מי לא רק נלחם בוירוס הרומן, אלא גם בפיזור מידע מוטעה והונאות מקוונות | VPNoverview.com

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מתקדם בכדי להאיץ את ההכלה של זן הנגיף החדש. לרוע המזל, עליו להתמודד עם התפשטות המידע השגוי והונאות מקוונות הנראות לכאורה עם סוכנות האו”ם הנחשבת.

מידע שגוי מתחיל להתפשט

וירוס ווהאן, שנקרא באופן זמני 2019-nCoV, דווח לראשונה בתחילת דצמבר 2019. הזיהום האנושי הידוע הראשון התרחש במחוז ווהאן הסיני. הנגיף התפשט לאחר מכן לכל מחוזות סין וליותר משני תריסר מדינות אחרות.

ב- 30 בינואר 2020 הוכרז על ידי ארגון הבריאות העולמי ה- WHO רומן הוורוד הכלכלי כמצב חירום עולמי. כיום ישנם 40,158 מקרים שאושרו לזיהום. המספר הכולל של מקרי המוות המיוחסים לנגיף עלה ל 906.

עם התרחשות המצב, מידע שגוי, הונאות וסוגים אחרים של איומים דיגיטליים החלו להתפתל ברחבי העולם כולו. נוכלים ופושעי סייבר אפילו השתמשו בשם של ה- WHO עצמו כדי להפיץ פאניקה ולפתות אנשים לתרמיות מקוונות. זה הניע את ארגון הבריאות העולמי לפתח את מאמציו להפסיק את התפשטות המידע השגוי ולהעלות את המודעות לנושאים דיגיטליים.

מגיפת הופכת לאינפודמיה

מנהלת המדיה החברתית של ארגון הבריאות העולמי, אלכסנדרה קוזמנוביץ ‘, ועמיתיה נמצאים כעת בקשר עם ענקיות טק כמו גוגל, פייסבוק, פינטרסט, טוויטר, כמו גם אתר המדיה החברתית הגדול בבעלות סינית, WeChat, כדי לעצור את מה שהיא מכנה “אינפודמיה” . בעקבות המאמצים של השבוע שעבר, המשתמשים של גוגל, פייסבוק ופינטרסט המחפשים מידע או תמונות הקשורים לווירוס הקורונום רואים כעת לראשונה את המשאבים של ארגון הבריאות העולמי ואת דף הדף המיתוסים של ארגון הבריאות העולמי. עדכוני חדשות עם מידע נכון תורגמו גם לסינית.


השבוע, מנהל ה- WHO של פתרונות דיגיטליים, אנדרו פטיסון, נוסע למטה של ​​פייסבוק. בפגישה עם קבוצה של כעשרים חברות טק, בהן Uber ו- Airbnb, הוא מעוניין לדון בדרכים עבור חברות אלה לסייע לקבוצה העולמית להילחם בהפצת המידע השגוי. “הייתי שמחה לראות את Airbnb נותנת עצות לאנשים הנוסעים על נגיף קורונוס,” אמרה פטיסון לניו יורק טיימס.

רעיון לא רע, נוכח מערך הטענות הלא נכונות בפראות לגבי נגיף הקורונוב. חלק מההודעות מציינות כי ניתן למנוע זאת על ידי אכילת שום, גרגור שטיפת פה או לשים שמן שומשום, למשל. אחרים אומרים כי חיות מחמד ואפילו חבילות מסין יכולות להפיץ את הנגיף, או שרק זקנים נפגעים.

הונאות דיוג של Coronavirus בעלייה

למרבה הצער, מצב חירום עולמי כאלו מעניק לפושעי רשת סיבה אמינה ליצור קשר עם אנשים ולפתות קורבנות להונאות דיוג. לדוגמה, בהונאה אחת המשתמשים מקבלים דוא”ל עם קישור למסכת פה כדי להגן על עצמם מפני וירוס הקורונוב. בשלב הבא הם מגיעים לאתר דיוג שמבקש מהם להזין את פרטי כרטיס האשראי שלהם.

יתרה מזאת, ארגון הבריאות העולמי מזהיר משתמשים להיות ערניים לגבי אימיילים מזויפים הנושאים את הלוגו של ארגון הבריאות העולמי [או המרכזים לבקרת ומניעת מחלות (CDC)) של ארגון מכובד אחר לצורך העניין]. דוגמה אחת להונאה שמשתמשת בלוגו שלהן היא דוא”ל הנושא “מודעות לווירוסים של Safty Corona WHO”, המכיל לחיצה באמצעות לחצן דרך “אמצעי בטיחות” חשובים..

אנשים דוברי אנגלית עשויים להבחין במהירות בטעות האיות בשורת הנושא. מתן נוסף הוא הפניה לאתר HTTP, במקום לאתר HTTPS. זה יוצא דופן בימינו. שלישית, ישנו חלון קופץ על תמונה של עמוד הבית של ה- WHO שמבקש מהמשתמשים “לאמת” את הדואר האלקטרוני שלהם, על ידי הקלדת כתובת הדואר האלקטרוני והסיסמה שלהם. ברגע שמשתמש לוחץ על האימות, הפושעים פשוט מפנים את המשתמש לאתר WHO האמיתי, לאחר שהם קיבלו גישה לחשבון הדוא”ל שלהם בתהליך..

שיטה אחרת שאפשר להשתמש בפושעי סייבר היא לצרף .pdf זדוני. קובץ .mp4 או .docx לדוא”ל אמין לכאורה. במציאות, קבצים אלה מכילים סוסים טרויאנים ותולעים המסוגלים להפריע לציוד המחשוב או הרשת של הקורבן.

מה לעשות?

באופן כללי, הדבר הטוב ביותר שמשתמשים יכולים לעשות זה לשים לב להודעות דוא”ל מפוקפקות. אל תשתולל בשמו של השולח, ותשגיח על שגיאות כתיב ודקדוק. יתר על כן, עדיף להימנע מקמצוץ בקישורים בלתי חשודים, חשודים, או פתיחת קבצים בלתי צפויים. לעולם אל תזין נתונים שאתר זה לא אמור לבקש.

יתר על כן, רצוי להשתמש בסיסמאות מאובטחות, להפעיל אימות דו-גורמי ולהקפיד על עדכון התוכנה שלך. שימו לב שארגונים בעלי מוניטין לא מבקשים תרומות בצורה של bitcoins או צורות אחרות של מטבעות דיגיטליים.

כדי להישאר מעודכן בווירוס הקורון, בקר רק ישירות במקורות מידע אמינים (על ידי הקלדת הכתובת בעצמכם), כגון אתר האינטרנט וחשבונות המדיה החברתית הרשמית של ארגון הבריאות העולמי ו- CDC.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me