Zadziwiające szczegóły Google wie o tobie | VPNOverview

Firma Google została założona w 1998 roku jako wyszukiwarka, produkt, z którego nadal są najbardziej znani. Obecnie Google generuje średnio ponad 40 000 wyszukiwań na sekundę, dla ponad 1,2 biliona wyszukiwań w ciągu roku – i liczba ta stale rośnie. Ale Google robi znacznie więcej niż tylko pomaga znaleźć śmieszne filmy z kotami i twoje ulubione przepisy. Google zapewnia, e-maile, filmy, media społecznościowe za pośrednictwem Google+, oprogramowanie biurowe za pośrednictwem produktów Google Office i wiele innych. Im częściej korzystasz z produktów Google, tym więcej Google się o tobie dowiaduje. Ponadto mogą porównać cię z podobnymi profilami innych użytkowników. Dowiedz się, co Google o tobie wie, ale bądź przygotowany na szok.


Co Twoja historia wyszukiwania mówi o Tobie

Logo Google ChromeTo powszechne zjawisko. Poszukujesz produktu w Google, a następnie wiesz, że wszędzie są reklamy tego samego produktu. Ale reklamy oparte na wyszukiwaniu produktów to tylko niewielka część informacji, które Google gromadzi na Twój temat w celu utworzenia profilu reklamowego. Wyszukaj w Internecie informacje o określonej rasie psów, a Google rejestruje informacje o tobie. Im więcej wyszukiwań przeprowadzasz na temat psów w ogóle lub tej rasy psów, tym bardziej prawdopodobne jest, że system Google oceni cię jako właściciela tej rasy psów.

Możesz zobaczyć, jak szybko Google może stworzyć profil prawie każdego aspektu twojego życia. Na podstawie problemów medycznych, na które patrzysz, Google może stwierdzić, że cierpisz na częstą zgagę. Czy FoxNews jest Twoim głównym źródłem wiadomości? Google odnotowuje twoje skłonności polityczne. Rozpocznij wyszukiwanie domów w nowym obszarze, a Google dowiaduje się, że zastanawiasz się nad przeprowadzką. Każde wyszukiwanie, które przeprowadzasz, dodaje do informacji, które Google musi zbudować w swoim profilu.

Adres e-mail jest – głównie – poufny

logo gmailDo 2017 r. Google skanował zawartość kont Gmail w poszukiwaniu informacji do tworzenia ukierunkowanych reklam. Google skanował każdy e-mail wysłany z osobistych kont Gmaila, zarówno przychodzących, jak i wychodzących, w poszukiwaniu informacji, które byłyby przydatne dla reklamodawców. Ta zasada już nie obowiązuje. Wciąż jednak warto pamiętać o Gmailu.

Google nie usunęło informacji uzyskanych o Tobie z wiadomości e-mail przed 2017 r. Jeśli Google dowiedział się za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej w 2016 r., Że planujesz przejść na emeryturę w Arizonie w ciągu pięciu lat, informacje te pozostają częścią Twojego profilu docelowego dla reklamodawców.

Ponadto Google nie przestał skanować wiadomości e-mail w poszukiwaniu spamu i prób wyłudzenia informacji. Co oznacza, że ​​Google śledzi adresy e-mail przychodzące i wychodzące na Twoje konto. Chociaż Google zapowiedział, że przestanie skanować treść wiadomości e-mail w poszukiwaniu ukierunkowanych reklam, nie jest jasne, czy Google przestał wykorzystywać informacje z adresów do ukierunkowanych reklam. Jeśli więc przesyłasz wiadomość e-mail do nowego brokera lub agenta nieruchomości, prawdopodobnie informacje te są również wykorzystywane do tworzenia Twojego profilu.

Dokumenty Google to przechowalnia informacji

logo google docsKiedy się zatrzymasz i pomyślisz o tym, wydaje się to oczywiste. Microsoft czerpie znaczne dochody ze swoich produktów Microsoft Office, w tym edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania do prezentacji. W jaki sposób Google może oferować te same produkty za darmo? Część odpowiedzi polega na tym, że Google skanuje twoje dokumenty, aby dostarczyć Ci odpowiednie treści – znane również jako ukierunkowane reklamy. Im lepsza jakość informacji w celu dotarcia do potencjalnych klientów, tym więcej Google może pobierać za Twoje informacje.

Jeśli kiedykolwiek pisałeś list za pomocą Dokumentów Google, aby przekazać adwokatowi informacje na temat zbliżającego się rozwodu, Google może wykorzystać te informacje, aby skierować się do Ciebie. Na przykład wyświetlając reklamy aplikacji randkowych. Jeśli utworzysz prosty budżet za pomocą Arkuszy Google, Google może zauważyć, że budżet na telewizję jest znacznie wyższy niż średnia w Twojej okolicy. Przydatne informacje dla firm oferujących konkurencyjne usługi telewizyjne.

