נתוני בדיקת DNA מקוונים הפגיעים לפריצה גנטית | VPNoverview.com

שירותי בדיקות גנטיות ישירות לצרכן ─ כמו GEDmatch, MyHeritage ו- FamilyTreeDNA ─ בהן משתמשים יכולים להעלות את נתוני ה- DNA שלהם, למשל, למצוא קרובי משפחה, חשופים ל”פריצה גנטית “. אזהרה זו באה משתי קבוצות מחקר, מייקל אדג ‘וגרהם קופ, מאוניברסיטת קליפורניה, דייויס, וכן מפיטר ניי ואח’ המייצגים את אוניברסיטת וושינגטון..


בדיקות גנטיות עסקים פורחים

ערכות בדיקת DNA בבית הן הפכו פופולריות ביותר. רוב האנשים מוצאים את זה מושך לברר פרטים נוספים על יחסי אבותיהם ועל יחסי הגנאלוגיה שלהם, או להעריך את התמהיל האתני שלהם. נוסף על כך, בימינו ניתן לבצע בדיקות DNA ישירות לצרכן בקלות מהנוחות בביתו של האדם ובמחיר שווה לכל נפש. לכן אין פלא שבדיקה גנטית היא עסק פורח.

אחרי שנים של היות יותר מוצר נישה, ערכות בדיקת DNA בבית הן בהחלט עברו את הזרם המרכזי. ההערכה היא כי שוק בדיקות ה- DNA העולמית, כולל שירותי בריאות ובדיקת DNA מהירה, יגדל מכ- $ 2 מיליארד דולר בשנת 2018 ל 22- מיליארד דולר בשנת 2024. מדי שנה, מיליוני אנשים רבים מבצעים בדיקות גנטיות למטרות שאינן מידע רפואי, כגון בדיקת אבות גנטיים.

המון נתונים שהועלה

מרבית ערכות הבדיקה ל- DNA בבית מגיעות עם שאלון פשוט, הוראות לאיסוף דגימת DNA, מדריך כיצד לרשום את ערכת בדיקת ה- DNA ולהחזיר אותה לחברה, והסבר קצר למה לצפות מבחינת התוצאות. לא נכללים שמות בשליחת ערכת הבדיקה. כמו כן, התוצאות שמגיעות לדואר אינן אנונימיות כדי להגן על פרטיותו של האדם.

עם זאת, שירותי בדיקה גנטית ישירה לצרכן, לעומת זאת, מאפשרים לאנשים להעלות מידע גנטי כדי ללמוד יותר על ההיסטוריה המשפחתית שלהם, למשל, למצוא קרובי משפחה. מאגרי מידע כאלה משמשים גם ממשלות למעקב אחר עבריינים באמצעות התאמות ב- DNA.

לעתים קרובות, בהסכמה מפורשת או מרומזת, שמם המלא של קרובי משפחה ולעיתים אף פרטי קשר מועברים למאגרי מידע אלה. בשנת 2019 נרשמו מעל 26 מיליון איש למאגרי המידע של חמש החברות הגדולות בלבד.

מידע פגיע בפני האקרים

במאמרם, החוקרים מייקל אדג ‘וגרהם קופ מאוניברסיטת קליפורניה, דייוויס, קובעים כי נתונים אלה חשופים להאקרים. הבעיה אינה חלה על חברות רצף DNA מסחריות, בהן המשתמשים צריכים להגיש רוק כדי לקבל גישה לנתונים הגנטיים שלהם. עם מאגרי מידע ציבוריים, לעומת זאת, הפגיעויות רבות.

“אפילו מישהו עם מעט מומחיות מיוחדת בתחום הגנטיקה וטכנולוגיית המחשבים יכול לתכנן ולהעלות רצפי DNA שמוציאים מידע רב יותר מהמאגר מאשר רק נתונים גנאלוגיים.”

באופן זה, תוקף יכול לאחזר מידע גנטי מאנשים במאגר המידע או לזהות אנשים שיש להם תכונות גנטיות ספציפיות, כמו רגישות לאלצהיימר. “אנשים גם נוטים למסור מידע הרבה יותר ממה שהם מבינים, כשהם מעלים נתונים לאתרים נגישים לציבור. ובניגוד למידע על כרטיסי אשראי, אדם לא יכול פשוט לבטל את הגנום הישן שלו ולקבל אחד חדש “, הוסיף גרהם קופ..

פיטר ניי ואח ‘. מבית הספר למדעי המחשב פול ג ‘אלן & הנדסה, אוניברסיטת וושינגטון הצהירה: “אבטחה היא בעיה קשה עבור חברות אינטרנט בכל ענף. גנאלוגיה גנטית אינה שונה. הבחירה בשיתוף נתונים היא החלטה אישית, ובכל עת שמשתמשים חולקים נתונים יש תמיד סיכון אפשרי לבעיות אבטחת מידע. “

שירותי בדיקות גנטיות להבהרת הפגיעויות

שתי קבוצות המחקר שיתפו את המידע שלהם עם שירותי בדיקות גנטיות מובילות והציעו אמצעי נגד פוטנציאליים. “אנו רוצים שהשירותים יבהירו את הפגיעויות שלהם וכיצד הם מטפלים בהם”, הוסיף גרהם קופ.

“יש לנו מספר המלצות לשירותי גנאלוגיה גנטית”, אמר פיטר ניי. “ההצעות הללו לא נועדו להיות מקיפות, נחוצות או מספיקות לביטחון. במקום זאת, המלצות אלה מספקות נקודת התחלה לחשיבה על עיצוב מערכות מאובטח. אנו מעודדים מחקר עתידי נוסף על תכנון שירותי גנאולוגיה גנטית מאובטחת. “

עד כה, החוקרים קיבלו תגובה מעורבת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map