Bezpieczeństwo w Happn: jak chronić swoje życie randkowe Przegląd VPN

Logo aplikacji randkowej HappnHappn jest ogólnie postrzegany jako popularna i „czystsza” alternatywa dla Tindera. Zapewni Ci kontakt z ludźmi, z którymi już się spotkałeś w życiu codziennym, ale z którymi normalnie nie rozmawiałbyś. Pomyśl o innych uczniach w ulubionej kawiarni w piątek wieczorem. Dzięki aplikacji możesz łatwo rozpocząć rozmowę z ludźmi w twoim bezpośrednim otoczeniu. Aplikacja została uruchomiona w 2014 roku i ma ponad siedemdziesiąt milionów użytkowników na całym świecie.


Komunikując się z innymi na tak osobistym poziomie, nie chcesz mieć kłopotów. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o swoją prywatność w Internecie – zwłaszcza w aplikacjach randkowych, takich jak Happn. Nie udostępniaj zbyt dużo informacji, w miarę możliwości ukrywaj swoją lokalizację i w razie potrzeby użyj fałszywej aplikacji do lokalizacji. W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, jak zachować bezpieczeństwo podczas randek online. Prześlemy Ci również informacje o zagrożeniach dla prywatności Happn i ich potencjalnym wpływie.

Jakie są zagrożenia prywatności Happn?

Happn to aplikacja do spotkań. Za każdym razem, gdy krzyżujesz ścieżki z innym użytkownikiem Happn, zobaczysz jego profil w aplikacji (o ile pasują one do wcześniej określonego zestawu preferencji). Gdy tylko dojdzie do meczu, co oznacza, że ​​oboje wyraziliście zainteresowanie sobą, będziecie mogli porozmawiać. To zabawny system, który pozwala kontaktować się z ludźmi w twoim bezpośrednim otoczeniu. Jednak podobnie jak w przypadku Tindera i Grindra istnieje kilka potencjalnych zagrożeń dla prywatności, które możesz rozważyć.

Połączenie Happna z Facebookiem

logo FacebookaHappn umożliwia utworzenie konta na dwa różne sposoby: za pomocą numeru telefonu lub konta na Facebooku. Opcja, w której korzystasz z numeru telefonu, jest najnowszym dodatkiem do aplikacji. Wcześniej można było zalogować się tylko za pomocą konta na Facebooku. Chociaż niektórzy mogą uznać to za przydatne, oznacza to również, że wszystkie informacje z Facebooka zostaną powiązane z Twoim profilem randkowym.

Happn obiecuje, że nigdy nie opublikuje niczego na swojej stronie na Facebooku, nie będzie też wysyłać powiadomień ani zaproszeń do znajomych. Happen mówi, że Facebook Connect służy wyłącznie do dzielenia się wspólnymi przyjaciółmi i zainteresowaniami z członkami Happn, z którymi się spotykasz.

Mimo to ważne jest, aby poważnie traktować bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. O ile nie użyjesz swojego numeru telefonu do zalogowania, Twój profil na Facebooku zostanie powiązany z Twoim kontem Happn. W ten sposób Happn łatwiej jest zapobiegać tworzeniu fałszywych profili. Jednak po połączeniu dwóch platform mediów społecznościowych Happn automatycznie zrobi zdjęcia z Twojego profilu na Facebooku, aby pokazać je w Twoim profilu randkowym. Użytkownicy mogą zatem łatwo wyszukiwać obraz odwrócony, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i odkryć Twój profil na Facebooku. Ze względu na sposób konfiguracji Happn trudno temu zapobiec.

Wyciek z Facebooka

W przeszłości Happn miał poważne problemy z bezpieczeństwem kont użytkowników na Facebooku. W 2017 roku WIRED ujawnił, że niektóre aplikacje randkowe, w tym Happn, nie chroniły odpowiednio prywatności swoich użytkowników. Identyfikatory członków Facebooka zostały wyciekły, co oznacza, że ​​oprócz imienia, zainteresowań i płci, cały ich profil na Facebooku można do nich przypisać. Happn szukał rozwiązania. Chodziło o to, aby ich aplikacja działała jak serwer proxy. W ten sposób tylko informacje, które miały być widziane przez innych, były publicznie dostępne.

