Zabezpiecz swoją prywatność online na Instagramie VPNOverview

Instagram to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji dostępnych obecnie. Dzięki aplikacji miliony ludzi robią zdjęcia, dodają filtry i dzielą posiłki. Większość użytkowników ujawnia za pośrednictwem aplikacji wiele danych osobowych, pokazując zdjęcia swoich posiłków, rodziny, przyjaciół, zwierząt domowych i nie tylko. Być może nie zastanawiałeś się dłużej nad ustawieniami prywatności na Instagramie, ale szybki przegląd dostępnych opcji może zwiększyć bezpieczeństwo Twojej prywatności w Internecie podczas korzystania z Instagrama.


Dlaczego prywatność na Instagramie powinna Cię martwić?

logo instagramW lipcu 2010 r. Założyciele Instagrama, Kevin Systrom i Mike Krieger, zrobili pierwsze zdjęcia dodane na Instagram. Początkowo dostępna tylko dla kilku rodzin i przyjaciół, gdy aplikacja na żywo na iOS, wystartowała niemal natychmiast. Do kwietnia 2012 roku, wraz z wydaniem aplikacji na Androida i ponad dziesięciu milionami użytkowników, Facebook kupił firmę za 1 miliard dolarów.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy Facebook wzbudził obawy dotyczące prywatności, zmieniając warunki korzystania z usługi. Zmiany obejmowały prawo do sprzedawania zdjęć użytkowników stronom trzecim bez powiadamiania użytkowników. Reakcja użytkowników Instagrama spowodowała, że ​​Facebook wycofał pomysł. W ubiegłym roku Facebook stał pod ostrzałem ze skandalu z Cambridge Analytica, który rzucił światło na to, jak Facebook udostępnia dane użytkowników innym firmom.

Sam Instagram wywołał ostatnio zaniepokojenie wśród użytkowników zmianami, które upubliczniają się, gdy korzystasz z aplikacji i co z nią robisz w tym czasie. W związku z narastającymi obawami o to, jak firma macierzysta na Instagramie chroni twoją prywatność, teraz jest dobry moment, aby poświęcić kilka minut na przejrzenie ustawień prywatności, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo z tym, jak Instagram obsługuje twoje dane.

Twoje ustawienia prywatności na Instagramie

Pierwszym krokiem do ochrony prywatności jest znalezienie ustawień prywatności na Instagramie. Na stronie profilu dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, aby wyświetlić Ustawienia. Stamtąd przewiń w dół – jest to całkiem spora lista w dół – aż zobaczysz „Prywatność i bezpieczeństwo”. Długa lista pod nagłówkiem „Prywatność i bezpieczeństwo” stanowi kontrolę prywatności. Wybraliśmy te ustawienia, które są najważniejsze w ochronie Twojej prywatności na Instagramie. Poniżej możesz dowiedzieć się, jakie ustawienia możesz zmienić, jeśli chcesz, aby gramowanie było bardziej bezpieczne.Ustawienia Instagram Prywatność i bezpieczeństwo

Prywatność konta

Możesz znaleźć jedno z najważniejszych ustawień zabezpieczenia swojego konta na Instagramie w zakładce „Prywatność konta”. Jeśli aktywujesz to ustawienie, tylko Twoi obserwatorzy będą widzieć Twoje posty w przyszłości. Ponadto będziesz musiał zatwierdzić nowych obserwujących. Nie wpływa to na twoich obecnych obserwujących, tylko tych, którzy chcą Cię obserwować w przyszłości.

Status aktywności

Status aktywności dotyczy obecnie wielu osób. Domyślnie Instagram upublicznia teraz Twoją aktywność online. Konta, które obserwujesz, i każdy, kogo wysyłasz bezpośrednio, może zobaczyć, kiedy ostatnio byłeś aktywny na Instagramie. Wyłączenie powoduje, że te informacje są prywatne. Powinieneś jednak pamiętać, że jeśli to wyłączysz, nie będziesz również widzieć statusu aktywności innych osób.

Udostępnianie historii

Kolejną dużą funkcją, którą możesz rozważyć wyłączenie, jest możliwość udostępniania przez Instagram swoich historii innym osobom. Gdy ta opcja jest włączona, inne osoby mogą udostępniać Twoje posty swoim opowiadaniom. To rozszerza krąg osób, które mogą wyświetlać Twoje posty – być może dla osób, których nie znasz lub raczej nie wiedziałeś o swoim życiu. Wyłączenie tej funkcji uniemożliwia innym udostępnianie Twoich postów i zapewnia prywatność Twoich danych.

