10 stron w Dark Web, które warto odwiedzić | VPNOverview

Ciemna sieć to tajemnicza część sieci, do której większość ludzi dociera tylko za pomocą przeglądarki Tor. Strony internetowe z sufiksem „.onion” hostują ukryte usługi, które nie są dostępne w zwykłych przeglądarkach (chyba że robisz wiele poprawek). Przeglądarka Tor umożliwia jednak odwiedzanie tych usług, jednocześnie zapewniając warstwę anonimowości. Gdy ciemna sieć jest w wiadomościach, często wiąże się to z nielegalnymi praktykami. Istnieją niezliczone historie o „ciemnych rynkach”, na których można kupić wszystko nielegalne, takie jak narkotyki, broń lub fałszywe paszporty. Jest w tym element prawdy, ale dość często te historie są przesadzone, nieprawdziwe i przesadzone. Zwykle nigdy nie wspomina się o bardziej pozytywnych i czasami zaskakująco zdrowych rzeczach, które można znaleźć w ciemnej sieci. Artykuł poświęcony jest pokazaniu, że ciemna sieć ma jeszcze inną stronę. Udostępniamy nawet najbardziej aktualne linki, abyś sam mógł się o tym przekonać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz odwiedzić naszą stronę o ciemnej sieci lub sprawdzić nasz słownik ciemnej sieci.


Nie wiesz, jak dostać się do ciemnej sieci? Sprawdź nasz przewodnik, jak uzyskać dostęp do ciemnej sieci!

Stworzyliśmy listę stron internetowych, które możesz odwiedzić, jeśli jesteś ciekawy ciemnej sieci, ale chcesz ją odwiedzić w bezpieczny sposób. Niektóre witryny na liście są dość poważne, podczas gdy inne są po prostu bardzo głupie. Miłego odkrywania!

Uwaga: Bezpieczeństwo przede wszystkim podczas uzyskiwania dostępu do ciemnej sieci

Jeśli zapuścisz się dalej w ciemną sieć, mądrze jest podjąć pewne środki bezpieczeństwa. Ponieważ ciemna sieć nie jest regulowana, istnieje zwiększone ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem i / lub cyberprzestępców atakujących twoje dane. Upewnij się, że masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe i że korzystasz z VPN. VPN szyfruje i zabezpiecza cały ruch internetowy, chroniąc prywatność online i chroniąc przed niektórymi formami cyberprzestępczości. Aby rozpocząć, wypróbuj NordVPN. Za mniej niż 5 USD miesięcznie NordVPN chroni wszystkie twoje dane internetowe za pomocą silnego szyfrowania. Dodatkowo, stajesz się anonimowy podczas korzystania z NordVPN, ponieważ twój adres IP zostanie ukryty. Zapobiega to śledzeniu kroków online przez inne osoby. NordVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować ją bez ryzyka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej części Internetu i jak się tam dostać, możesz odwiedzić naszą stronę o ciemnej sieci.

Część 1: Wyszukiwanie

Mimo że ciemna sieć nie obsługuje żadnych wyszukiwarek takich jak Google, nadal można poruszać się po krajobrazie ciemnej sieci przez wyszukiwarki i katalogi, jeśli wiesz, gdzie szukać. Kilka poniższych witryn może ci pomóc na twojej drodze.

1. Ukryta Wiki

Ukryta Wiki to ciemna Wikipedia, w której można znaleźć linki do różnych stron w ciemnej sieci. Jak można zauważyć w tym artykule, adresy URL ciemnych stron internetowych są często bezsensowne. Utrudnia to znalezienie witryny, której szukasz. Na Ukrytej Wiki często szukają Ciebie. Ponadto udostępniają strony informacyjne na wiele tematów, które mogą być interesującą lekturą.

