Zagrożenia dla prywatności inteligentnego termostatu | VPNoverview.com

Obietnica inteligentnych termostatów przyciągnęła wielu właścicieli domów. Termostat domowy Nest, Honeywell, Ecobee i inni korzystają z tego zainteresowania. Branża rośnie i ten wzrost przyciągnął wiele firm, aby się w nią zaangażować. Ale jeśli klienci nie zażądają silnej kontroli prywatności, ich inteligentny termostat domowy może stać się źródłem informacji dla intruzów.


Twój inteligentny termostat wie więcej niż podejrzewasz

Inteligentny termostatInteligentne termostaty nie tylko pomagają utrzymać dom w idealnej temperaturze. Te inteligentne termostaty pomagają również właścicielom domów zaoszczędzić setki dolarów na rachunkach za energię. Termostat uczy się, kiedy Cię nie będzie i wracasz, więc zużywasz energię tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz. Możesz także dostosować termostat z aplikacji w telefonie. Pozwala to na zdalne podniesienie lub obniżenie temperatury, jeśli będziesz nieobecny dłużej niż planowano. Te zalety i udogodnienia sprawiają, że są tak atrakcyjne dla kupujących.

Korzyści te mogą sprawić, że przeoczysz potencjalne obawy dotyczące prywatności związane ze stosowaniem inteligentnego termostatu. Nie przekazujesz hasła bankowego ani adresu e-mail przez termostat, więc jakie może to stanowić zagrożenie dla Twojej prywatności? Inteligentne termostaty mogą stworzyć lukę w bezpieczeństwie prywatności właśnie dlatego, że dowiadują się o twoich nawykach i zachowaniu.

Twój termostat uczy się, kiedy będziesz w domu i kiedy cię nie będzie. Inteligentny termostat uczy się nawet, gdy idziesz spać, a jeśli czas ten jest inny w weekendy. Inteligentny termostat uczy się, jaka jest preferowana temperatura, gdy jesteś w domu. Ta informacja ujawnia więcej o Tobie, niż możesz podejrzewać.

Kto może chcieć dane Twojego inteligentnego termostatu

Dane z inteligentnego termostatu pokazują trendy dotyczące Twojego życia. Każdy, kto ma dostęp do tych danych, może dowiedzieć się, kiedy jesteś w domu lub kiedy śpisz. Jak możesz sobie wyobrazić, ta informacja może być bardzo przydatna.

Hakerzy i złodzieje

Hakerzy mogą wykorzystywać dane o tym, kiedy jesteś poza domem, aby wiedzieć, kiedy włamać się do domu bez obawy o Twój powrót. Analizując trendy zmian termostatu, złodziej może określić najlepszy moment na włamanie. Złodziej mający dostęp do tych ustawień może wiedzieć, że jesteś z dala od domu i nie wrócisz wkrótce.

Reklamodawcy

Reklamodawcy korzystają również z informacji o twoich działaniach. Niektóre reklamy działają lepiej wkrótce po przebudzeniu lub później wieczorem. Obserwując trendy w inteligentnych elementach sterujących termostatem, reklamodawca może skierować reklamy w odpowiednim momencie. Może to znacznie zwiększyć ich szanse na sprzedaż. Marketerzy znają wartość tych informacji i mogą próbować podrażnić dane z inteligentnego termostatu. To może nie wydawać się dużą rzeczą, ale w pewnym sensie jesteś zmanipulowany.

Jak bezpieczna jest Twoja polityka prywatności?

Wybór inteligentnego termostatu do zakupu jest często bardziej oparty na zaletach jednego termostatu nad drugim. Jest mało prawdopodobne, aby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo oferowane przez ich politykę prywatności. Zasady inteligentnego producenta termostatu mogą mieć wpływ na to, jak posiadanie tego urządzenia w domu wpływa na Twoją prywatność.

