Najlepsze rozszerzenia przeglądarki zapewniające prywatność i bezpieczeństwo online

W tej chwili możesz być jedyną osobą fizycznie korzystającą z komputera. Możesz być nawet jedyną osobą w pokoju. Jeśli jednak nie podejmujesz kroków w celu zachowania anonimowości w Internecie, nie przeglądasz sam. Za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, zostawiasz ślad informacji, który jest widoczny dla większej liczby stron trzecich, niż myślisz – a wyczyszczenie historii przeglądarki nic nie zmieni.


W dzisiejszych czasach nie możemy przejść tydzień bez wiadomości o przesadnych rządach próbujących monitorować i kontrolować swoich obywateli w Internecie. Ale rządy nie są jedynymi, które chcą sprawdzić Twój ruch online. Istnieje kilka innych podmiotów o niższym profilu, które mogą gromadzić dane identyfikacyjne użytkownika bez jego wiedzy. Należą do nich Twój dostawca usług internetowych, wyszukiwarki, pojedyncze strony internetowe, sieci społecznościowe, administratorzy sieci lokalnych, aplikacje, system operacyjny i ulubiony czarny charakter Internetu: hakerzy.

W tym artykule znajdziesz wiele rozszerzeń przeglądarki, które pomogą ci zachować prywatność. Rozszerzenia VPN pomogą ci surfować anonimowo i zapobiegną niechcianemu dostępowi do twoich danych, a adblockerzy mogą blokować irytujące reklamy, a menedżerowie haseł zapewnią bezpieczeństwo haseł bez konieczności ich zapamiętywania.

Co to jest brozszerzenie rowser?

Przed samym wprowadzeniem rozszerzeń ważne jest, aby zrozumieć, czym dokładnie jest rozszerzenie przeglądarki. Rozszerzenie przeglądarki to aplikacja, która dołącza się do przeglądarki, na przykład Firefox, Chrome, Edge lub Safari, aby zwiększyć jej działanie. Każde rozszerzenie ma swoją własną funkcję i powinno podjąć się zadania, którego sama przeglądarka nie może wykonać. Większość przeglądarek ma tylko niezbędne potrzeby, jeśli chodzi o funkcjonalność. Twoja prywatność i ochrona w Internecie mogą zostać znacznie zwiększone poprzez wybór odpowiednich dodatków innych firm. Przeglądarki wciąż rozwijają swoje opcje, ale nie mogą dopasować funkcji dedykowanych aplikacji. Te aplikacje obejmują wirtualne sieci prywatne (VPN), blokery reklam i menedżery haseł.

Rozszerzenia VPN do bezpiecznego i prywatnego przeglądania

Połączenie VPN-InternetWirtualne sieci prywatne istnieją już od dawna, ale do niedawna były domeną specjalistów IT. Rządy i firmy wykorzystały je, aby zapewnić pracownikom bezpieczny dostęp ze zdalnych lokalizacji. Teraz jednak prawie każdy może go użyć. VPN przekierowuje twój ruch przez oddzielną prywatną sieć w drodze do miejsca docelowego. VPN zastępuje informacje użytkownika własnymi, więc nawet końcowa witryna nie wie, skąd pochodzi pierwotny ruch. Istnieją trzy główne zalety VPN:

 • Anonimowość: Każda strona internetowa czyta i często przechowuje dane IP swoich użytkowników. Te dane zawierają informacje o twoim komputerze i połączeniu sieciowym i mogą być wykorzystane do osobistej identyfikacji. Jak wspomniano powyżej, VPN stanowi pośredni krok w podróży twoich danych. Dlatego docelowa witryna internetowa widzi tylko informacje o IP zdalnej sieci, a nie twojej.
 • Bezpieczna nawigacja: Oprócz anonimizacji danych sieci VPN są dobrze szyfrowane. To sprawia, że ​​same dane są niezwykle trudne, a czasem niemożliwe do odczytania przez nieupoważnione osoby trzecie. Jest to szczególnie przydatne podczas łączenia się z niezabezpieczonymi publicznymi sieciami Wi-Fi, takimi jak te w kawiarniach, bibliotekach itp.
 • Odblokowana treść: Internet jest największym postępem w uczynieniu świata mniejszym i lepiej połączonym miejscem dla ludzkości. Jest pełen bogatych, różnorodnych treści z całego świata. Niestety niektóre treści nadal nie są dostępne poza określonym obszarem geograficznym. Lub gorzej: niektóre treści są nawet blokowane w określonych krajach. Użytkownicy serwisów YouTube i Netflix często spotykają się z komunikatem informującym, że popularny film nie jest dostępny w ich kraju. Sieci VPN pozwalają ominąć takie geobloki, kierując ruchem przez serwer w kraju będącym gospodarzem filmu.

