واژه نامه: VPN ، حریم خصوصی و اینترنت ایمن | VPNoverview.com

واژه نامه امنیت سایبری


واژه نامه: VPN ، حریم خصوصی و اینترنت ایمن

آخرین ویرایش: 3 مارس 2020

رایانه ها و امنیت اینترنت مباحث پیچیده ای هستند و بسیاری از افراد برای درک کامل اصطلاحات کلیدی مورد استفاده در این موارد مشکل دارند. به خصوص اختصار ، نگه داشتن موضوع را دشوار می کند. خوشبختانه ما یک کمک کننده را ارائه می دهیم ، در این واژه نامه لیست کاملی از اصطلاحات و اختصارات ممکن است با آنها بخوانید. در صورت لزوم ، ما به صفحات با اطلاعات اضافی مراجعه می کنیم.

مسدود کننده آگهی

مسدود کننده های تبلیغاتی برنامه ها یا پسوندهای مرورگر هستند که تبلیغات یا پاپ آپ های مزاحم را مسدود می کنند. اغلب از این بلاک های تبلیغاتی در ترکیب با مسدود کننده های محتوا استفاده می شود. حالت دوم کوکی های تبلیغاتی را ردیابی کرده و ردیابی می کند.

AES

مخفف AES مخفف Advanced Encryption Standard است. این یک روش رمزگذاری است که ارتباط داده ها را بین دستگاه ها رمزگذاری می کند. بنابراین ، نوع امن تری از ارتباطات دیجیتال را تسهیل می کند. AES دارای اندازه های کلیدی 128 ، 192 یا 156 بیت است. AES اغلب در رمزگذاری اتصالات VPN استفاده می شود.

ناشناس بودن

کسی که نام وی محفوظ است ناشناس است یا اینکه این شخص در یک گروه مشخص قابل شناسایی نیست.

ایمیل ناشناس

ایمیل ناشناس به یک آدرس ایمیل با مالک اطلاق می شود که قابل ردیابی نیست. اغلب چنین آدرس ایمیل بطور خودکار پیام ها را به آدرس ایمیل واقعی مالک منتقل می کند. چندین مکان آنلاین وجود دارد که می توانید آدرس های ایمیل ناشناس ایجاد کنید.

رمزگذاری نامتقارن

این نوع رمزگذاری از دو کلید نامتقارن / مختلف استفاده می کند. یک کلید عمومی ، که برای همه قابل مشاهده است. و یک کلید خصوصی که فقط در دسترس مالک است. کلید عمومی تابعی است که فقط می تواند داده ها را رمزگذاری کند. هنگامی که فقط کلید خصوصی رمزگذاری می شود می تواند آن را رمزگشایی کند.

پشتی

backdoor یک ورودی (اغلب پنهان) در داخل نرم افزار است که از اقدامات امنیتی یا رمزگذاری عبور می کند. غالباً در مرحله طراحی نرم افزار بک گراند به صورت هدف اجرا می شود. متأسفانه ، این درپشتی ها می توانند توسط هکرها نیز استفاده شوند. به این روش هکرها می توانند به سیستم های رایانه ای دسترسی پیدا کنند یا حتی می توانند اطلاعات رمزگذاری شده را نیز خراب کنند.

بیت کوین

بیت کوین یک ارز مجازی محبوب است. همچنین به عنوان ارز رمزپایه شناخته می شود. این با استفاده از روش تبادل غیر متمرکز آن مشخص می شود. از طریق سیستمی به نام زنجیره بلوک کار می کند. کلیه معاملات رمزگذاری شده و بیت کوین را به عنوان روش پرداخت ناشناس تبدیل می کند.

بیتتورنت

این یک پروتکل ارتباطی برای اشتراک گذاری فایل به همتا است. BitTorrent مخصوصاً برای به اشتراک گذاشتن موسیقی ، فیلم و نرم افزار محبوب است.

پسوند مرورگر

برنامه افزودنی مرورگر نرم افزاری است که قابلیت های اضافی را به مرورگر اینترنت شما ارائه می دهد. این می تواند محافظت از حریم خصوصی شما هنگام مرور ، مسدود کردن تبلیغات یا ذخیره گذرواژه‌های شما باشد. اکثر برنامه های افزودنی قابل بارگیری هستند.