Happn naruszył własną politykę prywatności, udostępniając dane osobowe

W 2016 roku Happn również miał kłopoty. W tym czasie norweska rada konsumencka odkryła, że ​​firma narusza własną politykę prywatności. Happn obiecuje nigdy nie udostępniać twoich danych osobowych nikomu innemu, ale i tak to robił. Wysłali dane do amerykańskiej agencji marketingowej o nazwie UpSight. Udostępniane dane użytkownika zawierały informacje o preferencjach użytkownika w aplikacji, ich pełnym imieniu, dacie urodzenia, statusie pracy i płci. Ponadto wykorzystano również informacje o połączonych kontach na Facebooku. Oznaczało to, że Happn aktywnie działał wbrew własnej polityce prywatności, zasadniczo kłamając swoim użytkownikom.

Jednocześnie wykryto inny problem z aplikacją. Chociaż Happn twierdził, że wszystkie informacje i dane użytkownika zostaną usunięte z ich serwerów w momencie usunięcia konta, było odwrotnie. Niektóre pliki cookie zawarte w instalacji i korzystaniu z Happn nie zostały usunięte. Zasadniczo użytkownicy Happn nie byli w stanie całkowicie usunąć aplikacji ze swoich telefonów. W rezultacie ich informacje również nie zostały całkowicie usunięte z serwerów Happn.

Użytkownicy premium wiedzą, kiedy ich „polubiłeś”

W Happn możesz zobaczyć profile użytkowników i „polubić” je, odrzucić je lub wysłać „urok”. Za pomocą „podobnego” lub „uroku” pokazujesz swoje zainteresowanie nimi. Jednak druga osoba będzie widzieć Twoje „polubienie” tylko wtedy, gdy zdecyduje się polubić Ciebie. Jeśli tak, wasza dwójka „podkochuje się” i będzie mogła porozmawiać na temat aplikacji.

Istnieją jednak sposoby obejścia tego systemu. Na przykład z kontem premium zobaczysz, kto Cię polubił i kiedy. Wielu użytkowników Happn decyduje się na premium. Innymi słowy, Twoje polubienia nie są już prywatne dla osób, których przesuwasz w aplikacji. Może to być niewygodne lub niewygodne, jeśli boisz się odrzucenia lub po prostu nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział, że go lubisz, chyba że on też cię lubi.

Oprócz funkcji Premium Crush Time może również pozwolić innym na określenie twoich wyborów w aplikacji. W tej grze masz szansę dowiedzieć się, którzy użytkownicy Happn cię polubili. Gra pokazuje cztery różne profile, z których jeden dał Ci „polubienie”. Jeśli zgadniesz, kim jest ta osoba, zostaniesz automatycznie dopasowany i będziesz mógł ze sobą rozmawiać. Im częściej grasz w tę grę, tym łatwiej będzie zgadywać. Niektóre profile mogą wracać, co prawdopodobnie oznacza, że ​​Cię polubili. Chociaż jest to bardzo kłopotliwy sposób, aby dowiedzieć się, kto cię polubił, nie jest to niemożliwe. Jeśli wolisz zachować swoje upodobania, dopóki druga osoba nie wykaże szczerego zainteresowania tobą, jest to ryzyko, które musisz wziąć pod uwagę.

Twoja lokalizacja nie jest już prywatna w Mapach

Mapa z lokalizacjąW 2018 roku Happn wprowadził nową funkcję o nazwie Mapy. Dzięki Mapom użytkownicy mogą zobaczyć, gdzie natknęli się na innych użytkowników na mapie. Te lokalizacje są dość dokładne: w promieniu do 250 metrów. Podano także czasy, w których ty i druga osoba przebywaliście w tym miejscu.

Mapy znacznie ułatwiają znajdowanie osób, z którymi spotkałeś się w prawdziwym życiu w aplikacji. Czy spotkałeś słodkiego faceta w swoim ulubionym klubie? Wystarczy użyć Map, aby sprawdzić, czy on również ma Happn. Jeśli tak, będziesz w stanie go polubić.

