Ivacy review 2020: Cenově dostupná, uživatelsky přívětivá VPN s některými problémy s ochranou soukromí

Ivacy Review (2020)

Společnost Ivacy byla založena v roce 2007 a má sídlo v Singapuru. Společnost Ivacy tvrdí, že jejím posláním je vytvořit zcela zdarma internetové prostředí pro všechny. K dosažení tohoto cíle je vynalézavost klíčová. Společnost Ivacy si pochvalovala a ocenila zejména v roce 2010, kdy se stala prvním poskytovatelem VPN, který nabídl funkci split tunneling. Tento vývoj měl pozitivní dopad na rychlosti, které mohou poskytovatelé VPN dosáhnout. V roce 2015 se jim podařilo přidat další milník do seznamu úspěchů. Bylo to letos, když jejich uživatelská základna dosáhla 2 miliony.


Není těžké pochopit, proč mnoho lidí chodí s Ivacy, protože je to velmi uživatelsky přívětivý poskytovatel VPN, který nabízí spoustu dalších funkcí a možností. Instalace Ivacy je navíc velmi snadná a pouze jedno předplatné vám umožní připojit pět zařízení najednou. Mnoho však bude souhlasit, že nejlepší část o tomto poskytovateli VPN je jeho velmi příznivá cena. Jejich nejdostupnější předplatné vám pouze vrátí $ 1 za měsíc (účtováno jako 60 $ každých pět let). Zní to dobře, aby to byla pravda? Necháme vás být soudcem. Přečtěte si níže všechny funkce, možnosti a specifikace Ivacy.

Specifikace Ivacy

 • Současná spojení: 5
 • Torrentů: +
 • Netflix: +
 • Operační systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoly: OpenVPN, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Zásady protokolování: Protokoly připojení
 • Servery: 450+ serverů na 100 místech
 • Cena: Od 0,99 $ měsíčně
 • Záruka vrácení peněz: 30 dní

Rychlost – Jak rychle je Ivacy

Jedním z nejdůležitějších aspektů poskytovatele VPN je jeho rychlost. Samozřejmě nechcete, aby VPN byla tak pomalá, aby negativně ovlivnila vaše streamování, stahování a celkový internetový zážitek. Proto, i když prakticky každá VPN zpomalí vaše připojení do jisté míry (alespoň na papíře), je důležité zvolit VPN s slušnou rychlostí. Abychom zjistili, zda jsou rychlosti Ivacy srovnatelné, intenzivně jsme testovali rychlost jejich VPN služeb. Níže jsou uvedeny výsledky těchto testů rychlosti.

Výsledky testu rychlosti Ivacy

Níže uvidíte výsledky různých testů rychlosti, které jsme provedli, abychom otestovali rychlosti připojení Ivacy. K provedení těchto testů jsme použili speedtest.net. Testy byly provedeny z naší kanceláře v Nizozemsku.

Bez sítě VPN (speedtest.net):

Ivacy nejrychlejší - bez VPN

Pokud nejste vůbec připojeni k VPN, můžete vidět rychlost našeho připojení.

Server v Nizozemsku (speedtest.net):

Ivacy speed test - Dutch server

Toto jsou výsledky rychlých testů, když jsme připojeni k serveru Ivacy v Nizozemsku. Použili jsme funkci automatického výběru serveru, která nás spojila s nejrychlejším serverem v Nizozemsku. Jak vidíte, naše rychlost stahování se snížila, ale jen nepatrně. Rychlost nahrávání se poněkud snížila. To může způsobit některé problémy, pokud často nahráváte obsah na internet (například videa z YouTube nebo torrenty). Náš ping se téměř vůbec nezvýšil (nárůst o 8ms je velmi malý).

