Jak zabezpieczyć swoją prywatność na Reddit | VPNOverview

Reddit to szeroko otwarte forum do omawiania wszystkiego, od przyziemnych po makabryczne. Z ponad 168 miliardami stron przeglądanych co roku na Reddit, jest to 8. najpopularniejsza strona internetowa na świecie. Chociaż Reddit jest bezpłatny dla użytkowników, witryna zapewnia reklamy na swojej stronie, w tym reklamy skierowane do Ciebie na podstawie Twojej aktywności w witrynie i online. Dostęp do ustawień prywatności Reddit jest prosty, a ich przejrzenie zajmuje tylko chwilę. Dlaczego więc nie zabezpieczyć swoich informacji podczas surfowania na forum?


Dlaczego powinieneś martwić się o prywatność na Reddit

Reddit to jedna z największych i najczęściej sprzedawanych stron internetowych na świecie. To sprawia, że ​​jest to bogate źródło informacji dla reklamodawców, którzy chcą zawęzić cele swoich reklam. Szeroko otwarty charakter dyskusji na temat Reddit przyczynia się do chęci użytkowników do dzielenia się opiniami w sposób bardziej uczciwy niż w innych miejscach. Ponadto charakter forów dyskusyjnych może ujawniać zainteresowania, które nie są powszechnie wyrażane na innych forach. Innymi słowy, reklamodawcy patrzą na Reddit i dowiadują się o Tobie rzeczy, których nie mogą się nigdzie uczyć. Jeśli dotyczy to Ciebie, poprawienie prywatności może być właściwe.

Opcje prywatności w Reddit

Być może nie miałeś zbyt wiele powodów, aby odwiedzić ustawienia i preferencje Reddit. Chociaż opcje personalizacji są nieco ograniczone na platformie, możesz podjąć pewne kroki, aby poprawić swoją prywatność w Internecie. W domu Reddit poszukaj łącza „Preferencje” tuż nad paskiem wyszukiwania online. Możesz także kliknąć ikonę swojego profilu i wybrać „Ustawienia użytkownika”. Kliknij kartę „Prywatność i bezpieczeństwo”, aby uzyskać dostęp do opcji prywatności. Poniżej zobaczysz, które ustawienia można zmienić.

Personalizacja danych na Reddit

Logo RedditReddit pomaga reklamodawcom docierać do użytkowników na podstawie informacji zgromadzonych w profilu osobistym. Ten profil wykorzystuje Twoją aktywność w Reddit, subskrypcje, wizyty w różnych subredditach oraz to, co klikasz za pomocą platformy. Witryna innej firmy, która integruje się z Reddit, może również zawierać informacje Reddit w celu zbudowania Twojego profilu.

Kliknięcie „Personalizacja danych” oferuje ekran z kilkoma opcjami modyfikacji tego zachowania. Pamiętaj, że te ustawienia dotyczą tylko korzystania z Reddit podczas logowania. Korzystanie z Reddit bez logowania spowoduje przywrócenie tych ustawień do wartości domyślnych za każdym razem.

Pierwszą opcją jest wycofanie pozwolenia Reddit na korzystanie z Twojej aktywności w witrynie, aby wyświetlać bardziej trafne reklamy. Cofa to pozwolenie Reddit na korzystanie z Twojej aktywności, odwiedzanie subreddit i klikanie linków w celu kierowania reklam. Nadal będziesz otrzymywać reklamy, ale reklamodawcy nie otrzymają twoich informacji.

Istnieje również możliwość wycofania zgody na wykorzystywanie przez Reddit informacji z witryn stron trzecich w celu lepszego kierowania reklam. Możesz całkowicie zabronić tego, zabronić personalizacji reklam przy użyciu tych danych lub zabronić personalizacji treści przy użyciu tych danych.

autoryzowane aplikacje

Zarówno aplikacja Reddit, jak i inne aplikacje innych firm mogą integrować się z Reddit, aby zmienić sposób korzystania z witryny. Być może w przeszłości wyraziłeś zgodę na aplikację do monitorowania i publikowania w Reddit w Twoim imieniu. Możesz odwołać ten dostęp. W ustawieniach kliknij „Autoryzowane aplikacje”, zlokalizuj aplikację, której nie chcesz autoryzować, i kliknij „cofnij dostęp” w lewym dolnym rogu tej sekcji.

Indeksowanie wyszukiwarek

Domyślnie Reddit pozwala wyszukiwarkom na indeksowanie twojego profilu. Oznacza to, że wyszukiwarka Google może wyświetlić Reddits, które skomentowałeś w przeszłości, subreddits, w których jesteś aktywny, i wiele więcej. Reklamodawcy, byli partnerzy, pracodawca i ktokolwiek inny może znaleźć Twoją aktywność w Reddit za pomocą prostego wyszukiwania online, jeśli jest włączona. Kliknij suwak obok „Indeksowania wyszukiwarek”, aby wyłączyć tę opcję. W ten sposób Twoja aktywność w Reddit nie będzie indeksowana w wyszukiwarkach.

Rejestruj kliknięcia wychodzące

Domyślnie Reddit rejestruje linki klikane w Reddit, które prowadzą do innej witryny. Informacje te są niezwykle cenne dla reklamodawców, aby stworzyć lepszy profil Twoich zainteresowań. Reklamodawcy, hakerzy i osoby szpiegujące Twoją aktywność online mogą korzystać z tych informacji, aby śledzić Cię w witrynach internetowych według Twojego adresu IP. Kliknij suwak obok „Log Outbound Clicks”, aby wyłączyć tę opcję.

Wiadomości przychodzące

To może być miłe, że ludzie chcą się z tobą skontaktować, chyba że okaże się szalonym prześladowcą lub botem reklamowym spamującym cię ofertami sprzedaży. Przewiń w dół do „Prywatność przesyłania wiadomości” i kliknij strzałkę obok „Kto może Ci wysłać wiadomość”. Możesz zezwolić wszystkim na wysyłanie Ci wiadomości lub dodawać użytkowników, którzy mogą do Ciebie pisać. Jeśli nie masz nic przeciwko, aby wszyscy wysyłali Ci wiadomości oprócz małej listy osób, możesz również umieścić tych użytkowników na czarnej liście. W ten sposób nie będą już mogli wysyłać Ci wiadomości na Reddit.

Dalsza ochrona Twojej prywatności w Reddit i Beyond

Możesz pomyśleć, że korzystanie z Reddit po wylogowaniu może chronić Twoją prywatność i uniemożliwić reklamodawcom dokładne poznanie Twoich zainteresowań i aktywności. Jednak nawet po wylogowaniu pozostawiasz ślad. Reklamodawcy i wszyscy inni, którzy mają tylko umiarkowany talent lub dostęp do talentu do śledzenia online, mogą z łatwością zbudować portfolio Twoich działań zarówno na Reddit, jak i przez Internet.

Połączenie VPNKorzystając z usługi VPN, stawiasz bezpiecznego pośrednika między tobą a resztą świata online. Dane do i z VPN są szyfrowane, dzięki czemu połączenie nie może być podsłuchiwane. Korzystając z serwerów VPN, anonimizujesz swoje dane. Te serwery mogą znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, VPN jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić się w Internecie. Aby znaleźć idealnego dostawcę VPN dla swoich potrzeb online, możesz przeczytać nasz artykuł z 5 najlepszych usług.

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby chronić swoje dane osobowe przed wścibskimi oczami. Dobrym początkiem może być zmiana ustawień prywatności na wszystkich kontach.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me