Bezpieczne korzystanie z kamery internetowej: kto cię obserwuje? | VPNOverview

Być może to Jetsonowie po raz pierwszy wprowadzili nas w pomysł prowadzenia rozmów telefonicznych z wideo na żywo. Jednak rzeczywistość zaistniałaby po dziesięcioleciach. Kamera internetowa podłączona do komputera może przesyłać strumieniowo połączenia wideo na żywo, umożliwiając transmisję wideo na żywo na Facebooku lub po prostu publikowanie własnych filmów na YouTube i innych placówkach. Jeśli cenisz sobie prywatność, możesz mieć obawy, czy kamera internetowa jest naprawdę bezpieczna. Chroń się przed włamaniem do kamery w kilku prostych krokach.


Szpiegowanie przez kamerę internetową – rzeczywistość lub paranoja?

Może się wydawać, że martwienie się o to, że ktoś szpieguje cię za pośrednictwem kamery internetowej, jest nieco paranoiczne i być może przesadza z obawami o prywatność. Ostrzegaj użytkowników Instagrama w 2016 r., Że zauważyli taśmę nad kamerą internetową komputera na tle zdjęcia założyciela Facebooka Marka Zuckerberga w 2016 r. Ponadto dyrektor FBI James Comey powiedział publicznie, że takie środki są po prostu rozsądne. Więc może ta myśl nie jest taka szalona.

W wielu przypadkach haker może łatwo uzyskać kontrolę nad kamerą internetową. W rzeczywistości wielu hakerów robi to wyłącznie w celach rozrywkowych. Tajne nagrania osób znajdujących się w trudnej sytuacji mogą być opłacalne na stronach pornograficznych lub w ciemnej sieci. Chociaż wielu woli nie zastanawiać się nad tym pomysłem, osoby zainteresowane prywatnością mogą znaleźć proste sposoby na bezpieczne korzystanie z kamery internetowej.

Kto może uzyskać dostęp do twojej kamery internetowej?

Dostęp do kamery internetowej może być tak prosty, jak odrobina kodu. Wszystko, czego nieuczciwy agent potrzebuje, aby uzyskać dostęp do twojego urządzenia, to tylko niewielki problem w twoim bezpieczeństwie. Po wejściu mogą poszerzyć lukę, aby uzyskać pełniejszy dostęp. Przy różnych rodzajach złośliwego oprogramowania w okolicy możesz nigdy nie dowiedzieć się, skąd pochodzi wirus. Cyberprzestępczość stale się rozwija i musimy nadążać. Oto niektóre z najczęstszych sposobów, w jakie haker może uzyskać dostęp do kamery internetowej.

Technik zdalnego komputera

Każdy, kto miał zdalny dostęp do twojego komputera, może potencjalnie wrócić później, aby uzyskać dostęp do kamery internetowej. Zdalne naprawy komputerów są powszechne. Technicy logują się na komputerze i rozwiązują problemy z oprogramowaniem bez konieczności powrotu do domu. Podczas gdy ci usługodawcy próbują kontrolować swoich pracowników, nawet najlepsze metody badań nie złapią każdego złego jabłka. Prosty fragment kodu pozostawiony na komputerze może umożliwić technikowi dostęp do komputera później.

Zainfekowany e-mail

spamWiadomości e-mail mogą łatwo zawierać załączniki z wbudowanym zakaźnym kodem. Nadawca nie musi mieć bardzo złożonego kodu, aby uzyskać minimalny dostęp do komputera. Gdy ich stopa znajdzie się w drzwiach, nawet średnio kompetentny haker może uzyskać dostęp do kamery internetowej i innych informacji na komputerze.

Złośliwe strony internetowe

Hakerzy często inwestują trywialne kwoty w zakup domeny internetowej, która jest bardzo zbliżona do nazwy popularnej witryny internetowej. Tylko ich strona internetowa ma niewielką literówkę. Odwróć dwie litery i nagle znajdziesz się na stronie internetowej, która może dostarczyć tylko tyle kodu, aby umożliwić dostęp do twojego komputera.