Server ve Spojených státech (speedtest.net): 

Ivacy speed test - americký server

Zde můžete vidět výsledky rychlých testů, kdy jsme byli připojeni k serveru Ivacy ve Spojených státech. Protože naše testovací místo (v naší kanceláři) bylo v Nizozemsku, jsou výše uvedené výsledky pravděpodobně dobrým ukazatelem toho, co by se stalo, kdybyste se připojili k serveru, který je velmi daleko od místa, kde žijete nebo kde jste. Jak se dalo očekávat, ping se docela zvýšil. To je však zcela normální, když se připojujete k serveru na druhé straně světa. Rychlost stahování je však docela působivá, přesto je docela dobrá. Rychlost uploadu bohužel docela klesla. Tyto výsledky se však nemusí nutně obávat, pokud VPN používáte hlavně pro „konvenční aktivity“, jako je procházení, streamování a stahování, jak uvidíme později..

Rychlost při každodenním používání

Celkově nabízí Ivacy pro většinu skutečných účelů dobré rychlosti. Rychlosti Ivacy jsme testovali během široké škály online aktivit a celkově VPN fungovala dobře. Zkoumali jsme rychlost Ivacy během online úkolů, jako jsou procházení webových stránek, streamování videa (např. Na Netflixu), stahování torrentů a hraní online her.

Při procházení internetu se Ivacy ukázala jako velmi rychlá. Ve skutečnosti jsme si vůbec nevšimli žádného rozdílu mezi prohlížením s VPN nebo bez VPN. Všechny weby se načítaly rychle a podařilo se nám přihlásit na jakékoli weby a platformy, které jsme chtěli. Také jsme mohli zkontrolovat náš e-mail a stáhnout přílohy bez jakýchkoli potíží nebo znatelného zpoždění.

Streamování videí se ukázalo jako snadný úkol pro Ivacy a my jsme si vůbec nevšimli, že se naše spojení zpomaluje. Pouze když jsme na YouTube otevřeli novou stránku s přehledem videa, všimli jsme si malého zpoždění. Toto zpoždění však sotva trvalo déle než sekundu. Kromě toho jsme byli schopni pohodlně používat Netflix a Spotify s Ivacy spuštěním bez prodlení.

Kromě toho se stahování souborů ukázalo také jako rychlé. Všimli jsme si malého rozdílu rychlosti oproti stahování torrentů a jiných souborů bez VPN. To však nebyl vážný problém. Co je příjemné na Ivacy je, že nabízí funkci pro stahování souborů na extra dobře zabezpečený server.

Při hraní her jsme také zaznamenali pozoruhodně malý rozdíl v rychlosti mezi používáním Ivacy a hraním bez připojení VPN, alespoň při použití serveru v Nizozemsku (kde se nachází naše kancelář). Když jsme vyzkoušeli několik různých her na serveru Ivacy ve Spojených státech, všimli jsme si poměrně velkého snížení rychlosti. To nám říká, že při používání Ivacy VPN budete mít jistě dobrý zážitek z hraní online za předpokladu, že si nevyberete server Ivacy, který je velmi daleko od místa, kde jste geograficky (hlavně na různých kontinentech).

Závěr Ivacyho rychlost

Náš konečný verdikt o rychlosti Ivacy je následující:

 • Pro poskytovatele VPN nabízí Ivacy nadprůměrné rychlosti.
 • Podle našich testů rychlosti způsobuje Ivacy určitou ztrátu rychlosti.
 • Zpoždění, která Ivacy způsobuje, jsou tak malá, že stále můžete pohodlně procházet, streamovat a stahovat s Ivacy běžícím na pozadí.
 • Hraní nebylo problémem, i když byste se měli ujistit, že se připojíte k serveru Ivacy, který není příliš daleko od vás. Jinak by zvýšené ping mohlo způsobit některé problémy.

Zabezpečení – Jak bezpečné je Ivacy?

Zabezpečení a soukromí mohou být jen nejdůležitějšími aspekty VPN. Lidé, zejména poté, co investovali do služby VPN, chtějí být v bezpečí online. Přesně proto důkladně prověřujeme zabezpečení všech sítí VPN na našem webu.

Ivacy tvrdí, že její bezpečnost je „pevná“. Posláním společnosti Ivacy je vytvořit bezpečný digitální svět přístupný všem. Ivacy říkají, že pomáhají vytvořit tento svět pomocí jejich VPN služby a jejích jedinečných zvláštních funkcí a možností.