Sieci VPN są najczęściej dostępne jako samodzielne aplikacje, ale dwa z naszych ulubionych obejmują intuicyjne rozszerzenia przeglądarki zapewniające łatwy dostęp do ich funkcji. Tutaj są:

Rozszerzenie przeglądarki ExpressVPN dla przeglądarek Firefox, Chrome i Safari

ExpressVPN to popularna usługa VPN, która stale zdobywa najwyższe noty w naszych wewnętrznych opiniach. Podobnie jak wszystkie sieci VPN premium, ExpressVPN wymaga subskrypcji, chociaż na pewno dostaniesz to, za co płacisz. Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze rozszerzenie zapewnia bezpośredni dostęp do ustawień i funkcji bezpośrednio z wybranej przeglądarki. Umożliwia to zmianę serwerów VPN tak, aby pasowały do ​​docelowej strony internetowej bez konieczności opuszczania przeglądarki. ExpressVPN posiada sieć ponad 2000 serwerów w 94 krajach, więc nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem takiego, który odpowiada Twoim potrzebom. Podobnie jak sama aplikacja, rozszerzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i przyjemne w obsłudze.

ExpressVPN od dawna zajmuje pozycję numer jeden w naszych 5 najlepszych VPN. Ich rozszerzenie przeglądarki VPN również działa równie dobrze. Aby skorzystać z tego rozszerzenia, musisz najpierw uzyskać subskrypcję ExpressVPN, klikając przycisk w polu poniżej. Po pobraniu aplikacji i rozszerzenia przeglądarki na stronie ExpressVPN możesz bezpiecznie surfować i pobierać za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Rozszerzenie przeglądarki, które oferuje ExpressVPN, pojawi się w prawym górnym rogu przeglądarki po jej zainstalowaniu. Na wyskakującym ekranie możesz łatwo wybrać lokalizację i aktywować VPN. Poniższe zrzuty ekranu mogą dać wyobrażenie o wyglądzie tego rozszerzenia.

Aktywowane rozszerzenie przeglądarki ExpressVPN

Rozszerzenie przeglądarki NordVPN dla Chrome i Firefox

NordVPN to kolejna usługa VPN z dobrze zaprojektowaną opcją rozszerzenia przeglądarki. Mimo że jest to tańsza alternatywa dla ExpressVPN, wciąż jest to usługa premium. Ma sieć prawie 4500 serwerów, rozproszonych w ponad 60 krajach. Jeśli bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, 2048-bitowe szyfrowanie SSL NordVPN i obsługa wszystkich głównych protokołów VPN sprawiają, że jest to pewny wybór. Może nie być tak szybki lub dotrzeć do tak wielu krajów, jak ExpressVPN, ale trudno byłoby znaleźć coś lepszego w tej cenie.

Rozszerzenie przeglądarki NordVPN jest dostępne dla Chrome, Brave i Firefox. Pobieranie jest bardzo proste, chociaż do jego działania potrzebujesz subskrypcji. Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do strony NordVPN. Postępuj zgodnie z instrukcjami, pobierz rozszerzenie, a za kilka minut będziesz gotowy.

Rozszerzenia VPN dla Opery

Przeglądarka Opera nie jest używana tak często, jak inne przeglądarki, takie jak Chrome, Edge i Firefox. Dlatego większość dużych usług VPN, takich jak ExpressVPN i NordVPN, nie oferuje żadnych rozszerzeń przeglądarki dla Opery. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Opery nie mają żadnych opcji. Wiele VPN oferuje rozszerzenia VPN, które są również obsługiwane przez przeglądarkę Opera. Dostępne opcje to Zenmate VPN, PIA i Tunnelbear. Patrząc na stronę rozszerzenia Opery, znajdziesz także wszystkie inne rozszerzenia przeglądarki dostępne dla Opery.