Uważaj, aby nie kliknąć linku do czegoś, czego nie chcesz widzieć, ponieważ Ukryta Wiki nie tylko indeksuje legalne strony internetowe. W rzeczywistości istnieje wiele różnych stron „Hidden Wiki”. Ukryta Wiki była znana z hostowania, a przynajmniej indeksowania wielu pedofilskich stron internetowych, dlatego też była przedmiotem cyberataków FBI i Anonimowego. Utworzono również wiele naśladowców i podmiotów powiązanych z Ukrytą Wiki. Nie zdziw się, jeśli natkniesz się na „The Official Hidden Wiki” lub „The Uncensored Hidden Wiki”. Najlepiej jednak trzymać się z dala od tych stron spin-off. Większość ukrytych stron Wiki po dziś dzień zawiera linki do niektórych części ciemnej sieci, których nie chciałbyś odwiedzać. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest po prostu trzymanie się kategorii, które są stosunkowo wolne od ryzyka.

Link do ukrytej Wiki: http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

2. DuckDuckGo

DuckDuckGoDuckDuckGo to wyszukiwarka dostępna również w sieci powierzchniowej. W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek, DuckDuckGo nie gromadzi ani nie udostępnia żadnych danych osobowych. Wyszukiwarka jest idealna, jeśli chcesz być całkowicie anonimowy w sieci. W ciemnej sieci jest używany, ponieważ pokazuje również witryny .onion. Większość zwykłych wyszukiwarek powierzchniowych nie indeksuje stron internetowych .onion. W związku z tym zwykła wyszukiwarka nie przeniesie Cię w dowolne miejsce w ciemnej sieci, ale DuckDuckGo to zrobi.

Link do DuckDuckGo: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

3. Świeca

Ta trafnie nazwana strona jest po to, aby pomóc ci zobaczyć drogę przez ciemną sieć, mówiąc w przenośni. Candle to wyszukiwarka tylko dla ciemnej sieci i działa tak samo jak Google, z tą różnicą, że nie jest tak przydatna. Ciemna sieć po prostu nie jest zaprojektowana do porządnego porządkowania i indeksowania. Głównym celem większości usług w ciemnej sieci jest pozostanie ukrytym, z wyjątkiem wybranej grupy ludzi, którzy są „znani”. Właśnie dlatego Świeca powinna być postrzegana jako drobne narzędzie, mała świeca w długim ciemnym korytarzu. Wyszukiwarka pozwoli ci zobaczyć tylko odrobinę wyraźniej w ciemności, ale niewiele. Uważaj również na klikanie łączy, które oferuje wyszukiwarka Candle, ponieważ nie są one filtrowane pod kątem złośliwych lub nielegalnych treści. Jak zawsze podczas przeglądania ciemnej sieci, zachowaj zdrowy rozsądek i bądź czujny.

Link do świecy: http://gjobqjj7wyczbqie.onion/

4. Nie zło

To kolejna wyszukiwarka w ciemnej sieci. Ta strona jest interesująca, ponieważ wydaje się, że bezpośrednio zaprzecza jej własnej misji, która ma być „wkładem w to, czego się ma nadzieję, stanowi rosnącą tarczę przeciwko tyranii nietolerancyjnej większości”. Nie akceptują darowizn i surowo zabraniają nielegalnych treści, takich jak pornografia dziecięca, broń, narkotyki lub wszelkie inne nielegalne treści.

Nie uniemożliwia to jednak hostowania linków do nielegalnych usług ukrytych. Jeśli na przykład szukasz „kokainy”, wyszukiwarka „Not Evil” znajdzie linki do rynków internetowych, przewodników lub witryn odsyłających związanych z nielegalną substancją. Not Evil obsługuje również usługę czatu, w której każdy członek może utworzyć nowy temat. Tematy te obejmują zarówno osoby z zaburzeniami, jak i zdeprawowane. Większość treści to jednak spam.

Można założyć, że w takich serwisach czatowych można znaleźć hakerów, oszustów, a nawet funkcjonariuszy organów ścigania. Funkcjonariusze organów ścigania czasami zapuszczają się w ciemną sieć, próbując złapać złoczyńców, a nawet próbować oszukać cię do nielegalnych działań w ramach „operacji doniczkowej”.

