Zachowaj bezpieczeństwo w Grindr: jak chronić swoją prywatność | VPNOverview

Logo Grindr


Z milionami użytkowników na całym świecie, Grindr jest jedną z najpopularniejszych aplikacji randkowych dla gejów i biseksualistów. Aplikacja została uruchomiona w 2009 roku, dzięki czemu jest starsza niż Tinder. Od tego czasu Grindr całkowicie zmienił scenę gejowską. Celem Grindra jest zapewnienie mężczyznom ze społeczności LGBT bezpiecznej platformy (randkowej). Dzięki aplikacji użytkownicy mogą sprawdzać profile osób w ich sąsiedztwie, wymieniać wiadomości i szukać daty.

Randki online to przede wszystkim świetna zabawa. Mimo to zawsze dobrze jest mieć świadomość potencjalnych zagrożeń prywatności związanych z aplikacjami randkowymi, takimi jak Grindr. Nie chcemy wywoływać paniki ani powstrzymywać ludzi od korzystania z aplikacji randkowych. Chcemy jednak zapewnić, że Ty i inni użytkownicy macie szansę chronić siebie i swoją prywatność. Szczególnie w niektórych krajach, w których lokalne przepisy nie akceptują społeczności LGBT, ostrożność jest niezwykle ważna. Niestety wielu nadal dyskryminuje innych ze względu na swoją seksualność, co wymaga środków bezpieczeństwa.

VPNOverview rozmawiał z ekspertem Philipem Tijsma, który jest częścią COC, oficjalnego stowarzyszenia LGBT w Holandii, a także Azza Sultan, zastępca dyrektora Grinder for Equality. Następnie przygotowaliśmy listę wskazówek dla tych, którzy poważnie traktują prywatność Grindr: nie udostępniaj żadnych niepotrzebnych danych osobowych, wyłącz swoją lokalizację i używaj fałszywej aplikacji lokalizacyjnej za pomocą emulatora Androida.

Jakie zagrożenia dla prywatności ma Grindr?

Dla wielu użytkowników Grindr to platforma, na której mogą być sobą bez wstydu. Bycie gejem jest oczywistością. To często ogromna ulga w świecie, w którym wielu wciąż ocenia dwóch mężczyzn trzymających się za ręce. Niestety niewielka grupa ludzi o złych intencjach używa Grindra do własnych celów. Stwarza to potencjalne zagrożenia dla Twojej prywatności i dobrego samopoczucia.

Inni użytkownicy mogą odkryć Twoją lokalizację

Marker lokalizacji smartfonaJeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać Grindr, aplikacja musi stale wiedzieć, gdzie jesteś. Program wykorzystuje GPS i Wi-Fi, aby dopasować Cię do innych użytkowników Grindr w twoim obszarze geograficznym. Jednak Grindr, podobnie jak inne popularne aplikacje randkowe, ma kilka luk w zabezpieczeniach, które pozwalają nieznajomym poznać Twoją lokalizację. Na przykład aplikacja pokazuje bardzo szczegółowo, jak daleko są Twoje „mecze”. W 2014 r. Badacze ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego Synack odkryli, że użytkownicy Grindr mogą łatwo wykorzystać te informacje, aby odkryć lokalizacje innych użytkowników. Grindr rozwiązał ten problem, umożliwiając użytkownikom wyłączenie udostępniania lokalizacji.

Jednak badanie uzupełniające przeprowadzone przez Trevera Fadena wykazało, że badacze ds. Cyberbezpieczeństwa nadal mogli znaleźć lokalizacje użytkowników Grindr, wraz z innymi danymi osobowymi. Było to możliwe nawet wtedy, gdy użytkownicy wyłączyli udostępnianie lokalizacji, ponieważ dane lokalizacji użytkownika są nadal wysyłane na serwer Grindr, gdzie można je odkryć. Faden stworzył stronę internetową, na której użytkownicy mogą zidentyfikować, kto zablokował ich w Grindr. Aby odkryć te informacje, użytkownicy musieli jedynie wpisać nazwę użytkownika i hasło Grindr.