Niektóre z wymienionych rozszerzeń, takie jak Tunnelbear, mogą być używane całkowicie bezpłatnie. Należy jednak pamiętać, że bezpłatne sieci VPN są ogólnie złym pomysłem. Wiele aplikacji VPN oferowanych online nie zapewnia bezpieczeństwa tobie i Twojemu przesyłowi danych. Mogą gromadzić dane osobowe, aby sprzedawać je innym podmiotom, wszczepiać wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie na urządzeniu lub zarabiać pieniądze, wyświetlając nadmierną liczbę reklam. Jeśli naprawdę chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi VPN, upewnij się, że uzyskasz dobrą jakość, na przykład najpierw sprawdzając naszą listę z przyzwoitymi bezpłatnymi usługami VPN.

Ostrzeżenie: nie używaj Hola VPN

Hola to bardzo popularne rozszerzenie VPN, którego można używać w kilku przeglądarkach. Jest to łatwe, szybkie i można z niego korzystać bezpłatnie! Brzmi idealnie, prawda? Cóż, nie za bardzo. W rzeczywistości Hola w ogóle nie można nazwać VPN. W przeciwieństwie do opcji premium VPN, Hola nie jest szyfrowana, nie ma obsługi klienta i nie obsługuje Netflix ani torrentów. Ponadto, podczas gdy usługi takie jak NordVPN i ExpressVPN nie przechowują dzienników ruchu, Hola tak. Oznacza to, że wszystkie Twoje dane online są przechowywane, a Twój ruch można łatwo prześledzić.

Co gorsza, Hola to sieć peer-to-peer. Ludzie stojący za Hola nie utrzymują własnej sieci serwerów. Zamiast tego piggyback na przepustowość swoich użytkowników. Oznacza to, że użytkownicy płatni łączą się za pośrednictwem adresów IP użytkowników niepłacących. Hola twierdzi, że ta metoda jest bezpieczna, ale tak naprawdę nie jest. Bez szyfrowania, zasad braku dziennika i innego rodzaju zapewnienia bezpieczeństwa wszystko może pójść nie tak podczas korzystania z Holi. W skrócie: trzymaj się z dala od tego fałszywego VPN.

Ad Blockery do eliminacji niechcianych reklam i skryptów

Rozszerzenie blokujące reklamy to jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na zwiększenie wygody korzystania z Internetu. Jak sama nazwa wskazuje, te rozszerzenia blokują wyświetlanie reklam i innych niechcianych skryptów na odwiedzanych stronach. Reklamy mogą być denerwujące, szczególnie typu pop-up, ale zwykle są nieszkodliwe dla użytkownika końcowego. Nie dotyczy to jednak wszystkich reklam: niektóre zawierają złośliwe oprogramowanie lub przekierowują na strony, które to robią, inne zawierają obraźliwe treści i zdjęcia NSFW, które nawet niezwiązane z rzeczywistą zawartością odwiedzanej strony mogą powodować niezręczną sytuację jeśli jesteś publicznie. Blokery reklam zapewniają lepszą kontrolę nad korzystaniem z Internetu, dlatego zalecamy ich używanie – o ile korzystasz z właściwego.

uBlock Origin

Logo UBlockuBlock Origin działa ze wszystkimi głównymi przeglądarkami i zużywa niewiele zasobów systemowych. Jak większość adblockerów, możesz pobrać go za darmo. Po pomyślnym zainstalowaniu uBlock Origin w przeglądarce to rozszerzenie skutecznie odfiltrowuje wszelkie reklamy i niechciane skrypty. Ponieważ istnieje już od dłuższego czasu i stale wysyła nowe aktualizacje, prawie wszystkie reklamy, które możesz napotkać, zostaną zablokowane.

To rozszerzenie zawiera kompleksową domyślną listę blokowania i narzędzie do blokowania elementów strony w locie. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy obraz lub pole i wybrać „Blokuj element”. Spowoduje to wyświetlenie pola tekstowego wypełnionego adresem URL elementu. Kliknij „Utwórz”, aby dodać element do listy blokujących, a on natychmiast zniknie. Pochodzenie uBlock jest również konfigurowalne, co pozwala na umieszczenie zaufanych stron na białej liście.

