מחשוב קוונטי שנראה כאיום לביטחון הסייבר | VPNoverview.com

המירוץ בין ארצות הברית לסין על עליונות קוונטית נמשך. עם זאת, הגעת מחשוב קוונטי מאיימת להרוס מערכות אבטחת סייבר קיימות ולהפוך את טכניקות ההצפנה של היום למיושנות. זה מאיים על כל המידע המוגן כיום באמצעות טכניקות הקריפטוגרפיה של ימינו.


המירוץ פועל

למחשוב קוונטי יש פוטנציאל לטפל בבעיות במחשבים קלאסיים אינם יכולים. זה נתפס כגבול הטכנולוגי הבא שישנה את העולם. המסע אחר עליונות מחשוב קוונטי אינו רק מירוץ בין סין לארצות הברית. מדינות אחרות כמו אירופה, אוסטרליה וקנדה רואות בכך עדיפות גיאו-פוליטית.

היתרון בכך שיש למחשב הראשון שמיישן את כל המחשבים האחרים יהיה עצום. זה יספק יתרונות כלכליים, צבאיים ובריאות הציבור למנצח במרוץ הסייבר הזה. ניתן להשתמש במחשוב קוונטי כדי לייעל את המודלים של שינויי אקלים ודגמי מזג אוויר. זה יכול לשמש גם כדי להשיג משלוח מהיר יותר של מוצרים ועלויות נמוכות יותר עבור מוצרים מיוצרים.

אף על פי שההתקדמות במחשוב כמו מחשוב קוונטי יכולה להשתנות בחיים, אך איתו הצורך בהתקדמות דומה באבטחת הסייבר.

איום מחשוב הקוונטים על אבטחת הסייבר

המטרה העיקרית של אבטחת הרשת היא מניעת הפרות נתונים ושמירה על שלמות הנתונים באמצעות שימוש בקריפטוגרפיה של מפתח ציבורי. כוח המחשוב הצפוי של מחשבים קוונטיים, לעומת זאת, צפוי להיות מסוגל לשבור את כל אחת ממערכות ההצפנה המשוכללות ביותר של ימינו תוך ימים או שעות..

כתוצאה מכך, טכנולוגיית הקוונטים נתפסת כסיכון ביטחוני רציני עבור חברות ואנשים פרטיים. כוח כזה בידי פושעי הרשת יביא מידע אישי וכלכלי המאוחסן בכוננים קשיחים או בענן תחת איום גדול. חילופי מידע המתרחשים במהלך רכישות מקוונות או כשנגישים מרחוק לדוא”ל לעבודה, למשל, כבר לא יהיו מאובטחים.

כל הנתונים בסיכון

כל הנתונים יהיו תחת איום של התקפות מצד פושעי רשת או של שחקנים זדוניים אחרים. נתונים פרטיים, רישומי בנקאות ובריאות, כמו גם סודות צבאיים וממלכתיים עשויים להיות תחת איום. שווקים פיננסיים גלובליים ומודיעין ממשלתי סודי כבר לא יהיו בטוחים.

יתר על כן, לא רק שטכניקות ההצפנה של ימינו אינן מאובטחות בעולם שלאחר הקוונטים, אלא שהנתונים המוצפנים של ימינו אינם בטוחים. “תוקף יכול להקליט את התקשורת המאובטחת שלנו היום ולשבור אותה עם מחשב קוונטי שנים לאחר מכן. כל הסודות של ימינו יאבדו, “אומרת טנג’ה לנגה, פרופסור לקריפטולוגיה באוניברסיטת איינדהובן לטכנולוגיה, הולנד.

לדברי לאנג, כבר קיים אלגוריתם קוונטי שיכול לשבור את כל הטכניקות הקריפטוגרפיות המשמשות כיום לאבטחת חיבורים באינטרנט. כל מה שצריך זה כוח המחשבים הצפוי של מחשבים קוונטיים כדי שכל הנתונים בעולם יהיו נתונים לחסדי שחקנים זדוניים..

מה נעשה כדי להתמודד עם האיום הזה

מול איום כזה, חברות כבר דורשות פתרונות, למרות שמחשוב קוונטי עדיין נמצא רק בשלב הניסוי. בתגובה, הנציבות האירופית סיפקה לקונסורציום מחקר בשם PQCRYPTO מימון של 3.9 מיליון אירו. הקונסורציום, בראשותו של לאנג, מוטל על פיתוח טכניקות קריפטוגרפיות חדשות שיהיו בטוחות בעולם שלאחר הקוונטים..

ארגונים פרטיים כמו יבמ, גוגל ומיקרוסופט עורכים גם מחקר לעיצוב טכנולוגיות קריפטוגרפיות העמידות בפני התקפות קוונטיות. מחקר באלגוריתמי הצפנה מאובטחים קוונטיים נתפס כמכריע להכנה למה שמכונה “techpocalypse”.

מקום VPNs בעולם הפוסט קוונטי

נכון לעכשיו, פתרונות אבטחת סייבר עבור צרכנים ועסקים מסתמכים במידה רבה על רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) לקבלת שכבת הגנה נוספת. כדי לספק אבטחה מקוונת, VPNs משתמשים בקריפטוגרפיה כדי ליצור מנהרה מאובטחת בין משתמש לאינטרנט.

עם זאת, עם הגעתם של מחשבים המסוגלים לפצח את הטכניקות הקריפטוגרפיות של ימינו, טכנולוגיית VPN מסתכנת להתיישן אם היא לא תתפתח כדי לעמוד בקצב.

כתוצאה מכך כבר נעשים מאמצים להכין VPNs לעולם הפוסט קוונטי. מיקרוסופט, למשל, החלה את פרויקט NIST Post Quantum, שבודק שילוב של תוכנת OpenVPN עם קריפטוגרפיה עמידה לאחר הקוונטים..

VPNs נחשבים גם כפתרונות אפשריים לטווח הקצר בעולם שלאחר הקוונטים כדי להגן על יישומים שאינם מוכנים קוונטיים. מכיוון ש- VPNs מאפשרים ליישומים לרוץ בתוכם, ניתן להשתמש ב- VPNs המאובטחים באמצעות קריפטוגרפיה לאחר הקוונטים בעולם שלאחר הקוונטים כדי להריץ יישומים שעדיין אינם מוכנים קוונטיים..

כמה רחוק מחשוב קוונטים

מחשבים קוונטיים רגישים כיום מאוד להפרעות מהצליל, הטמפרטורה והרטט. זה הופך אותם מאוד לא יציבים ומגביל את כוח המחשוב שלהם, מה שהופך אותם לא טובים בהרבה ממחשבים של ימינו.

עם זאת, יש כאלה שחזו כי מחשב הקוונטים המסחרי הראשון יכול להגיע כבר בשנת 2022. זה נראה לרוב לא מציאותי. מרבית התיאורטיקנים מצפים שטכנולוגיית הקוונטים תהפוך לטכנולוגיה מפותחת לחלוטין עד שנת 2025.

בקנה אחד עם זה, זה צפוי שייקח 10 שנים לערך עד שמחשב קוונטי חזק ויציב מספיק יפעל, שיכול לשבור את הקריפטוגרפיה של המפתח הציבורי של ימינו, מה שהופך אותו למיושן.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me