Společnost Ivacy nabízí přepínač zabíjení, který pomáhá chránit vaše soukromí a bezpečnost v případě, že bude vaše připojení k serverům Ivacy z jakéhokoli důvodu přerušeno. Ivacy dále nabízí NAT-firewall (za dalších $ 1 měsíčně). Toto je firewall na serverech Ivacy, který by měl filtrovat viry a další malware dříve, než se vůbec dostane k vašemu zařízení nebo síti. Tyto funkce jsou jen malou částí sady nástrojů společnosti Ivacy, která chrání vaše soukromí a zabezpečení online. Zásady ochrany osobních údajů společnosti Ivacy navíc uvádějí, že poskytovatel neuchovává žádné záznamy o internetových aktivitách svých uživatelů. Níže naleznete další informace o šifrovacích protokolech Ivacy, jejich protokolovacích zásadách a dalších záležitostech souvisejících s bezpečností.

Ivacyho protokoly

Ivacy nabízí svým uživatelům vynikající zabezpečení, částečně díky jejich skvělému šifrování: Ivacy nabízí šifrování AES-256-bit. Obecně je to považováno za velmi bezpečný typ šifrování, které je pro vlády nebo hackery velmi obtížné prolomit. Ivacy nabízí následující šifrovací protokoly:

 • OpenVPN
 • Stealth
 • IKEv2
 • L2TP / IPSec
 • PPTP
 • SSTP

Každý z těchto protokolů VPN samozřejmě přichází s vlastní sadou výhod a nevýhod. Obecně je OpenVPN považován za nejbezpečnější z těchto (a často i všech) VPN protokolů, ale teoreticky některé z těchto protokolů, jako jsou PPTP a IKEv2, by mohly být schopny nabídnout (mírně) vyšší rychlosti.

Upozornění: Na některých zařízeních (jako je Mac) Ivacy podporuje pouze protokol IPSec (bez L2TP). Tento protokol je považován za zcela nebezpečný.

Zásady protokolování a soukromí

Ivacy ve svých zásadách ochrany osobních údajů jasně uvádí, že nevedou záznamy o svých uživatelích jakéhokoli druhu. Ve skutečnosti Ivacy tvrdí, že „záměrně“ nemají žádné citlivé údaje, které by mohly sdílet, i když jsou ze zákona povinni tak učinit. To je samozřejmě skvělá zpráva pro lidi, kteří si cení anonymity a soukromí u poskytovatele VPN, což jsou pravděpodobně hlavní důvody pro to, aby si mnozí VPN získali. Nicméně jsme si všimli něčeho trochu znepokojujícího na serverech Ivacy, pokud jde o soukromí a anonimitu.

Před několika měsíci jsme si všimli něčeho neobvyklého, které Ivacy nikde na svém webu ani jinde nezmínil: používali servery patřící společnosti GZ Systems Ltd. Tato společnost vlastní PureVPN, dalšího populárního poskytovatele VPN. To by mohlo znamenat, že PureVPN nebo dokonce GZ Systems Ltd. měla / měla přístup k datům uživatelů Ivacy. Tento nárok jsme také zkontrolovali pomocí testu těsnosti DNS. To byly výsledky, když jsme byli připojeni k serveru Ivacy v USA:

Dalším náznakem pravdy k tomuto tvrzení, které jsme obdrželi, byla chvíle zpět, když jsme kontaktovali zástupce Ivacy a ona se mylně domnívala, že jsme uživatelé PureVPN a oslovila nás jako takovou.

Test úniku Ivacy-DNS

V každém případě by mělo být jasné, že konkrétní server, který jsme testovali, byl v té době vlastněn společností PureVPN / GZ Systems. Pokusili jsme se ověřit, zda společnost Ivacy v současné době stále používá servery patřící společnosti GZ Systems Ltd. Zástupce Ivacy, s nímž jsme si povídali, nás požádal, abychom chvíli počkali, než odpověděl na otázku, poté uvedl, že „Ivacy nevyužívá servery patřící do systémů GZ“. Náš druhý recenzent to nemohl ověřit z důvodu technického problému, se kterým se setkal s aplikací Ivacy. Faktem však zůstává, že celá tato (minulá) situace vyvolává několik otázek a bohužel slouží k poněkud podkopávání požadavků Ivacy na „pevnou bezpečnost“.