Link do strony Not Evil: http://hss3uro2hsxfogfq.onion/

5. SearX

Searx to kolejna wyszukiwarka, której można używać zarówno w zwykłej, jak i ciemnej sieci. Zaletą SearX jest to, że Twoje zapytania mogą być niezwykle szczegółowe. Możesz szukać plików, zdjęć, map, muzyki, wiadomości, nauki, postów w mediach społecznościowych, filmów i wielu innych. Jeśli więc szukasz czegoś niezwykle szczegółowego, SearX jest wyszukiwarką, z której możesz skorzystać.

Link do SearX: http://ulrn6sryqaifefld.onion/

Część 2: Zatrzymaj się

Ciemna sieć jest pełna zaskakujących stron. Jednym z nich jest Facebook. Chociaż nie zalecamy logowania się na Facebooku w celu jakiejkolwiek ochrony online, uderzające jest to, że ta strona społecznościowa ma tak ogromną obecność w ciemnej sieci.

6. Facebook

To jest lustrzana strona prawdziwego Facebooka. Tworząc konto na Facebooku za pośrednictwem ciemnej sieci, możesz spróbować zrobić to całkowicie anonimowo. Jednak wymaga to dużo pracy, ponieważ, jak wiemy, Facebook lubi gromadzić wszystkie dane, jakie mogą.

Co ważniejsze, ta lustrzana wersja sieci społecznościowej stanowi sposób na obejście cenzury rządowej. Niektóre reżimy cenzurują media społecznościowe lub całkowicie uniemożliwiają dostęp ich obywatelom. Robią to, aby wyeliminować wszelkie formy sprzeciwu. Korzystając z ciemnej internetowej wersji Facebooka, ludzie mogą próbować pozostać anonimowi.

Link do lustra na Facebooku: https://www.facebookcorewwwi.onion/

7. BlockChain

Chociaż Bitcoiny dopiero teraz stają się popularne wśród ogółu społeczeństwa, od lat jest walutą ciemnej sieci. Nie będzie zaskoczeniem, że w ciemnej sieci jest wiele witryn z kryptowalutami. Na stronie BlockChain możesz zarządzać swoimi kryptowalutami, a także kupować i sprzedawać je.

Co więcej, możesz sprawdzić, jak radzą sobie twoje akcje, aby sprawdzić, czy jest to właściwy czas na kupno lub sprzedaż. Ponieważ bitcoiny są używane do kupowania produktów w ciemnej sieci, nic dziwnego, że istnieje również wirtualny portfel.

Link do BlockChain: https://blockchainbdgpzk.onion/

8. Bibliomaniac

Ciemna sieć to miejsce, w którym dzielą się pomysłami na wiele tematów. Ponadto zachęca się do rozmów intelektualnych. Istnieje wiele witryn w ciemnej sieci, które oferują książki lub kluby książki online, a Bibliomaniac jest jedną z nich. Spójrz na ogromne bogactwo wiedzy, jeśli któregoś dnia znajdziesz się w ciemnej sieci.

Na tej stronie naprawdę można znaleźć dowolną książkę. Uważaj, aby nie pobierać żadnych materiałów chronionych prawem autorskim, ponieważ jest to nielegalne.

Link do Bibliomaniac: http://mx7rwxcountermqh.onion/ Aktualizacja: Ta strona została wyłączona. Jeśli się odrodzi lub pojawi się równie dobra witryna, zostanie opublikowana na tej stronie.