Po badaniu Fadena Grindr ograniczył dostęp do danych użytkowników, którzy zablokowali innych użytkowników. Ponadto Grindr powiedział użytkownikom, aby nie używali swoich loginów Grindr do innych stron internetowych.

Użytkownicy Grindr w krajach o regulacjach antygejowskich mogą być w niebezpieczeństwie

Dzięki Grindr umożliwiającemu określanie dokładnych lokalizacji użytkowników, ryzyko związane z prywatnością jest bardzo duże, szczególnie w miejscach, w których bycie gejem jest uważane za przestępstwo. Homoseksualizm jest nadal uważany za nielegalny w 69 krajach, a niektóre z nich nawet stosują karę śmierci. Bycie użytkownikiem Grindr w jednym z tych miejsc może mieć ekstremalne konsekwencje. Na przykład rząd Egiptu użył aplikacji Grindr i jej błędów do śledzenia, a nawet aresztowania gejów, mimo że homoseksualizm z technicznego punktu widzenia nie jest tam nielegalny. Iran również wykorzystał brak bezpieczeństwa Grindr do identyfikacji użytkowników aplikacji. Ostatecznie 200 użytkowników Grindr zostało aresztowanych. Grindr próbował zwalczyć to niebezpieczeństwo, ukrywając flagę odległości używaną w aplikacji, ale zmiany te można było łatwo obejść.

Grindr ma na celu połączenie ludzi mieszkających na tym samym obszarze. Dlatego całkowite usunięcie lokalizacji każdego użytkownika sprawiłoby, że aplikacja byłaby bezcelowa. Bez tych informacji ludzie, którzy są w odległości setek lub tysięcy mil, mogliby się ze sobą spotkać, bez możliwości spotkania się w prawdziwym życiu. Jest prawdopodobne, że te praktyczne problemy odgrywają dużą rolę w decyzjach Grindra dotyczących walki z niewłaściwym użyciem ich aplikacji.

Twoje informacje zdrowotne mogą zostać ujawnione

Ikona opieki zdrowotnej smartfonaKolejne ryzyko prywatności związane z Grindr wiąże się z Twoimi danymi osobowymi. Firma znana jest z udostępniania poufnych danych, w tym wrażliwych informacji zdrowotnych, swoim użytkownikom. W kwietniu 2018 r.Grindr znalazł się w złym świetle, gdy ujawniono, że firma dzieli się statusem HIV użytkowników z innymi firmami, wraz z danymi lokalizacji i adresami e-mail.

Przedstawiciele Grindr początkowo bronili tej praktyki. Twierdzili, że udostępnianie danych jest powszechne i że użytkownicy wyrażają zgodę na udostępnianie danych podczas rejestracji w aplikacji. Jednak w praktyce wielu użytkowników Grindr nie wiedziało, że udostępniane są ich informacje zdrowotne. Jeśli użytkownicy Grindr zdecydują się ujawnić swój status HIV, informacje te są widoczne dla każdego użytkownika Grindr, który przegląda ich profil. Mimo to wielu użytkowników nie spodziewało się, że aplikacja udostępni swoje wrażliwe informacje zdrowotne poza Grindr.

To poważne naruszenie prywatności wywołało publiczne oburzenie, a Grindr ostatecznie wydał oświadczenie, że dane użytkowników nigdy nie będą sprzedawane stronom trzecim. Mimo to użytkownicy Grindr powinni poważnie przemyśleć, czy chcą zamieścić informacje o swoim zdrowiu w swoim profilu.