اثر انگشت مرورگر

اثر انگشت مرورگر روشی است که از ویژگی های منحصر به فرد مرورگر اینترنت شما برای شناسایی کاربر استفاده می کند. این امر به اشخاص ثالث این امکان را می دهد تا شما را در اینترنت ردیابی کنند. جلوگیری از اثر انگشت مرورگر بسیار دشوار است.

صدور گواهی

مرجع صدور گواهینامه سازمانی است که گواهی دیجیتالی را منتشر می کند. این گواهینامه های دیجیتال مالکیت یک کلید عمومی (رمزنگاری) را اثبات می کنند.

رمزگذاری

برای رمزگذاری یا رمزگشایی داده ها از الگوریتم رمزگذاری یا رمزگذاری استفاده می شود. این از یک الگوریتم ریاضی تشکیل شده است. کارشناسان امنیتی سعی در بهبود این رمزگذارها دارند ، در حالی که هکرها سعی در رمزگشایی رمزها دارند.

روش های اتصال

هنگامی که دو یا چند دستگاه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، این اتصال نامیده می شود. در چارچوب VPN ها ، روش اتصال شامل نحوه برقراری ارتباط بین دستگاه و سرور است. چندین نوع اتصالات VPN وجود دارد. به عنوان مثال ، OpenVPN ، PPTP و L2TP. هر روش اتصال ویژگی های خاص خود را دارد.

بیسکویت ها

کوکی ها از یک سند متنی کوچک تشکیل شده اند که توسط وب سایتی که بازدید می کنید ایجاد می شود و به مرورگر اینترنت شما ارسال می شود. این سند شامل اطلاعات شخصی مانند نام کاربری شما ، محتوای سبد خرید یا موارد برگزیده وب سایت شما است. متأسفانه ، کوکی های اینترنت اغلب به روش مخرب برای ردیابی هویت واقعی شما استفاده می شوند.

وب تاریک

وب تاریک بخشی از چیزهایی است که به آن وب عمیق گفته می شود. وب عمیق از وب سایتهایی تشکیل شده است که توسط موتورهای جستجوگر فهرست نشده اند. این بخش از اینترنت عمدتاً از وب سایتهایی تشکیل شده است که فقط با یک رمز عبور قابل دسترسی هستند. نیازی به گفتن نیست که این وب سایت ها حاوی داده های خصوصی هستند و نباید در دسترس همه قرار بگیرند.

وب تاریک بخشی از این وب عمیق است ، وب سایت هایی را شامل می شود که به مرورگر خاصی مانند مرورگر Tor احتیاج دارند. وب تاریک به دلیل سهم زیاد وب سایت های کلاهبرداری و غیرقانونی شناخته شده است. نمونه آن بازارهای سیاه ، صرافی های رمزپایه یا محتوای ممنوعه است.

DD-WRT

DD-WRT جایگزین سیستم عامل منبع باز مبتنی بر لینوکس برای روترها است. سیستم عامل برای انواع روتر در دسترس است. به دلیل عملکردهای اضافی که ارائه می دهد بسیار محبوب است. به عنوان مثال ، با سیستم عامل DD-WRT می توانید VPN را روی روتر خود نصب کنید.

DMCA

DMCA (قانون حق چاپ کپی رایت هزاره دیجیتال) یک قانون آمریکایی است که هدف از آن محافظت از مالکیت معنوی است. DMCA تولید و توزیع نرم افزاری را که می تواند برای دور زدن اقدامات امنیتی دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد ، ممنوع می کند. از جمله موارد دیگر ، این برای محافظت از حق چاپ است.

بر اساس DMCA ، صاحبان وب سایت ها و سرورها اغلب مجبور می شوند مطالبی را که می توانند در حق نسخه برداری به صورت احضاریه نقض کنند ، حذف کنند. به این احضارها اطلاعیه های برداشت DMCA گفته می شود.

DNS

DNS مخفف Domain Name System است. سرورهای DNS تا حدودی مانند یک دفترچه تلفن عمل می کنند. این سرورهای DNS اطلاعات را با نام دامنه درخواستی مرتبط می کنند. به عنوان نمونه ، می تواند به شما نشان دهد که آدرس IP متعلق به نام دامنه VPNoverview.com است. سرورهای DNS شما را قادر می سازند نام دامنه را به یک آدرس IP قابل استفاده ترجمه کنید ، که با آن می توانید به سرور مناسب وصل شوید.

