Ryzyko związane z prywatnością twoich inteligentnych okularów VPNoverview.com

Osoba używająca okularów rzeczywistości rozszerzonejPole rzeczywistości rozszerzonej (AR) jest jednym ze świętych graali przemysłu elektronicznego. Te inteligentne okulary nakładają grafikę na widok przed sobą, aby prezentować informacje z komputera lub smartfona. Jeśli lubisz być w czołówce, bez wątpienia szukasz inteligentnych okularów. Obawy dotyczące prywatności dotyczą jednak nie tylko osób, z którymi dyskretnie robisz zdjęcia. W rzeczywistości firmy te mogą gromadzić i wykorzystywać dane o Tobie bardziej, niż ci się wydaje.


Inteligentne okulary na prawie horyzoncie

Potencjał niezwykłych zastosowań inteligentnych okularów prowadzi wiele firm do wejścia na rynek. Niektóre są już dostępne lub tuż za rogiem. Ta technologia może radykalnie poprawić nasze życie. Jednak stwarza to również poważne nowe zagrożenie dla naszej prywatności.

Google Glass

Kilka lat temu Google Glass zrobiło wielki plus, próbując przedstawić tę technologię klientom, ale obawy dotyczące prywatności w dużej mierze sprawiły, że stało się to niepraktyczne. Nie powstrzymało to Google od dalszego rozwijania tej technologii. Pierwotnie przeznaczony dla zwykłego konsumenta, Google Glass koncentruje się teraz na zastosowaniach korporacyjnych. Te inteligentne okulary umożliwiają pracownikom szybkie sprawdzanie zapasów, stanu maszyn lub uzyskiwanie aktualizacji postępów w czasie rzeczywistym. Google ma nadzieję, że gdy użytkownicy przyzwyczają się do technologii w pracy, będą chcieli również w domu.

Vaunt Intela

Intel jest najbardziej znaną firmą produkującą procesory zasilające wiele współczesnych komputerów. Są gotowi wkroczyć na rynek inteligentnego szkła dzięki ofercie o nazwie Vaunt. Strategią Intela jest robić więcej za mniej. Zamiast nieporęcznego zestawu słuchawkowego i oczywistych projektorów, produkt Intela jest prawie niczym niezwykłym. Wyświetlacze są wyblakłe, chyba że użytkownik patrzy bezpośrednio na nie i tylko użytkownik może stwierdzić, kiedy jest używany.

Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens jest dostępny dla wybranej grupy użytkowników od pewnego czasu. HoloLens 2, podobnie jak okulary Google, jest skierowany przede wszystkim do firm. HoloLens działa na wersji systemu Windows, dzięki czemu ładnie łączy się z ekosystemem Microsoft, w tym z pakietem Microsoft Office i oprogramowaniem zwiększającym produktywność.

Magiczny skok

Od lat entuzjaści inteligentnego szkła oglądali filmy promocyjne Magic Leap ze zdumieniem. Nareszcie Magic Leap został wprowadzony dla konsumentów w 2018 roku. Produkt obiecuje wciągające wideo, narzucone bezpośrednio w twoim polu widzenia. Zastosowania tego produktu mogą być praktycznie nieograniczone. Tajemnica firmy wzbudziła zainteresowanie i uniemożliwiła niektórym zaakceptowanie ich roszczeń. Tylko czas powie.

Dlaczego inteligentne okulary mogą być koszmarem prywatności

Niepowodzenie Google Glass nastąpiło głównie dlatego, że ludzie czuli, że narusza ich prywatność. Inteligentne okulary mogą robić zdjęcia, nagrywać filmy i nagrywać rozmowy. Jeśli byłeś w pokoju z kimś w Google Glass, czułbyś, że każdy twój ruch jest oglądany i nagrywany. Doprowadziło to do zbanowania Google Glass w wielu barach i restauracjach.

Jednak nie tylko ci przed kamerą inteligentnych okularów mogą spodziewać się masowego naruszenia ich prywatności. Sami użytkownicy są również narażeni na ujawnienie danych osobowych przez ich inteligentne okulary. Okulary mogą być z użytkownikiem przez cały czas i mogą wirtualnie widzieć wszystko, co użytkownik widzi w wielu przypadkach. Stwarza to lukę w bezpieczeństwie prywatności.

Inteligentne okulary i dane dotyczące lokalizacji

Inteligentne okularyReklamodawcy próbują uzyskać dane o lokalizacji od użytkowników. Inne formy informacji udostępniane online zwykle koncentrują się na twoich działaniach i zainteresowaniach podczas korzystania z Internetu. Dane lokalizacji przedstawiają dane o Twoim życiu w prawdziwym świecie. Twój smartfon już dostarcza wielu informacji na temat tego, gdzie się wybierasz, często odwiedzanych sklepów i jak się tam dostać. Inteligentne okulary mogą zapewnić jeszcze więcej. Reklamodawcy mogli nie tylko dowiedzieć się, gdzie jesteś, ale także jak długo patrzyłeś na konkretny wyświetlacz lub jak długo spędziłeś czytając nagłówki na papierze w kiosku. Twoje dane lokalizacji stają się jeszcze bardziej dokładne w przypadku reklam kierowanych.

Inteligentne okulary są podatne na ataki hakerów

Podobnie jak w przypadku każdej nowej technologii, potrzeba czasu, aby odkryć wszystkie sposoby, w jakie może być podatna na złośliwe zastosowania. Ale jeśli komputery domowe, laptopy i smartfony były kuszącym celem hakerów, inteligentne okulary są tym bardziej. Jeśli hakerzy mogą uzyskać kontrolę nad inteligentnymi okularami za pomocą wbudowanej kamery, mogą obserwować, jak wpisujesz hasło, numery PIN i wszelkie inne podejmowane przez nas środki bezpieczeństwa. Naruszenie prywatności może spowodować nie tylko zażenowanie, ale także stratę finansową.

Nawet w przypadku inteligentnych okularów bez aparatów ryzyko prywatności jest ogromne. Te okulary przekazują wrażliwe powiadomienia do Twojej wizji. Haker uzyskujący kontrolę nad urządzeniem może czytać powiadomienia z mediów społecznościowych, poczty e-mail i wiadomości tekstowych. Ponieważ tak wiele naszych połączeń z przyjaciółmi i pracą odbywa się za pośrednictwem Internetu, takie ujawnienie Twojej prywatności może mieć katastrofalne konsekwencje.

Odpowiedź leży w ruchu do przodu, a nie do tyłu

Zagrożenia dla naszej prywatności wynikające z nowych technologii, takich jak inteligentne okulary, mogą spowodować, że będziemy się wahać na drodze do przodu. Ale zalety inteligentnych okularów mogą być ogromne i nie należy ich lekceważyć, jeśli możemy tego uniknąć. Odpowiedź nie polega na cofnięciu się do czasów bez tej technologii, ale na ostrożnym postępie.

Jedną z najlepszych ochrony prywatności jest wysokiej jakości sieć VPN. VPN szyfruje dane do i z serwera VPN. Informacje są następnie przesyłane z serwera VPN na stronę internetową lub usługę i zwracane do sieci VPN. Ponieważ dane nigdy nie są adresowane bezpośrednio do ciebie, twoja anonimowość jest zachowana, a twoja prywatność chroniona. W połączeniu z technologią, taką jak inteligentne okulary, może to zapewnić, że nawet w przypadku naruszenia bezpieczeństwa, prywatność może być chroniona.

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach korzystania z VPN, sprawdź nasz post na temat wyboru najlepszego VPN dla twoich potrzeb.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me