VPNs מספקים מקור מידע חלופי בזמן שסין מצנזר עובדות נגיף Coronav | VPNoverview.com

אזרחים סינים פונים ל- VPN למידע על וירוס קורונו עקב צנזורה של סין בעובדות. הם גם משתמשים ב- VPNs להפצת מידע על נגיף קורונה מאחורי חומת האש הגדולה של סין לשאר העולם.


צנזורה של סין במידע על נגיף Coronavir?

התפרצות נגיף הנגיף מקושר לשוק פירות הים ופירות החיים בווהאן, סין. זה בווהאן שם דווח על המקרה הראשון של נגיף הקורונה ב- 8 בדצמבר, 2019. ואז, ב -30 בדצמבר, לאחר שהבחין בעלייה חריגה במקרי דלקת ריאות בלתי מוסברים, ד”ר לי ונליאנג מווהאן שלח הודעות לעמיתיו באמצעות WeChat, סיני פלטפורמת מדיה חברתית. הוא הזהיר את עמיתיו להיזהר מכיוון שבתחילה הוא חשב שהוא עד להתפרצות נוספת של SARS.

צנזורים ורופאים ננזפו באזהרה מפני אנשים

ד”ר לי ונליאנג ועמיתיו שיתפו את חוויותיהם ב- WeChat. הם גם הזהירו אחרים להתרחק משוק פירות הים של חואנאן, שם אמרו המטופלים שהם הלכו לפני שהם חלו. כל זה הגיע לידיעת הרשויות.

כתוצאה מכך, קבוצת WeChat של הרופאים נאסרה, והם הובאו לחקירה במשטרת ווהאן. הם הואשמו ב”הפצת שמועות “ושיבשו את הסדר החברתי. הרופאים הושתקו ובתי החולים הוזהרו לשמור על שקט של ההתפרצות. “ללא אישור, אף יחידות או יחידים לא ישחררו מידע קשור בחוץ לחוץ”, מסמך מתורגמן שהוצג בתוכנית 4 הפינות האוסטרליות..

הרשויות מכירות בהתפרצות אך מפחיתות את חומרתן

הודות למעשי הרופאים, הרשויות נאלצו להכיר בקיומם של מקרי דלקת ריאות בלתי מוסברים. הם גם הכירו בקשר אפשרי לשוק פירות הים והודיעו לארגון הבריאות העולמי. עם זאת, באופן מכריע הם הכחישו כי ניתן להפיץ את נגיף הקורונוס מאדם לאדם. במהלך סותר, הרשויות הסיניות בכל זאת סגרו את שוק פירות הים.

“הם [השלטון המקומי] אימצו את המדיניות של הסתרת האמת מהציבור אך החלו לשלוט במגיפה באופן פנימי”, קובע ד”ר וו קיאנג, הפרשן המדיני הסיני בתוכנית 4 פינות. “סתירה זו מנעה מהם להתגייס כראוי להתמודדות עם התפשטות המגיפה … המידע שנשמר מהציבור גרם להתפרצות האסון ולהפצת המחלה.”

בזכות צנזורת המידע והמעקב הסינים, הרשויות איבדו למעשה שבועיים-שלושה של זמן מכריע. זמן בו הנגיף עדיין הופיע וכך ניתן היה עדיין לעקוב אחריו ואפשר לבדוק אותו, ועוצר את ההתפרצות.

ההתפרצות החמירה עם תחילת ראש השנה הסיני

ההתפרצות החמירה אז עם כניסת ראש השנה הסיני. לקראת חגיגות השנה החדשה מאות מיליוני אנשים חוצים את סין ומטיילים מעבר לים. עם זאת, למרות הראיות להיפך, גורמים מקומיים ברגע מכריע זה הצהירו כי המחלה בשליטה. כתוצאה מכך המשיכו אנשים עם טיולי ראש השנה הסיני המתוכנן שלהם.

ואז ב- 9 בינואר 2020, גבר בן 61 שביקר בשוק, הפך לראשון למות מוירוס הקורונאב. המוות נותר שקט במשך יומיים על ידי הרשויות בגלל חששות פוליטיים. ואז, ב -22 בינואר, הממשלה סוף סוף הכירה בחומרת המצב במסיבת עיתונאים בבייג’ינג.

למחרת הועמד כל מחוז מחוז הוביי, הכולל אוכלוסייה שווה לאוכלוסיה של איטליה, תחת הסגר בכוח..

כעס קולי של אזרחים סינים נגד צנזורה?