نشت DNS

وقتی شخصی از VPN استفاده می کند ، سعی می کند ناشناس بماند. آنها این کار را فقط با اتصال به سرورهای VPN انجام می دهند. نشت DNS هنگامی اتفاق می افتد که یک کاربر VPN بطور تصادفی از وب سایت مستقیماً از طریق سرور DNS بازدید کند. در نتیجه ، وب سایت هایی که بازدید می کنید می توانند به آدرس IP شخصی شما مرتبط شوند.

دانلود Fine

اگر کسی محتوای حق چاپ را از یک منبع غیرقانونی بارگیری کند ، جریمه بارگیری یا تسویه حساب قابل اعمال است. تقریباً هر کشور سازمانهای حق چاپ خود را دارد که از این قوانین سرپیچی می کنند.

رمزگذاری

رمزگذاری فرآیند رمزگذاری اطلاعات با یک رمز به روشی است که فقط کاربران مجاز قادر به دسترسی به آن هستند. رمزگذاری داده ها را به گونه ای تحریف می کند ، که فقط گیرنده دارای کلید صحیح می تواند آن را رمزگشایی کرده و به داده های اصلی دسترسی پیدا کند.

رمزگذاری پایان به پایان

با رمزگذاری پایان به پایان ، به رمزگذاری داده ها اشاره می کنیم که از ابتدا تا انتها داده ها را محافظت می کند. بسیاری از سرویس ها از رمزگذاری نهایی تا انتها استفاده نمی کنند ، به این معنی که داده ها قبل از رسیدن به کاربر رمزگشایی می شوند. این یک نقطه ضعف در امنیت ایجاد می کند که توسط هکرها می توان برای سرقت اطلاعات استفاده کرد.

پنج چشم

پنج چشم به 5 کشوری که در تلاش برای بهبود فعالیت های جاسوسی مشترک خود همکاری می کنند ، اشاره دارد. این 5 کشور عبارتند از: استرالیا ، کانادا ، نیوزلند ، انگلستان و ایالات متحده آمریکا.

GCHQ

GCHQ (دفتر ارتباطات دولتی) نسخه انگلیسی NSA (آژانس اطلاعاتی آمریکا) است. اخیراً آنها با برنامه Tempora خود که تقریبا 60٪ از ترافیک اینترنت در سراسر جهان را ردیابی و ذخیره می کند ، توجه بیشتری کردند.

محدودیت های جغرافیایی

اعمال محدودیت های جغرافیایی (همچنین به عنوان جغرافیای مسدود کننده نیز شناخته می شود) عملی برای تهیه محتوای آنلاین در مناطق خاص است. از این رو ، برخی از فیلم های محتوا یا پخش جریانی ممکن است از مکان های خاصی غیرقابل دسترسی باشد. Netflix ، وب سایت های خبری و پاس های ورزشی دیجیتال نمونه های خوبی از محتوای مسدود شده جغرافیایی هستند ، به این معنی که بسته به موقعیت مکانی شما ، دسترسی به این منابع محدود می شود. با استفاده از VPN می توانید این محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید.

لرزش دست

در شعبه IT ، اصطلاح دستبند عبارت از روشی است که SSL / TLS برای تأیید و مبادله گواهی ها استفاده می کند. لرزش دست ارتباط رمزگذاری شده ای بین دو یا چند دستگاه برقرار می کند.

HTTPS

اتصال HTTPS مشابه اتصال HTTP است. تنها تفاوت این است که اتصال HTTPS بر روی پروتکل SSL رمزگذاری شده اجرا می شود ، که امنیت بیشتری را ارائه می دهد. برای ارسال و دریافت داده ها از وب سایت ها به روشی ایمن استفاده می شود. HTTPS از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در هنگام مرور اینترنت مطمئن شوید كه اطلاعات شخصی شما ایمن است.

IKEv2

IKEv2 (Internet Key Exchange نسخه 2) روشی است که برای تبادل کلیدهای رمزگذاری در پروتکل IPsec استفاده می شود. IKEv2 توسط بسیاری از سیستم عامل ها پشتیبانی می شود.