Linki wysyłane pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem mediów społecznościowych mogą również skłonić niczego niepodejrzewających użytkowników do wylądowania na złośliwej stronie. Haker musi tylko raz wylądować na swojej stronie. To wystarczy, aby dostarczyć kod, który otworzy tylne drzwi, aby mogli uzyskać dostęp później.

Jakie urządzenia są zagrożone??

Każde urządzenie, którego używasz, ma aparat fotograficzny, może zostać potencjalnie włamane do złośliwego oprogramowania. Wszystkie te same sztuczki wspomniane powyżej będą działać z prawie każdym urządzeniem. Podczas gdy niektóre są trudniejsze do złamania, w rzeczywistości każde urządzenie może zostać w końcu zhakowane. Hakerzy niestrudzenie pracują nad opracowaniem nowych metod dostępu do twoich urządzeń. Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona, ktoś może obserwować Cię przez kamerę internetową. Jednak podejmując odpowiednie kroki w celu ochrony urządzeń, możesz odstraszyć większość hakerów.

Jak mogę się chronić?

Wspomniano już o jednym pewnym sposobie zapobiegania nieautoryzowanemu korzystaniu z kamery internetowej. Prosty kawałek taśmy na soczewce z pewnością zadziała. Wadą jest oczywiście to, że nie można jej również użyć. Jeśli regularnie lubisz korzystać ze Skype’a, robić zdjęcia lub nagrywać wideo aparatem lub przesyłać strumieniowo wideo na żywo w mediach społecznościowych, być może będziesz rozczarowany, że całkowicie zrezygnujesz z kamery internetowej.

Aktualizowanie programów antywirusowych jest zawsze dobrą radą i może pomóc w ochronie przed znanymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa komputera. Ponadto aktualizowanie systemu operacyjnego urządzenia za pomocą najnowszych poprawek pomoże chronić urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem.

Zawsze bądź podejrzliwy w stosunku do linków w wiadomościach e-mail od nieznanych użytkowników, ponieważ może to być wyłudzanie informacji. Pamiętaj, że jeśli e-mail wygląda podejrzanie, lepiej zostawić go nieotwartym, niż zaryzykować infekcję. Jeśli uważasz, że firma mogła wysłać Ci wiadomość e-mail, skontaktuj się z nią bezpośrednio, aby rozwiązać problem, zamiast ryzykować otwarcie potencjalnie szkodliwego adresu e-mail.

Jak VPN może być najlepszą ochroną dla Twojej kamery internetowej

Aby haker mógł uzyskać dostęp do komputera i kamery internetowej, często potrzebuje jednej ważnej informacji – adresu IP. Twój adres IP to unikalny kod identyfikujący lokalizację twojego urządzenia w cyberprzestrzeni. Aby dowolny program mógł wysyłać informacje do komputera online, musi mieć ten adres.

Połączenie VPN-InternetVPN chroni kamerę internetową, ukrywając adres IP. Gdy korzystasz z wysokiej jakości usługi VPN, Twoje żądanie informacji jest szyfrowane na serwerze VPN. VPN następnie przesyła żądanie informacji, które jest wysyłane z powrotem na adres IP serwera VPN – nie bezpośrednio do Ciebie. VPN następnie szyfruje informacje i wysyła je do Ciebie. Każdy złośliwy kod próbujący uzyskać dostęp do kamery internetowej ma tylko adres IP serwera VPN. Informacje te są prawie bezużyteczne dla hakerów, ponieważ VPN często obsługuje w danym momencie setki innych klientów za pośrednictwem swoich serwerów. Haker nie może wskazać Twojego urządzenia, a zatem nie może uzyskać dostępu do kamery internetowej.

VPN zapewnia wiele dodatkowych korzyści w zakresie ochrony prywatności i daje dostęp do usług przesyłania strumieniowego wideo ograniczonych do ograniczonych obszarów geograficznych. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak VPN może chronić Twoją prywatność, zobacz nasz artykuł na temat tajników VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me