Czy zaktualizowałeś swoje ustawienia prywatności Skype? | VPNOverview

Nie tak dawno pomysł wykonywania połączeń wideo wydawał się futurystycznym marzeniem zarezerwowanym dla Star Trek lub Jetsonów. Jednak w 2011 r. Słownik Oxford English Dictionary uznał „Skype” za czasownik oznaczający rozmowę przez Internet z kimś, zwykle obejmującą oglądanie przez kamerę internetową. Łatwo jest teraz uznać tę niesamowitą technologię za coś oczywistego. Jednak zaktualizowanie ustawień prywatności na Skype może zająć tylko kilka minut, ale może pomóc zabezpieczyć Twoje informacje w Internecie.


Prywatność dotyczy Skype

Firma Microsoft niedawno zaktualizowała umowę o świadczenie usług o język, którego dotyczą zainteresowani eksperci ds. Prywatności. Aktualizacja, która weszła w życie 1 maja, dotyczy zarówno graczy Skype, jak i Xbox Live. Microsoft wstawił język, który zabrania użytkownikom „publicznego wyświetlania [ing] lub udostępniania [ing] nieodpowiednich treści lub materiałów.” Microsoft dodał również zasady, które dają firmie prawo do przeglądania treści w trakcie rozpatrywania każdej reklamacji.

logo skypeW przypadku użytkowników Skype wydaje się to wyraźnie wskazywać, że Microsoft przechowuje twoje połączenia i może je później oglądać, jeśli zdecydują się sprawdzić, w jaki sposób korzystasz z ich usług. Dotyczy to wielu użytkowników, którzy uważają, że ich połączenia nie są już prywatne i podlegają przeglądowi i kontroli połączeń, które wolą zachować dla siebie.

Chociaż istnieje kilka innych opcji wykonywania połączeń przez Internet, firmy te często przedstawiają również obawy dotyczące prywatności. Możesz także martwić się, że informacje na Skype są publicznie dostępne dla innych. Krótki przegląd ustawień prywatności Skype’a może pomóc zapewnić, że udostępniasz tylko te informacje, które chcesz udostępnić.

Znajdowanie ustawień prywatności Skype

Istnieje wiele różnych platform, na których Skype jest dostępny. Może to utrudnić zlokalizowanie potrzebnych ustawień na dokładnym urządzeniu. Znalezienie ustawień prywatności w Skypie na tablecie lub telefonie różni się od siebie i różni się od tego, gdzie ustawienia znajdują się na komputerze stacjonarnym. Różnią się one również w zależności od tego, czy korzystasz z systemu Windows, czy Mac.

Ogólnie poszukaj ustawień na pasku menu. Stamtąd może zostać wyświetlona opcja menu „Prywatność…” lub może być konieczne kliknięcie opcji „Preferencje” i wybranie karty „Prywatność”. W niektórych aplikacjach ustawienia prywatności są po prostu w twoich ustawieniach i nie są w żaden sposób objęte zakresem prywatności. Jeśli napotkasz trudności i po prostu nie możesz znaleźć szukanego ustawienia, możesz przejść do Pomocy Skype, aby uzyskać więcej informacji.

Zmiana ustawień prywatności Skype

Poniżej znajdziesz informacje o ustawieniach prywatności w Skypie, które możesz zmienić. Przechodząc przez różne opcje, możesz wybrać miejsce, w którym chcesz zwiększyć swoją prywatność.

Zmień, kto może do ciebie zadzwonić

Skype oferuje opcję zezwalania na połączenia od dowolnej osoby lub zezwalania tylko na połączenia osób znajdujących się na liście kontaktów. Domyślnie ta opcja jest ustawiona, aby zezwalać na połączenia od dowolnej osoby. Ograniczając liczbę osób, które mogą do Ciebie dzwonić, możesz uniemożliwić niechcianym lub irytującym dzwoniącym próbowanie skontaktowania się z Tobą przez Skype. Wystarczy kliknąć suwak, aby wyłączyć tę opcję i zabezpieczyć swoją prywatność.

Zarządzaj komunikatorami internetowymi

W ten sam sposób, w jaki Skype domyślnie zezwala, aby ktokolwiek dzwonił do ciebie przez Skype, aplikacja domyślnie pozwala każdemu na wysłanie Ci wiadomości błyskawicznej. W „Ustawieniach powiadomień” możesz wyłączyć wiadomości błyskawiczne i SMS, jeśli wolisz nie odbierać tych wiadomości w Skypie.