9. Tor Metric

Logo Tor The Onion RouterW serwisie Tor Metric można znaleźć więcej informacji na temat projektu Tor. Jeśli interesuje Cię prywatność i sposób działania projektu Tor, ta strona internetowa może dać ci pewien wgląd. Ponadto, jeśli badasz Tor i ciemną sieć dla projektu szkolnego, ta strona internetowa może ci pomóc w statystykach. Między innymi możesz zobaczyć, ile osób korzysta z przeglądarki Tor i ile jest witryn .onion. Statystyki użytkowników Tora mogą również dać ci dobrą informację o tym, ile aktywności jest w ciemnej sieci, ile istnieje usług ukrytych i skąd pochodzi większość użytkowników w ciemnej sieci.

Kilka ciekawych faktów:

  • Tylko około 6% użytkowników Tora korzysta z przeglądarki, aby uzyskać dostęp do ciemnej sieci.
  • Niektórzy z najbardziej płodnych użytkowników Tora pochodzą z krajów o stosunkowo małej populacji, takich jak Niemcy czy Holandia.
  • Przeglądarka Tor została pobrana około pół miliona razy w samym 2019 roku.

Link do Tor Metric: http://rougmnvswfsmd4dq.onion/

10. Ukryte odpowiedzi

Ukryte odpowiedzi można opisać jako ciemną wersję internetową Reddit lub Quora. Możesz zadać dowolne pytanie, bez cenzury. Inni członkowie społeczności spróbują odpowiedzieć na twoje pytania. Rozglądanie się może być również zabawne. Pamiętaj, że jest to niefiltrowana część Internetu i możesz spotkać się z rozmowami, których nie chcesz oglądać.

Jest to również doskonałe miejsce do zadawania pytań na temat ciemnej sieci, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tej części Internetu. Jednak bezpieczniej jest odwiedzić niektóre podreddity ciemnej sieci w celu uzyskania szczegółowych informacji w ciemnej sieci.

Link do ukrytych odpowiedzi: http://answerstedhctbek.onion/

11. Bezpieczne upuszczenie

Bezpieczne upuszczenieSecure Drop to miejsce, w którym demaskatorzy i dziennikarze mogą się spotkać. Ciemna sieć to jedyny sposób, w jaki demaskatorzy mają szansę na dzielenie się informacjami bez pewności, że zostaną wyśledzeni. Osoby zgłaszające przypadki naruszenia mają szkodliwe informacje o firmie lub rządzie i starają się podzielić się nimi z dziennikarzami. Jeśli zrobią to w sieci powierzchniowej, prawdopodobnie zostaną prześledzeni, aw niektórych przypadkach ukarani. Secure Drop to witryna internetowa .onion, która chroni prywatność demaskatorów i dziennikarzy na całym świecie. Wiele ważnych publikacji zdało sobie sprawę z mocy anonimowych demaskatorów w ciemnej sieci i utworzyło własny adres URL SecureDrop. Niektóre godne uwagi przykłady to: Forbes: http://t5pv5o4t6jyjilp6.onion/, The Financial Times: http://xdm7flvwt3uvsrrd.onion/ i Reuters: http://smb7p276iht3i2fj.onion/.

Link do bezpiecznego zrzutu: http://secrdrop5wyphb5x.onion/

Część 3: E-mail

Istnieje wiele dostawców poczty e-mail oprócz Outlooka i Gmaila. Rozejrzyj się po niesamowitych usługach oferowanych bezpłatnie.

12. ProtonMail

ProtonMail to szwajcarska zaszyfrowana usługa e-mail, która należy do najlepszych klientów poczty e-mail. Używają kompleksowego szyfrowania i nie przechowują żadnych dzienników. Ponadto nie musisz podawać im danych osobowych, jeśli chcesz założyć konto.

Link do ProtonMail: https://protonirockerxow.onion/

13. SecMail

SecMail stał się jednym z najczęściej używanych dostawców ciemnej poczty internetowej w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż zapewniają one zaledwie 25 MB na użytkownika, zwykle wystarcza to dla wiadomości zaszyfrowanych za pomocą PGP. Jednak prawdopodobnie nie wystarczyłoby to, aby użyć go jako standardowej usługi pocztowej.

