מילון מונחים: VPN, פרטיות ואינטרנט מאובטח | VPNoverview.com

מילון מונחים בנושא אבטחת סייבר


מילון מונחים: VPN, פרטיות ואינטרנט מאובטח

נערך לאחרונה: 3 במרץ, 2020

מחשבים ואבטחת אינטרנט הם נושאים מורכבים והרבה אנשים מתקשים להבין היטב את מונחי המפתח המשמשים בעניינים אלה. קיצורים במיוחד מקשים להשיג את הנושא. למזלנו אנו מציעים יד עוזרת, במילון מונחים זה תוכלו לקרוא רשימה מקיפה של מונחים וקיצורים שתיתקלו בהם. במידת הצורך אנו מתייחסים לדפים עם מידע נוסף.

חוסם פרסומות

חוסמי מודעות הם תוכניות או הרחבות דפדפן החוסמות פרסומות או חלונות קופצים פולשניים. לעתים קרובות משתמשים בחוסמי מודעות אלה בשילוב עם חוסמי תוכן. האחרונים חוסמים עוגיות פרסום ומעקב.

AES

ראשי תיבות AES מייצגים תקן הצפנה מתקדם. זוהי טכניקת הצפנה שמצפינה תקשורת נתונים בין מכשירים. לכן זה מאפשר סוג בטוח יותר של תקשורת דיגיטלית. ל- AES גדלי מפתח של 128, 192 או 156 ביט. AES משמש לעיתים קרובות בהצפנה של חיבורי VPN.

אנונימיות

מישהו אנונימי כשממנעים את שמו או אם לא ניתן לזהות אדם זה בקבוצה מסוימת.

דוא”ל אנונימי

דוא”ל אנונימי מתייחס לכתובת דוא”ל עם בעלים שלא ניתן לאתר אותה. לרוב כתובת דוא”ל כזו מעבירה אוטומטית הודעות לכתובת הדוא”ל האמיתית של הבעלים. ישנם מספר מקומות מקוונים שבהם אתה יכול ליצור כתובות דוא”ל אנונימיות.

הצפנה אסימטרית

הצפנה מסוג זה עושה שימוש בשני מפתחות א-סימטריים / שונים. מפתח ציבורי, הניתן לצפייה לכולם. ומפתח פרטי, הזמין רק לבעלים. המפתח הציבורי הוא פונקציה שיכולה להצפין רק נתונים; ברגע שהצפין רק המפתח הפרטי יכול לפענח אותו.

דלת אחורית

דלת אחורית היא כניסה (מוסתרת לעתים קרובות) בתוך תוכנה שעוקפת אמצעי אבטחה או הצפנה. דלתות אחוריות לעיתים קרובות מיושמות בכוונה בשלב התכנון של התוכנה. למרבה הצער, דלתות אחוריות אלה יכולות לשמש גם על ידי האקרים. בדרך זו האקרים יכולים לקבל גישה למערכות מחשב או שהם אפילו יכולים לפצח מידע מוצפן.

ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע וירטואלי פופולרי. ידוע גם בשם מטבע קריפטו. היא מאופיינת בשיטת ההחלפה המבוזרת שלה. זה עובד דרך מערכת שנקראת שרשרת בלוקים. כל העסקאות מוצפנות והופכות את ביטקוין לאמצעי תשלום אנונימי.

ביטורנט

זהו פרוטוקול תקשורת לשיתוף קבצים בין עמיתים לעמית. BitTorrent פופולרי במיוחד לשיתוף מוסיקה, סרטים ותוכנה.

סיומת דפדפן

סיומת דפדפן היא תוכנה המציעה פונקציות נוספות לדפדפן האינטרנט שלך. זה יכול להיות כל דבר מהגנה על הפרטיות שלך בזמן שאתה גולש, חוסם פרסומות או שומר את הסיסמאות שלך. ניתן להוריד בחינם את רוב התוספים.