Grindr pomaga użytkownikom, oferując porady i przewodniki

Najwyraźniej Grindr nieustannie pracuje nad zmianą swoich usług. Firma stara się zachować przejrzystość, informując swoich klientów najlepiej, jak potrafią. Ponadto opracowują nowe opcje i poprawki, gdy ludzie o nie poproszą. Zapytaliśmy Grindra o ostatnie zmiany dotyczące bezpieczeństwa i prywatności ich użytkowników i otrzymaliśmy następującą odpowiedź od Azzy Sultan, zastępcy dyrektora Grindr ds. Równości:

„W Grindr rozumiemy, że za bezpieczeństwo nie spoczywa tylko randkowanie z użytkownikami aplikacji. Dlatego Grindr nieustannie stara się rozwijać i ulepszać swoje funkcje bezpieczeństwa, aby nie tylko chronić swoich użytkowników, ale także dostarczać im krytycznych informacji dotyczących bezpieczeństwa niezbędnych do zapewnienia bezpiecznej randki. Oprócz wytycznych bezpieczeństwa, które udostępniamy naszym użytkownikom, opracowujemy obecnie całościowy przewodnik bezpieczeństwa, który wkrótce będzie dostępny w różnych językach. ”

Ten przewodnik jest już dostępny na stronie Grindr i można go znaleźć, klikając następujący link: grindr.com/safety.

Zagrożenia w życiu codziennym

Aplikacje randkowe, takie jak Tinder, Happn i Grindr, zawierają poufne informacje o swoich użytkownikach. Jeśli te dane wpadną w niepowołane ręce, może to mieć poważne konsekwencje. Dotyczy to zwłaszcza krajów, w których istnienie osób LGBT jest zagrożone przez lokalne prawo. Może to nie wydawać się tak istotne, jeśli mieszkasz w kraju, w którym homoseksualizm jest całkowicie legalny, ale niestety nie zawsze tak jest. Uprzedzenia i brak akceptacji społecznej stwarzają duże ryzyko dla wszystkich użytkowników Grindr.

Zabranie Grindra za granicę

Samolot nad planetą ZiemiąRandki w miejscu docelowym na wakacje mogą być dobrym sposobem na poznanie nowych ludzi. To dobra zabawa, ale musisz być ostrożny. Jeśli twój kraj ojczysty całkowicie akceptuje społeczność LGBT, możesz spodziewać się, że będzie to miało miejsce także w każdym innym kraju. Nie zawsze tak jest. Grindr automatycznie dostosowuje Twoją lokalizację za każdym razem, gdy aktywujesz aplikację. Jak wspomniano wcześniej, może to być niebezpieczne w wielu miejscach, takich jak Algieria, Nigeria, Barbados, Indie i Pakistan. Wszystkie te kraje mają polityki, które czynią zachowania osób tej samej płci nielegalnymi.

Podobnie są kraje, w których homoseksualizm jest zgodny z prawem, ale nadal karany. Przykładami są Rosja i Egipt. W Egipcie, który dla wielu wciąż jest popularnym miejscem na wakacje, rząd nakazał pobicie i zamknięcie wielu osób po umówieniu się przez Grindr. Młody Firas był jedną z ofiar: zaplanował randkę z chłopcem, którego spotkał w aplikacji, ale został ustawiony, zatrzymany i skazany za „rozpustę”, co zgodnie z prawem egipskim jest nielegalne.

Czy korzystasz z Grindr lub podobnej aplikacji randkowej i zamierzasz podróżować? Następnie zawsze sprawdź lokalne prawo miejsca docelowego i ogólne podejście do homoseksualizmu. Coroczne raporty badawcze na temat sponsorowanej przez państwo homofobii przez ILGA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transów i Interseksualistów) może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. W dolnej części tego artykułu podsumowaliśmy kraje, w których akty tej samej płci są postrzegane jako nielegalne. Nasza rada to uważne rozważenie tej listy, ale także przeprowadzenie dalszych badań, abyś nie trafił przypadkiem do miejsca takiego jak Egipt z aktywowaną aplikacją Grindr.

