Ryzyko związane z prywatnością twojego krokomierza | VPNoverview.com

Być może nie chciałeś mieć wszystkich funkcji monitora fitness. Lub nie chciałeś wydawać pieniędzy na zakup urządzenia do monitorowania kondycji. Być może wszystko, czego naprawdę chciałeś, to urządzenie do zliczania liczby kroków, które wykonujesz, abyś mógł śledzić swoją aktywność fizyczną w ciągu dnia. Cokolwiek skłoniło Cię do zakupu krokomierza, prawdopodobnie tak nie było, abyś mógł ujawnić swoje prywatne informacje zdrowotne nieznanym stronom trzecim. Niestety, nawet wiele prostych krokomierzy może stanowić zagrożenie dla Twojej prywatności.


Zwiedzanie rośnie jako ćwiczenie wyboru

Nie musisz kupować drogiego członkostwa w siłowni, nie musisz kupować sprzętu, nie musisz iść do specjalnego miejsca. Chodzenie jest wygodne, tanie i tak łatwe, że prawie każdy może to zrobić. Energiczny spacer ma wiele korzyści zdrowotnych. Może to obejmować utratę masy ciała, zarządzanie stanami chorobowymi, takimi jak choroby serca, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi, mocniejsze kości, poprawiony nastrój i więcej.

Mierzenie liczby kroków, które idziesz dziennie, może pomóc zmotywować i zachęcić do wykonywania ćwiczeń. Z tego powodu wiele osób rozważa zakup krokomierza lub aplikacji krokomierza na swój telefon. To proste urządzenie pomoże Ci dostrzec trendy w chodzeniu. Ponadto zmotywuj cię do poprawy i pomóż zachować dokładny zapis swojej działalności. Jeśli zdecydowałeś się na krokomierz, nie zapomnij pomyśleć o swojej prywatności przed dokonaniem tego zakupu.

W krokomierzu mniej znaczy więcej

Krokomierz lub aplikacja krokomierza robi tylko jedną rzecz – mierzy liczbę podejmowanych kroków. Fitness trackery liczą kroki, mierzą tętno, działają jak alarm, monitorują sen i nie tylko. Jednym z dobrych powodów, aby zdecydować się na prostszy krokomierz, jest mniejsze ryzyko, że prywatne informacje wpadną w czyjeś ręce.

Fitness trackery monitorują wiele informacji zdrowotnych. Jeśli twoja prywatność zostanie naruszona, ktoś może dowiedzieć się o twoim zdrowiu znacznie więcej niż kiedykolwiek chciałbyś upublicznić. Z drugiej strony krokomierz, ponieważ uwzględnia tylko kroki, które podejmujesz, stanowi mniejsze zagrożenie dla Twojej prywatności.

Jednak nawet jeśli krokomierz zbiera o tobie mniej informacji na temat zdrowia, nadal może stanowić zagrożenie dla Twojej prywatności. Wrażliwe informacje zebrane przez krokomierz mogą ujawnić ważne informacje o tobie, jeśli zostaną ujawnione.

Dostrzeganie trendu w danych

Marker lokalizacji smartfonaW przeszłości obserwowanie trendów w danych wymagało od specjalnie wyszkolonych osób przechodzenia przez stosy papieru w celu wybrania kluczowych informacji. Obecnie prawie każdy z komputerem może natychmiast analizować góry danych w celu wykrycia trendów. Jeśli ktoś włamie się do danych krokomierza, może ujawnić trendy dotyczące chodzenia.

Dzięki tym danym łatwo jest ustalić, ile czasu i ile czasu marszu chodzisz. Więcej informacji na temat wykrycia trendu o której porze dnia wolisz iść na spacer, może łatwo doprowadzić złodziei do najlepszego momentu włamania się do domu. Dostrzegając trendy w chodzeniu, możesz łatwo określić, o której godzinie idziesz do pracy, o której opuszczasz biurko na lunch i wiele więcej. Nawet skromne dane z krokomierza mogą dostarczyć cennych informacji złodziejom danych, którzy chcą stworzyć profil swojego życia.

Dane lokalizacji są wartościowe

Ponieważ Twój krokomierz prawdopodobnie znajduje się przy Tobie przez cały czas, jeśli zawiera również dane o lokalizacji, gdzie chodziłeś, co zagraża Twojej prywatności. Zbudowanie profilu reklamowego dla ukierunkowanych reklam znacznie się poprawia, jeśli dane o lokalizacji mogą być skorelowane z innymi informacjami w twoim profilu. Tam, gdzie Twoje wyszukiwania w sieci i aktywność w witrynie przedstawiają tylko obraz Twojej aktywności online, dane o lokalizacji zapewniają znacznie pełniejszy obraz tego, kim jesteś offline.

Krokomierze często śledzą lokalizację, aby pokazać trasę, którą przeszedłeś i jak daleko zaszedłeś. Ale te same informacje mogą ujawnić adres domu i pracy. Twoje kroki do swojego ulubionego sklepu spożywczego, restauracji i lokalnego pubu są przekazywane przez poręczny krokomierz. Nawet informacje o tym, którego lekarza odwiedzasz, czy odwiedzasz nowego specjalistę czy odwiedzasz aptekę, można śledzić na podstawie danych lokalizacji dołączonych do Twojego krokomierza.

Jak aktywny jesteś?

Informacje o twoim zdrowiu to jedne z najcenniejszych i osobistych informacji, które można zebrać. Z tego powodu wiele towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych oferuje zniżki, jeśli udostępniasz informacje z krokomierza lub urządzenia do monitorowania kondycji. Nieprzestrzeganie wystarczającej liczby kroków może spowodować wzrost składek w nadchodzących latach. Wiele osób nie ma nic przeciwko dzieleniu się tymi informacjami w nadziei uzyskania zniżki na premie. Może to jednak działać również przeciwko tobie. Niespełnienie określonego limitu działalności może skutkować nie tylko utratą rabatu, ale także opłaceniem składek na kolejne lata.

Chroń swoją prywatność

Żyjemy w czasach, w których informacja jest najcenniejszym towarem. Wiele firm działa wyłącznie w oparciu o zysk ze zbierania, gromadzenia i analizowania informacji. Masz prawo do ochrony swojej prywatności, szczególnie jeśli chodzi o informacje o twoim zdrowiu. Samo rozpoznanie możliwości naruszenia prywatności może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących korzystania z krokomierza i kroków, które należy podjąć, aby chronić swoją prywatność.

Jednym z prostych narzędzi, które mogą mieć duży wpływ na ochronę Twojej prywatności, jest usługa VPN. Łącząc się z Internetem przez VPN, czynisz swoje dane anonimowymi. Ponieważ strona internetowa lub usługa nigdy nie łączy się bezpośrednio z urządzeniem, usługa VPN działa jako pośrednik, zapewniając prywatność informacji. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak VPN może pomóc zachować prywatność twoich informacji, sprawdź nasz post na temat wyboru najlepszego VPN dla twoich potrzeb.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me