Link do SecMail: http://secmailw453j7piv.onion/

14. Stos poczty

Mailpile to kolejny klient poczty e-mail, którego celem jest utrzymywanie wiadomości e-mail poza zasięgiem innych osób. Szyfruje twoje e-maile i możesz przechowywać własne e-maile bez konieczności udostępniania ich w chmurze. Kolejnym dużym plusem jest to, że jest to darmowe oprogramowanie open source.

Łączyć z: http://clgs64523yi2bkhz.onion/

Część 4: Różne

15. Szachy

Na tej stronie możesz zagrać w nieszkodliwe szachy z nieznajomym, nic więcej, nic więcej, tylko szachy. Przedstawiają ci rozległe zasady gry i zakładając proste konto, możesz zacząć grać. Strona ma na celu stworzenie spokojnego miejsca, w którym miłośnicy szachów mogą się spotkać.

Link do gry w szachy: http://theches3nacocgsc.onion/

16. Tor Kittenz

Ciemna sieć ma interesujący związek z kotami. Słynna strona z kotami z ciemnej strony to Anonymous Cat Fact, jednak wygląda na to, że już nie istnieje. Na szczęście ciemna sieć jest pełna losowych stron z kotami. Na Tor Kittenz możesz zobaczyć losowe zdjęcia kotów. Wiele ciemnych rodzajów witryn można znaleźć w ciemnej sieci.

Link do Tor Kittenz: https://mqqrfjmfu2i73bjq.onion.link/

Ostrzeżenie

Ciekawość to piękna rzecz, ale pamiętaj, że zabiła także kota! Spojrzenie na ciemną sieć może być interesujące, ale jest również dość niebezpieczne. Zanim się zorientujesz, mogłeś kliknąć uszkodzony link, a komputer mógł zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Z tego powodu zalecamy, aby nie jeździć tam, jeśli nie masz uzasadnionego powodu.

Jeśli chcesz się rozejrzeć, upewnij się, że masz jakieś środki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć się przed atakami online.

Środki bezpieczeństwa

Tarcza VPN

Odwiedzanie ciemnej sieci nie jest pozbawione ryzyka, dlatego zalecamy podjęcie następujących działań w celu ochrony Ciebie i Twojego urządzenia.

Przede wszystkim potrzebujesz dobrego oprogramowania antywirusowego. Aby zapobiec zainfekowaniu urządzenia wirusami lub oprogramowaniem szpiegującym, musisz zainstalować dobry program anty-malware. Ten rodzaj oprogramowania jest niezbędny, nawet gdy przeglądasz tylko sieć.

Po drugie, musisz znaleźć dobrą sieć VPN. VPN (Virtual Private Network) to oprogramowanie, które szyfruje cały ruch internetowy i ukrywa Twój prawdziwy adres IP. Dla bezpieczeństwa najlepiej jest korzystać z VPN, aby nikt nie widział, że odwiedzasz ciemną sieć. Co więcej, hakerzy w ciemnej sieci nie będą w stanie śledzić twoich działań z powrotem na twój osobisty adres IP. Niektórzy dobrzy dostawcy VPN to: ExpressVPN, NordVPN i IPVanish.

Wreszcie powinieneś kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie klikaj żadnych linków, którym nie ufasz i nie wypełniaj żadnych danych osobowych w ciemnej sieci.

Końcowe przemyślenia

Ciemna sieć brzmi tajemniczo, a może nawet przerażająco, ale niektóre strony internetowe .onion są bardzo przyziemne. Dla zwykłych użytkowników Internetu nie ma naprawdę dobrego powodu, aby się tam wybrać. Ale jeśli to zrobisz, możesz odwiedzić jedną z tych 10 stron internetowych. Pamiętaj, że w ciemnej sieci jest dużo podejrzanych interesów, więc nie klikaj niczego, czemu nie ufasz.

Kieruj się zdrowym rozsądkiem i baw się dobrze podczas odkrywania!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me