Co więcej, nawet kraje, które w pełni akceptują homoseksualizm przez prawo i w praktyce, nie zawsze są dobrym miejscem do bycia. Osoby osądzające mogą próbować wykorzystywać Grindr w sposób szkodliwy dla członków społeczności LGBT. Dlatego zawsze ważne jest, aby chronić siebie i swoją prywatność tak dobrze, jak to możliwe – także podczas randek.

Anonimowe randki na Grindr?

Anonimowość SmartphoneUtrzymanie nienaruszonej prywatności podczas randek wiąże się z pewnym dylematem. Gdyby każdy użytkownik Grindr postawił swoją prywatność na pierwszym miejscu, randki stałyby się o wiele trudniejsze – jeśli nie niemożliwe. Skąd będziesz mieć pewność, że twój mecz jest tym, za kogo się podaje? Kiedy można się z kimś spotkać? I w jaki sposób możesz poinformować innych, że nie masz na myśli krzywdy i po prostu szukają randki?

Pomimo negatywnej uwagi, jaką ostatnio dostał Grindr, pozostaje pozytywną przestrzenią. 99% wszystkich dat, rozmów i spotkań przebiega dobrze i bez żadnych problemów. Aby upewnić się, że dotyczy to również Ciebie, możesz podjąć kilka środków ostrożności. Grindr sporządził listę środków bezpieczeństwa, z których wszyscy użytkownicy mogą i powinni korzystać. Przykłady: zawsze powiadamiaj znajomego lub członka rodziny o swojej lokalizacji, gdy spotykasz się z kimś z Grindr, i ufaj swojemu instynktowi. Jeśli coś jest nie tak, prawdopodobnie tak jest.

Jak chronić swoją prywatność w Grindr

Oprócz przestrzegania ogólnych wskazówek bezpieczeństwa, które zapewnia Grindr, zawsze możesz zastosować kilka innych środków bezpieczeństwa, aby jak najlepiej zabezpieczyć się. Oto trzy dobre wskazówki, które mogą Ci w tym pomóc:

Nie udostępniaj za dużo

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji randkowych, zawsze mądrze jest ograniczyć ilość danych osobowych, które umieszczasz w swoim profilu. Unikaj używania pełnego imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail, statusu HIV i innych poufnych informacji. Co więcej, mądrze jest przesłać zdjęcie profilowe, które nie pojawia się nigdzie indziej online. W przeciwnym razie użytkownicy mogą spróbować wykonać wyszukiwanie zdjęcia do tyłu i znaleźć inne media społecznościowe. Jeśli użyjesz tego samego zdjęcia na Facebooku lub Twitterze, natychmiast znajdą Twoje konta i będą mogli wykorzystać informacje tam zawarte, aby dalej odkryć Twoją tożsamość.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się wyłączyć rozmowę z aplikacji, bezpieczniej jest korzystać z Google Voice lub podobnej usługi. Takie aplikacje pozwalają zachować prywatny numer telefonu i pracować z drugim numerem.

Wyłącz funkcję odległości

Grindr i inne aplikacje randkowe używają lokalizacji GPS telefonu, aby dopasować Cię do osób w Twojej okolicy. W czasie rzeczywistym będziesz mógł dokładnie zobaczyć, jak daleko jesteś od tej osoby. Wygodne, jeśli chcesz od razu się spotkać: bar za rogiem jest łatwo dostępny dla was obu! Niestety oznacza to również, że inni użytkownicy mogą odkryć Twoją dokładną lokalizację. Jeśli inny użytkownik Grindr zna odległość między wami, może obliczyć, czy korzystasz z procesu zwanego trilateracją. Z tego powodu ważne jest, aby ukryć informacje o odległości.

