עדכון זום: הפלטפורמה ממשיכה להיאבק | VPNoverview.com

דיווחנו על הנושאים בהם זום מתמודד סביב פרטיות וביטחון במהלך משבר הקורונה. למרבה הצער, הבעיות עדיין לא נפתרו. מנכ”ל זום הודיע ​​בתחילת אפריל כי הם עובדים קשה כדי לפתור את הבעיות. זום הפך לפופולרי ביותר עכשיו כשאנשים חוצים את הבית.


לשעבר ראש האבטחה בפייסבוק הביא

זום מגיב לכל הביקורות על ידי נקיטת צעד נוסף לשיפור סוגיות הפרטיות והביטחון. החברה הודיעה ב -8 באפריל כי הביאו את ראש האבטחה בפייסבוק לשעבר, אלכס סטמוס. הוא מתכוון לפעול כיועץ חיצוני, ויסייע לתקן את בעיות האבטחה. זום פנה אל סטמוס לאחר שפרסם שרשור בטוויטר, והציע הצעות לפתור כמה מנושאי האבטחה שלהם.

החברה גם הקימה לוח פרטיות ואבטחה חדש לחלוטין. חלק מהחברים הם ראשי אבטחה מחברות גדולות כמו VMware, Netflix, Uber ו- Electronic Arts. כולם ישתתפו בייעוץ למנכ”ל כיצד להתמודד עם המשימה העצומה העומדת לפניו.

זום נתבע על ידי בעל מניות

אחד מבעלי המניות של זום תבע את החברה בגין “הגזמת אמצעי האבטחה שלה”. לטענתו, הוא הפסיד כסף לאחר כל הפרסום הגרוע סביב חוסר הביטחון. תשומת לב תקשורתית זו הביאה לירידה במחיר המניה שלה.

זו אינה התביעה היחידה שעשויה להתמודד עם זום. בחודש שעבר נתבע החברה מפני שהם שיתפו נתונים עם פייסבוק.

נתוני משתמש נשלחים לסין

חוקרים גילו כי חלק מהנתונים של המשתמשים בזום טופלו בסין. כמה שיחות שבוצעו בצפון אמריקה הועברו דרך סין. נתונים אלה כוללים לפעמים מפתחות הצפנה. ניתן להשתמש במקשים אלה לביטול נעילת שיחות שנשמרו. זום שולט במפתחות ההצפנה האלה מכיוון שהפלטפורמה אינה מוצפנת מקצה לקצה. לכן הוא יכול לגשת לשיחות המשתמשים.

בדרך כלל שיחות מחוברות דרך השרת הסמוך. אך בכל פעם שלא תוכלו להתחבר, בגלל השימוש בשיא למשל, תעברו במרכז נתונים משני. זום הסביר שכאשר הגדלת את יכולת השרת שלהם היא איפשרה בטעות לשני מרכזי נתונים סיניים לקבל שיחות. מרכזי נתונים אלה משמשים רק כגיבוי במקרה של גודש ברשת.

זום יישמה תקנות למניעת גישה בלתי מורשית לכל אחד מתוכן זה – אם כי יש לטעון כי כל הגישה אינה מורשית, מכיוון שמדובר בפגישות פרטיות. הבעיה היא שהרשויות בסין יכולות לדרוש מהזום למסור מפתחות הצפנה כדי שהסינים יוכלו לראות מה יש בשרתים שלהם. הבעיה תוקנה, אך לא ברור אילו משתמשים, או כמה מהם הושפעו.

בתי ספר אסרו את הפלטפורמה

חששות גוברים בנוגע לפרטיות וביטחון הביאו לאיסור זום במספר בתי ספר. בתי ספר לא מתכוונים לשבת בסביבה ולחכות שכל הבעיות ייפתרו. העיר ניו יורק אסרה את זום באופן מוחלט. במקום זאת, הם מבקשים מבתי ספר לעבוד עם צוותי מיקרוסופט. בתי ספר בנבאדה נוקטים צעדים דומים כדי להימנע מסביבה לא בטוחה עבור המורים והתלמידים שלהם.

לא סתם בתי ספר בארה”ב איבדו אמון בביטחון זום. סינגפור גם השעיתה את השימוש בכלי. משרד החינוך החליט על כך לאחר שהתלמידים הפכו קורבן לזומומבר.

מניעת הפצצת זאב

זום כבר נקט כמה צעדים כדי למנוע “הפצצת זומבים”. החל מחמישה באפריל אנשים יידרשו להשתמש בסיסמה כדי להיכנס לפגישה. לעתים קרובות נעשה שימוש חוזר במזהי הפגישה או אפילו ניחששו, מה שגרם לאנשים לפשוט על פגישות של אנשים אחרים. זום אפשר גם כברירת מחדל את תכונת חדר ההמתנה כך שכל מי שרוצה להיכנס לפגישה צריך להתקבל על ידי המארח.

חברות גדולות וסוכנויות ממשלה אוסרות זום

חברת הרקטות SpaceX של אלון מושק אסרה לאחרונה על עובדים להשתמש בפלטפורמה. החברה מפתחת טכנולוגיה הנחשבת חיונית לביטחון הלאומי, מכיוון שנאס”א היא אחת הלקוחות הגדולות של SpaceX. האיסור הזה הגיע לאחר אזהרה של ה- FBI על ביטחון זום.

גוגל החליטה גם לאסור על תוכנת זום ממחשבים ניידים של עובדים, מכיוון שהיא אינה עומדת בתקני האבטחה שלהם. הם עדיין יאפשרו שימוש בפלטפורמה באמצעות אפליקציות ודפדפנים ניידים.

לא רק חברות המטפלות במידע מאובטח אוסרות זום, מספר ממשלות נוקטות גם הן בכדי להבטיח את ביטחונן.

הסנאט האמריקני אמר לחבריו שלא ישתמשו באפליקציה יותר. טייוואן וגרמניה הציבה הגבלות על השימוש בזום. זה הגיוני מאוד כי הרשויות משמיעות את דאגתן מהפלטפורמה, מכיוון שהפגישות אינן מוצפנות מקצה לקצה. ממשלות חוששות שהמידע שלהם לא יישאר ברחוב.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map