Sterowanie historią

Kliknięcie „Sterowanie historią” powoduje wyświetlenie ekranu z kilkoma różnymi opcjami do wyboru. Ta pierwsza to opcja o nazwie „Ukryj historię przed”. Ta funkcja pozwala ukryć swoją historię i wszelkie filmy na żywo, które publikujesz przed określonymi osobami. Jeśli nie używałeś tego wcześniej, ustawienie wyświetli „0 osób”. Kliknij, aby wyszukać obserwujących i wybierz tych, przed którymi chcesz ukryć swoje zdjęcia.

Odpowiedzi na wiadomości mogą być dobrym sposobem na przedłużenie rozmowy na temat posta. Ale możesz nie chcieć, aby tylko ktoś dołączył do rozmowy. Możesz ograniczyć odpowiedzi do osób, które obserwujesz, lub całkowicie wyłączyć odpowiedzi na wiadomości, jeśli wolisz.

Przewijając w dół, opcja „Udostępnianie” pozwala ograniczyć udostępnianie zdjęć i filmów innym osobom jako wiadomości. Nawet jeśli wyłączyłeś opcję zezwalania innym na udostępnianie Twoich postów w ich historiach, chyba że wyłączysz to ustawienie, nadal będą mogli udostępniać Twoje zdjęcia jako wiadomości osobom, których nie obserwujesz.

Kontrola komentarzy

Po wybraniu „Kontroli komentarzy” zobaczysz ekran umożliwiający ograniczenie komentarzy do swoich postów. Ogranicz komentarze do osób, które obserwujesz, tylko obserwujących lub obu. Możesz także blokować komentarze od konkretnych osób. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz być wredny. Nie będzie to od razu oczywiste dla zablokowanych, ponieważ ich komentarze będą nadal wyświetlane, ale tylko dla nich samych. Możesz również automatycznie filtrować obraźliwe komentarze lub włączyć filtr ręczny, aby odfiltrować określone słowa kluczowe, których nie chcesz wyświetlać w komentarzach do swoich postów.

Przejrzyj swoją historię na Instagramie

Niektórzy pracodawcy proszą teraz o otwarcie konta w mediach społecznościowych przed zatrudnieniem. Podczas gdy wielu wciąż dyskutuje na temat legalności i etyki tej praktyki, jeśli naprawdę chcesz tę pracę, możesz poczuć, że najlepiej jest po prostu zgodzić się na wymóg. Zanim to zrobisz, prawdopodobnie chcesz sprawdzić, czy opublikowałeś w przeszłości coś, co może nie wyglądać dobrze dla pracodawcy.

Dzięki Instagramowi możesz pobrać kopię wszystkiego, co opublikowałeś na Instagramie do recenzji. Kliknij „Pobierz swoje dane”, a w ciągu 48 godzin otrzymasz link do pliku ze swoimi zdjęciami, informacjami w profilu, komentarzami i nie tylko. Ten łatwy do przejrzenia format może pomóc Ci znaleźć informacje, których nie chcesz udostępniać pracodawcy, dzięki czemu możesz odpowiednio dostosować. A może po prostu chcesz mieć informacje do osobistej recenzji, gdy poczujesz przypływ nostalgii. Bez względu na powód, informacje są dostępne do pobrania.

Inne kroki w celu zabezpieczenia Twojej prywatności w Internecie

Poświęcenie czasu na sprawdzenie ustawień prywatności to dobry pomysł, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji. Pamiętaj, że Instagram okresowo zmienia swoją politykę prywatności. Dobrym pomysłem może być regularne przeglądanie ustawień prywatności, aby upewnić się, że aplikacja używa Twoich postów i aktywności tylko w sposób, w jaki chcesz.

Połączenie VPNChociaż aktualizacja preferencji dotyczących prywatności jest dobrym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa informacji na Instagramie, prawdopodobnie spędzasz dużo czasu online w innych aplikacjach i na stronach internetowych, na których Twoje informacje mogą nie być tak bezpieczne. Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) może zabezpieczyć Twoją prywatność w Internecie, bez utraty wygody i szybkości podczas surfowania.

Sieci VPN umożliwiają również obejście ograniczeń geograficznych nakładanych przez usługi przesyłania strumieniowego wideo i innych ograniczeń w zależności od miejsca zamieszkania lub pracy. Aby wybrać najlepszego dostawcę VPN dla swoich przedsięwzięć internetowych, możesz spojrzeć na 5 naszych najlepszych usług.

Wreszcie, Instagram prawdopodobnie nie jest jedyną platformą mediów społecznościowych, z której korzystasz. Aby dowiedzieć się o swoim bezpieczeństwie online, zapoznaj się również z naszymi artykułami na temat ustawień prywatności w Google, Facebook, Twitter, Snapchat, Skype i WhatsApp. Warto pamiętać, jakie mogą być konsekwencje twojego zachowania podczas delegowania.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me