustále pracuje na své serverové síti, což znamená, že dostupné země a servery se neustále mění. Aktuální seznam míst najdete na jejich webových stránkách.

Všechny servery ProtonVPN jsou vlastnictvím poskytovatele a jsou vyhrazeny poskytovateli, ale ne všechny jsou dostupné každému uživateli. Počet serverů, ke kterým máte přístup, částečně závisí na vašem předplatném. S bezplatná verze ProtonVPN máte přístup pouze ke konkrétním serverům zdarma v Japonsku, Nizozemsku a Spojených státech. Předplatné Basic, Plus a Visionary mají přístup ke všem umístěním na serveru.

ProtonVPN také nabízí speciální servery pro P2P (ve Švýcarsku, Nizozemsku, Singapuru a Švédsku) a servery, které podporují dvojí použití s Tor (v Hongkongu, Spojených státech a Švýcarsku).

Nakonec použití umístění serveru v režimu Secure Core funguje trochu jinak. Zabezpečené jádro servery přidají do vašeho připojení další vrstvu ochrany vytvořením dvojitého tunelu. To znamená, že budete připojeni k umístění serveru podle vašeho výběru prostřednictvím serveru Secure Core ve Švýcarsku, na Islandu nebo ve Švédsku. Toto jsou volby serveru, které Secure Core nabízí:

Zabezpečený základní server
Umístění serveru
IslandBelgie, Brazílie, Kanada, Kostarika, Německo, Irsko, Izrael, Nizozemsko, Norsko, Rusko, Španělsko, Spojené státy americké
ŠvédskoEstonsko, Finsko, Francie, Hongkong, Japonsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rusko, Jižní Afrika, Jižní Korea, Tchaj-wan
ŠvýcarskoAustrálie, Rakousko, Bulharsko, Kanada, Česká republika, Dánsko, Řecko, Indie, Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Singapur, Ukrajina, Velká Británie, Spojené státy americké

Vyhrazená adresa IP

ProtonVPN v tuto chvíli nenabízí vyhrazené adresy IP. To znamená, že můžete používat pouze servery, které jsou k dispozici i jiným zákazníkům. Jinými slovy, sdílíte IP adresu s více lidmi. Sdílení IP adres s ostatními pomocí stejné VPN je lepší pro vaši osobní bezpečnost a soukromí: pokud každý používá stejnou IP, zejména pokud jsou všechna data na něm šifrovaná, je obtížnější, ne-li nemožné, sledovat online provoz zpět k jedné osobě . Z tohoto důvodu má ProtonVPN pouze dynamické sdílené IP adresy.

Závěr serverová síť ProtonVPN

 • ProtonVPN má téměř 700 serverů ve více než 40 zemích.
 • Počet serverů a umístění, ke kterému máte přístup, je částečně závislý na vašem předplatném (bezplatný vs prémiový).
 • ProtonVPN nenabízí vyhrazené adresy IP.

Možnosti ProtonVPN

Kromě možností dostupných v softwaru, jak jsme diskutovali v sekci uživatelsky přívětivosti, ProtonVPN má řadu dalších funkcí. S ProtonVPN máte (omezený) přístup k Netflixu a můžete si torrent stáhnout anonymně pomocí jednoho ze svých speciálních serverů. V této části vám povíme více o každé z těchto možností a také o zabezpečeném jádru ProtonVPN.

ProtonVPN a Netflix

Otázka, kterou často kladete na jakoukoli VPN, je, zda ji můžete použít ke sledování Netflixu. Netflix se snaží blokovat přístup VPN k jejich obsahu, aby zůstal v souladu s geo-omezenými klauzulami ve svých smlouvách. Existuje však mnoho sítí VPN, které pokračují v boji a snaží se tyto bloky obejít. ProtonVPN se také snaží udržet Netflix v provozu pro své uživatele se smíšenými výsledky.

ProtonVPN ve svých nejčastějších dotazech uvádí, že nechtějí podporovat porušování autorských zákonů a prohlášení, jak navrhuje společnost Netflix. Přesto si myslí, že Netflix by neměl používat VPN, protože VPN nabízí zabezpečení a soukromí. ProtonVPN požaduje, aby uživatelé mohli bezpečně používat Netflix, aniž by ho museli nutně používat k obcházení geografických blokád.

Při použití ProtonVPN je však možné sledovat americký Netflix ze zemí mimo USA. Po připojení k americkému serveru jsme mohli sledovat série jako The Office US, které by nám za normálních okolností nebyly k dispozici. Načítání trvalo trochu déle než obvykle, ale to dává smysl, protože testujeme naše VPN v Nizozemsku. S Protonem získáte přístup k americké, britské a německé verzi Netflixu.

ProtonVPN a torrenty

Stahování torrentů pomocí ProtonVPN je rychlé a snadné. Podařilo se nám stáhnout soubor slušné velikosti v žádném okamžiku. Při stahování jsme mohli surfovat po webu bez znatelných zpoždění. K tomu jsme použili jeden z vyhrazených P2P serverů ProtonVPN, což je zásadní. Pokud se chystáte něco stáhnout pomocí ProtonVPN a chcete se ujistit, že je vaše připojení zabezpečené, použijte vždy jeden z těchto serverů P2P, jinak nebudete chráněni.

Zabezpečené jádro

Zvláštní funkcí ProtonVPN je jejich síť Secure Core. Díky Secure Core nabízejí svým uživatelům ještě větší zabezpečení. Secure Core vytváří duální VPN tunel, který udržuje připojení v bezpečí před síťovými útoky. Secure Core přesměruje váš internetový provoz na různé servery před tím, než opustí síť ProtonVPN. Specializované servery Secure Core používané pro tento účel jsou umístěny ve Švýcarsku, na Islandu a ve Švédsku, kde byla zřízena datová centra ProtonVPN..

Secure Core je k dispozici pro ProtonVPN Plus a Visionary a lze jej ručně zapínat a vypínat. Kromě toho, jak je popsáno v části „Síť serveru“, můžete si vybrat, na který server Secure Core, kam chcete posílat data, v závislosti na umístění vašeho výstupního serveru..

Možnosti závěru ProtonVPN

 • Možnost sledovat American Netflix, i když načítání může trvat déle, než je obvyklé v závislosti na vaší poloze.
 • ProtonVPN má specifické P2P servery, které vám umožní bezpečně stahovat torrent.
 • ProtonVPN Secure Core nabízí další ochranu.

Závěr – Naše zkušenosti s ProtonVPN

Klady
Nevýhody
Snadná instalaceTým podpory je k dispozici pouze prostřednictvím kontaktního formuláře
Web lze snadno procházetMnoho možností by mohlo být matoucí pro začátečníky
Spousta možností
Silné šifrování
Přístup k Netflixu
Slušnou cenu
Secure Core pro extra bezpečnost

ProtonVPN si již vybudoval silnou pověst. Zabezpečují velmi dobře zabezpečení svých serverů a nabízejí mnoho možností, jak to ještě více vylepšit. Secure Core zajišťuje, že prémioví uživatelé mají možnost se chránit pomocí duálního VPN tunelu. VPN je navíc cenově výhodná, pracuje s Netflixem a stahováním a má pěkný vzhled. Naše místní servery vykázaly malou ztrátu rychlosti. Americké servery bohužel pro nás nefungovaly dobře. Kromě toho je zákaznický servis trochu těžkopádný, i když pomoc, kterou jsme dostali, byla velmi kompletní a slušná. ProtonVPN je rozhodně dobrá volba, pokud hledáte VPN s mnoha možnostmi a silným šifrováním.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me