חברות טק משתמשות בנתונים כדי לעזור במאבק נגד וירוס קורונוויר | VPNoverview.com

כמה חברות טק גדולות, כמו גוגל ופייסבוק, הודיעו כי הן מעוניינות לסייע במאבק נגד וירוס הקורנו. החברות אספו מידע רב על המשתמשים שלהן, והן מקוות להשתמש בזה לטוב. הם רוצים לעזור לארגונים להבין כיצד ובאיזה קצב הנגיף מתפשט. החברות עברו בדיקה רבה על איסוף כל הנתונים האלה על המשתמשים שלהם. הם עשויים לחשוב שזה יכול להפוך אנשים.


ביג נתונים ופרטיות

עלינו להיות מודעים לכך שבכל פעם שאנו נכנסים לאינטרנט מידע על ההתנהגות שלנו מאוחסן. חברות גדולות רבות, כמו גוגל ופייסבוק, אוספות כל מיני מידע על המשתמשים שלהן. כל הנתונים האלה למשל נסרקים כדי לעזור למפרסמים להראות לך רק דברים שרלוונטיים עבורך.

בתקופה זו אנו רואים פיתוחים רבים של יישומים חדשים העוקבים אחר נגיף הקורונוב. יישומים אלה רוצים לדעת הרבה מידע אישי אודותיך, וחלקם לא באמת שוקלים את בטיחות הנתונים הפרטיים שלך. במהלך השבוע האחרון חברות ביג נתונים אמרו כי הן מתכוונות להשתמש במידע שאספו כדי לסייע במאבק נגד הנגיף. אבל עלינו להיות מודעים למה המשמעות של הפרטיות והביטחון שלנו.

המאגר של גוגל משמש לשימוש

ביום שישי פרסמה גוגל נתונים המראים את תנועת האנשים באזורים שנפגעו מוירוס הקורונאב. איך הם מקבלים את המידע הזה? לכל מי שמשתמש בגוגל או באפליקציות שלהם יש אפשרות לחלוק את היסטוריית המיקומים שלהם עם החברה. אנשים רבים מבטלים את הסכמתם, מכיוון שהם אינם רוצים לעקוב אחר תנועותיהם. אבל עבור האנשים שלא זה אומר זה שגוגל יכולה לרשום לאן אתה הולך.

החברה פרסמה דיווחים על 131 מדינות, בשם Covid-19 Mobility Reports. בדיווחים אלה הושווה תנועת אנשים במהלך הנעילה לתנועות מחוץ לנעילה. גוגל החליטה לא רק לשחרר מידע זה לרשויות, אלא גם לציבור. הם טוענים שהם רוצים להיות שקופים ככל האפשר במה שמשותף להם, מכיוון שהם היו חלק מוויכוח על פרטיות מזה זמן רב. הוויכוח הזה התחיל להיות חי מאוד בשבועות האחרונים, כאשר הופיעו כמה אפליקציות למעקב קורונה שלא מעריכים את פרטיות המשתמשים שלהם באותה מידה.

פרטיות ואבטחה

גוגל הצהירה כי נקטו באמצעים כדי להבטיח שלא ניתן יהיה לזהות אנשים באמצעות הדוחות. איסוף נתונים מסוג זה יכול להרגיש בקלות כמו מעקב אחר אנשים, ולכן עליהם להיות זהירים מאוד. איב-אלכסנדר דה מונטז’ואה, אקדמאי מקבוצת הפרטיות החישובית של המכללה האימפריאלית בלונדון, אמר כי גוגל נקטה צעדים טובים בכדי לכווץ את סיכוני הפרטיות. הוא גם ביקש שהחברה תפרט יותר את הצד הטכני של הדברים. זה יכול לעזור לחוקרים חיצוניים להבטיח שהם באמת שומרים על פרטיותם של אנשים.

כל אחד יכול לצפות בדוחות, מכיוון שהם פורסמו ברבים. אתה יכול לחפש נתונים אזוריים יותר ברוב הדוחות. Google תספק לך PDF עם הנתונים שנאספו לאחר שבחרת את האזור שאתה רוצה את המידע עליו. בדרך זו אתה לא צריך להישאר מקוון כדי לגשת אליו וניתן לקחת אותו לתחום.

פייסבוק עוקבת בעקבות גוגל

פייסבוק שיתפה גם נתוני מיקום עם חוקרים במספר מדינות. אבל בניגוד לגוגל הם לא הפכו את הציבור הזה. הנתונים זמינים רק באמצעות Data for Good. תוכנית זו החלה בשנת 2017 וניתן לגשת אליה רק ​​באוניברסיטאות ועמותות. כעת החליטה החברה להרחיב את התוכנית. הוא יספק שלוש מפות חדשות לחיזוי היכן הנגיף יתפשט והן יציגו אם אנשים נשארים בבית. הנתונים למידע זה ייאספו באפליקציית הפייסבוק.

אפליקציית הפייסבוק תציג כעת חלון קופץ עבור חלק מהמשתמשים בארה”ב, שמבקש מהם למלא סקר על תסמיני מחלות. סקר זה נוצר על ידי המרכז האפידמיולוגי של אוניברסיטת קרנגי מלון. זהו חלק מפרויקט מיפוי תסמינים חדש שיעזור לחזות היכן הנגיף יפגע בהמשך ואיפה יש צורך במשאבים רפואיים. החוקרים אמרו כי הם “לא ישתפו בתגובות סקר פרטניות עם פייסבוק, ופייסבוק לא ישתפו מידע על מי אתה עם החוקרים.”

האם זה מועיל?

חברות גדולות מנסות כולם לעשות כמיטב יכולתן כדי לעזור במהלך תקופה זו. אנו רואים שמפעלים מארגנים מחדש את קווי הייצור שלהם לייצור מאווררים ומסכות פנים. אולם שיתוף נתוני מיקום אכן מסייע לארגוני בריאות. הם יודעים כעת איפה אנשים נשארים בבית ואיפה הם לא. משמעות הדבר היא שהם יכולים להיות ממוקדים יותר בהודעות שלהם לאנשים. אני מקווה שהמידע יכול לעזור באמת במיפוי מסלול המחלה, כך שניתן יהיה להציל חיים נוספים.

הסיכון היחיד שמצורף לכך הוא שסיבוב חיובי זה באיסוף נתונים פרטיים עשוי לבטל חלק מהעבודה שנעשתה על ידי תומכי הפרטיות המקוונת. הוויכוח התחמם למדי ואנשים דאגו למה שקורה למידע שלהם. כעת, לאחר שהיתרונות של איסוף נתונים זה מוצגים, הדבר עלול לגרום פחות לריסוס של חברות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me