Jaké informace Ivacy potřebuje?

Netřeba dodávat, že v ideálním případě chcete při vytváření účtu VPN poskytnout o sobě co nejméně informací. Poskytování velkého množství osobních údajů při vytváření účtu pro řešení ochrany osobních údajů tento účel překonává. Proto prozkoumáváme, kolik informací všechny VPN na našem webu potřebují při vytváření vašeho účtu. Chcete-li si vytvořit účet Ivacy, musíte uvést několik osobních údajů.

Nejprve musíte získat předplatné, což znamená poskytnout Ivacy jméno a e-mailovou adresu. V závislosti na zvoleném způsobu platby se musíte také vzdát určitých platebních údajů. Pokud chcete zůstat co nejvíce anonymní, doporučujeme použít k platbě bitcoin. Bitcoin je jedním z nejvíce anonymních způsobů platby a poskytuje vám prakticky úplnou anonymitu.

A konečně, pro dokončení vytváření účtu budete muset vyplnit jméno účtu a heslo. Pokud chcete zůstat anonymní, je samozřejmě nejlepší zvolit název účtu, který nelze vysledovat zpět k vám.

Závěr Ivacyho bezpečnost

Po provedení našeho výzkumu jsme dospěli k závěru o bezpečnosti Ivacy:

 • Ivacy nabízí solidní AES-256-bitové šifrování.
 • Nabízejí některé skvělé extra bezpečnostní funkce, například firewall NAT na svých serverech a extra dobře zabezpečené servery ke stažení.
 • Tato VPN nabízí mnoho různých šifrovacích protokolů (poznámka: ne všechny jsou k dispozici na všech zařízeních).
 • Ivacy neuchovává žádné záznamy o svých uživatelích.
 • Ivacy může mít docela vážné bezpečnostní riziko, pokud jde o jeho servery.

Uživatelská přívětivost Ivacy

Ivacy je velmi uživatelsky přívětivý poskytovatel VPN. Ivacy měl při navrhování aplikace jasně hlavní funkce poskytovatele VPN. Když jste připojeni k jednomu ze serverů Ivacy, okamžitě uvidíte umístění serveru, ke kterému jste připojeni, a na jak dlouho jste připojeni. Kromě toho má aplikace vyhrazené možnosti pro stahování, streamování a odblokování geograficky omezeného obsahu.

Ivacy web

Web společnosti Ivacy je jasný, dobře navržený a obsahuje všechny informace (potenciální), které uživatelé Ivacy vyžadují. Na domovské stránce najdete obecné informace o Ivacy a proč je VPN důležitým a cenným nástrojem k ochraně vašeho soukromí. Najdete zde také podrobnější informace o samotném Ivacy, jako jsou různé předplatné a ceny. Web je velmi dobře navržený a intuitivně naviguje. Má dokonce živé chatovací okno, kde můžete napsat jakoukoli otázku, kterou můžete mít, a poté vám bude brzy nápomocen zástupce Ivacy (více o tom později). Jedinou skutečnou nevýhodou, na kterou bychom si mohli myslet, je skutečnost, že web Ivacy je trochu reklamní.

Po přihlášení na web budete mít přístup k nastavení a možnostem svého účtu. Tato stránka členů je stejně jako zbytek webu uživatelsky přívětivá a usnadňuje konfiguraci vašeho účtu. Na této stránce se okamžitě zobrazí veškerá vaše předchozí korespondence s zákaznickou podporou společnosti Ivacy a veškerými nezaplacenými účty. Odtud můžete také otevřít novou vstupenku se zákaznickou podporou společnosti Ivacy pro případné dotazy. Pokud navíc zákazníci v hlavní nabídce přejdou na možnost „předávání portů“, získají nějaké informace o volitelném NAT-firewallu a možnosti přidání této zvláštní bezpečnostní funkce do svého předplatného.