آدرس آی پی

آدرس IP برای آدرس پروتکل اینترنت کوتاه است. هر اتصال اینترنتی آدرس IP خاص خود را دارد. آدرس های IP از 4 ترکیب از 1 تا 3 شماره تشکیل شده است (به عنوان مثال 192.168.0.1). به عنوان یک کد شناسایی برای تنظیم اتصالات اینترنتی استفاده می شود. اشخاص ثالث می توانند آدرس های IP مشخص را ردیابی و ردیابی کنند ، به این معنی که آنها می توانند اقدام آنلاین شما را به مکان شما و شاید حتی شخص متصل کنند. آدرس های IP برای استفاده از اینترنت ضروری است ، اما این خطرات خطرناک برای حفظ حریم خصوصی را شامل می شوند. VPN آدرس IP شما را برای اشخاص ثالث پنهان نگه می دارد و از این طریق حریم شخصی شما را بصورت آنلاین تضمین می کند.

اتصال IP

اتصال IP روشی است که به برنامه ها اجازه می دهد تا تنها در هنگام استفاده از یک آدرس IP خاص فعال شوند. اغلب این یک آدرس IP وابسته به یک سرویس VPN است. اتصال IP از اتصال ناخواسته بین برنامه ها و اینترنت جلوگیری می کند. این ممکن است رخ دهد که یک اتصال VPN به طور ناگهانی نقص عملکرد داشته باشد.

IPsec

IPsec (امنیت پروتکل اینترنت) پروتکل امنیتی است که برای رمزگذاری و تأیید صحت داده ها قبل از انتقال از طریق اینترنت استفاده می شود. IPsec همچنین رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد.

IPv4

IPv4 مخفف پروتکل Internet نسخه 4 است. این سیستم در حال حاضر سیستم پیش فرض برای ایجاد آدرس های IP است. با توجه به رشد سریع اینترنت decennia گذشته ، آدرس های IPv4 محدودی در آن باقی مانده است.

IPv6

IPv6 مخفف پروتکل اینترنت نسخه 6 است ، جانشین پروتکل IPv4 است. IPv6 آدرس IP 128 بیتی ایجاد می کند. به این ترتیب 2 ^ 128 آدرس بالقوه ایجاد می شود. از آنجا که آدرس های IPv4 تقریباً همه در حال استفاده هستند ، IPv6 برای تأمین نیاز روزافزون به آدرس های IP ایجاد شده است.

ISP

ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) ارائه دهنده اتصالات اینترنتی است. برای کاربران خصوصی این موارد اغلب شامل اتصالات اینترنت ، اتصالات تلویزیون اینترنتی و اتصالات تلفن اینترنتی است.

کلید کشتار

سوئیچ kill تابعی است که اغلب در برنامه های VPN استفاده می شود. هنگامی که اتصال VPN ناگهان از بین رفت ، تمام ترافیک اینترنت را خاموش می کند. اتصالات VPN 100٪ پایدار نیستند و به دلایل مختلف می توانند اتصالات را از دست دهند. سوئیچ kill از نشت هرگونه اطلاعات جلوگیری می کند.

L2TP

L2TP (پروتکل تونلینگ لایه 2) پروتکل امنیتی VPN برای رمزگذاری و احراز هویت داده ها است. L2TP به تنهایی نمی تواند یک اتصال VPN برقرار کند ، بنابراین بیشتر اوقات در ترکیب با IPsec استفاده می شود.

L2TP / IPsec

L2TP / IPsec ترکیبی از تونل زنی L2TP با رمزگذاری IPsec است. با ترکیب این دو پروتکل ، شما یک پروتکل VPN قوی و مطمئن دریافت می کنید.

سیاههها

سیاههها پرونده هایی هستند که به عنوان مثال نگهداری می شوند. رایانه ، وب سایت ، ارائه دهنده خدمات اینترنتی یا ارائه دهندگان VPN. دلایل مختلف به دلایل مختلفی قابل استفاده هستند. یکی از دلایل استفاده از سیاههها ردیابی شخصی و مشخص شدن این شخص کیست. بدیهی است که این مسئله برخی از موارد مربوط به حفظ حریم خصوصی را برای کاربران یا بازدید کنندگان وب سایت ایجاد می کند.

