Anonimowe pobieranie z Usenet | VPNoverview.com

Internet pozwala na dużą anonimowość w Internecie. Ale staje się coraz wyraźniejsze, że wiele stron śledzi naszą aktywność. Niezależnie od tego, czy korzystasz z wyszukiwarki, sieci społecznościowej, witryny z zakupami online, czy też z instytucji rządowych, trudno nie poczuć, że ktoś na Ciebie patrzy, gdy surfujesz po Internecie. Aby wrócić do czasów, gdy surfowanie po Internecie było bardziej prywatne, wiele osób korzysta ze starszej technologii. Usenet powraca, a jeśli chcesz przeglądać bardziej anonimowo lub dyskretnie pobierać pliki, Usenet może być odpowiedzią, której szukasz.  


Co to jest Usenet? 

Usenet to sieć, która umożliwia użytkownikom wymianę informacji poprzez udostępnianie plików. Usenet to oddzielna sieć od sieci WWW i nie można uzyskać do niej dostępu z Internetu. Jeśli kiedykolwiek uzyskałeś dostęp do jednego ze starszych systemów tablic ogłoszeń, Usenet poczuje się znajomo. Informacje i pliki są publikowane w grupach dyskusyjnych. Wiele forów internetowych jest również podobnych do grup dyskusyjnych. Istnieją tysiące grup dyskusyjnych z wieloma różnymi źródłami informacji do przeczytania lub pobrania, w tym eBooki, pliki muzyczne, zdjęcia i wideo. 

Jak uzyskać dostęp do Usenetu? 

Aby uzyskać dostęp do sieci Usenet, zwykle musisz subskrybować dostawcę usług Usenet. Niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) oferują dostęp do sieci Usenet jako oddzielna subskrypcja. Jednak ze względu na złożoność hostingu dostępu do Usenetu i przepustowości wymaganej do hostowania plików do pobrania większość dostawców usług internetowych po prostu nie oferuje tego jako usługi.  

Oprócz subskrypcji dostawcy Usenet potrzebujesz przeglądarki Usenet znanej jako czytnik wiadomości. W ten sam sposób, w jaki przeglądarka łączy się z Internetem, przeglądarka Usenet łączy się z Usenet. Jeśli to brzmi skomplikowanie, nie martw się. W praktyce jest to zwykle bardzo proste. Większość dostawców Usenetu oferuje czytnik grup dyskusyjnych, który można pobrać, więc rozpoczęcie pracy jest zwykle prostą kwestią instalacji oprogramowania i zalogowania się.

Grupy dyskusyjne i pliki do pobrania 

Dlaczego więc chcesz subskrybować dostawcę Usenetu i uzyskać dostęp do sieci Usenet? Dostęp do sieci Usenet jest bardziej anonimowy niż w przypadku Internetu. Z tego powodu odbywa się tam wiele dyskusji i wymiany pomysłów, które zwykle nie odbywałyby się w Internecie. 

Może to prowadzić do przekonania, że ​​jest to miejsce, w którym przestępcy mogą się znaleźć, ale zwykle tak nie jest. W dniu, w którym potencjalni pracodawcy często będą wyszukiwać w Internecie wszystko, co powiedziałeś lub zamieściłeś online, niektóre całkowicie nieszkodliwe opinie lub pomysły mogą zostać ukryte w obawie przed tym, jak wyglądałoby to poza kontekstem. Anonimowość Usenetu pozwala na swobodę wypowiedzi bez obawy, że szef lub babcia natknie się na dyskusję.

Pliki do pobrania Unikalne z Torrenting 

pobierz komputerPonadto Usenet jest dobrze sformatowany do wymiany plików do pobrania. Inną popularną metodą przechowywania lub wymiany cyfrowych pobrań jest Torrent. Ale plik Torrent potrzebuje użytkowników z plikiem dostępnym do udostępnienia, gdy chcesz go pobrać. Często może to być powolny i frustrujący proces. Natomiast Usenet publikuje pliki do pobrania na serwer. Tam jest zawsze dostępny i zwykle można go pobrać z prędkością podobną do pobierania z dowolnej strony internetowej. 

