Przejmij kontrolę nad swoimi ustawieniami prywatności Google VPNOverview

Kontrola prywatności GoogleWszyscy mieliśmy doświadczenie w wyszukiwaniu produktu w Google, tylko po to, by reklamy tego produktu pojawiały się wszędzie przez kilka dni w Internecie. Ukierunkowane reklamy są głównym źródłem dochodów Google. Google dodatkowo ulepsza swoje dane na Twój temat, aby zapewnić reklamodawcom lepsze informacje. Robią to, monitorując Twoją lokalizację za pomocą aplikacji Google i map Google. Ponadto odnotowują, które filmy z YouTube wyszukujesz i oglądasz, i wiele więcej. W rzeczywistości ilość informacji, które Google może zebrać na Twój temat, jest oszałamiająca. Monitorowanie i dostosowywanie ustawień prywatności Google to jeden ze sposobów zabezpieczenia prywatności w Internecie.


Obawy dotyczące prywatności i Google

W niedawnym komentarzu opublikowanym w CNBC dyrektor generalny Duck Duck Go, wyszukiwarki osób zainteresowanych kwestią prywatności, wskazał na ogromną ilość informacji, które Google gromadzi na temat swoich użytkowników. Większość witryn ma ukryte w witrynie moduły do ​​śledzenia Google, co pozwala Google śledzić Cię nie tylko na stronie Google, ale w prawie wszystkich witrynach odwiedzanych w ciągu dnia. Może ci się wydawać, że to zawodnik straszy ludzi, ale liczby go wspierają. Kongres Stanów Zjednoczonych prawie nie podjął żadnych działań w celu nałożenia ograniczeń na zdolność Google do usuwania ciężarówek z informacji o użytkownikach. Ogólnie rzecz biorąc, Google sam reguluje problemy związane z prywatnością. Utrzymanie dobrego wizerunku publicznego jest ważne dla Google, ale generuje przychody prawie całkowicie z ukierunkowanych reklam. Jak bardzo wpływa to na decyzje Google? A co mówi nam, że Google właśnie usunęło „Don’t Be Evil” ze swojego Kodeksu Postępowania.

Znajdowanie ustawień prywatności Google

Jak być może zauważyłeś od czasu do czasu zmiany Polityki prywatności Google. Firma ułatwiła dostęp do ustawień i kontroli potrzebnych do zarządzania ustawieniami prywatności – jeśli wiesz, gdzie się udać! Poniżej możesz dowiedzieć się, jakie zmiany możesz wprowadzić w ustawieniach, aby zwiększyć swoją prywatność.

Jednym z pierwszych miejsc do odwiedzenia jest strona Prywatności Google. W tym miejscu Google wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystują gromadzone informacje, aby poprawić komfort korzystania z Internetu i ułatwić Ci życie. Oczywiście sprzedają te informacje reklamodawcom. To Ty decydujesz o informacjach, które udostępnisz, oraz o tym, co wolisz zachować prywatność. Jednak korzystanie z Google zawsze będzie Cię kosztować.

Witamy na koncie Google

Na stronie Prywatność możesz przejść do strony „Moje konto”, która pozwoli Ci na dostosowanie ustawień prywatności. Jednym z najważniejszych obszarów tej strony jest sekcja „Logowanie i bezpieczeństwo”. Tutaj możesz zmienić hasło i monitorować, które urządzenia zostały użyte do zalogowania się na twoje konto Google. Regularne aktualizowanie hasła za pomocą silnej kombinacji jest dobrym środkiem bezpieczeństwa.

Kontrola prywatności małaZobaczysz także obszar oznaczony „Kontrola prywatności”. To poprowadzi Cię przez różne opcje prywatności, które możesz zmienić w Google. Kliknięcie przycisku „Rozpocznij” rozpocznie proces aktualizacji ustawień prywatności.

Jakie ustawienia możesz zmienić?

Na stronie Sprawdzanie prywatności możesz dostosować ustawienia do swoich preferencji. Zapewnia to nie tylko szansę na uzyskanie większej prywatności, ale także pokazuje, jakie rodzaje danych gromadzi Google. Poniżej możesz przeczytać o wszystkich różnych sekcjach oraz o tym, jak dostosować ustawienia. Przekonasz się, że Google zbiera informacje o wszystkim, od wyszukiwanych rzeczy po odwiedzone miejsca.