To dobry sposób na nawiązanie kontaktu z innymi, ale wiąże się również z wieloma obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Jeśli możesz dokładnie zobaczyć, gdzie i kiedy trafiłeś na członka Happn, użytkownicy ci również mogą zobaczyć te informacje o Tobie. To sprawia, że ​​takie praktyki jak prześladowanie są bardzo łatwe. Innymi słowy: osoby, które zdecydują się na nadużywanie funkcji Map, mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla Twojej prywatności.

Stalking: The Danger of Happn

prześladowca w krzakachWspomniane wyżej zagrożenia prywatności mogą powodować niepożądane lub nawet niebezpieczne sytuacje. Do tej pory bardzo niewiele doniesień o incydentach, które miały miejsce w Happn lub z jego użyciem. Nie oznacza to jednak, że Happn jest całkowicie bezpieczny. Zawsze ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z możliwych zagrożeń.

Jeśli członkowie Happn używają aplikacji w określony sposób, może to pozwolić im na bardziej agresywne prześladowanie innych. Ponieważ Happn aktywnie śledzi Twoją lokalizację (GPS) i pokazuje ją innym użytkownikom w określonych okolicznościach, jesteś zagrożony. Sunday Mail badał wykorzystanie map Happn. W ciągu dwóch tygodni badacze napotkali tego samego użytkownika siedem razy. Ponieważ mogli zobaczyć dokładną lokalizację na mapie, mogli łatwo dowiedzieć się, gdzie mieszkał ten użytkownik. Eksperci ds. Cyberbezpieczeństwa stwierdzili, że może to spowodować poważne problemy w przyszłości. Co jeśli jeden z nieznajomych, którego spotkałeś na Happn, nagle stanie u twoich drzwi?

Jak zachować bezpieczeństwo w Happn

Aplikacje randkowe zawsze wiążą się z ryzykiem dla prywatności, a Happn nie jest wyjątkiem. Już ryzykujesz za każdym razem, gdy mówisz nieznajomym o sobie. Mimo to ważne jest bezpieczne używanie Happn i podobnych aplikacji, aby ograniczyć to ryzyko. Oto kilka środków zapobiegawczych, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i prywatność w Happn.

Nie udostępniaj za dużo

Być może ta rada wydaje się oczywista, ale wiele osób nadal bezmyślnie udostępnia w Internecie wszelkiego rodzaju dane osobowe na swój temat. Zawsze bądź ostrożny z udostępnianymi rzeczami, niezależnie od tego, czy jest to Twój wiek, imię i nazwisko, miejsce pracy lub inne dane osobowe. Dotyczy to zarówno informacji umieszczanych w profilu Happn, jak i rozmów z nieznajomymi.

Ogranicz także połączenia między Twoim profilem Happn a innymi kontami w mediach społecznościowych. Na przykład Happn daje możliwość połączenia kont Instagram i Spotify z Twoim profilem. Może to być przydatne, ponieważ pozwala innym użytkownikom określić, kim jesteś i jakie są Twoje zainteresowania. Jednak stwarza to również ryzyko naruszenia prywatności: dzięki bezpośredniemu linkowi do Instagrama każdy nieznajomy może uzyskać dostęp do wszystkich zdjęć, które wybrałeś. Dlatego zawsze uważnie rozważ to, co udostępniasz online i zawsze pamiętaj o połączeniu między kontem Happn a profilem na Facebooku, jeśli użyłeś Facebooka do założenia konta.

Ogranicz informacje na Facebooku

Anonimowy laptop na FacebookuAby upewnić się, że Happn nie będzie miał dostępu do wszystkich informacji z Facebooka, możesz zrobić jedną z trzech rzeczy. Po pierwsze, możesz połączyć swoje konto z numerem telefonu zamiast z Facebookiem, co oznacza, że ​​informacje z Twoich mediów społecznościowych nie będą połączone z Twoim profilem randkowym. Jest to jednak coś, co musisz upewnić się od momentu założenia konta. Później znacznie trudniej to zmienić.