Podczas gdy niektóre inne adblockery mogą być nieco łatwiejsze w użyciu, uBlock Origin jest wyjątkowo dobrym adblockerem. Działa doskonale, jest całkowicie darmowy i nie przepuszcza żadnych reklam, aby zarobić na nich pieniądze.

Adblock Plus

adblock plus logoNajpopularniejszym blokerem reklam na rynku jest AdBlock Plus. Jest to bezpłatne rozszerzenie dostępne dla wszystkich głównych przeglądarek (mianowicie Firefox, Chrome, Edge, Safari i Opera), a także kilku mniejszych (takich jak Yandex, Maxthon i Chromium). Świeżo zainstalowane rozszerzenie będzie blokować większość reklam z domyślną listą. Umożliwia importowanie innych list lub tworzenie własnych. Możesz także włączyć lub wyłączyć blokowanie na określonej stronie. Jest to bardzo ważne dla dalszego istnienia wielu stron internetowych. Niestety AdBlock Plus ma również wadę.

Jedną z głównych wad AdBlock Plus jest ich inicjatywa „Dopuszczalne reklamy”. Jednym z głównych sposobów zarabiania pieniędzy przez AdBlock Plus jest umożliwienie firmom płacenia za przepuszczanie reklam. Dlatego nawet jeśli korzystasz z „Ad Blocker”, nadal możesz wyświetlać reklamy, jeśli firma płaci wystarczająco dużo. Dla nas jest to całkowicie sprzeczne z celem i zalecamy poszukiwanie alternatywy, takiej jak uBlock Origin.

Wspieraj swoje ulubione witryny, umieszczając je na białej liście

Należy pamiętać, że blokowanie reklam wpływa bezpośrednio na przychody z odwiedzanych witryn. Rozszerzenia przeglądarki, takie jak uBlock Origin i AdBlock Plus, to powiew świeżości dla naszej prywatnej prywatności online i naszego doświadczenia online, ale negatywnie wpływają na odwiedzane witryny. To z kolei może okazać się źle dla ciebie jako gościa.

Korzystanie z większości witryn jest bezpłatne, ponieważ twórcy mogą sprzedawać przestrzeń reklamową. Gdyby wszyscy zablokowali te reklamy, wiele stron całkowicie straciłoby swoje dochody. Aby zachować istniejące, strony internetowe mogą wymagać płatnego członkostwa. W takim przypadku musisz zapłacić, aby uzyskać dostęp do treści witryny. Jeśli witryna tego nie robi lub nie jest w stanie tego zrobić, może całkowicie zniknąć.

Tworzenie i utrzymywanie strony internetowej kosztuje czas, wysiłek i, w większości przypadków, pieniądze. Czy jest jakaś strona internetowa, która Twoim zdaniem zasługuje na jakiekolwiek przychody, które mogą uzyskać dzięki wyświetlaniu reklam? Następnie możesz zdecydować o dodaniu tej witryny do białej listy w AdBlock Plus i uBlock Origin. W ten sposób i tak zobaczysz reklamy na tych stronach i pomożesz im utrzymać witrynę. Dlatego jeśli ufasz witrynie, a jej reklamy nie są zbyt nachalne, rozważ ich wsparcie, dodając adres URL do białej listy.

Niektóre witryny nawet całkowicie odmawiają użytkownikom dostępu do ich treści, gdy korzystają z adblockera. Jeśli przejdziesz do takiej witryny, zobaczysz komunikat z informacją, że uzyskasz dostęp tylko wtedy, gdy umieścisz ją na białej liście. W ten sposób strony internetowe mogą „zmusić” użytkowników Internetu do (częściowego) wyłączenia adblockerów.

Rozszerzenia, które pomogą Ci bezpiecznie i anonimowo surfować

Prawie niemożliwe jest surfowanie po sieci bez pozostawienia śladów informacji o sobie. Bez wątpienia napotkasz pliki cookie i inne narzędzia śledzące, które próbują śledzić twoje zachowanie w Internecie. Na szczęście opracowano kilka rozszerzeń przeglądarki, które mogą pomóc w uczynieniu sesji internetowych o wiele bezpieczniejszymi i bardziej anonimowymi. Omówimy tutaj kilka dobrych opcji.