Aktywność w sieci i aplikacjach

Google rutynowo monitoruje witryny odwiedzane w Internecie podczas korzystania z przeglądarki Chrome. Ponadto śledzą aplikacje, z których korzystasz w telefonie, rodzaje rzeczy i miejsc, których szukasz, i wiele więcej. Gdy zaczniesz wpisywać wyszukiwanie w Internecie lub adres internetowy, Google oferuje sugestie, które mogą zakończyć wyszukiwanie. Te sugestie pochodzą z analizy Twojego profilu. Dzięki temu surfowanie jest szybsze i bardziej intuicyjne. Google udostępnia te informacje na wszystkich urządzeniach i między aplikacjami, takimi jak Chrome, Mapy, Asystent Google i inne.

Aby zmienić to zachowanie, musisz kliknąć „Zarządzaj siecią & Aktywność aplikacji ”, na następnym ekranie kliknij„ Zmień ustawienie ”. Na następnym ekranie możesz w końcu wyłączyć tę opcję lub ograniczyć, za pomocą których aplikacji Google może gromadzić informacje.

Aktywność w sieci

Historia lokalizacji

Korzystanie z historii lokalizacji przez Google może być jedną z najbardziej niepokojących funkcji Google dla osób, które martwią się o swoją prywatność. Na podstawie informacji o Twojej lokalizacji firma może przewidzieć, czy jeździsz na rowerze, na spacerze, czy w samochodzie. Google śledzi Cię również przez Wi-Fi w pobliżu i może śledzić Cię przez Bluetooth – nawet jeśli masz wyłączony Bluetooth. W zamian Google dostarczy informacji o ruchu na twoich zwykłych trasach i ukierunkowanych reklamach na podstawie Twojej lokalizacji. Google robi to, analizując zwykłe trasy, które obejmują adres domowy, miejsce pracy, w którym wysadzasz dzieci w szkole, i ulubiony pasek, który trafiasz po pracy.

Google nalega, aby nie sprzedawali tych informacji reklamodawcom. Jeśli jednak szukasz pobliskiej restauracji, użyje ona Twojej lokalizacji, aby uzyskać lepsze sugestie. To z pewnością sprawia, że ​​reklamy za pośrednictwem Google są cenniejsze dla firm.

Jeśli wolisz wyłączyć śledzenie lokalizacji Google, na ekranie „Kontrola prywatności” kliknij „Zarządzaj historią lokalizacji”. Spowoduje to przejście do mapy pokazującej każde odwiedzone miejsce. Następnie kliknij „Zarządzaj historią lokalizacji”, a na końcu pojawi się ekran, na którym możesz wyłączyć śledzenie lokalizacji Google.

Historia lokalizacji

Informacje o urządzeniu

Informacje o urządzeniu umożliwiają Google rozpoznawanie nazw kontaktów w telefonie, rozpoznawanie wydarzeń w kalendarzu i używanych aplikacji. Google wykorzystuje te informacje, aby rozpoznać, kiedy poprosisz o połączenie z zapisanym kontaktem. Aby wyłączyć tę funkcję, kliknij Zarządzaj informacjami o urządzeniu, a następnie kliknij Zmień ustawienie, aby wyświetlić ekran, na którym można wyłączyć te informacje.

Informacje o urządzeniu

Aktywność głosowa i audio

Kiedy mówisz „Hej Google”, to powoduje, że asystent Google nasłuchuje i postępuje zgodnie z kolejnymi poleceniami. Aby być gotowym, aby usłyszeć cię za każdym razem, gdy wydajesz polecenia, urządzenie musi stale nasłuchiwać tych słów wyzwalających. Istnieją jednak alternatywy. Możesz ograniczyć Google Voice do słuchania tylko wtedy, gdy uruchomisz go za pomocą określonej czynności. Na przykład możesz przytrzymać przycisk Home, aby podciągnąć asystenta i nasłuchiwać polecenia.

