גל בכיתה מקוונת וחטיפת וידיאו ועידה, המכונה גם זאומבומבינג | VPNoverview.com

הלשכה הפדרלית האמריקאית לחקירה שולחת אזהרה לחפש חוטפים המנסים לזחול לכיתות מקוונות ולפגישות וידאו או שיחות ועידה בין משבר הנגיף. ברחבי העולם, ריבוי בתי ספר ועסקים כבר דיווחו על זרים המסתננים ומשבשים את הישיבות “הסגורות” שלהם. חלקם פשוט קונדסרים, אחרים זרים פעורי פה. אבל זה יכול ללכת רחוק מזה, אם עברייני רשת מתחילים לפרוץ.


גל בוועידת וידיאו מגיע עם הסיכונים שלו

בתי ספר ועסקים רבים מנסים דרכים חדשות להישאר מחוברים בזמן זה של התרחקות חברתית, סגירת בתי ספר ועבודה מהקמה ביתית. לרוע המזל, לרוב האנשים, כלי ועידת וידיאו ושיתוף פעולה מקוון הם שטח חדש יחסית. רבים לומדים להשתמש ביישומים בטיסה ולעתים קרובות חסרים להם את הידע לחסום “אורחים” או ניסיונות חטיפה לא רצויים.

ישנן מספר דרכים בהן פולשים יכולים לחדור לפגישה מקוונת. ראשית, חלק מכלי שיתוף הפעולה מגיעים עם סיכוני אבטחה ופרטיות משלהם. שנית, ישנם מספר צעדים שמארחים והמשתתפים יכולים לנקוט בהם כדי להגן טוב יותר על ועידת וידאו, אך לרוב אינם יודעים או אינם מבינים. כמו לא לשתף את קישור הפגישה במדיה החברתית. לא מאפשר לאף אחד לשתף את המסך שלו. או לבצע מסדר כדי לספור את מספר המשתתפים שהוזמנו ובעצם.

זומבומביה מתארגנת

מאז התייחסות בתקשורת חל גידול של אירועי זאומבומבינג. חנויות כמו ה- BBC וניו יורק טיימס העלו את הטרנד, מה שאומר שיותר ילדים רוצים להסתבך בזה. מספר המקומות המקוונים שבהם אתה יכול לארגן פשיטת זום גדל באופן אקספוננציאלי.

קודי ועידה של זום משותפים במקומות כמו דיסקורד, רדיט וטוויטר, כאשר הדיסקורד הוא הפופולרי ביותר. בדרך כלל, בני נוער עומדים מאחורי פשיטות הזום. הפשיטות מתועדות לרוב ומועלות מאוחר יותר ב- YouTube או ב- TikTok. נראה כי ל- YouTube אין בעיה עם הסרטונים האלה, כל עוד הם אינם כוללים תוכן המנוגד למדיניות האתר. רוב בקשות הזומבומביה נעשות על ידי בני נוער המחפשים להרעיל את חבריהם לעבודה או מורים שלא אהבו.

בתי ספר מרובים שנפגעו

לאחרונה, שני בתי ספר מקומיים סיפרו ל- FBI על זרים שמתרסקים קורסים מקוונים. בית ספר אחד ממסצ’וסטס דיווח כי “בזמן שמורה ערך שיעור מקוון באמצעות זום, אדם לא מזוהה התקשר לכיתה. אדם זה צעק גסות ואז צעק את כתובת הבית של המורה באמצע ההוראה “. בית ספר שני שהוקם בבסיס מסצ’וסטס דיווח כי אדם לא מזוהה ניגש לפגישה עם זום. באירוע זה, הפרט הציג קעקועי צלב קרס.

במקומות אחרים בארצות הברית עמד בית ספר תיכון בקליפורניה לערוך את מפגש הזום הראשון שלו, כאשר מספר משתמשים לא מוכרים הצטרפו לשיחת הטלפון והתחילו לשיר את המילה N, בעוד תמונות פורנוגרפיות מקרוב השתלטו על המסך המרכזי. באופן דומה, שיעור הזום הראשון של פרופסור באוניברסיטת מדינת אריזונה השתבש נורא כאשר אחד המשתתפים השתמש בתכונת זום כדי להציג תמונות וסרטונים מזויפים..

תופעת החטיפה המקוונת לא מתרחשת רק בארצות הברית. לדוגמא, רק לפני מספר ימים בנורווגיה, בית ספר נאלץ להפסיק שיעור מקוון באמצעות הכלי לאחר שגבר הצליח להתגנב לכיתה הווירטואלית וחשף את עצמו בפני קבוצה של ילדים בני תשע. בית הספר עבר מאז לפלטפורמת תקשורת אחרת.

הפצצת זומבים לא מתרחשת רק בזום

המילה “זומבומבינג” מתייחסת לאדם לא רצוי או לאנשים שאינם רצויים לפגישות זום המתרסקות או לכל סוג אחר של ועידת וידיאו, לצורך העניין. צורה של חדירה זו יכולה להתרחש באופן תיאורטי בכל פלטפורמה אחרת. רק שזום הוא במקרה אחד הכלים הפופולאריים והשימושיים הרבה יותר, עכשיו כשמשבר הנגיף מכריח אנשים רבים לעבוד וללמוד מהבית.

החשש הגדול ביותר הוא שאנשים ממהרים להשתמש בכלי שיתוף פעולה מסוג זה מהר מדי בגלל הנסיבות בהן אנו נמצאים מבלי להקדיש זמן להכיר את התכונות וההגדרות שלו. כמו כן, כעת נעשה שימוש בוועידת וידיאו בקנה מידה שונה ובמובנים חדשים רבים. המשמעות היא שהיישומים צריכים גם להסתגל.

מאז הפשיטות הפכו למיינסטרים יותר, מארגני הפגישות משתפרים באבטחת הערוצים שלהם. זום עובדת קשה גם על שיפור האבטחה והפרטיות שלהם לאחר כל הביקורת שנאלצה לסבול במהלך החודש האחרון.

אסטרטגיות למניעת חטיפה מקוונת

בעקבות אירוע טרולינג, פרסמה אוניברסיטת קליפורניה כמה טיפים מעשיים מאוד למניעת הפצצות זומבים, כמו גם זום בבלוג שלהם מיום 20 במרץ, 2020. אלה כוללים:

 • שימוש בתכונת חדר ההמתנה
 • ניהול שיתוף מסך
 • דרוש כניסה לסיסמא
 • השבתת העברות קבצים
 • הכירו את ההגדרות והתכונות השונות

יתר על כן, ה- FBI הוסיף את הצעדים המקלים הבאים:

 • ספק קישורים ישירים רק לאנשים ספציפיים
 • אל תפרסם פגישות או כיתות לימוד
 • ודא שמשתמשים משתמשים בגירסה האחרונה של יישומי גישה מרחוק
 • נהל אפשרויות מסך
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map