טביעות אצבע בדפדפן

טביעת אצבעות דפדפן היא טכניקה המשתמשת בתכונות ייחודיות של דפדפן האינטרנט שלך כדי לזהות את המשתמש. זה מאפשר לצדדים שלישיים לעקוב אחריך באינטרנט. קשה למדי למנוע טביעות אצבע בדפדפן.

רשות אישורים

רשות אישורים היא ישות הפולטת אישורים דיגיטליים. אישורים דיגיטליים אלה מוכיחים את הבעלות על מפתח ציבורי (קריפטוגרפי).

צופן

אלגוריתם הצפנה או הצפנה משמש להצפנה או לפענוח נתונים. זה מורכב מאלגוריתם מתמטי. מומחי אבטחה מנסים לשפר את הצ’פרים הללו, ואילו האקרים מנסים לפצח צופים.

שיטות חיבור

כאשר שני מכשירים או יותר מתקשרים אחד עם השני זה נקרא חיבור. במסגרת VPNs, שיטת חיבור כוללת את הדרך בה הוקם חיבור בין מכשיר לשרת. ישנם מספר סוגים של חיבורי VPN. לדוגמה, OpenVPN, PPTP ו- L2TP. לכל שיטות חיבור מאפיינים משלה.

עוגיות

העוגיות מורכבות ממסמך טקסט קטן, שנוצר על ידי אתר שאתה מבקר בו ומועבר לדפדפן האינטרנט שלך. מסמך זה מכיל נתונים אישיים כמו שם המשתמש שלך, תוכן עגלת הקניות שלך או העדפות האתר שלך. לרוע המזל, לעיתים קרובות משתמשים בעוגיות אינטרנט באופן זדוני להתחקות אחר זהותך האמיתית.

רשת אפל

הרשת האפלה היא חלק ממשהו גדול יותר שנקרא רשת העמוקה. האינטרנט העמוק מורכב מאתרים שאינם באינדקס על ידי מנועי חיפוש. חלק זה של האינטרנט מורכב בעיקר מאתרים נגישים רק באמצעות סיסמה. למותר לציין כי אתרים אלה מכילים נתונים פרטיים ואסור שיהיו נגישים לכולם.

הרשת האפלה היא חלק מרשת עמוקה זו, והיא כוללת אתרים הדורשים תוכנת דפדפן מסוימת כמו דפדפן Tor. הרשת האפלה ידועה בחלקה הגדול באתרי הונאה ולא חוקיים. דוגמאות לכך הן שווקים שחורים, החלפת מטבעות קריפטו או תוכן אסור.

DD-WRT

DD-WRT היא חלופת קושחה מבוססת לינוקס עם קוד פתוח לנתבים. הקושחה זמינה למגוון נתבים. זה די פופולרי בגלל הפונקציות הנוספות שיש לו להציע. לדוגמה, באמצעות הקושחה DD-WRT אתה יכול להתקין VPN על הנתב שלך.

DMCA

DMCA (Digital Millennium Copyright Act) הוא חוק אמריקאי, שמטרתו להגן על קניין רוחני. DMCA אוסר על ייצור והפצה של תוכנות שניתן להשתמש בהן כדי לעקוף אמצעי אבטחה דיגיטליים. בין היתר, זה נועד להגן על זכויות היוצרים.

על בסיס ה- DMCA, בעלי אתרים ושרתים נאלצים לעתים קרובות להסיר תוכן שעלול להפר זכויות יוצרים בצורה של זימון זימון. זיכרונות אלה נקראים הודעות על הסרת DMCA.

DNS

DNS מייצג מערכת שמות דומיינים. שרתי DNS מתפקדים כמו ספר טלפונים. שרתי DNS אלה משייכים מידע לשם הדומיין המבוקש. כדוגמה, זה יכול להראות לך איזו כתובת IP שייכת לשם הדומיין VPNoverview.com. שרתי DNS מאפשרים לך לתרגם את שם הדומיין לכתובת IP שמישה, איתה ניתן להתחבר לשרת הנכון.