Google nagrywa również Twój głos, aby aplikacja mogła cię łatwiej zrozumieć. Jeśli nie jest to funkcja, którą wolisz włączyć, w oknie „Kontrola prywatności” kliknij „Zarządzaj głosem” & Aktywność audio ”. Z „Głosu & Audio Activity Screen ”, kliknij„ Change Setting ”. Spowoduje to wyświetlenie ekranu, na którym można wyłączyć funkcję nagrywania głosu.

Aktywność głosowa

Historia wyszukiwania w YouTube i historia oglądania

Myśląc o wyszukiwarce Google, prawdopodobnie masz na myśli ekran Google.com, na którym przeprowadzasz większość wyszukiwań. Jednak YouTube, program Google, ma ponad miliard użytkowników. Codziennie miliony użytkowników wyszukuje w YouTube informacje, filmy instruktażowe, rozrywkę i wiele innych. Google rejestruje dane i wykorzystuje je, aby pomóc w tworzeniu „bardziej spersonalizowanych doświadczeń w różnych usługach Google”. Oznacza to, że wyszukiwanie w YouTube będzie pulsować we wszystkich usługach Google, z których korzystasz, aby utworzyć bardziej spersonalizowany profil swoich upodobań.

Możesz zarządzać swoimi danymi i wyłączyć tę funkcję, aby Twoje dane osobowe były bardziej prywatne. W „Sprawdzaniu prywatności” kliknij „Zarządzaj historią wyszukiwania w YouTube”. Spowoduje to przejście do strony aktywności, na której możesz usunąć wyszukiwania w YouTube ze swojego rekordu. Chociaż nie ma sposobu, aby usunąć wszystkie wyszukiwania naraz, możesz kliknąć trzy kropki obok daty i kliknąć Usuń, aby usunąć wszystkie wyszukiwania od tego dnia. Możesz także wyszukiwać rzeczy, które szukałeś i które chcesz usunąć dla swojego rekordu. Na górze wpisz „Justin Bieber”, aby znaleźć za każdym razem, gdy szukałeś Justina Biebera. Następnie możesz usunąć każde z tych wyszukiwań, aby ukryć swoją miłość do Biebera – w każdym razie przed Google.

Kliknij „Zmień ustawienia”, a pojawi się ekran, aby uniemożliwić Google zapisywanie wyszukiwań w przyszłości. W podobny sposób Google prowadzi rejestr filmów oglądanych w YouTube. Na ekranie „Kontrola prywatności” kliknij „Zarządzaj historią oglądania w YouTube”. Spowoduje to przejście do ekranu aktywności, w którym możesz wyszukiwać i usuwać filmy z YouTube, które oglądałeś z nagrania Google. Kliknij „Zmień ustawienie”, aby uniemożliwić Google śledzenie przyszłych filmów oglądanych w YouTube.

Historia YouTube

Inne kroki w celu ochrony Twojej prywatności

Zasięg Google w Internecie jest wszechobecny i większość z nas polega na usługach świadczonych przez Google. To sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest uniknięcie śledzenia przez Google niektórych informacji w Internecie. Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swój ślad w Google oprócz kroków wymienionych powyżej. Rozpowszechnianie wyszukiwarek w różnych wyszukiwarkach pomaga powstrzymać jedną firmę od stworzenia pełnego obrazu tego, kim jesteś. Korzystanie z różnych przeglądarek w celu uzyskania dostępu do różnych rodzajów informacji może również pomóc w zamrożeniu informacji w Internecie.

Korzystanie z VPN do łączenia się z Internetem może postawić pośrednika między tobą a informacjami, których szukasz w Internecie. Proste wyszukiwanie w Internecie, wyszukiwanie w YouTube i przeglądanie sieci VPN może ograniczyć informacje, które Google może gromadzić na temat twoich nawyków online. Rozważ zarejestrowanie się w wysokiej jakości usłudze VPN, aby chronić swoją prywatność.

Pamiętaj, że to nie zadziała, jeśli zalogujesz się na którymkolwiek ze swoich kont Google. Dotyczy to między innymi YouTube i Gmaila. Jednak zmieniając ustawienia swojego konta Google, możesz już ograniczyć to, co Google wie o tobie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me