ابرداده

Metadata مشخصات سایر اطلاعات مانند وب سایت ها ، اسناد متنی و تصاویر را توصیف می کند. این فوق داده ها بیشتر توضیح می دهد که چه زمانی ، توسط چه کسی ، و چه مدت از پرونده مشخص استفاده شده است. به عنوان مثال ، تاریخ ارسال ایمیل ، نویسنده متن یا آدرس IP که متعلق به یک حساب است. ابرداده معمولاً تأثیر منفی بر حریم خصوصی دارد.

NSA

NSA (آژانس امنیت ملی) یکی از سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده است. NSA مسئول نظارت ، جمع آوری و پردازش اطلاعات برای اهداف اطلاعاتی است. NSA به دلیل روشهای غیرمستقیم ، اغلب توجه منفی را جلب می کند.

نرم افزار منبع باز

نرم افزار منبع باز نوعی نرم افزاری است که کد منبع آن به صورت رایگان در دسترس همه قرار می گیرد. معمولاً نرم افزار منبع باز توسط شبکه گسترده ای از داوطلبان ایجاد می شود. از منظر امنیت و حریم خصوصی ، نرم افزار منبع آزاد به عنوان روشی مطمئن برای ایجاد یک برنامه مشاهده می شود. از آنجا که کد منبع در دسترس همگان است ، هر شخصی می تواند امنیت را بررسی کرده و به دنبال هرگونه پشتیبان و اشکال باشد.

OpenVPN

OpenVPN یک پروتکل VPN منبع باز است که اغلب برای تنظیم اتصال VPN رمزگذاری شده استفاده می شود. OpenVPN به عنوان یکی از امن ترین پروتکل های VPN مشاهده می شود.

P2P

P2P مخفف همتا به همتا است ، این اصطلاح در زمینه بارگیری تورنت یا به اشتراک گذاری فایل ها استفاده می شود. P2P ویژگی های ارتباط بین دو کاربر را توصیف می کند. این نوع اتصال P2P از سرورهای ثابت برای خدمات خود استفاده نمی کند. با استفاده از شبکه P2P ، انتقال داده ها از فرستنده به گیرنده و بدون توقف سرور انجام می شود. معروف ترین شبکه P2P BitTorrent است. در صورت استفاده از VPN ، با استفاده از شبکه های P2P ، بارگیری کننده و آپلودکننده آسان است.

مدیر رمز عبور

یک برنامه مدیر رمز عبور به کاربر کمک می کند تا کلمات عبور را تولید و ذخیره کند. اغلب رمزهای عبور منحصر به فرد ، تصادفی و ایمن را برای شما ایجاد می کند.

PPTP

PPTP (پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه) یک پروتکل VPN است که منسوخ شده است. برخی از رایانه ها به طور پیش فرض از این نوع پروتکل استفاده می کنند ، اما به طور کلی آن را ناامن می دانند.

PGP

PGP مخفف Pretty Good Privacy است و یک پروتکل رمزگذاری برای پیام های ایمیل است. در حال حاضر PGP پرکاربردترین و مطمئن ترین روش رمزگذاری ایمیل های شماست. PGP می تواند هر دو متن و فایل های پیوست شده را رمزگذاری کند. متأسفانه ، PGP نمی تواند عنوان ایمیل را رمزگذاری کند. این سربرگ همچنین شامل ابرداده است. بنابراین ، PGP نمی تواند حریم شخصی کامل را تضمین کند.

پروکسی

سرورهای پروکسی به عنوان یک سرور واسطه بین کاربر و اینترنت عمل می کنند. سرورهای پروکسی کاربر را قادر می سازد مکان مجازی خود را تغییر دهد. اما یک سرور پروکسی داده هایی را که از طریق آن عبور می کند رمزگذاری نمی کند. از این رو ، سرورهای پروکسی رایگان از نظر محافظت از حریم خصوصی نسبتاً ناامن به نظر می رسند.

