Co Skype wie o mnie? | VPNOverview

Skype to jedna z największych nazwisk w komunikacji online – zwłaszcza jeśli chcesz nawiązać połączenie wideo. Usługa jest popularna wśród przyjaciół i bliskich rozstawionych na duże odległości, ale jest również niezbędnym narzędziem dla wielu firm. Microsoft, pomyślany jako zdecentralizowana usługa, która zapewnia poufność informacji, jest teraz właścicielem Skype. Z biegiem lat ujawniło się wiele problemów dotyczących prywatności w Skype. Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z informacji gromadzonych przez serwis na temat jego użytkowników. Poniżej możesz przeczytać informacje, które Skype zbiera od Ciebie i co robią z tą wiedzą.


Co się stało z prywatnością Skype’a??

logo skypeSkype został wymyślony jako system peer-to-peer. Oznaczało to, że połączenia głosowe można wykonywać za pośrednictwem zdecentralizowanego systemu. Połączenia były szyfrowane, a ponieważ nie były kierowane przez scentralizowany serwer, prywatność była prawie gwarantowana. Niestety dzisiaj tak nie jest.

Od 2017 r. Ponad 1,3 miliarda zarejestrowanych użytkowników Skype. Liczba ta rośnie każdego roku od 2009 r. I szacuje się, że do 2023 r. Wzrośnie do ponad 2 miliardów. Jednym z czynników napędzających rozwój Skype jest sektor biznesowy. W 2011 r. Microsoft zakupił Skype. Microsoft zastąpił platformę komunikacji biznesowej platformą opartą na Skype. Firmy mają teraz wbudowaną platformę połączeń głosowych i wideo w swoim obecnym programie komunikacyjnym. Rezultatem był gwałtowny wzrost wykorzystania Skype’a przez firmy.

Wraz z zakupem Skype nastąpiły zmiany w sposobie działania Skype za kulisami. Doświadczenie użytkownika niewiele się zmieniło od czasu jego sprzedaży. Ale sposób, w jaki program łączył użytkowników, zmienił się radykalnie. Daleko od prywatnego, zdecentralizowanego systemu, Skype przechodzi teraz przez serwery należące do Microsoft. Zmieniło to bezpieczeństwo i prywatność Skype w sposób, którego większość użytkowników jest całkowicie nieświadoma.

Jakie problemy prywatności Skype powinny mnie martwić?

Logo MicrosoftWszystkie czaty Skype, połączenia głosowe i wideo są teraz kierowane przez serwery kontrolowane przez Microsoft. Oznacza to, że mogą gromadzić i monitorować wszystkie informacje wysyłane i odbierane przez Skype. Polityka prywatności Microsoft nie zawiera zbyt wielu szczegółowych informacji na temat ilości gromadzonych danych. Ale teraz wiemy, że firma gromadzi dużą ilość danych Skype.

Zrzut danych dotyczących bezpieczeństwa, dostarczony przez Edwarda Snowdena, zawierał wiele informacji o tym, jak Skype współpracuje z rządem. Wiemy, że Skype zapewnił NSA dostęp do zaszyfrowanych wiadomości. To pokazuje, że Skype zbiera i przechowuje połączenia Skype. Skype dostarczy te dane również na żądanie agencji rządowych. Chociaż zapewnienie bezpieczeństwa terrorystom i innym przestępcom jest dobre dla społeczeństwa, utrata prywatności jest poważnym kosztem tej korzyści.

Nowe problemy z prywatnością

Najnowsza umowa serwisowa firmy Microsoft weszła w życie 1 maja 2018 r. Firma dodała język, aby zakazać korzystania z usługi do „publicznego wyświetlania lub udostępniania nieodpowiednich treści lub materiałów”. Istnieje wiele problemów z tą polityką, które dotyczą zainteresowanych ekspertów. Pierwszym problemem jest to, że Microsoft wydaje się być gotowy do sprawdzenia tego rodzaju materiałów. Aby to zrobić, Microsoft musi być w stanie monitorować zawartość przechodzącą przez ich serwery. Musi być w stanie ustalić, czy jest to nieodpowiednie, czy obraźliwe. Oznacza to możliwość gromadzenia i przechowywania informacji. Microsoft musi także być w stanie analizować zawartość.

Drugi poważny problem dotyczy niejasnego języka oświadczenia. Kto decyduje, jakie treści są nieodpowiednie? Istnieje szeroka gama opinii na temat treści obraźliwych. Ponieważ polityka jest tak niejasna, prawdopodobnie byłaby niekonsekwentnie egzekwowana. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu kontaktu z odległymi przyjaciółmi lub współpracownikami, jest to niepokojąca sytuacja.