דליפת DNS

כשמישהו משתמש ב- VPN הם מנסים להישאר בעילום שם. הם עושים זאת על ידי חיבור לשרתי VPN בלבד. דליפת DNS מתרחשת כאשר משתמש VPN מבקר בטעות באתרים ישירות דרך שרת ה- DNS. כתוצאה מכך ניתן לקשר את האתרים שבהם אתה מבקר לכתובת ה- IP האישית שלך.

הורד פיין

ניתן להטיל קנס או הסדר פשרה אם מישהו מוריד תוכן המוגן בזכויות יוצרים ממקור לא חוקי. כמעט לכל מדינה יש ארגוני זכויות יוצרים משלה אשר אוכפים ציות לחוקים אלה.

הצפנה

הצפנה היא תהליך קידוד המידע עם סייפר באופן שרק משתמשים מורשים יכולים לגשת אליו. ההצפנה מעוותת נתונים בצורה כזו, שרק המקלט עם המפתח הנכון יכול לפענח אותם ולקבל גישה לנתונים המקוריים.

הצפנה מקצה לקצה

עם קידוד מקצה לקצה אנו מתייחסים להצפנת נתונים המגנה על הנתונים מתחילתו ועד סופו. שירותים רבים אינם משתמשים בהצפנה מקצה לקצה, מה שאומר שהנתונים מפוענחים לפני שהם מגיעים למשתמש. זה יוצר נקודת תורפה באבטחה בה האקרים יכולים לשמש לגניבת נתונים.

חמש העיניים

חמש העיניים מתייחס לחמש המדינות שמשתפות פעולה במאמץ לשפר את פעילויות הריגול המשותפות שלהן. חמש המדינות הללו הן: אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד, בריטניה וארצות הברית של אמריקה.

GCHQ

GCHQ (מטה לתקשורת ממשלתית) היא הגרסה הבריטית של ה- NSA (סוכנות הביון האמריקאית). לאחרונה הם זכו לתשומת לב מוגברת עם תוכנית Tempora שלהם, העוקבת אחר חנויות ואחסון של כ- 60% מתעבורת האינטרנט ברחבי העולם.

הגבלות גאוגרפיות

הטלת מגבלות גיאוגרפיות (המכונה גם חסימה גיאוגרפית) היא הנוהג להנגיש רק תוכן מקוון באזורים מסוימים. לפיכך, חלק מתוכן או קטעי זרימה עשויים להיות בלתי נגישים ממיקומים מסוימים. נטפליקס, אתרי חדשות ומעברי ספורט דיגיטלי הם דוגמאות טובות לתוכן חסום גיאוגרפי, כלומר ניתן להגביל את הגישה למקורות אלה בהתאם למיקומך. באמצעות VPN אתה יכול לעקוף את ההגבלות הגיאוגרפיות הללו.

לחיצת ידיים

בענף ה- IT המונח לחיצת יד מייצג את התהליך שמשמש SSL / TLS לאימות והחלפת תעודות. לחיצת יד מגדירה חיבור מוצפן בין שני מכשירים או יותר.

HTTPS

חיבור HTTPS דומה לחיבור HTTP. ההבדל היחיד הוא שחיבור HTTPS פועל על פרוטוקול SSL מוצפן, שמציע אבטחה נוספת. הוא משמש לשליחה וקבלת נתונים מאתרים בצורה מאובטחת. HTTPS חשוב במיוחד כדי לוודא שהמידע האישי שלך מאובטח כשאתה גולש באינטרנט.

IKEv2

IKEv2 (Internet Key Exchange גירסה 2) היא טכניקה המשמשת להחלפת מפתחות הצפנה בפרוטוקול IPsec. IKEv2s נתמך על ידי הרבה מערכות הפעלה.