Borsuk prywatności

Borsuk prywatnościPrivacy Badger to inteligentne, bezpłatne rozszerzenie opracowane przez Electronic Frontier Foundation, które stopniowo uczy się blokować niewidzialne moduły śledzące. Po zainstalowaniu rozszerzenie zacznie monitorować wszystkie możliwe moduły śledzące w każdej odwiedzanej witrynie. Rozszerzenie nie blokuje żadnych plików cookie na początek. Zamiast tego Privacy Badger wykorzysta zebrane informacje do nauki. Z biegiem czasu Privacy Badger zdaje sobie sprawę, które pliki cookie stron trzecich stale obserwują cię w sieci i blokują je. W rezultacie nie będziesz ciągle napotykać tej samej torebki w swoich reklamach, a przydatne i mniej inwazyjne pliki cookie pozostaną nienaruszone.

Rozszerzenie Privacy Badger współpracuje z unikalnym systemem uczenia się. Z tego powodu rozszerzenie będzie działać lepiej i efektywniej, im dłużej będziesz go używać. Privacy Badger działa obecnie w systemach Opera, Chrome, Firefox i Firefox na Androida.

Ghostery

GhosteryGhostery to kolejne rozszerzenie, które ma na celu kontrolowanie witryn śledzących. Ujawnia wszelkie śledzące pliki cookie aktywne w odwiedzanej witrynie i daje możliwość ich zablokowania. Jeśli zablokujesz pliki cookie, witryny będą mogły gromadzić mniej informacji o tobie. Dlatego Ghostery zwiększa Twoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Twoje reklamy nie będą już dostosowane do Twojego zachowania w Internecie. Na przykład nie znajdziesz wszędzie tych reklam na temat sukien ślubnych ze zniżkami, tylko dlatego, że powiedziałeś Facebookowi, że byłeś na weselu kuzyna w zeszłym tygodniu.

Ponieważ wiele rozszerzeń przeglądarki omówionych w tym artykule, Ghostery jest bezpłatny i dostępny dla większości przeglądarek, w tym Firefox, Chrome, Opera, Safari, Edge, Brave i Cliqz. Oferują również wersję mobilną na Androida i iOS.

Wskazówka: Niektórzy użytkownicy wyrazili zaniepokojenie własną polityką prywatności Ghostery. Możliwe jest włączenie się do programu Ghostery o nazwie Zbieranie danych GhostRank. Informacje te są gromadzone w celu poprawy jakości usługi. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na udział w GhostRank, nie będziesz musiał się martwić o gromadzenie danych podczas korzystania z Ghostery.

Automatyczne usuwanie plików cookie

Automatyczne usuwanie plików cookieNazwa tego rozszerzenia mówi sama za siebie. Funkcja automatycznego usuwania plików cookie zapewnia, że ​​wszelkie pliki cookie w przeglądarce są automatycznie usuwane po zamknięciu karty. Niektóre pliki cookie mogą znaleźć drogę obok Ghostery lub Privacy Badger, czyli tam, gdzie wkracza AutoDelete plików cookie. Ważne jest, aby regularnie usuwać pliki cookie. Bez tego strony internetowe będą mogły obserwować Cię przez dłuższy czas. Korzystając z tego rozszerzenia, nie musisz pamiętać o wyczyszczeniu pamięci podręcznej: program zrobi to za Ciebie.

Jeśli chcesz, możesz dodać pliki cookie do białej listy AutoDelete plików cookie. Oznacza to, że ufasz tym plikom cookie i nie chcesz ich usuwać. Korzystanie z białej listy plików cookie może być bardzo przydatne. Na przykład, jeśli dodasz pliki cookie Netflix do tej listy, nie będziesz musiał logować się za każdym razem, gdy przejdziesz na stronę główną Netflix w nowej karcie. Funkcja AutoDelete do plików cookie jest dostępna dla przeglądarek Firefox i Chrome.