Problemy z Cortaną i Skype

Logo CortanaMicrosoft integruje swojego asystenta cyfrowego Cortana we wszystkich swoich produktach. Cortana jest już zintegrowana z Windows 10. Microsoft planuje również wkrótce zintegrować Cortanę ze Skype. Niestety, Cortana już budzi obawy dotyczące prywatności w Skype.

Cortana próbuje pomóc Ci w uzyskaniu informacji kontekstowych w rozmowach na Skypie. W tym celu stale monitoruje Skype. Jeśli podczas rozmowy na Skype wspominasz o planach weekendu, Cortana może wyświetlić prognozę pogody. To pokazuje, że Cortana ma pełny dostęp do twoich rozmów na Skypie.

Jak Skype wykorzystuje Twoje dane

Polityka prywatności Microsoft szczegółowo określa, w jaki sposób Skype będzie wykorzystywać Twoje dane osobowe. Skype wykorzystuje Twoje dane w celu ulepszania swoich produktów i personalizowania swoich produktów dla Ciebie. Skype wykorzystuje również Twoje dane w celu przedstawienia Ci odpowiednich reklam. To ostatnia część niepokoi z punktu widzenia prywatności. Jedynym sposobem na wykorzystanie danych w celu ulepszenia reklamy jest utworzenie szczegółowego profilu swoich zainteresowań i działań. Następnie reklamodawcy wykorzystują te informacje, aby kierować na Ciebie określone reklamy.

Microsoft udostępnia również te informacje o Tobie w różnych produktach Microsoft. Informacje z rozmów Skype są powiązane z informacjami z innych źródeł. Te źródła obejmują program Outlook, Internet Explorer i inne produkty Microsoft. Udostępniając i łącząc twoje informacje, Microsoft może stworzyć bardzo szczegółowy profil tego, kim jesteś. Dane te są cenne do celów ukierunkowanej reklamy.

Jak mogę chronić swoją prywatność podczas korzystania ze Skype?

Skype może nie być największym przestępcą [wstaw link do wpisu o tym, co Facebook wie o mnie] w gromadzeniu prywatnych informacji do celów reklamowych. Nadal niepokojące jest to, że monitoruje twoje rozmowy. Istnieją proste sposoby na poprawę prywatności w Internecie. Poniżej możesz przeczytać o swoich dwóch najlepszych opcjach prywatności.

Zmiana ustawień prywatności Skype

Jednym z najprostszych sposobów na przywrócenie prywatności na Skype jest poświęcenie kilku minut na aktualizację ustawień prywatności. Dostosowując ustawienia prywatności, możesz sprawować kontrolę nad ukierunkowanymi reklamami. Możesz także ograniczyć prywatne informacje o Tobie dostępne na Skype.

Korzystanie z VPN

Połączenie VPNNawet jeśli dostosujesz ustawienia prywatności, Skype nadal może uzyskać wiele informacji o tobie. Jednym prostym sposobem na zwiększenie anonimowości korzystania z Internetu jest skorzystanie z dobrej wirtualnej sieci prywatnej (VPN). VPN przekierowuje twoje dane za pośrednictwem swojego serwera, zamiast wysyłać je bezpośrednio do Skype i innych usług online. Może to poprawić Twoją prywatność w Internecie bez całkowitego wykluczenia Skype ze swojego życia.

Ustawienie wysokiej jakości VPN jest łatwe i można to zrobić w ciągu kilku chwil. Po skonfigurowaniu połączenie przez VPN jest proste. Możesz nawet nie zauważyć różnicy w zwykłych czynnościach online. Możesz zauważyć, że wyświetlane reklamy nie wydają się już tak strasznie dostosowywać do twoich zainteresowań.

VPN pozwoli również uniknąć ograniczeń geograficznych dotyczących przesyłania strumieniowego treści online. Możesz także uniknąć ograniczeń w dostępie do Internetu w miejscu pracy. Sprawdź nasz przewodnik VPN, aby znaleźć usługę wysokiej jakości, która spełni Twoje potrzeby.

Wniosek

Jeśli nie zrobisz nic, by zabezpieczyć swoją prywatność, Skype prawdopodobnie zbierze o tobie wiele informacji. Jednak dostosowując ustawienia prywatności w Skypie i korzystając z VPN, możesz odzyskać część swojej prywatności. Pamiętaj też, że Skype nie jest jedyną firmą, która poszukuje twoich danych osobowych.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me