Postup instalace Ivacy

Instalace Ivacy do vašeho zařízení je velmi snadná. Koneckonců, tento poskytovatel VPN nabízí software pro všechna hlavní zařízení a operační systémy (Windows, Mac, Android, iOS a Linux). Je velmi snadné stáhnout všechny tyto různé aplikace. Ivacy můžete nainstalovat na většinu zařízení v 6 jednoduchých krocích:

 • Přejděte na web Ivacy.
 • Klikněte na „Get Ivacy“ nebo přejděte dolů a vyberte předplatné a vyberte požadované doplňky (NAT-firewall a / nebo vyhrazená IP) a zaplaťte preferovaným způsobem platby.
 • Stáhněte si správnou aplikaci pro svůj operační systém.
 • Přihlaste se pomocí přihlašovacích údajů (které vám budou zaslány e-mailem).
 • Vyberte server a připojte se k němu.
 • Užívejte si bezpečně a volně procházení webu!

Jak jste si přečetli výše, v 6 rychlých a snadných krocích můžete nainstalovat Ivacy do svého zařízení. Na mobilních zařízeních je to ještě snazší, protože umožňují jednoduše stáhnout aplikaci Ivacy z AppStore (na iPhone) nebo Google Playstore (na telefonech Android). Mobilní aplikace Ivacy nabízejí všechny funkce a možnosti, které nabízí verze pro počítače. Podrobněji to probereme v další části této recenze.

Vzhled a uživatelská přívětivost softwaru Ivacy

Ivacy mobilní aplikaceNemůžeme dostatečně zdůraznit, že Ivacy je velmi uživatelsky přívětivý poskytovatel VPN. Zejména pro „začátečníky VPN“ jsou aplikace Ivacy skvělé. Tato aplikace je velmi intuitivní a má samostatnou podnabídku pro všechny různé funkce, jako je streamování, stahování a odblokování webových stránek a obsahu. To znamená, že služba Ivacy dobře zajišťuje hlavní skupiny lidí, kteří používají VPN, a důvody, proč používají VPN.

Bezpochyby se aplikace Ivacy jeví jako velmi profesionální na stolních i mobilních zařízeních. Obě verze umožňují rychlé připojení k serveru VPN jedním stisknutím velkého bílého tlačítka. Jak je vidět na obrázku vpravo, je snadné přepínat mezi různými možnostmi a umístěními serveru, a to i v mobilní verzi.

Ivacy zdánlivě strávila spoustu času a úsilí při vytváření aplikace, která je co nejpříjemnější pro uživatele. Jasně odvedli skvělou práci.

Ceny a platební metody

Ivacy je velmi cenově dostupný poskytovatel VPN. Čím déle kupujete předplatné, tím dostupnější je měsíční sazba. Pokud obdržíte předplatné, které lze zrušit každý měsíc, získáte zpět 8,95 $ měsíčně. Roční plán stojí 3 $ měsíčně. Pokud se zavázáte k předplatnému na 2 roky, bude vás to stát 1,99 $ měsíčně. Pokud však hledáte skutečně dostupné předplatné, nemůžete pokazit pětiletý plán společnosti Ivacy, který stojí pouze 1 $ měsíčně. Díky tomu je Ivacy jednou z nejdostupnějších VPN na trhu.

Bohužel, Ivacy nenabízí bezplatnou verzi své VPN. Rovněž nenabízejí zkušební verzi. Naštěstí však všechna předplatné, která jsou na jeden rok nebo déle, mají 30denní záruku vrácení peněz. Ve skutečnosti to znamená, že si můžete vyzkoušet Ivacy po dobu 30 dnů před tím, než se pustíte do (dlouhodobého) předplatného. Pokud půjdete s 30denním předplatným, získáte pouze 7denní záruku vrácení peněz.