HTTPS wszędzie

HTTPS wszędzieStrony internetowe mogą współpracować z protokołem HTTP lub HTTPS. Możesz to wyraźnie zobaczyć w adresie URL strony, który rozpocznie się od http: // lub https: //. Dodatkowe „s” w tym ostatnim oznacza, że ​​komunikacja z witrynami korzystającymi z tego protokołu będzie szyfrowana. Zapewnia to bezpieczeństwo i prywatność online: Twoje działania online w tej witrynie nie będą widoczne dla innych. Co więcej, wymiana informacji między tobą a witryną nie może być zmieniona przez siły zewnętrzne. W ten sposób szansa, że ​​przypadkowo skończysz na fałszywej stronie internetowej udającej środowisko bankowe online, znacznie się zmniejsza.

Przejdź do faktycznego rozszerzenia: HTTPS Everywhere gwarantuje, że zrobią to wszystkie strony internetowe, które mogą współpracować z HTTPS. Zwiększa to Twoje bezpieczeństwo online. Rozszerzenie HTTPS Everywhere zostało wyprodukowane jako współpraca między Electronic Frontier Foundation, która opracowała także Privacy Badger i The Tor Project. HTTPS Everywhere jest dostępny dla przeglądarek Firefox, Chrome, Opera, Android i Brave.

DuckDuckGo Privacy Essentials

DuckDuckGo

DuckDuckGo to firma zajmująca się prywatnością, która poświęciła się rozpowszechnianiu prywatności w sieci, oferując alternatywne usługi dla firm mniej zainteresowanych prywatnością. Co najważniejsze, DuckDuckGO stworzył alternatywną wyszukiwarkę Google, która faktycznie szanuje twoją prywatność. Możesz go odwiedzić na https://duckduckgo.com

Privacy Essentials to najnowsza wersja ich portfolio. To rozszerzenie pomaga chronić Twoją prywatność dzięki trzem mechanizmom:

 1. Automatycznie blokuj niechciane moduły śledzące
 2. Automatycznie zmuszaj strony do korzystania z lepiej zabezpieczonej wersji strony HTTPS. (instalacja tego rozszerzenia oznacza, że ​​nie potrzebujesz już HTTPS Wszędzie.
 3. Podaj przegląd każdej odwiedzanej witryny, w której możesz szybko ocenić wiarygodność i wiarygodność witryny w pojedynczym oknie.

DuckDuckGo Privacy Essentials jest bezpłatny i jest dostępny dla przeglądarek Firefox, Chrome, Brave, Opera, Android i iPhone.

Rozszerzenia przeglądarki menedżera haseł

Wielu z nas ma kilka kont internetowych, takich jak bankowość, sieci społecznościowe, fora dyskusyjne, poczta e-mail i tak dalej. Najlepiej byłoby mieć inną nazwę użytkownika i unikalne silne hasło dla każdego konta. Zapamiętywanie tych wszystkich haseł jest trudne i nie chcesz zapisywać ich wszystkich na kartce papieru, która może zostać zgubiona lub skradziona. Zamiast tego możesz użyć menedżera haseł. Menedżer haseł szyfruje i przechowuje hasła w jednym centralnym miejscu, więc zamiast pamiętać dziesiątki, musisz tylko jedno zapamiętać. Przez większość czasu menedżer haseł jest prostym rozszerzeniem przeglądarki. Omówimy tutaj kilku dobrych menedżerów haseł, aby pomóc Ci zacząć.

LastPass

Logo LastPassLastPass to popularny menedżer haseł, który zabezpiecza wszystkie hasła w ramach jednego hasła głównego. Umożliwia utrzymanie przechowalni długich i złożonych haseł dla wszystkich kont, dzięki czemu nie musisz już polegać na swojej pamięci. LastPass oferuje solidne szyfrowanie AES-256 bitów tylko lokalnie, które chroni twoje dane przed wszystkimi oprócz ciebie. Twoje główne hasło i klucze szyfrujące są przechowywane na twoim urządzeniu i nigdy nie są wysyłane na serwery LastPass.

Lastpass oferuje wtyczki i rozszerzenia dla prawie wszystkich dużych przeglądarek i działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Wszelkie zmiany wprowadzone na koncie, na przykład po dodaniu nowego loginu, są synchronizowane między urządzeniami.

