Co Twitter wie o mnie? | VPNOverview

Twitter to jedna z największych witryn społecznościowych na świecie. Na całym świecie ludzie używają platformy do wspierania przyczyn i otrzymywania informacji. Twitter zapewnia użytkownikom tę usługę bezpłatnie, sprzedając ukierunkowane reklamy, generując miliardy dolarów przychodów. Twitter zbiera o tobie zadziwiającą ilość danych osobowych, nawet jeśli nigdy się nie logujesz.


Jaka jest Twoja prywatność?

Wyobraź sobie, że ktoś Cię obserwuje, czyta ci przez ramię za każdym razem, gdy wysyłasz tweet, odwiedzasz nową stronę internetową lub klikasz reklamę. Poczucie inwazji, którego doświadczyłbyś, doprowadziłoby cię do podjęcia kroków, aby stracić niegrzecznego prześladowcę. Mimo to miliony ludzi przewijają swoje konto na Twitterze, nie wiedząc, że Twitter notuje wszystko, co robisz. Możesz dostosować ustawienia prywatności na Twitterze, aby odzyskać dużą kontrolę nad swoimi danymi. Jednak Twitter nadal będzie w stanie zebrać o tobie wiele informacji.

Megafon na świat

Informacje zamieszczone na Twitterze są publiczne. O ile nie chronisz posta, są one dostępne dla każdego na świecie. Twoje posty można przeszukiwać online, a to, co publikujesz, pokazuje wiele o tym, kim jesteś dla reklamodawców. Tweetuj o bieżącym wydarzeniu w wiadomościach i Twitterze, a reklamodawcy mogą zacząć formułować opinie na temat twoich poglądów politycznych. Opublikuj humorystyczną obserwację na temat swojej pracy, a Twitter zanotuje rodzaj wykonywanej pracy. Mogą pojawiać się reklamy pomagające znaleźć nową pracę lub kierowane do osób o prawdopodobnym rocznym dochodzie.

Porównując tweety z innymi i zauważając obserwowane osoby, Twitter może poznać twoją płeć, a nawet wiek. Twitter składa informacje razem, nawet jeśli nie podałeś ich jako część informacji w swoim profilu. Jeśli nie wyłączysz opcji oznaczania zdjęć, Twitter może rozpoznać Twoje zdjęcie i porównać je z innymi zdjęciami znalezionymi w Internecie. Następnie dowiadują się jeszcze więcej o tym, kim jesteś, aby dostosować swój profil.

Wszystko, co publikujesz na Twitterze, jest dostępne dla stron trzecich za pośrednictwem interfejsów programistycznych zgodnie z ich polityką prywatności. Dzięki temu firmy mogą przeczesywać Twittera i analizować dane. Reklamodawcy szukają użytkowników o podobnych opiniach lub zainteresowaniach, aby lepiej kierować reklamy. Korzystają również z tych informacji, aby zbadać, w jaki sposób możesz odpowiedzieć na reklamę. W przypadku tweetów osadzonych na małą skalę jest to bezpłatne. Ale Twitter pobiera opłaty za dostęp do danych na dużą skalę.

Ukryte informacje za twoimi tweetami

Gdy korzystasz z Twittera, nawet jeśli po prostu przewijasz tweety innych osób, Twitter otrzymuje od Ciebie informacje. Rodzaj urządzenia, z którym się łączysz, ma ogromne znaczenie dla reklamodawców, a więc dla Twittera. Czy używasz Twittera na dwuletnim telefonie? Możesz się założyć, że reklamodawcy chcieliby to wiedzieć i sprzedać ci nowy.

Czy zatrzymujesz się na Twitterze na przystanku autobusowym? W jakim stopniu reklamodawcy znają Twoją trasę, aby po drodze mogli wyświetlać reklamy ukierunkowane? Twitter uzyskuje dostęp do informacji o lokalizacji z Twojego urządzenia, aby poprawić reklamę. Nawet jeśli dostosujesz ustawienia prywatności, aby ukryć swoją lokalizację w tweetach, jest ona dostępna dla aplikacji.

Adres IP urządzenia, które łączysz, wskazuje dokładnie, gdzie Twitter wysyła dane. Daje to Twitterowi informacje o okolicy, w której mieszkasz i gdzie pracujesz. Twitter śledzi, ile czasu spędzasz podczas korzystania z Twittera w pracy, często odwiedzasz sklepy i nie tylko.