Zasady firmy mogą ulec zmianie

Wielu producentów inteligentnych termostatów ma solidną politykę prywatności. Popularne marki Nest i Ecobee wyróżniają się stałym zaangażowaniem w ochronę prywatności. Ale firmy z branży technologicznej są często sprzedawane i sprzedawane ponownie. Polityka prywatności Nest określa, że ​​jeśli zostaną sprzedane, będą zachęcać nową firmę do zachowania tego samego wysokiego standardu prywatności, jaki oferują. Nie ma jednak gwarancji, że ochrona prywatności, z której korzystasz dzisiaj, będzie nadal obowiązywać jutro.

Włamanie do serwera firmy

Istnieje również ryzyko, że hakerzy mogą włamać się i ukraść dane przechowywane na serwerach producenta termostatu. Nawet bezpieczne firmy, takie jak banki, doświadczają naruszeń danych, które ujawniają prywatne informacje. Jeśli dane zostaną skradzione z serwera firmy, naruszenie prywatności może być poważne.

Żaden inteligentny producent termostatów nie zgłosił jeszcze żadnego naruszenia danych konsumentów. Eksperci ds. Prywatności zgadzają się jednak, że w większości przypadków naruszenie danych jest nieuniknione dla każdej firmy. Jeśli można zhakować Pentagon, żadna firma nie jest odporna na naruszenie danych. Najbezpieczniejszą zasadą jest traktowanie danych tak, jakbyś oczekiwał, że zostaną one naruszone, i podejmij odpowiednie działania.

Jak chronić swoją prywatność??

W obliczu ryzyka ujawnienia poufnych informacji, w jaki sposób możesz się zabezpieczyć, korzystając jednocześnie z zalet inteligentnego termostatu? Najpierw sprawdź politykę prywatności producenta inteligentnego termostatu. Chociaż widzieliśmy, że nie zapewnia to doskonałej ochrony, rozpoczęcie od firmy, która traktuje priorytetowo Twoją prywatność, jest dobrym sposobem na ochronę Twoich informacji.

Aby uzyskać jak największą wartość z jakichkolwiek informacji z termostatu, reklamodawca musi być w stanie powiązać je z Twoim profilem. Złodziej, który chce się włamać, również potrzebuje twojej lokalizacji. Bez łączenia z tobą informacji twoje dane są po prostu losowym hałasem. Jednym ze sposobów zachowania poufności tych informacji jest korzystanie z VPN.

Użyj sieci VPN, aby zabezpieczyć sieć domową

Łączenie się przez VPN zabezpiecza Twoją prywatność, utrzymując anonimowość informacji w Internecie. Informacje wychodzące z twojego urządzenia są szyfrowane i przekazywane do serwera VPN. Z tego serwera często korzystają setki użytkowników jednocześnie, zachowując anonimowość wszystkich informacji. Serwer przekierowuje twoje informacje do miejsca docelowego. Wszelkie dane zwracane do Ciebie trafiają na serwer VPN zamiast bezpośrednio do Twojego urządzenia. Ta technika pośrednika uniemożliwia innym połączenie twoich działań online z twoją lokalizacją lub osobą.

Chociaż nie można podłączyć inteligentnego termostatu bezpośrednio do sieci VPN, wysokiej jakości usługa VPN często pozwala kierować cały ruch internetowy w domu przez serwer VPN. Ponieważ informacje są przesyłane anonimowo, określenie lokalizacji inteligentnego termostatu staje się prawie niemożliwe bez dostępu do dodatkowych informacji. Ostatecznie korzystanie z VPN sprawi, że wszelkie dane skradzione lub sprzedane o tobie będą prawie bezużyteczne.

Solidną siecią VPN do ochrony całej sieci domowej jest NordVPN. Ten dostawca VPN ma miliony zadowolonych klientów na całym świecie i bardzo dobrą reputację dzięki ich łatwym aplikacjom, świetnemu bezpieczeństwu i przyjaznej cenie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji prywatności i innych zalet VPN, sprawdź nasz post na temat wyboru najlepszego VPN dla twoich potrzeb.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me