Chcete-li si zakoupit předplatné Ivacy, můžete si vybrat z následujících způsobů platby:

 • Kreditní / debetní karta (Visa, MasterCard, American Express, Discover Network, JCB, Diners Club)
 • PayPal
 • BitPay
 • AliPay
 • Perfektní peníze
 • Paymentwall (Ideální, Neosurf, Clickandbuy, Dotpay, Onecard, Mobiamo)
 • Kryptoměna (několik možností, včetně bitcoinu)

Některé z platebních možností Ivacy

Služby zákazníkům

Ivacy se snaží odpovědět na vaše otázky co nejrychleji a nejlépe. Existují různé způsoby, jak kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Ivacy. Můžete jim poslat e-mail, zahájit live chat na jejich webových stránkách nebo je dokonce navštívit osobně v jejich kanceláři v Singapuru. Na svých webových stránkách mají také velmi užitečnou a rozsáhlou stránku „Často kladené otázky“ (FAQ). Netřeba dodávat, že jsme také kontaktovali Ivacy sami, abychom otestovali jejich schopnost reagovat a kvalitu jejich zákaznické podpory.

Několikrát jsme kontaktovali Ivacy pomocí praktické funkce chatu na jejich webových stránkách. Například jsme se jich zeptali na jejich servery a na to, zda mají nějakou jinou kancelář kromě té v Singapuru (nemají) a odpověděli nám velmi rychle a efektivně. Způsob, jakým nás oslovili, byl velmi zdvořilý a pokaždé, když se ptali, zda jejich odpověď odpovídala na naše otázky.

Chcete-li zahájit chat a položit otázku na webu Ivacy, nemusíte vyplňovat žádné informace. Nemusíte být ani zákaznickým zákazníkem. Je to skvělý způsob, jak získat více informací o Ivacy, než se dokonce zavázat k 30dennímu období vrácení peněz, které získáte na všech předplatných za jeden rok. Pokud nejste přihlášeni na jejich webové stránky a nejste připojeni k serveru VPN, také to pěkně přispívá k myšlence být co nejvíce anonymní, a to i při kontaktování podpory zákazníků..

Závěr uživatelsky přívětivosti Ivacy

Na základě našich zkušeností s používáním a testováním Ivacy jsou tyto naše závěry týkající se jeho uživatelské přívětivosti:

 • Ivacy je velmi uživatelsky přívětivý
 • Stolní i mobilní aplikace Ivacy jsou intuitivní a velmi snadno použitelné
 • Internetové stránky společnosti Ivacy jsou jasné a dobře navržené, ale docela náročné na reklamu
 • Vytvoření účtu Ivacy je rychlé a snadné
 • Získání předplatného Ivacy je výhodné, protože přijímají mnoho různých platebních metod
 • Bohužel, Ivacy nenabízí zkušební nebo bezplatnou verzi
 • Zákaznická podpora Ivacy je velmi snadno dosažitelná a velmi užitečná

Síť serveru Ivacy

Síť serveru Ivacy je poměrně velká, zejména pro VPN, která ještě není jedním z největších hráčů. Nabízejí 450+ serverů ve více než 100 zemích. Většina serverů se nachází na dvou kontinentech, které mají nejvíce uživatelů Ivacy, kterými jsou Severní Amerika (konkrétně USA) a Evropa. Níže naleznete další informace o serverech Ivacy, umístěních serverů a možnostech a možnostech serverů.

Počet serverů a umístění

Ivacy má servery ve více než 100 zemích. V průměru mají v každé zemi 2 umístění serverů, i když větší země jako Rusko a USA mají více serverů. Ve skutečnosti má USA 18. V každém případě společnost Ivacy nabízí více než dostatek serverů a umístění serverů, aby bylo geo-odblokování velmi životaschopnou možností s touto VPN. Níže uvidíte počet serverů, které Ivacy nabízí na kontinentu:

Ivacy-servery-kontinent

Pro procházení webových stránek můžete použít jakýkoli server Ivacy, ale Ivacy také nabízí některé speciální servery pro konkrétní účely. Nabízejí například speciální servery pro streamování, na které se můžete dostat kliknutím na funkci streamování v nabídce na levé straně aplikace Ivacy. Po připojení k těmto serverům získáte okamžitý přístup k vašim oblíbeným streamovacím službám. Díky tomu je Ivacy velmi uživatelsky příjemnou volbou pro lidi, kteří rádi používají například Netflix.