Twitter śledzi typ używanej przeglądarki, system operacyjny urządzenia i operatora komórkowego. Twoje informacje są cenne dla Twittera. Pomaga reklamodawcom zrozumieć, kim jesteś i jak prezentować reklamy lepiej dopasowane do Twoich zainteresowań. Im lepiej Twitter cię zna, tym bardziej wartościowa jest jego platforma reklamowa. Opierając się na miliardach dolarów rocznych przychodów Twittera, znają cię bardzo dobrze.

Nie musisz nawet być użytkownikiem Twittera

Możesz myśleć, że ciągłe szpiegowanie Twittera nie dotyczy ciebie, ponieważ nie korzystasz z Twittera. Ale Twitter zbiera informacje o wielu, którzy nie są częścią ich platformy. Firma ma umowy z innymi stronami internetowymi, które umieszczają tweety i korzystają z Twittera w inny sposób. Dzięki tym umowom Twitter może śledzić aktywność, nawet tych, którzy nie korzystają z ich usług.

Gdy trafisz na stronę internetową, która ma umowę z Twitterem, otrzymują skarbnicę informacji o tobie. Z Twojego adresu IP Twitter dowie się dokładnie, gdzie się znajdujesz. To może powiedzieć im, gdzie mieszkasz lub pracujesz, w zależności od bieżącej lokalizacji. Twitter pozna również witrynę, z której przyszedłeś przed lądowaniem na stronie polecającej. Po opuszczeniu witryny Twitter będzie wiedział, dokąd poszedłeś. Jeśli zezwolisz na używanie plików cookie w przeglądarce, możesz śledzić Twoją aktywność w Internecie poza kolejną witryną.

Partnerstwa reklamowe

Oczywiście w interesie zarówno Twittera, jak i reklamodawców leży współpraca nad ulepszeniem ich profilu. W tym celu reklamodawcy na Twitterze często udostępniają dane, które przekazałeś ich firmie, lub dowiedzieli się o Tobie na inne sposoby. Może to obejmować informacje demograficzne, takie jak wiek, rasa, płeć i pochodzenie etniczne. Reklamodawcy często udostępniają zaszyfrowane adresy e-mail, za pomocą których można Cię zidentyfikować. Partnerzy dzielą się również posiadanymi przez siebie informacjami na temat twoich zainteresowań i działań online.

Gdy zezwalasz stronie trzeciej na dostęp do twoich informacji na Twitterze, twoje dane osobowe mogą być udostępniane tym firmom. Ich polityka prywatności może umożliwić im udostępnianie tych informacji innym stronom trzecim. W niektórych przypadkach można to zrobić bez Twojej aktywnej zgody. Wyrażenie zgody na ich „warunki” daje im domyślną zgodę na udostępnianie informacji.

Co mogę zrobić, aby chronić swoją prywatność na Twitterze?

Przegląd ustawień prywatności na Twitterze może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa informacji. Poświęcając kilka minut na przejrzenie ustawień, możesz ograniczyć informacje, które udostępniasz na Twitterze. Możesz także ograniczyć sposób wykorzystywania tych danych i upewnić się, że masz więcej do powiedzenia na temat tego, co jest udostępniane na Twój temat.

Jak widzieliśmy, Twitter zbiera informacje nawet od osób, które nie są użytkownikami Twittera. Dobry sposób, aby zapobiec uzyskiwaniu przez platformę tak dużej ilości informacji, jaką miałbyś do anonimizacji swoich działań online.

Jednym z najlepszych kroków, jakie można podjąć, aby zapobiec naruszeniu prywatności przez Twitter i inne platformy, jest subskrypcja wysokiej jakości wirtualnej sieci prywatnej (VPN). VPN pomoże ci zachować prywatność, czyniąc cię bardziej anonimowym w Internecie. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak VPN poprawia twoją prywatność i jakich dostawców możesz rozważyć. Różni dostawcy działają lepiej dla różnych potrzeb. Znajdź taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i chroni Twoją prywatność.

Być może ważniejsza niż możliwa ochrona przed gromadzeniem danych jest świadomość. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie informacje przekazujesz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me