Możesz ukryć swój dystans na Grindr, wykonując następujące czynności:

 1. Otworzyć Aplikacja Grindr na twoim urządzeniu
 2. Idź do swojego profil
 3. Stuknij w „Ustawienia”W prawym górnym rogu
 4. Iść do “Preferencje wyświetlania
 5. Wyłączyć “Pokaż moją odległość

Pamiętaj jednak, że wyłączenie tej funkcji nie pozwoli innym użytkownikom zobaczyć dokładnie, jak daleko jesteś. Twój profil będzie nadal kategoryzowany i pokazywany innym użytkownikom Grindr w Twojej okolicy. Oznacza to, że Twoja lokalizacja będzie nadal zagrożona, jeśli inni lokalni użytkownicy Grindr ujawnią swoje informacje o odległości.

Użyj fałszywej aplikacji lokalizacyjnej

Mapa z lokalizacjąUkrywanie dystansu na Grindr może już uspokoić twój umysł. Ponieważ nadal jesteś dopasowywany do ludzi w swoim bezpośrednim otoczeniu, nie zapewnia to jednak pełnej prywatności. Być może nie uważasz, że będziesz tego potrzebować: w końcu Grindr polega na poznawaniu ludzi.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie fałszywej aplikacji lokalizacyjnej i sfałszowanie swojej lokalizacji. Te aplikacje mogą oszukać inne aplikacje, by pomyślały, że jesteś gdzie indziej. W prawie wszystkich przypadkach działa to również w aplikacjach randkowych. Niestety, ze względu na ostatnią aktualizację Grindr, spoofery lokalizacyjne nie działają już na urządzeniach mobilnych. Może to powodować niebezpieczne sytuacje dla niektórych użytkowników. Jeśli mimo wszystko chcesz sfałszować swoją lokalizację, możesz pobrać emulator Androida na swój komputer i użyć Grindr. Pomoże ci to ukryć swoje prawdziwe miejsce pobytu.

Bluestacks na twój komputer

Niezawodny emulator Androida, który pomaga ominąć ostatnie ograniczenia Grindra dotyczące fałszowania lokalizacji, to Bluestacks. Jeśli pobierzesz Bluestacks na swój komputer, a następnie będziesz nadal korzystać z Grindr, nadal będziesz mógł zmienić swoją wirtualną lokalizację dla Grindr. Wykonaj następujące kroki, aby uruchomić Bluestacks na komputerze.

 1. Pobieranie najnowsza wersja Bluestacks z ich oficjalnej strony internetowej.
 2. Zaloguj sie w Google Play z kontem.
 3. Pobieranie oficjalna aplikacja Grindr ze Sklepu Play.

Zanim przejdziesz dalej, musisz znaleźć aplikację, która pozwoli ci sfałszować swoją lokalizację. Popularną opcją jest fałszywy lokalizator GPS GO. Przetestowaliśmy tę aplikację i możemy powiedzieć, że działa ona zarówno w Grindr, jak i Happn.

Fałszywy lokalizator GPS GO Spoofer

Fałszywy GPS GO jest dość łatwy w instalacji i dostępny dla Androida 6.0 i nowszych. Aby go użyć, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobieranie aplikacja w Bluestacks.
 2. Otwórz aplikację i dotknij „Włącz fałszywe lokalizacje”Na pierwszym ekranie.
 3. Idź do mapy, wybierz lokalizację chcesz użyć i kliknij przycisk odtwarzania w lewym dolnym rogu ekranu.
 4. Jeśli pojawi się komunikat „Fikcyjne lokalizacje są wyłączone lub aplikacja nie jest domyślną aplikacją Fikcyjna lokalizacja, włącz kontynuację”, kliknij włącz.
 5. Opcje programistycznePojawi się ekran ”. Kliknij “Wybierz aplikację Pozoruj lokalizację”I wybierz„FakeGPS Free„.
 6. Wróć i naciśnij przycisk odtwarzania ponownie, aby włączyć fałszywe ustawienie GPS.

Po skonfigurowaniu fałszywej lokalizacji możesz zalogować się do swojego konta Grindr w emulatorze i używać go w normalny sposób.