Podstawowe funkcje LastPass są dostępne za darmo. Oprócz nich firma oferuje szereg warstw premium, które zapewniają funkcje, takie jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, priorytetowe wsparcie techniczne, szyfrowane przechowywanie plików, wiele licencji, foldery współdzielone i wiele funkcji specyficznych dla firmy. Aby uzyskać dostęp do wszystkich tych dodatkowych funkcji, musisz zapłacić. Niezależnie od tego LastPass to bardzo przyzwoity menedżer haseł z bezpłatną wersją, która działa więcej niż odpowiednio. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Możesz odwiedzić stronę LastPass tutaj.

Dashlane

Dashlane ogoDashlane to kolejna dobra opcja dla każdego, kto szuka prostego menedżera haseł. Rozszerzenia działają we wszystkich popularnych przeglądarkach, w tym Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari, Edge, Opera i Brave. Podobnie jak LastPass, wykorzystuje wysoki poziom szyfrowania i ma model freemium, co oznacza, że ​​dostępna jest darmowa wersja, ale musisz zapłacić, aby móc pracować z niektórymi funkcjami. Oprogramowanie Dashlane przechowuje klucze szyfrowania i hasło główne lokalnie na twoim urządzeniu, więc sama firma nie ma do nich dostępu.

Dzięki darmowej wersji Dashlane pozwala zarządzać nawet 50 hasłami na jednym urządzeniu. Dzięki abonamentowi premium masz nieograniczoną liczbę urządzeń, bezpieczne przechowywanie plików, zdalny dostęp do konta, silniejsze uwierzytelnianie dwuskładnikowe i wiele więcej. Dashlane monitoruje również ciemną sieć pod kątem list wyciekłych i skradzionych informacji o koncie i wysyła ostrzeżenie, jeśli informacje się pojawią. Jeśli chcesz korzystać z Dashlane, możesz odwiedzić ich oficjalną stronę tutaj.

RememBear

Logo RememBearTrzecią możliwą opcją jest RememBear. Ten menedżer haseł został opracowany przez TunnelBear. TunnelBear ma również własną usługę VPN, którą dokładnie przetestowaliśmy na naszej platformie. RememBear i TunnelBear są znane z przyjaznych, a nawet zabawnych interfejsów. Wszystko jest tematyczne: kiedy korzystasz z RememBear, zostaniesz przypisany do własnego „niedźwiedzia”, który dba o bezpieczeństwo Twoich haseł. Poza tym interfejs jest wypełniony niedźwiadkami, jak sama nazwa usługi może już sugerować.

Ten zabawny wygląd nie oznacza jednak, że RememBear nie ma bezpieczeństwa. Rozszerzenie używa silnego kompleksowego szyfrowania AES256 i pomyślnie przeszło go przez niezależny audyt. RememBear działa na wielu urządzeniach jednocześnie i automatycznie synchronizuje wszelkie informacje na tych urządzeniach. Oprócz samych haseł i loginów możesz także używać programu do zapisywania poufnych notatek. RememBear ma rozszerzenie przeglądarki do Chrome, Firefox i Safari. Ponadto aplikacje są dostępne dla systemów iOS, Android, Windows i MacOS. Aby uzyskać więcej informacji i pobrać własnego niedźwiedzia, chcielibyśmy skierować Cię na stronę RememBear.

Końcowe przemyślenia

Korzystanie z odpowiednich rozszerzeń przeglądarki może ułatwić i zwiększyć bezpieczeństwo w Internecie. Czy chcesz w pełni wykorzystać Internet? Możesz to zrobić, aktywnie wykorzystując następujące programy i rozszerzenia:

 • Właściwa przeglądarka internetowa
 • Usługa VPN
 • Rozszerzenie przeglądarki dla Twojej usługi VPN
 • Adblocker do filtrowania irytujących i natrętnych reklam z ekranu
 • Menedżer haseł do generowania i przechowywania bezpiecznych haseł, których używasz

To są nasze zalecane rozszerzenia zapewniające bezpieczeństwo w Internecie. Oczywiście istnieje wiele innych sposobów na zwiększenie anonimowości i bezpieczeństwa online. Chcesz przeczytać więcej? Koniecznie sprawdź naszą sekcję „anonimowe przeglądanie”.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me