כתובת ה – IP

כתובת ה- IP היא קיצור של כתובת פרוטוקול האינטרנט. לכל חיבור אינטרנט כתובת IP משלה. כתובות IP מורכבות מארבעה שילובים של 1 עד 3 מספרים (למשל 192.168.0.1). הוא משמש כקוד זיהוי להגדרת חיבורי אינטרנט. צדדים שלישיים יכולים לעקוב אחר עקבות כתובות IP ספציפיות, מה שאומר שהם יכולים לחבר את הפעולה המקוונת שלך למיקום שלך ואולי אפילו לאדם. כתובות IP חיוניות לשימוש באינטרנט, אך הן כוללות סיכוני פרטיות עצומים. VPN שומר על כתובת ה- IP שלך לצדדים שלישיים ובכך מבטיח את פרטיותך באופן מקוון.

מחייב IP

כריכת IP היא טכניקה המאפשרת לתוכניות להיות פעולות רק תוך שימוש בכתובת IP ספציפית. לרוב מדובר בכתובת IP הקשורה לשירות VPN. כריכת IP מונעת חיבורים לא מכוונים בין תוכניות לאינטרנט. זה עשוי להתרחש כאשר חיבור VPN מתקלקל פתאום.

IPsec

IPsec (פרוטוקול אינטרנט פרוטוקול) הוא פרוטוקול אבטחה המשמש להצפנת ואימות נתונים לפני העברתם דרך האינטרנט. IPsec מציעה גם קידוד מקצה לקצה.

IPv4

IPv4 מייצג את גרסת 4. פרוטוקול האינטרנט. כרגע היא מערכת ברירת המחדל ליצירת כתובות IP. בגלל הצמיחה המהירה של האינטרנט במהלך העשור האחרון, נותרו כתובות IPv4 מוגבלות.

IPv6

IPv6 מייצג את גרסת 6 של פרוטוקול האינטרנט, והוא ממשיך דרכו של פרוטוקול IPv4. IPv6 יוצר כתובות IP של 128 סיביות. בדרך זו ניתן ליצור 2 ^ 128 כתובות פוטנציאליות. מכיוון שכתובות ה- IPv4 כמעט כולן בשימוש, IPv6 נוצר כדי לספק את הצורך ההולך וגובר בכתובות IP.

ספק שירותי אינטרנט

ספק שירותי אינטרנט (ספק שירותי אינטרנט) הוא ספק חיבורי אינטרנט. עבור משתמשים פרטיים זה לרוב כולל חיבורי אינטרנט, חיבורי טלוויזיה לאינטרנט וחיבורי טלפון לאינטרנט.

מתג כיבוי

מתג להרוג הוא פונקציה המשמשת לעתים קרובות ביישומי VPN. זה מכבה את כל התעבורה באינטרנט כאשר חיבור ה- VPN אבוד לפתע. חיבורי VPN אינם יציבים במאה אחוז ויכולים לאבד קשרים ממגוון סיבות. מתג ההשמדה מונע כל דליפת נתונים.

L2TP

L2TP (פרוטוקול Tunneling Layer 2) הוא פרוטוקול VPN-security עבור הצפנה ואימות של נתונים. L2TP לא יכול להקים חיבור VPN בכוחות עצמו, ולכן לרוב משתמשים בו בשילוב עם IPsec.

L2TP / IPsec

L2TP / IPsec הוא שילוב של מנהור L2TP עם הצפנת IPsec. על ידי שילוב של שני פרוטוקולים אלה אתה מקבל פרוטוקול VPN חזק ומאובטח.

יומנים

יומנים הם הקבצים שנשמרים על ידי למשל. המחשב שלך, אתרי אינטרנט, ספקי שירותי אינטרנט או ספקי VPN. ניתן להשתמש ביומנים מסיבות שונות ומגוונות. אחת הסיבות לשימוש ביומנים היא לעקוב אחר מישהו ולזהות מיהו האדם הזה. ברור שזה יוצר כמה בעיות פרטיות למשתמשים או למבקרים באתר.

