Co Snapchat wie o mnie? | VPNOverview

Snapchat został stworzony w celu zapewnienia bezpośredniej rozmowy w mediach społecznościowych. Historie, które mają miejsce w aplikacji, żyją tylko przez krótki czas. Dzięki temu łatwo uwierzyć, że Snapchat zbiera lub przechowuje bardzo niewiele informacji. Zaskakujące jest to, że Snapchat wie dużo o twoich zainteresowaniach. Ostatnia aktualizacja usługi gromadzi dane, które dotyczą również wielu ekspertów ds. Prywatności. Dowiedz się, co Snapchat naprawdę o tobie wie!


Jakie rodzaje informacji gromadzi Snapchat?

W dzisiejszej technologii każda usługa, w której się zarejestrujesz, będzie wymagała podania danych osobowych w celu utworzenia konta. Może to obejmować Twój adres e-mail, numer telefonu i datę urodzenia. Chociaż wydaje się to nieszkodliwe, w połączeniu z informacjami z innych źródeł, mogą one ujawnić całkiem sporo o tym, kim jesteś.

Snap wysyłane przez Snapchat są również gromadzone przez firmę. Snapchat zbiera również czaty ze znajomymi za pośrednictwem aplikacji. Chociaż znikają one z witryny, firma ma do nich dostęp przed ich usunięciem. Osoba, do której wysyłasz wiadomość, może mieć wyjście poza aplikacją w celu zapisania kopii. W takich przypadkach Twoje informacje mogą być lub nie być bezpieczne i są poza Twoją kontrolą.

Jakie informacje zbiera Snapchat mimowolnie?

Snapchat zbiera również informacje za kulisami. Na przykład rejestrują, jak często korzystasz z aplikacji i do kogo piszesz. Ponadto Snapchat wie, jak często wysyłasz SMS-y do każdego znajomego. Wie, jak długo zazwyczaj zajmuje Ci otwarcie wiadomości od każdego znajomego i wiele więcej. Snapchat monitoruje nawet wybrane filtry i historie, które oglądasz w Discover.

Sieć społecznościowa zbiera również informacje o twoim urządzeniu, w tym o tym, jaki masz telefon i system operacyjny, na którym działa. Snapchat śledzi operatora komórkowego świadczącego usługę komórkową. Aplikacja zbiera informacje z czujników telefonu, w tym żyroskopów i kompasów. Aplikacja monitoruje mikrofony i sprawdza, czy masz podłączone słuchawki.

Snapchat zbiera również informacje o Twojej lokalizacji. Monitoruje, czy urządzenie jest w ruchu i w jakim kierunku. Śledzi także informacje o lokalizacji za pośrednictwem urządzenia. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy zezwolisz mu na używanie ustawień lokalizacji do udostępniania lokalizacji znajomym. Dzięki pobliskim wieżom mobilnym i Wi-Fi Snapchat może zawęzić Twoją lokalizację z rozsądną dokładnością.

Jakie informacje zbiera Snapchat o mnie z innych źródeł?

Snapchat polega nie tylko na korzystaniu z aplikacji w celu uzyskania informacji o tobie. Firma gromadzi również informacje od reklamodawców i innych stron trzecich. Służy to do budowania pełniejszego profilu twoich zainteresowań. Gdy udostępniasz informacje partnerowi reklamowemu Snapchat, firma kompiluje te informacje z tym, co już wie. Jeśli zainstalujesz nową aplikację lub grę firmy, która reklamuje się za pomocą Snapchata, firma zbierze te informacje. Pomaga im to ustalić, czy Snapchat pokazał ci reklamę produktu. Ta opinia sprawia, że ​​reklama w Snapchacie jest bardziej cenna.

Za każdym razem, gdy wchodzisz w interakcję z reklamodawcą na Snapchacie, firma jest informowana o tej interakcji, aby lepiej kierować reklamy. Pomaga to również Snapchat poprawić pomiary skuteczności reklam za pośrednictwem ich aplikacji. Ułatwia to innym firmom obliczenie oczekiwanego zwrotu z reklam.

Nawet jeśli nie używasz Snapchata, jeśli znajomy zezwala Snapchatowi na dostęp do jego książki telefonicznej w celu aktualizacji kontaktów, Snapchat zbiera informacje o tobie z kontaktów twojego znajomego. Może to obejmować dane osobowe, w tym imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

W jaki sposób Snapchat wykorzystuje moje prywatne informacje?

Jednym z głównych celów gromadzenia informacji jest zapewnienie lepszego ukierunkowania reklamodawców. Zwykle Snapchat i podobne firmy określają to jako korzyść dla użytkownika. Często można zobaczyć język taki jak „personalizowanie doświadczenia” lub „pokazywanie trafniejszych reklam”. Pomija jednak podkreślanie faktu, że im bardziej spersonalizowany jest Twój profil, tym więcej reklamodawców jest skłonnych zapłacić. Reklamy są dla Ciebie bardziej odpowiednie, ponieważ reklamodawcy uzyskali dostęp do prywatnych informacji o Tobie.