ב- 7 בפברואר 2020 נפטר ד”ר לי ונליאנג מנגיף הקורונוי, עצם הנגיף שניסה להפסיק. מותו של הרופא והממשלות מטפלות בזעם של ניצוצות המגיפה בסין. זה מוביל להתפרצות נדירה של כעס מקוון עם אזרחים סינים שנלקחים למדיה החברתית כדי לפרוק את תסכוליהם.

ד”ר קיאנג קובע כי תושבי סין אינם מרוצים יותר מכפי שהם היו במשך 80 שנה. “הם [יותר מ- 900 מיליון אנשים סיניים מצוידים בסמארטפונים] לא היו מרוצים מאוד מחוסר היעילות של השלטון המקומי של ווהאן למגיפה והקלה באסון. המצב הקשה שאנשי ווהאן הוכנסו לו בגלל הנעילה בעיר, השיתוק של מוסדות רפואיים מקומיים והסיכון העצום שעומדים בפנים “, כל אלה שיחקו תפקיד בהעלאת הכעס של האנשים, לדבריו.

הקול של הסינים נשמע בזכות ה- VPN

הודות ל- VPNs המאפשרים לאזרחים סינים לעקוף את חומת האש הגדולה של סין, קטעי וידיאו ופרסומים ברשתות החברתיות הגיעו למערב והדגישו את המצב הנורא בסין.

קטעי וידיאו הופיעו באופן מקוון המראים את דלתות בנייני הדירות המרותכות, ובאופן יעיל להסגר בכוח אנשים בתוך הבניינים שלהם. יש גם קטעי צילום שפורסמו על ידי משטרה שנכנסת לבתיהם של אנשים ומסלקת בכוח כל אחד עם חום. לאן הם נלקחים, איש אינו יודע, מכיוון שבתי החולים כבר עולים על גדותיהם.

בסין, הרשויות מושכות במהירות כל פוסטים ברשתות החברתיות המבקרות ביקורת על הממשלה ברגע שהם מופיעים. זה עורר זעם נוסף וראה קריאה חסרת תקדים לחופש הביטוי.

עוקף צנזורה

כדי לעקוף את הצנזורה ולהסביר את מצוקתם, אזרחים סינים החלו להעתיק ולאסוף הודעות מדיה חברתית לפני שלרשויות יש סיכוי למחוק אותן. לאחר מכן הם מתפרסמים באתרים שנחסמו על ידי סין, כמו יוטיוב וטוויטר, באמצעות VPNs.

יתרה מזאת, אזרחים סינים הפכו לאמונים יותר ויותר כלפי הכיסויים של המדינה וחלקם פונים ל- VPN כדי לגשת למקורות חלופיים לקבלת חדשות על ההתפרצות..

עם זאת, ה”פייננשל טיימס “מדווח כי” שירותי ה- VPN הפופולריים ביותר בסין, המאפשרים לעסקים ולמקומיים זרים לעקוף צנזורה באינטרנט, התמודדו עם מתקפת ממשלות בשבועות האחרונים. כתוצאה מכך, משתמשים מסוימים מתקשים לגשת לאתרים מצונזרים, כמו גוגל, טוויטר ורוב העיתונים הזרים. “

אזרחים סינים בסיכון לשימוש ב- VPN

למרות ש- VPNs עשויים לאפשר לאזרחים סינים לגשת לאינטרנט הלא מצונזר הפתוח כדי להשמיע את מחשבותיהם, אנשים אלה מציבים את עצמם בסיכון גדול. הם משתמשים ב- VPN כדי ליידע את שאר העולם על ההתפרצות וכדי להפוך את העולם מודע לאמצעים הקיצוניים שבהם נוקטת הממשלה נגד אוכלוסייתה.

עם זאת, גורמים רשמיים בסין אינם נוהגים לבקר ביקורת ציבורית. לפיכך, ממשלת סין הפעילה מאמצים להעניש את המקומיים על “הפצת שמועות” וביקרה ביקורת חריפה על הממשלה על נגיף הקורונוב.

על פי הדיווח ב”דרום צ’יינה מורנינג פוסט “, הנחיות חדשות הונפקו על ידי סוכנויות השיפוט וסוכני החוק. ההנחיות ציינו עשר קטגוריות חדשות של אישומים פליליים שניתן להגיש נגד אנשים. כעת ניתן להאשים אנשים בגין סיכון שליטה במחלות, ערעור היציבות החברתית על ידי הפצת הפחד מהנגיף וביקורת על התנהלות הממשלות בהתפרצות..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map