Jeśli wolisz otrzymywać wiadomości błyskawiczne, ale wolisz ograniczyć tę możliwość tylko do swoich kontaktów, możesz to również zmienić tutaj. Zaznacz pole obok „Tylko kontakty”, aby uniemożliwić osobom, których nie znasz, wysyłanie Ci wiadomości błyskawicznych.

Ogranicz swoją ofertę publiczną

Aby połączyć się z Tobą przez Skype, inni mogą Cię wyszukać na pasku wyszukiwania. Mogą to zrobić za pomocą nazwy użytkownika, adresu e-mail lub numeru telefonu. Skype pozwala ograniczyć dostęp do informacji, które są publicznie dostępne dla osób, które szukają Cię w Skype.

Aby wyświetlić i zmienić ustawienia, kliknij „Zarządzaj sposobem, w jaki ludzie znajdują mnie na Skype”. W tym miejscu możesz wyłączyć opcję wyświetlania sugestii w dowolnych wynikach wyszukiwania. To jest najbardziej prywatne ustawienie.

Jeśli wolisz, możesz dodać swój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, aby umożliwić innym wyszukiwanie Ciebie według najbardziej dogodnego dla Ciebie miejsca. Niezależnie od tego, co wybierzesz, informacje będą publicznie dostępne dla każdego, kto szuka w Skype.

Zarządzaj danymi kontaktowymi

Skype oferuje możliwość automatycznego wyszukiwania przyjaciół, którzy są już na twojej liście kontaktów. W ten sposób mogą dodać swoje dane kontaktowe do listy Skype. W tym celu Skype skanuje książkę adresową w poszukiwaniu numerów telefonów i adresów e-mail znajomych. Skype wyszukuje je automatycznie i dodaje wszystkie znalezione na liście Skype. Jeśli Twoje kontakty ograniczyły ich publiczny wpis, mogą nie pojawiać się na liście Skype, nawet jeśli mają konto Skype.

Z drugiej strony, jeśli nie czujesz się komfortowo, udostępniając Skype’owi zawartość swojej książki adresowej, możesz wyłączyć tę opcję. Oznacza to, że aby dodać znajomych do listy Skype, musisz wyszukać ich ręcznie. To oczywiście zajmie więcej czasu. Jednak wiele osób woli jechać tą drogą niż oddać książkę adresową Skype.

Reklamy kierowane przez Microsoft

W większości przypadków Skype zapewnia bezpłatną usługę użytkownikom wykonującym połączenia i połączenia wideo w większości krajów. Ale wszyscy wiemy, że nic w życiu nie jest naprawdę wolne. Aby zarabiać na Skype, Microsoft sprzedaje reklamy firmom. Ponieważ mają profile dla wszystkich swoich użytkowników, mogą precyzyjnie kierować reklamy. Ten profil może zawierać takie dane osobowe, jak wiek i płeć.

Domyślnie Skype zaznacza pole, w którym Microsoft może dostarczać ukierunkowane reklamy. Jeśli nie chcesz otrzymywać ukierunkowanych reklam, usuń zaznaczenie pola „Zezwalaj na reklamy kierowane przez Microsoft”.

Zaktualizuj swój profil

Skype oferuje stronę profilu z pustymi spacjami, w których można podać dane osobowe. Im więcej dodajesz do swojego profilu, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajomi lub rodzina znajdą cię, gdy chcesz się z Tobą połączyć przez Skype. Możesz jednak chcieć zachować prywatność w Internecie. Możesz pobrać większość informacji wymaganych do utworzenia swojego profilu.

Na przykład nie musisz podawać swojego rzeczywistego nazwiska w swoim profilu. Miasto i państwo również nie są wymagane. Możesz również wstrzymać datę urodzenia i płeć. Skype nie wymaga ujawnienia numeru telefonu w informacjach profilu.

Ponownie, możesz być w porządku, włączając je w swoim profilu i czasami może ci się to przydać. Wybór ujawnienia tych informacji należy do Ciebie. Jednak należy podać tylko tyle informacji, na ile jest Ci wygodnie.

Zacznij szperać w ustawieniach prywatności, a dowiesz się, ile informacji mają o tobie firmy. Dotyczy to WhatsApp, Twitter, Snapchat, Facebook, Instagram, Google, a także Skype oraz wszystkich innych usług i platform mediów społecznościowych. Na szczęście możesz zoptymalizować ustawienia w taki sposób, aby zachować względną prywatność w Internecie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me