Fałszywa lokalizacja GPS iTools *

Wykonaj następujące kroki, aby sfałszować swoją lokalizację na iOS za pomocą iTools:

 1. zainstalować iTools w Twoim komputerze.
 2. Otwórz program i wybierz „Bezpłatna wersja próbna„.
 3. Przejdź do „Przybornik”.
 4. Iść do “Zestawy narzędzi do urządzeń”I wybierz„Wirtualna Lokacja„.
 5. Wejdz do fałszywa lokalizacja w polu tekstowym na mapie i naciśnij enter.
 6. Gdy znacznik fałszywej lokalizacji pojawi się na mapie, kliknij „Przenieś tutaj”, Aby ustawić iPhone’a w tej lokalizacji.

* Od czasu ostatnich aktualizacji Grindr użycie emulatora Androida jest konieczne, jeśli chcesz sfałszować swoją lokalizację. Oznacza to, że musisz użyć aplikacji Fałszywy lokalizator GPS GO Fake.

Bądź bezpieczny, ale znajdź odpowiednie profile

Ustawienie fałszywej lokalizacji GPS telefonu jest obecnie najskuteczniejszym sposobem ochrony Twojej lokalizacji w Grindr i innych aplikacjach randkowych. Pamiętaj jednak, że zostaną dopasowane profile, które znajdują się w pobliżu sfałszowanej lokalizacji, a nie rzeczywista lokalizacja. Mimo to fałszowanie może być bardzo przydatne: zawsze możesz wybrać lokalizację, która jest tylko kilka mil od miejsca, w którym się znajdujesz. W ten sposób dopasujesz się do ludzi w Twojej okolicy, ale nie podasz swojej aktualnej lokalizacji.

Być może w przypadku korzystania z fałszywej lokalizacji może nie być to uczciwe. Jeśli tak, poruszanie tematu podczas pierwszej lub drugiej randki jest w porządku, więc nie będziesz postrzegany jako sum. Porozmawiaj o możliwościach dostosowania lokalizacji Grindra i porozmawiaj o zaletach. Zawsze istnieje szansa, że ​​osoba siedząca naprzeciwko ciebie ma takie same obawy co do prywatności i bezpieczeństwa. Może nawet chciałby dowiedzieć się więcej na ten temat.

KARK

Grindr nieustannie poszukuje rozwiązań problemów napotykanych przez użytkowników. Bezpieczeństwo odgrywa w tym ogromną rolę. Grindr nie jest jednak jedyną aplikacją, która na to działa. Kolejną platformą randkową dla gejów i biseksualistów jest SCRUFF. Ich celem jest stworzenie sieci (gejowskich) osób, które mogą wymieniać informacje, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Aplikacja ma możliwość skontaktowania się z lokalnymi ambasadorami: specjalnymi członkami aplikacji, których możesz poprosić o wskazówki podczas podróży do ich kraju lub miasta.

Postanowiliśmy przetestować aplikację dla siebie i skontaktowaliśmy się z ambasadorami SCRUFF w różnych krajach. Na nasze pytania udzielono szybkiej i dokładnej odpowiedzi, a nawet otrzymaliśmy garść przydatnych wskazówek dotyczących podróży. Wyraźnie udany system. Oprócz tych ambasadorów, SCRUFF wykorzystuje dane ILGA do ostrzegania użytkowników o lokalnej sytuacji w ponad 80 krajach, co ostatnio Tinder również zaczął robić. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie jesteś na bieżąco z sytuacją miejsca docelowego, gdy jesteś już w drodze.

Końcowe przemyślenia

Randki, czy to w prawdziwym życiu, czy w Internecie, powinny być bezpieczne dla wszystkich. Randki same w sobie nie są niebezpieczne; są po prostu instrumentami, które ułatwiają ludziom się poznawać. To przede wszystkim świetna zabawa. Niestety, wciąż jest mnóstwo ludzi o złych zamiarach, którzy nienawidzą aplikacji takich jak Grindr, ponieważ są one skierowane do gejów i biseksualistów. Osoby te mogą powodować wiele problemów, szczególnie w krajach, w których homoseksualizm jest nadal postrzegany jako nielegalny.