Kromě toho má Ivacy také sadu speciálních serverů P2P, díky nimž je stahování (torrenty) velmi pohodlné. K těmto serverům se můžete připojit výběrem funkce stahování v aplikaci Ivacy. Tyto servery pro stahování jsou rozloženy po celém světě.

Vyhrazená adresa IP

Ivacy také nabízí vyhrazené IP adresy. Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít použít vyhrazenou IP adresu. Například vyhrazené adresy IP budou blokovány Netflixem a jinými (streamingovými) službami méně než „normální VPN IP“. Normálně jeden VPN server používá velmi velká skupina uživatelů VPN. To znamená, že streamingové služby, jako je Netflix, si všimnou, že získávají velký provoz ze stejné IP adresy. Vyhrazená adresa IP je jedinečná pro každého uživatele, který ji má, což znamená, že se s tímto problémem nesetkáte a je mnohem méně pravděpodobné, že bude blokován webovými stránkami a aplikacemi..

Protože vyhrazená adresa IP je určena právě pro vás, znamená to, že pokud chcete, můžete vždy použít stejnou adresu IP, i když používáte síť VPN. To může být velmi užitečné, protože některé online služby (například portály online bankovnictví) přijímají zvláštní bezpečnostní opatření, když získají pokus o přihlášení z velmi odlišné adresy IP. Abychom uživatelům umožnili přihlášení z jiné IP adresy, vyžadují tyto služby často další ověření, například vyplnění bezpečnostního kódu, který banka odešle do vašeho telefonu. Pokud například hodně cestujete a tato bezpečnostní opatření (i když jsou velmi důležitá) považujete za příliš mnoho potíží, můžete jednoduše získat vyhrazenou IP adresu.

Ivacy nabízí svým uživatelům všechny výše uvedené výhody se svými vyhrazenými IP adresami. Tyto vyhrazené adresy IP stojí navíc 1,99 $ měsíčně. Pokud to porovnáte s mnoha dalšími poskytovateli VPN, je to docela přijatelné. Ivacy má několik serverů, které podporují vyhrazené IP adresy. Tyto servery jsou umístěny v USA, Austrálii, Kanadě, Německu, Hongkongu, Singapuru a U.K.

Síť a umístění serveru závěrů

Po rozsáhlých testech a výzkumu Ivacy je toto naše konečné rozhodnutí o serverové síti Ivacy:

 • Ivacy má poměrně rozsáhlou síť serverů s více než 450 servery ve více než 100 zemích.
 • Síť serverů Ivacy je dobře rozložena na všech kontinentech.
 • Tato VPN také nabízí speciální servery pro streamování a stahování.
 • Ivacy také nabízí vyhrazené IP adresy za dalších 1,99 $ měsíčně.

Možnosti a funkce Ivacy

Ivacy nabízí všechny standardní možnosti, které můžete očekávat od moderní VPN, ale nekončí to. Mají také spoustu dalších funkcí, z nichž některé jsou zcela jedinečné.

Ivacy nabízí přepínač zabíjení. Jedná se o funkci, která v zásadě vypne vaše připojení k internetu, pokud z jakéhokoli důvodu dojde ke ztrátě připojení k serveru VPN. Jedná se o bezpečnostní opatření, které zabrání ohrožení vašeho soukromí a zabezpečení v případě nepravděpodobné ztráty připojení. Jakmile bude vaše připojení VPN opět funkční, obnoví se vaše připojení k internetu.

Ivacy dále nabízí možnost používat jejich NAT-firewall. Toto je firewall na úrovni serveru (na serverech Ivacy), který v podstatě funguje jako další vrstva ochrany mezi vámi a viry a jiným malwarem. Koneckonců může tento firewall odfiltrovat velké množství malwaru ještě předtím, než se dostane k bráně firewall vaší sítě, a tedy k vaší síti nebo zařízení. Navíc v této situaci často nemusí běžný firewall ve vašem routeru často fungovat, protože mnoho z těchto firewallů nemůže úspěšně přečíst informace odeslané mezi počítačem a serverem VPN (kvůli šifrování). To je důvod, proč bychom navrhli využít NAT-firewall, který Ivacy nabízí.