מטא נתונים

מטא נתונים מתארים את המאפיינים של מידע אחר כמו אתרים, מסמכי טקסט ותמונות. מטא נתונים אלה מתארים לרוב מתי, על ידי מי וכמה זמן נעשה שימוש בקובץ מסוים. לדוגמה, התאריך בו נשלח דוא”ל, מחבר הטקסט או כתובת ה- IP השייכת לחשבון. מטא נתונים בדרך כלל משפיעים לרעה על הפרטיות.

NSA

NSA (סוכנות לביטחון לאומי) היא אחת מסוכנויות הביון של ארה”ב. ה- NSA אחראי על ניטור, איסוף ועיבוד מידע למטרות מודיעין. ה- NSA זוכה לעיתים קרובות לתשומת לב שלילית, בשל שיטותיהם הלא שגרתיות.

תוכנת קוד פתוח

תוכנת קוד פתוח הינה סוג תוכנה אשר קוד המקור נגיש לכולם בחינם. בדרך כלל, תוכנת קוד פתוח נוצרת על ידי רשת מתנדבים רחבה. מנקודת מבט של אבטחה ופרטיות נתפסת תוכנת קוד פתוח כדרך אמינה ליצירת תוכנית. מכיוון שקוד המקור זמין לכל אחד, כל אדם יכול לבדוק את האבטחה ולחפש אחר דלתות אחוריות ותקלות.

OpenVPN

OpenVPN הוא פרוטוקול VPN עם קוד פתוח, המשמש לעיתים קרובות להגדרת חיבור VPN מוצפן. OpenVPN נתפס כאחד מפרוטוקולי ה- VPN המאובטחים ביותר.

P2P

P2P מייצג peer-to-peer, מונח זה משמש בהקשר של הורדת טורנטים או שיתוף קבצים. P2P מתאר את מאפייני החיבור בין שני משתמשים. חיבור P2P מסוג זה אינו משתמש בשרתים קבועים לשירותם. עם רשת P2P, העברת נתונים עוברת מהשולח למקלט בלי ששרת כלשהו נעצר. רשת P2P המפורסמת ביותר היא BitTorrent. עם רשתות P2P קל להוריד את ההורדה והמעלה אם הם אינם משתמשים ב- VPN.

מנהל סיסמאות

תוכנית ניהול סיסמאות עוזרת למשתמש לייצר ולשמור סיסמאות. לעתים קרובות זה יוצר עבורך סיסמאות ייחודיות, אקראיות ובטוחות.

PPTP

PPTP (פרוטוקול נקודת נקודה לנקודה) הוא פרוטוקול VPN מיושן. חלק מהמחשבים משתמשים בפרוטוקול מסוג זה כברירת מחדל, אך באופן כללי זה נתפס כלא בטוח.

PGP

PGP מייצג את Pretty Good Privacy והוא פרוטוקול הצפנה להודעות דואר אלקטרוני. כרגע PGP היא הדרך המשומשת והבטוחה ביותר להצפנת הדוא”ל שלך. PGP יכול להצפין גם טקסט וגם קבצים מצורפים. לרוע המזל, PGP לא יכול להצפין את הכותרת של הדוא”ל. כותרת זו מכילה גם את המטא נתונים. לכן, PGP אינה יכולה להבטיח פרטיות מלאה.

פרוקסי

שרתי פרוקסי משמשים כשרת ביניים בין משתמש לאינטרנט. שרתי פרוקסי מאפשרים למשתמש לשנות את המיקום הווירטואלי שלו. אבל שרת פרוקסי לא מצפין נתונים העוברים דרכו. מכאן שרתי פרוקסי בחינם נתפסים כבלתי בטוחים יחסית מבחינת הגנת הפרטיות.