روتر

روتر دستگاهی شبکه ای است که داده ها را بین دستگاه ها و اینترنت هدایت می کند. روترها توابع هدایت ترافیک را بر روی اینترنت انجام می دهند. یک روتر بسته داده را از دستگاه های متصل دریافت می کند ، روتر آدرس شبکه را خوانده و بسته را به شبکه بعدی هدایت می کند. این تا زمانی که بسته به مقصد نهایی خود نرسد ادامه می یابد. روتر بسته هایی را نیز از اینترنت دریافت می کند. سپس مجبور است بسته را به دستگاه مناسب در شبکه خود هدایت کند. با DD-WRT می توانید VPN را روی روتر خود تنظیم کنید.

SmartDNS

SmartDNS خدماتی است که توسط برخی ارائه دهندگان VPN ارائه می شود و به دور زدن جغرافیای مسدود کننده کمک می کند. با استفاده از SmartDNS مکان مجازی کاربر با استفاده از سرورهای DNS در کشورهای دیگر تغییر می یابد. این کار کاربر را قادر می سازد وانمود کند که در کشور دیگری قرار دارد. به این ترتیب می توانید محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید. متأسفانه ، SmartDNS ترافیک داده شما را رمزگذاری نمی کند. در مقایسه با VPN ، SmartDNS از امنیت کمتری برخوردار است. با این وجود ، SmartDNS روش خوبی برای دور زدن هرگونه انسداد جغرافیایی است.

SSL

SSL (Secure Socket Layer) یک پروتکل رمزنگاری است که ارتباط بین دستگاه ها را رمزگذاری می کند. انواع مختلفی از پروتکل های SSL وجود دارد. SSL برای وب سایت ها ، ایمیل ، پیام رسانی و VoIP استفاده می شود. جانشین SSL TLS نامیده می شود.

تله متری

Telemetry مجموعه ای از داده ها از راه دور است. در دنیای فناوری ، داده های تله متری معمولاً به اطلاعاتی است که بطور آنلاین توسط مرورگرها و سیستم عامل ها جمع آوری می شوند. اطلاعات جمع آوری شده به شرکت های مسئول آن سیستم ها ارسال می شود که آنها از آن برای اهداف تحلیلی استفاده می کنند. این داده ها معمولاً به عنوان “اطلاعات شخصی” در نظر گرفته نمی شوند ، اما هنوز هم می توانند چیزهای زیادی را در مورد تجربه کاربر نشان دهند. معمولاً به صورت جداگانه قابل شناسایی نیستند ، اگرچه ممکن است مثلاً چند زبانه را در مرورگر خود باز کنید در یک زمان مشخص.

TLS

TLS (Transport Layer Security) جانشین SSL است و برای امنیت ارتباط دیجیتال استفاده می شود. TLS حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی اطلاعات اطلاعات دیجیتال را تضمین می کند. رمزگذاری TLS اغلب با اصطلاح SSL اشتباه می شود.

تور

Tor (روتر پیاز) یک شبکه اینترنتی است. در ترکیب با نرم افزار رایگان (مرورگر Tor) این امکان را به کاربر می دهد تا به صورت ناشناس در اینترنت گشت و گذار کند. این روش تا حدودی مانند پیاز عمل می کند. هر قطب اتصال را می توان به عنوان یکی از لایه های یک پیاز مشاهده کرد. بسته های داده از طریق هر یک از این لایه ها بیت های کوچکی ارسال می شوند. از این طریق رهگیری داده ها یا فهمیدن منشا این داده ها بسیار دشوار است.

Tor به دلیل فعالیت های غیرقانونی و محتواهایی که می توانید در آن بیابید ، بدنام است. استفاده از Tor مضراتی دارد. ممکن است اتصال اینترنت شما را کند کند و اشخاص ثالث در صورت موفقیت این امر می توانند به حریم خصوصی شما آسیب برساند. به نظر می رسد NSA قبلاً Tor را با موفقیت هک کرده است.

احراز هویت دو عاملی (2FA)

احراز هویت Two Factor روشی است برای تأیید هویت ادعای کاربر. کاربر تنها با ارائه دو نوع مدرک ، به حساب یا وب سایت دسترسی پیدا می کند. معمولاً این شامل چیزی است که آنها می دانند و چیزی که دارند. به عنوان مثال ، بانکداری آنلاین ، ابتدا باید با نام و رمز ورود خود وارد شوید ، سپس باید فعالیت ها را با یک کد تولید شده در تلفن یا کارت خوان خود تأیید کنید. 2FA از ورود هکرهایی که حساب و رمز عبور خود را دارند ، نمی توانند وارد حساب کاربری شما شوند.