Nakonec Ivacy nabízí možnost „split-tunelování“ a byla ve skutečnosti první VPN, která tak učinila v roce 2010. Pomocí této možnosti si můžete vybrat, která data chcete odeslat prostřednictvím připojení VPN a která data lze pouze odeslat “ jako obvykle “(nešifrované a chráněné sítí VPN). Hlavní výhoda zde spočívá v tom, že můžete snížit množství dat odesílaných do počítače az počítače prostřednictvím připojení VPN, což znamená, že se vaše připojení VPN pravděpodobně zrychlí (trochu).

Ivacy a Netflix

Ivacy pracuje s Netflixem dobře. Vyhrazené streamingové servery Ivacy vám umožní přístup k populární streamingové službě. Aby to fungovalo, musíte použít speciální funkci streamování aplikace, což znamená, že nemůžete získat přístup ke každé existující verzi Netflix specifické pro jednotlivé země. Během našich testů jsme si navíc všimli, že zatímco americký streamovací server funguje dobře, ostatní mají některé problémy. Vzhledem k tomu, že americká verze Netflixu je však zdaleka nejoblíbenější a největší, nevidíme to pro mnoho lidí velký problém..

Ivacy a torrenty

Ivacy funguje dobře, pokud jde o stahování torrentů. Bylo pro nás snadné stáhnout si různé druhy torrentových souborů pomocí Ivacy. Pokud přejdete na vyhrazené možnosti stahování v aplikaci Ivacy, můžete si snadno vybrat mezi různými servery, které podporují stahování (P2P). Ivacy má slušné množství serverů, které podporují (P2P) stahování.

Závěr Ivacy a jeho vlastnosti

Klady
Nevýhody
Snadné použitíNa některých zařízeních nabízí Ivacy pouze protokol IPSec
Spousta dalších funkcí a možnostíMožné bezpečnostní riziko: nejasné, zda spravují své vlastní servery
Snadná instalaceStreamovací servery v Evropě nefungují vždy (dobře)
Rychlá a přátelská podpora zákazníků
Velmi cenově dostupné (od 1 $ měsíčně)
Kompatibilní s USA Netflix
Kompatibilní s torrentem
30denní záruka vrácení peněz
Nabízí vyhrazené IP adresy
Nabízí mnoho různých protokolů

Celkově vzato je Ivacy vynikajícím poskytovatelem VPN. Poskytují rychlé a stabilní připojení a velmi uživatelsky příjemný software a aplikace. Tato VPN navíc umožňuje uživatelům vybrat si ze široké nabídky různých protokolů a dalších funkcí a možností.

Příklad: Ivacy nabízí split-tunneling, NAT-firewall, vyhrazené IP adresy a přepínač zabíjení. Aplikace Ivacy je velmi intuitivní. Můžete jednoduše vybrat možnost a typ serverů, které chcete v aplikaci použít. Pomocí možnosti streamování získáte snadný přístup k americké verzi Netflix a pomocí funkce stahování můžete stahovat torrenty působivou rychlostí.

Bohužel však Ivacy prodává sám sebe, pokud jde o bezpečnost. Přestože Ivacy používá solidní šifrování AES-256-bit, není jasné, zda jejich připojení VPN používá / používá servery, které nejsou jejich: servery patřící do PureVPN. Ivacy také ukládá protokoly připojení. Jinými slovy, Ivacy je velmi uživatelsky přívětivá VPN se spoustou dalších funkcí a možností, ale má nějaké nedostatky, pokud jde o soukromí a zabezpečení.

Doporučujeme především Ivacy lidem, kteří mají velmi specifické „požadavky VPN“, které by některá z mnoha dalších funkcí Ivacy mohla splnit, nebo pro první uživatele VPN, a to z důvodu jeho uživatelsky přívětivosti. Avšak pro lidi, kteří hledají VPN, která svítí, pokud jde o soukromí a zabezpečení, bychom pravděpodobně byli více nakloněni doporučit PIA nebo ExpressVPN..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map