זום ומסיבות בית: שיחות וידאו על ידי עצמך (פרטיות) סיכון | VPNoverview.com

הרבה אנשים עובדים מהבית בגלל משבר הקורונה, לכן פרסמנו לאחרונה מדריך נרחב כיצד לעבוד בבטחה מהבית. במצב הנוכחי, חברות רבות מארגנות את הפגישות שלהן באמצעות שיחות וידאו. אפליקציות כמו Google Hangouts, Skype ו- Zoom הם שירותים פופולריים מאוד ברגע זה. עם זאת, ייתכן שזום אינו האפשרות הטובה ביותר לפרטיותך. אנשים רבים משתמשים גם באפליקציות דומות כדי לארגן שיחה קבוצתית עם חבריהם. חשוב להסתכל על הצד הפרטיות והביטחונית של שירותים אלה. אתה לא רוצה שמישהו יצטרף לחוג האוס שלך בלי שתזמין אותם.


זום שנעשה למעסיקים

זום הגדיר בבירור את האפליקציה שלהם לטובת המעביד. פרטיות העובדים נראית פחות חשובה מבחינה זו. באפליקציית Zoom, מעסיקים יכולים לעקוב אחר תשומת לבם של משתתפים אחרים בשיחת וידאו עם מה שמכונה “Tracker Attentione Tracker”.

זה עובד כדלקמן: אם עובד אינו פעיל בזום במשך 30 שניות, המעביד יקבל הודעה על כך. אם עובד שולח דוא”ל או אם הוא מחפש משהו בדפדפן, אז לפי זום מישהו לא שם לב לפגישה המקוונת.

יישום זה עובד רק אם מישהו התקין את גרסת 4.0 ומעלה. אך מכיוון שרוב האנשים עברו רק לעבודה מהבית, יש סיכוי טוב שרבים התקינו רק את התוכנית לאחרונה.

עדכון: ב- 2 באפריל זום הודיעה כי הם יעבדו על שיפור הפרטיות והביטחון של הפלטפורמה.

שיחות שנשמרו על ידי זום

משתמשים בתשלום יכולים גם לבחור להקליט שיחות בזום. באופן זה, כל מה שנדון מאוחסן כקובץ שמע וכתמליל (טקסט כתוב). גם הודעות הצ’אט שנשלחו בין המשתתפים נשמרות.

מעסיקים המשתמשים באפשרות זו יכולים לאחזר צ’אטים בין העובדים שלהם, גם אם הם לא השתתפו בשיחה.

זום מעביר נתוני משתמש

זום מציין בתנאים וההגבלות שהיא אינה מוכרת נתוני משתמש לצדדים שלישיים. עם זאת, חברות כמו גוגל רשאיות להציג את הנתונים למטרות שיווק. נמצא כי Zoom גם שיתף נתוני משתמשים (כגון מידע על מכשירים) עם פייסבוק, אפילו של משתמשי זום שאינם בבעלותם חשבון פייסבוק.

באמצעות איסוף מידע ושיתוף Zoom יכול לפרסם בפלטפורמות ובאתרים אחרים. במילים שלהם, אין מדובר טכנית במכירת נתונים, אלא יכול להיחשב כמכירה תחת חקיקה אזורית או לאומית כלשהי.

עדכון: נכון ל- 29 במרץ 2020 זום הצהירה כי תפסיק לשתף נתוני משתמשים עם פייסבוק.

חלק מהמשתמשים בטוויטר מביעים את דאגתם (ראו את הציוץ כולו כאן):

טוויטר זום

האם ניתן לפרוץ מצלמות זום?

בנוסף, הוכח בעבר כי זום אינה האפליקציה הבטוחה ביותר עבור המשתמשים שלה והמכשירים שלהם. בקיץ האחרון ראינו שמשתמשי מק שהתחילו שיחת זום דרך Safari 12 היו פגיעים ואפשר לפרוץ את המצלמות שלהם. נוסף על כך, זום הקימה את שירותה באופן כזה שמשתמשים לא נדרשו לתת אישור להשתמש במצלמה.

לאחר תלונות רשמיות על כך, זום החליטה להתאים את ההגדרות בקיץ 2019. המשתמשים צריכים כעת לספק באופן מפורש אישור לשימוש במצלמות שלהם. זה למרבה המזל הקשה על פריצה למצלמה של מישהו כאשר הם משתמשים בזום.

האם שיחות וידיאו פרטיות עם מפלגת הבית באמת פרטיות?

אפליקציה נוספת שנמצאת כיום בשימוש נרחב בגלל קורונה היא Houseparty. אנשים משתמשים בה כדי לבצע שיחות וידאו עם חברים ובני משפחה. עם זאת, כמה בעיות פרטיות צצו מעל פניו, כפי שהציוצים להלן ממחישים (צפו בציוצים כאן וכאן).

מפלגת הבית בטוויטר

לדוגמה, חשבון הוא ציבורי כברירת מחדל. זה לא אומר שאחרים יכולים למצוא אותך באפליקציה, אלא גם שזרים יכולים פשוט לצוץ בשיחות הווידיאו שלך, לראות את תמונות הווידיאו שלך ולדבר איתך..

כדי להימנע מכך, פשוט התאם את ההגדרות שלך. לחץ והחזק את המנעול בתחתית המסך. אם המנעול סגור, המצב הפרטי שלך פועל וזרים כבר לא יכולים להשתתף בשיחות שלך.

אישור לא תמיד נחוץ בבית המפלגה

בעת פתיחת Houseparty, האפליקציה מבקשת רשות להשתמש במצלמה ובמיקרופון שלך. זה חיוני לשימוש באפליקציה.

מפלגת הבית מבקשת גישה גם לאנשי הקשר והמיקום שלך. אינך צריך לתת לאפליקציה הרשאה כדי שתוכל להשתמש באפליקציה. אז אם ברצונך להגן על פרטיותך, וודא שאתה לא נותן לבית המפלגה גישה לאנשי הקשר שלך ולמיקום שלך.

להתגנב לבית

האם אתה רוצה להתקשר רק לאדם אחד ולא להגיד לאחרים שאתה מחובר להאוספרטי? אז אתה יכול להתחבר באופן בלתי נראה. לשם כך אתה פותח את היישום על ידי לחיצה ממושכת על סמל האפליקציה. לאחר מכן תוכלו לראות תפריט בו תוכלו לבחור “להתגנב לבית”.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me