Dzięki temu Usenet jest doskonałym źródłem do wymiany dużych plików multimedialnych. Pliki audio i wideo są łatwo dostępne do pobrania bez ograniczeń przez usługodawcę internetowego. Ta swoboda rozpowszechniania mediów pozwala wielu niezależnym artystom wyświetlać swoje prace w sposób, który inaczej nie byłby dostępny online.  

Porównywanie dostawców Usenetu 

Jeśli chcesz wypróbować Usenet, pierwszą rzeczą jest znalezienie dostawcy Usenetu. Istnieje wiele do wyboru, a niektórzy radzą sobie lepiej w niektórych sprawach niż w innych. 

Niektóre kluczowe funkcje, których należy szukać u dostawcy Usenetu, to: 

 • Przechowywanie plików. Jak długo dostawca Usenet utrzymuje pliki publikowane na swoich serwerach do pobrania? Im dłużej, tym lepiej, ponieważ ułatwia znalezienie potrzebnych plików. 
 • Prędkość. Jak szybkie są serwery? Oczekiwanie na pobranie jest nudne, chcesz, aby poszło tak szybko, jak to możliwe. 
 • Liczba grup dyskusyjnych. Im więcej grup dyskusyjnych dostępnych za pośrednictwem usługi, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz potrzebne pliki lub interesującą dyskusję, która będzie częścią. 
 • Bezpieczeństwo. Dostawca Usenet, który oferuje SSL, pomaga lepiej chronić twoją anonimowość niż ten, który tego nie robi.

Najlepsi dostawcy Usenetu

Oto niektóre z najlepszych dostawców Usenetu do rozważenia: 

 • Newshosting. Newshosting nie bez powodu znajduje się na wielu listach najlepszych dostawców Usenetu. Ten założony w 1997 r. Dostawca usług istnieje wystarczająco długo, aby wiedzieć, co robią. Co więcej, jest to jeden z tańszych dostawców. Dzięki ponad 100 000 grupom dyskusyjnym i ponad 3000 dniom przechowywania masz prawie gwarancję, że znajdziesz to, czego szukasz. Newshosting oferuje darmowy czytnik newsów i darmowy okres próbny, aby rozpocząć. 
 • Easynews. Easynews oferuje unikalny sposób łączenia, który działa z dowolną przeglądarką internetową, bez konieczności korzystania z czytnika wiadomości. Easynews działa również na urządzeniach mobilnych, co jest świetne, gdy jesteś poza domem. Zapewniają również przechowywanie plików przez ponad 3000 dni i zapewniają dostęp do ponad 100 000 grup dyskusyjnych. Ta usługa kosztuje nieco więcej za abonament nieograniczony, ale możesz wypróbować ją przez 14 dni za darmo, aby sprawdzić, czy Easynews jest właśnie dla Ciebie. 
 • UsenetServer. Kolejny wieloletni dostawca Usenetu, UsenetServer, ma 20 lat i wciąż się rozwija. Jeśli zdecydujesz się na ich roczną subskrypcję, jest to również jedna z najbardziej przystępnych cenowo. UsenetServer ma jedne z najszybszych dostępnych prędkości pobierania. Jedną z niewielu wad ich usługi jest to, że nie udostępniają własnego czytnika wiadomości, z którego można korzystać. UsenetServer udostępnia listę kilku czytników, z których możesz jednak wybierać, dzięki czemu możesz szybko zacząć.

Usenet i VPN 

Sieci VPN i sieci Usenets idą w parze jak masło orzechowe i galaretka. Poszukaj zwłaszcza sieci VPN, która szyfruje wszystkie przychodzące i wychodzące dane. Dzięki temu Twój dostawca usług internetowych nie będzie szpiegował Twojej aktywności online. Jeśli Twój usługodawca internetowy zauważy, że pobierasz dużo plików, może zmniejszyć przepustowość. VPN utrzymuje także anonimowość Twojej aktywności, łącząc Cię z serwerem niepowiązanym z Tobą lub Twoją lokalizacją. Utrzymywanie anonimowości w działaniu online, niezależnie od tego, czy korzystasz z sieci Usenet, czy surfujesz po Internecie, chroni twoją prywatność i jest dobrym krokiem do podjęcia w dzisiejszym świecie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map