Za każdym razem, gdy wchodzisz w interakcję z reklamodawcą na Snapchacie, firma jest informowana o tej interakcji, aby lepiej kierować reklamy. Pomaga to również Snapchat poprawić pomiary skuteczności reklam za pośrednictwem ich aplikacji. Ułatwia to innym firmom obliczenie oczekiwanego zwrotu z reklam.

Powinienem się martwić o nową funkcję Snapchata?

obraz snapmapW 2017 roku Snap Chat wprowadził funkcję o nazwie Snap Map, która dotyczy wielu ekspertów ds. Prywatności. Ta funkcja pozwala udostępniać swoją lokalizację znajomym za pośrednictwem Snapchata. Otwórz aplikację, a na mapie zobaczysz animowane emoji o nazwie Actionmojis znajomych. To pozwala zobaczyć, gdzie są i co mogą teraz robić.

Gdy przyjaciel jedzie samochodem, możesz zobaczyć jego Actionmoji w samochodzie na mapie. To może nie być zbyt niepokojące, ale dostępne informacje są obszerne.

Dane lokalizacji mogą być jednymi z najcenniejszych informacji dla reklamodawców. Nigdy nie możesz wyrazić zgody na podanie Snapchat adresu domowego lub nazwiska swojego pracodawcy. Dzięki informacjom o lokalizacji Snapchat zapewnia dostęp do dużej części Twojego życia offline. Śledząc Twoją lokalizację, Snapchat może zidentyfikować, czy mieszkasz w dzielnicy wyższej lub średniej klasy. W większości firm szef parkuje bliżej drzwi niż pracownik na poziomie podstawowym. Śledząc, jak długo chodzisz po zaparkowaniu w pracy, Snapchat może odgadnąć Twoją pozycję w firmie. To może dać wyobrażenie o twoim zakresie dochodów.

Dane lokalizacji mogą również ostrzegać Snapchat o potencjalnych nowych możliwościach reklamowych. Odwiedź sklep golfowy, a Snapchat może ostrzec reklamodawców, że jesteś na rynku, o zakup nowego sprzętu golfowego. Odwiedź sklep rowerowy, a reklamy rowerów i akcesoriów mogą pojawić się w aplikacji. Bardziej niepokojące jest to, że może to ujawnić nawet bardzo wrażliwe informacje zdrowotne. Odwiedź lekarza po raz pierwszy, a reklamodawcy mogą dowiedzieć się o twoim problemie zdrowotnym. Może to ujawnić informacje, których jeszcze nie udostępniasz bliskim członkom rodziny.

Czy mogę chronić swoją prywatność i nadal korzystać ze Snapchata?

W tym momencie może pojawić się pokusa, aby usunąć Snapchata, anulować usługę telefoniczną i wrzucić urządzenie do najbliższej rzeki. Możliwe jest podjęcie prostych środków w celu ochrony Twojej prywatności. Możesz to zrobić, mając nadal dostęp do Snapchata i innych aplikacji, z których lubisz korzystać.

Przejrzyj ustawienia prywatności Snapchat

Najpierw poświęć kilka minut na przejrzenie ustawień prywatności Snapchat. Pozwalają ci one przejąć kontrolę nad twoimi informacjami. Możesz ograniczyć dane gromadzone za pośrednictwem aplikacji i sposób, w jaki Snapchat będzie z nich korzystać. Włączenie trybu ducha ograniczy dostęp do danych lokalizacji dostępnych dla Snapchata. Już sam ten krok zapewnia znacznie więcej prywatności. Pamiętaj, że nawet jeśli zdecydujesz się nie udostępniać swojej lokalizacji innym użytkownikom Snapchat, aplikacja nadal może określić Twoją lokalizację.

Użyj VPN

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) jest jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów ochrony prywatności w trybie online. Korzystając z VPN, nie łączysz się bezpośrednio ze stroną internetową lub inną usługą online. Zamiast tego łączysz się z serwerem w zdalnej lokalizacji, który przekazuje twoje zapytanie online. Może to pomóc uczynić twoje działania online znacznie bardziej anonimowymi, a tym samym chronić twoją prywatność. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się, jak VPN może przywrócić Twoją prywatność.

VPN może również zapewniać inne korzyści. Obejmuje to unikanie ograniczeń geograficznych dotyczących strumieniowego przesyłania treści wideo w Internecie. Możesz także uniknąć ograniczeń dostępu do Internetu w pracy. Różne usługi zapewniają różne korzyści, dlatego przed wybraniem zapoznaj się z dostępnymi opcjami.

Wniosek

Korzystamy ze Snapchata, aby dzielić się cennymi chwilami z przyjaciółmi i rodziną. Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sama Snapchat również ma wiele informacji o tobie. Widzieliśmy, że wiedzą więcej, niż możesz chcieć. Z tego powodu możesz dostosować swoje ustawienia prywatności Snapchat i korzystać z VPN. Pamiętaj, że Snapchat z pewnością nie jest jedyną aplikacją, która zawiera ogromne ilości twoich danych osobowych.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me