נתב

נתב הוא התקן רשת המעביר נתונים בין מכשירים לאינטרנט. הנתבים מבצעים את פונקציות הכוונת התעבורה באינטרנט. נתב מקבל את חבילת הנתונים מהתקנים מחוברים, ואז הנתב קורא את כתובת הרשת ומכוון את המנה לרשת הבאה. זה נמשך עד שהחבילה הגיעה ליעדה הסופי. הנתב מקבל גם חבילות מהאינטרנט. לאחר מכן עליו להפנות את החבילה למכשיר הנכון ברשת שלה. באמצעות DD-WRT אתה יכול להגדיר VPN בנתב שלך.

SmartDNS

SmartDNS הוא שירות המוצע על ידי ספקי VPN מסוימים, הוא מסייע לעקוף חסימת גיאוגרפיה. באמצעות SmartDNS המיקום הווירטואלי של המשתמש משתנה באמצעות שרתי DNS במדינות אחרות. זה מאפשר למשתמש להעמיד פנים שהוא / היא שוכנים במדינה אחרת. בדרך זו תוכלו לעקוף מגבלות גיאוגרפיות. לרוע המזל, SmartDNS לא מצפין את תנועת הנתונים שלך. בהשוואה ל- VPN, SmartDNS פחות בטוח. עם זאת, SmartDNS הוא דרך טובה לעקוף כל חסימת גיאוגרפיה.

SSL

SSL (Secure Socket Layer) הוא פרוטוקול קריפטוגרפי שמצפין תקשורת בין מכשירים. ישנם סוגים שונים של פרוטוקולי SSL. SSL משמש לאתרים, דוא”ל, העברת הודעות ו- VoIP. היורש של SSL נקרא TLS.

טלמטריה

טלמטריה היא אוסף נתונים מרחוק. בעולם הטק, נתוני הטלמטריה מתייחסים בדרך כלל למידע שנאסף באופן מקוון על ידי, למשל, דפדפנים ומערכות הפעלה. המידע שנאסף נשלח לחברות האחראיות על מערכות אלה, שמשתמשות בו אז למטרות אנליטיות. נתונים אלה בדרך כלל לא נחשבים ל”נתונים אישיים “, אך עדיין יכולים לחשוף הרבה על חוויית המשתמש. בדרך כלל זה לא ניתן לזיהוי באופן פרטני, אם כי הוא עשוי לחשוף, למשל, כמה כרטיסיות שפתחת בדפדפן שלך בזמן מסוים.

TLS

TLS (Transport Layer Security) הוא ממשיך דרכו של SSL ומשמש לאבטחת התקשורת הדיגיטלית. TLS מבטיח את פרטיותם ושלמות הנתונים של מידע דיגיטלי. הצפנת TLS טועה לרוב במונח SSL.

טור

טור (נתב הבצל) היא רשת אינטרנט. בשילוב עם תוכנה חופשית (דפדפן Tor) זה מאפשר למשתמש לגלוש באינטרנט באופן אנונימי. הטכניקה עובדת מעט כמו בצל. ניתן לראות בכל רכז חיבור כאחת משכבות הבצל. מנות הנתונים נשלחות בסיביות קטנות דרך כל אחת מהשכבות הללו. בדרך זו קשה מאוד ליירט את הנתונים או להבין את מקור הנתונים.

טור ידוע לשמצה בזכות הפעילויות והתכנים הלא חוקיים שתוכלו למצוא בו. לשימוש בטור יש כמה חסרונות. זה עשוי להאט את חיבור האינטרנט שלך וצדדים שלישיים עשויים להיות מסוגלים לפרוץ את טור, אם הם יצליחו זה יכול לפגוע בפרטיותך. מסתבר שה- NSA כבר פרצה בהצלחה את טור בעבר.

אימות שני גורמים (2FA)

אימות שני גורמים הוא שיטה לאישור זהותו הנתבעת של המשתמש. המשתמש יקבל גישה לחשבון או לאתר רק על ידי הצגת שני סוגים של ראיות. בדרך כלל זה מורכב ממשהו שהם מכירים ומשהו שיש להם. לדוגמה, בנקאות מקוונת, תחילה עליך להתחבר עם שמך וסיסמתך, ואז עליך לאשר את הפעילויות באמצעות קוד שנוצר בטלפון או בקורא הכרטיסים. 2FA מונע מהאקרים שהחזיקו חשבונות ו / או סיסמא להיכנס לחשבונך.