آدرس اینترنتی

یک URL (منبع یکسان یاب) یک آدرس الفبایی برای وب سایت ها است ، منظور آن قابل استفاده برای انسان است. نمونه ای از URL “https://vpnoverview.com” است. مرورگرهای اینترنتی از سرور DNS برای انتقال این آدرس ها به آدرس های IP متعلق به وب سایت ها استفاده می کنند.

VPN

VPN مخفف شبکه خصوصی مجازی است. VPN برای ایجاد یک شبکه خصوصی در یک شبکه عمومی استفاده می شود. اتصال VPN تمام ترافیک داده ها را رمزگذاری می کند. به این ترتیب اشخاص ثالث نمی توانند هیچ یک از اطلاعات رد و بدل شده شما را بخوانند ، یا حداقل فقط یک نسخه بسیار تحریف شده از آن را مشاهده کنند. VPN ها عمدتاً برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و امنیت بیشتر در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به صفحه ما مراجعه کنید: VPN دقیقا چیست?

اتصال VPN

اتصال VPN یا تونل VPN اتصال بین کاربر و سرور VPN است. این اتصال با استفاده از پروتکل VPN امن و رمزگذاری شده است.

مشتری VPN

یک مشتری VPN (مشتری شبکه Virtual Private Virtual) یک برنامه یا برنامه است که کاربر را قادر می سازد با یک سرویس VPN ارتباط برقرار کند. بیشتر ارائه دهندگان VPN یک سرویس VPN (رایگان) را با اشتراک های VPN خود ارائه می دهند. مشتری VPN احراز هویت اتصال با سرور VPN را کنترل می کند. سپس مشتری VPN پروتکل مناسب یا درخواستی VPN را انتخاب کرده و یک اتصال اینترنتی برقرار می کند. مشتریان VPN تجاری معمولاً عملکردی اضافی مانند تست سرعت برای پیدا کردن سرور سریع یا سوئیچ kill برای جلوگیری از اتصالات ناامن ارائه می دهند.

پروتکل VPN

پروتکل VPN نوع رمزگذاری / احراز هویت است که برای راه اندازی اتصال VPN ایمن مورد استفاده قرار می گیرد. انواع زیادی پروتکل VPN وجود دارد که قابل استفاده است. معروف ترین پروتکل ها OpenVPN ، PPTP و L2TP هستند.

سرور VPN

سرور VPN سرور است که توسط یک ارائه دهنده VPN نگهداری می شود تا اتصالات ایمن و ناشناس را برای کاربران فراهم کند. سرور VPN به عنوان یک ایستگاه واسطه که از طریق آن داده ها بین شبکه جهانی وب و یک کاربر VPN کانال گذاری می شوند ، خدمت می کنند.

تونل VPN

تونل VPN یک اتصال مجازی امن و رمزگذاری شده است که بین یک کاربر و سرور VPN برقرار است..

کانون Wi-Fi

کانون Wi-Fi یک شبکه بی سیم عمومی است که به اینترنت متصل است. نقاط مهم Wi-Fi را می توان در سرتاسر جهان یافت (مثلاً کافه ها ، ایستگاه های قطار ، هتل ها ، کتابخانه ها و دانشگاه ها). استفاده از کانون های Wi-Fi خطراتی را به همراه دارد. یک هکر می تواند بر رفتار شما در اینترنت نظارت کند یا حتی اطلاعات شخصی را نیز سرقت کند. می توانید خطرات را با استفاده از اتصال VPN در حالی که به یک کانون Wi-Fi متصل هستید ، به حداقل برسانید.

VPS

VPS مخفف Virtual Private Server است. ارائه دهندگان VPS سرورهای فیزیکی بزرگی دارند که می توانید آنها را اجاره یا خریداری کنید. هنگامی که بخشی از چنین سرورهایی را خریداری و یا اجاره می کنید ، قسمت شما VPS نامیده می شود. این توسط وب سایتهایی که سرور خود را می خواهند استفاده می شود. یک VPS نباید با سرور VPN اشتباه گرفته شود.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me