Po drugie, możesz utworzyć drugie konto na Facebooku. Jest to możliwe, jeśli użyjesz innego adresu e-mail niż ten podłączony do „prawdziwej” strony na Facebooku. Podaj jak najmniej informacji o tym koncie, a następnie użyj go, aby utworzyć profil Happn.

Trzecią i ostatnią opcją jest ograniczenie dostępu Happn do informacji na Facebooku. Po zalogowaniu się na Facebooku możesz kliknąć „Aplikacje”W twoich ustawieniach. Znaleźć Zdarzyło się logo i kliknij „usunąć’. Teraz zaloguj się do aplikacji Happn. ZA wyskoczyć pojawi się na ekranie z pytaniem, które informacje chcesz udostępnić. Tutaj możesz wybrać, z czego może korzystać aplikacja. Upewnij się, że Happn może wykorzystywać tak mało danych osobowych, jak to możliwe, bez powodowania awarii aplikacji.

Wyłącz swoją lokalizację

Aby Happn działał tak, jak powinien, aplikacja musi stale wiedzieć, gdzie jesteś. Tylko wtedy będziesz mógł zobaczyć innych użytkowników Happn, którzy przekroczyli twoją ścieżkę. Jednak często nie jest to naprawdę konieczne. W niektórych przypadkach może nawet stać się niezręczny. Na przykład, gdy jesteś na konferencji w pracy, nie chciałbyś, aby wszyscy mogli zobaczyć, że jesteś w aplikacji randkowej.

Aby zapobiec niewygodnym sytuacjom, możesz włączyć tryb niewidoczny Happna. W tym trybie Twój profil nie będzie widoczny dla innych użytkowników przez maksymalnie osiem godzin. To pozwoli ci zdecydować, kiedy ludzie będą i nie będą mogli Cię znaleźć w aplikacji randkowej.

Jeśli naprawdę chcesz odpocząć od Happn, możesz także wyłączyć GPS. W ten sposób Happn nie będzie w stanie odczytać Twojej lokalizacji – nawet poza trybem niewidocznym. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, musisz pamiętać, że sama aplikacja nie będzie już działać. Cała filozofia Happna opiera się na poznawaniu ludzi w twoim otoczeniu. Jeśli nie podasz im swojej lokalizacji, nie będziesz mógł wziąć w tym udziału.

Użyj fałszywej aplikacji lokalizacyjnej

Wyłączenie GPS powoduje, że Happn jest bezużyteczny. Czy nadal chcesz korzystać z aplikacji, ale wahasz się przed udostępnieniem swojej dokładnej lokalizacji innym osobom? Zawsze możesz rozważyć zainstalowanie fałszywej aplikacji lokalizacji, aby sfałszować swoją lokalizację. W wielu przypadkach działa to również w aplikacjach randkowych: Happn pomyśli, że jesteś w określonym miejscu, które sam wybrałeś z mapy, a nie w miejscu, w którym się znajdujesz, na przykład w domu lub w pracy. Popularne aplikacje, które mogą to osiągnąć Fałszywy lokalizator GPS GO Spoofer dla Androida i Fałszywa lokalizacja GPS poprzez iTools na iOS. Sami przetestowaliśmy fałszywy lokalizator GPS GO i możemy potwierdzić, że działa on z Happn.

Główny problem z fałszowaniem Twojej lokalizacji polega na tym, że możesz się skontaktować tylko z użytkownikami Happn, którzy krzyżują ścieżki z tą fałszywą lokalizacją. Na ulicy nie będzie widać użytkowników, którzy cię dosłownie mijają. Aby rozwiązać ten problem do pewnego momentu, możesz wybrać fałszywą lokalizację względnie blisko miejsca, w której się znajdujesz, lub lokalizację publiczną, w której często się znajdujesz, na przykład ulubiony klub lub restaurację. W ten sposób będziesz nadal pasować do ludzi w Twojej okolicy, nie ujawniając swojej aktualnej, bieżącej lokalizacji.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zainstalować jedną z wymienionych powyżej fałszywych aplikacji lokalizacyjnych, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