Chociaż może nam się podobać tego rodzaju ukierunkowane reklamy, nie możemy zapominać o zagrożeniach. Sprzedaż informacji o ukierunkowanych reklamach to jedno. Ale czym są firmy zaczynają sprzedawać te informacje firmom ubezpieczeniowym lub rządowi?

Dysk Google to świetne miejsce do przechowywania informacji

dokumenty googleUdostępnianie informacji na dowolnym urządzeniu jest niezwykle przydatne. Możesz przechowywać ważne dokumenty i rachunki online, zapisywać swoje ulubione piosenki, chronić dokumenty podatkowe. Zgodnie z warunkami korzystania z usługi, wiesz, że musisz potwierdzić, że zgadzasz się na założenie konta, ale tak naprawdę nigdy nie czytasz, Google skanuje zawartość dysku, aby zapewnić „odpowiednie dla produktu funkcje”. Nawet jeśli dokumenty, które tam przechowujesz, nie zostały utworzone przy użyciu produktów biurowych Google, firma ma teraz dostęp do tych informacji.

Mapy mogą zapewnić najlepszy profil twojego życia

Ikona map GoogleMapy Google i podobne produkty znacznie ułatwiają poruszanie się po mieście. Ale chociaż Google Maps nie pobiera opłat za korzystanie, nic nie jest za darmo. Jeśli nigdy nie korzystałeś z żadnej innej usługi Google, Google może zbudować dokładny profil swojego życia na podstawie samych map. Mapy zawierają informacje o twoim adresie domowym, miejscu pracy, miejscu, w którym dzieci chodzą do szkoły, twoich ulubionych restauracjach, jak często chodzisz do sklepu spożywczego, o tym, jak lubisz spędzać wolny czas, czy łowisz ryby nad jeziorem, czy pijesz w bar i wiele, wiele więcej. Zasadniczo pozwalasz komuś się prześladować.

Inne źródła informacji

Google Chrome oczywiście zapewnia Google wiele informacji na temat twoich nawyków online. Ważne jest, aby reklamodawcy wiedzieli, które reklamy klikają i jak długo pozostają na stronie. YouTube informuje Google o Twoim smaku muzyki, zwiastunów filmowych i śmiesznych filmów o kotach. Tłumacz Google informuje, w jakich językach możesz być zainteresowany i co próbujesz się komunikować w tych językach. Zakupy Google informują Google o twoich nawykach związanych z zakupami online, o tym, co uważasz za zbyt wysoką cenę, aby płacić za najnowszą elektronikę, czy jesteś zadowolony z obecnych urządzeń i nie tylko. Każda interakcja z Google zapewnia kluczowe informacje, których reklamodawcy używają do kierowania reklam.

Dowiedz się, co Google wie o Tobie

Google wyjąćChociaż jest to fascynujące lub przerażające, w zależności od Twojego punktu widzenia, ile Google może o Tobie wiedzieć, możesz dowiedzieć się wiele o tym, co Google wie o Tobie. Przejdź do Google Takeout i wybierz produkty, które chcesz uwzględnić w pobieranych informacjach. Lista jest długa, musisz przewinąć w dół.

Kliknij „Dalej”, aby wyświetlić opcje dotyczące sposobu dostarczenia informacji do Ciebie. Możesz wybrać plik .zip lub .tgz, pliki o maksymalnym rozmiarze przed podzieleniem informacji (pomyśl tutaj o gigabajtach informacji). Ponadto możesz wybrać, czy chcesz, aby dane były wysyłane do Ciebie e-mailem, czy dodawane do opcji przechowywania w chmurze. W ten sposób możesz wgłębić się w wiedzę, którą Google gromadzi na Twój temat przez lata.

Powinieneś być odpowiedzialny za swoje dane

Nie ma w sobie nic złego w skanowaniu informacji przez Google, aby pomóc reklamodawcom dostosować reklamy do twoich zainteresowań. Niektóre osoby mogą zdecydować, że wolą mieć reklamy produktów i usług, którymi są faktycznie zainteresowani. Zamiast być zalewanym dodatkami za rzeczy, których nigdy nie kupiliby. Są to jednak Twoje dane i powinieneś być świadomy informacji, które przekazujesz Google. Ponadto dobrze jest wiedzieć, co Google robi z tymi danymi. Możesz dostosować ustawienia prywatności Google w sposób, który nieznacznie poprawi Twoją prywatność. Jednak bycie całkowicie anonimowym podczas korzystania z Google jest po prostu niemożliwe.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me