Grindr ma te same luki w zabezpieczeniach, co inne aplikacje randkowe, szczególnie jeśli chodzi o zachowanie poufności lokalizacji użytkowników. Pomimo prób naprawienia tej usterki przez Grindra, użytkownicy Grindr, a czasem nawet rządy, mogą odkryć ich tożsamość. Obecnie ograniczenie informacji, które udostępniasz w swoim profilu i korzystanie z aplikacji fałszywej lokalizacji na komputerze to jedne z najlepszych środków ostrożności, jakie możesz podjąć podczas korzystania z Grindr.

Jeśli chodzi o Grindr, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka, na jakie jesteś narażony podczas korzystania z usługi randkowej. Nie pozwól jednak, aby Cię to powstrzymało od aplikacji. Tak długo, jak mądrze traktujesz swoje dane osobowe i zastanawiasz się nad swoimi działaniami, szanse na złe wydarzenie są bardzo małe.

Gdzie są akty tej samej płci uważane za nielegalne?

Przedstawiona poniżej interaktywna mapa świata zawiera przegląd legalności homoseksualizmu w krajach na całym świecie. Zwróć uwagę na fakt, że niektóre kraje i obszary, w których homoseksualizm jest uważany za zgodny z prawem, nadal nie zawsze obsługują prawa osób LGBT. W tych miejscach, na przykład w Rosji, można spotkać się z dyskryminacją, przemocą i stygmatyzacją.

Interaktywna mapa świata praw osób LGBT (wskazująca na nielegalność homoseksualizmu)

Kilka krajów potrzebuje dodatkowych wyjaśnień, ponieważ sytuacja nie jest tak łatwa do zdefiniowania. Te kraje i niezbędne uwagi znajdziesz w poniższej tabeli.

Kraj
Legalność homoseksualizmu
Notatki
EgiptOficjalnie legalne, ale wciąż można być ściganymTeoretycznie homoseksualizm nie jest nielegalny, ale w praktyce często postrzegany jest jako naruszenie „praw moralnych”. Zasady dla kobiet pozostają niejasne.
IndonezjaZależy od lokalizacjiBycie gejem jest legalne w większości Indonezji, z wyjątkiem następujących obszarów: Aceh, Sumatra Południowa i miasto Palembang.
IrakPrawnyZgodnie z prawem homoseksualizm jest legalny w Iraku, ale wyrażanie się jako część społeczności LGBT jest wyjątkowo niebezpieczne ze względu na obywateli, którzy wezmą prawo w swoje ręce.
LibanNielegalne dla mężczyzn i kobietNiektórzy sędziowie postanowili nie ścigać osób, ale nie zostało to jeszcze ustalone przez prawo.
Korea PółnocnaPrawnyW Korei Północnej nie ma przepisów przeciwko homoseksualizmowi. Kraj po prostu całkowicie zaprzecza jego istnieniu.
PalestynaZależy od lokalizacjiBycie gejem jest nielegalne dla mężczyzn w Gazie. Homoseksualizm jest oficjalnie legalny w pozostałej części kraju.
RosjaZależy od lokalizacjiNielegalne w Czeczenii. Doniesiono, że gejów umieszcza się w obozach koncentracyjnych.
SingapurNielegalne dla mężczyznLegalne dla kobiet. W przypadku mężczyzn prawo nie jest przestrzegane od 1996 r.
Sri LankaNiejasnyNiektóre źródła podają, że homoseksualizm został zdekryminalizowany.

Jedną z największych międzynarodowych organizacji zajmujących się prawami LGBT jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transów i Interseksualistów, w skrócie ILGA. Stworzyli jeszcze bardziej szczegółową mapę świata z informacjami na temat praw i przepisów dotyczących orientacji seksualnej.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me