Fałszywy spoofer lokalizacji GPS GO

Fałszywy GPS GO jest dość łatwy w instalacji i dostępny dla Androida 6.0 i nowszych. Aby z niego skorzystać, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobieranie aplikacja Fake GPS GO Spoofer lokalizacji.
 2. Otwórz aplikację i dotknij „Włącz fałszywe lokalizacje”Na pierwszym ekranie.
 3. Idź do mapy, wybierz lokalizację chcesz użyć i kliknij przycisk odtwarzania w lewym dolnym rogu ekranu.
 4. Jeśli pojawi się komunikat „Fikcyjne lokalizacje są wyłączone lub aplikacja nie jest domyślną aplikacją Fikcyjna lokalizacja, włącz kontynuację”, kliknij „Włączyć„.
 5. Opcje programistyczne”Wyświetli się ekran. Kliknij “Wybierz aplikację Pozoruj lokalizację”I wybierz„FakeGPS Free„.
 6. Wróć i naciśnij przycisk odtwarzania ponownie, aby włączyć fałszywe ustawienie GPS.

Fałszywa lokalizacja GPS iTools

Wykonaj następujące kroki, aby sfałszować swoją lokalizację na iOS za pomocą iTools:

 1. zainstalować iTools w Twoim komputerze.
 2. Otwórz program i wybierz „Bezpłatna wersja próbna„.
 3. Przejdź do „Przybornik”.
 4. Iść do “Zestawy narzędzi do urządzeń”I wybierz„Wirtualna Lokacja„.
 5. Wejdz do fałszywa lokalizacja w polu tekstowym na mapie i naciśnij enter.
 6. Gdy znacznik fałszywej lokalizacji pojawi się na mapie, kliknij „Przenieś tutaj”, Aby ustawić iPhone’a w tej lokalizacji.

Gdy skończysz, możesz wrócić do Happn i korzystać z aplikacji randkowej w normalny sposób, tylko wybrana przez Ciebie lokalizacja do aplikacji i innych użytkowników będzie wirtualną lokalizacją.

Włącz VPN

VPN na telefonie komórkowymWiele aplikacji randkowych nie obsługuje danych użytkowników z wystarczającą ostrożnością. Często do przesyłania zdjęć używają niebezpiecznych połączeń, takich jak protokół HTTP. To czyni je podatnymi na ataki typu man-the-the-middle. Aby mieć pewność, że Twoje dane nie wpadną w niepowołane ręce, warto skorzystać z VPN. VPN tworzy szyfrowane połączenie między tobą a serwerem. Z tego powodu inni nie będą mogli zobaczyć Twojego adresu IP i nie będą mieli wglądu w Twój ruch danych – w tym wszystkiego, co robisz w Happn.

Dwie sieci VPN, które możesz wypróbować, to NordVPN i Surfshark. Te dwa są znane z bezpiecznych połączeń i stosunkowo niskich cen. Dzięki nim nie tylko zabezpieczysz swoją prywatność w Internecie i zabezpieczysz swoje dane, będziesz także mógł wędrować po Internecie z pełną swobodą, ponieważ pozwala ci obejść wszelkie rodzaje cenzury.

Wniosek

Happn to aplikacja randkowa, której filozofia różni się od filozofii większości innych serwisów randkowych. Na podstawie Twojej lokalizacji poznasz innych użytkowników, których faktycznie spotkasz. To zabawny i łatwy sposób na poznanie ludzi. Platforma oferuje różne opcje kontaktu z użytkownikami i dzielenia się swoimi zainteresowaniami.

Mimo to musisz być ostrożny. Zadbaj o swoją prywatność, ograniczając informacje, które udostępniasz online, wyłączając swoją lokalizację, używając fałszywej aplikacji lokalizacyjnej lub instalując VPN. Ponadto zawsze należy zachować ostrożność, zgadzając się na spotkanie z kimś. Upewnij się, że Twoi znajomi lub rodzina wiedzą, gdzie się wybierasz, kogo spotykasz i kiedy spodziewasz się wrócić. Rozsądnie jest też spotkać się w miejscach publicznych w zatłoczonych miejscach na pierwszej randce. Korzystając z tych wskazówek, będziesz mógł w pełni cieszyć się Happn.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me