כתובת אתר

כתובת אתר (Locator Resource Locator) היא כתובת אלפא-נומרית עבור אתרים, היא אמורה להיות שמישה לבני אדם. דוגמה לכתובת אתר היא “https://vpnoverview.com”. דפדפני האינטרנט משתמשים בשרת DNS כדי להעביר כתובות אתרים אלה לכתובות IP השייכות לאתרים.

VPN

VPN מייצג רשת פרטית וירטואלית. VPN משמש ליצירת רשת פרטית בתוך רשת ציבורית. חיבור VPN מצפין את כל תעבורת הנתונים. בדרך זו צדדים שלישיים אינם יכולים לקרוא מידע כלשהו שהוחלף או לפחות גרסה מעוותת קשה שלו. VPNs משמשים בעיקר כדי להבטיח יותר פרטיות ואבטחה באינטרנט. למידע נוסף אנא בקרו בדף שלנו: מהו VPN בדיוק?

חיבור VPN

חיבור VPN או מנהרת VPN הם החיבור בין המשתמש לשרת VPN. חיבור זה מאובטח ומוצפן באמצעות פרוטוקול VPN.

לקוח VPN

לקוח VPN (לקוח רשת פרטית וירטואלית) הוא תוכנית או אפליקציה המאפשרת למשתמש להתחבר לשירות VPN. מרבית ספקי ה- VPN מספקים לקוח VPN (בחינם) מנויי ה- VPN שלהם. לקוח ה- VPN מנהל את אימות החיבור לשרת VPN. ואז לקוח ה- VPN בוחר את פרוטוקול ה- VPN המתאים או המבוקש ומקים חיבור לאינטרנט. לקוחות ה- VPN המסחריים מציעים בדרך כלל פונקציונליות נוספת, כמו בדיקות מהירות למציאת שרת מהיר או מתג להרוג כדי למנוע חיבורים לא בטוחים.

פרוטוקול VPN

פרוטוקול VPN הוא סוג ההצפנה / אימות המשמש להגדרת חיבור VPN מאובטח. יש מגוון גדול של פרוטוקולי VPN שניתן להשתמש בהם. הפרוטוקולים הידועים ביותר הם OpenVPN, PPTP ו- L2TP.

שרת VPN

שרת VPN הוא שרת שמופעל על ידי ספק VPN כדי להציע חיבורים אנונימיים מאובטחים למשתמשים. שרת ה- VPN משמש כתחנת ביניים דרכה מועברים נתונים בין האינטרנט הרחב למשתמש VPN.

מנהרת VPN

מנהרת VPN היא חיבור וירטואלי מאובטח ומוצפן, המוקם בין משתמש לשרת VPN.

נקודת אינטרנט אלחוטי

נקודה חמה Wi-Fi היא רשת אלחוטית ציבורית המחוברת לאינטרנט. ניתן למצוא נקודות חמות אינטרנט אלחוטיות בכל רחבי העולם (למשל בתי קפה, תחנות רכבת, מלונות, ספריות ואוניברסיטאות). השימוש בנקודות חמות Wi-Fi טומן בחובו סיכון מסוים; האקר יכול לפקח על התנהגות האינטרנט שלך או אפילו לגנוב מידע פרטי. אתה יכול למזער את הסיכונים באמצעות חיבור VPN כשאתה מחובר לנקודה חמה Wi-Fi.

VPS

VPS מייצג שרת וירטואלי פרטי. לספקי VPS יש שרתים פיזיים גדולים, אותם תוכלו לשכור או לקנות. כשאתה קונה או שוכר חלק משרת כזה החלק שלך נקרא VPS. משתמשים בו באתרים שרוצים שרת משלהם. אסור להתבלבל בין VPS לבין שרת VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map