אפליקציות קורונה: כך מתמודדות מדינות עם פרטיות (בזמנים של קוביד -19) | VPNoverview.com

ממשלות ברחבי העולם מחפשות דרך להשיג שליטה על התפרצות קוביד -19. מדינות רבות החליטו כי הן מעוניינות להשתמש בטכנולוגיה וביישומים במאבק בנגיף זה. חלקם כבר מפתחים אפליקציות כאלה או אפילו יישמו אותם כבר. מאמר זה ידון במה שעשו מדינות אלה בקרבם נגד נגיף הקורונוב. איך חלק מהאפליקציות עובדות ואילו דאגות יש לנו לגבין? זה יסתכל גם על האפשרויות הזמינות בעת פיתוח אפליקציית מעקב. שוחחנו עם מספר מומחי אבטחה ופרטיות על הסיכונים הכרוכים בכך.


חוויות בינלאומיות  

בכל רחבי העולם ממשלות מסתמכות על אפליקציות להילחם בווירוס הקורונוס. בחלק זה נדון באילו אפליקציות הם משתמשים, כיצד הם עובדים ואיך הם חוו. הממצאים החשובים ביותר סיכמו בטבלה שלהלן. ניתן למצוא תחתם ניתוח מפורט יותר עבור כל המדינות.

מדינה
טכניקת מעקב
פרטים
גרמניהשעון חכם או שעון חכם בשילוב עם אפליקציההרצועה החכמה רושמת נתונים כמו קצב לב, טמפרטורת גוף, לחץ דם ודפוס שינה, כך שיוכל לזהות תסמיני קורונה. מידע זה מועבר למכון רוברט קוך על ידי האפליקציה, שהיא מכון דומה ל- CDC בארה”ב. זה מסתמך על השתתפות מרצון. עד כה ההשתתפות הכללית במדינה נמוכה.
בלגיהאפליקציית Bluetoothאפליקציה שרושמת תנועה של אנשים תושק בקרוב. זה ירשום לאן אתה הולך, כשאתה הולך לשם ומי היית בקשר איתו. הממשלה רוצה להשתמש באפליקציה כדי למפות זיהומים ולהודיע ​​לאנשים שהיו בקשר עם מישהו שנדבק בנגיף.
שוויץניתוח ספקי טלפון סלולריממשלת שוויץ השיגה גישה לנתונים לניתוח שנשמרה על ידי אחת מספקיות הטלפון העיקריות במדינה. הממשלה רוצה למפות את תנועת האנשים כדי לקבוע כיצד להאט את התפשטות הנגיף.
הממלכה המאוחדתאפליקציית Bluetoothממשלת בריטניה מתכננת להשיק אפליקציית מעקב אחר קשר במהלך השבועיים הקרובים. זה יודיע לאנשים שהיו במגע עם מישהו שנדבק בנגיף. בתקשורת הבריטית אומרים כי האפליקציה תעשה שימוש גם ב- Bluetooth ואולי גם ב- GPS.
אירלנדאפליקציית Bluetoothממשלת אירלנד תשיק אפליקציה בקרוב. זה יודיע לאנשים שהיו במגע עם מישהו שנדבק בנגיף. ההשתתפות תהיה בהתנדבות.
איסלנדיישום מבוסס GPSהמשתתפים יורידו מרצונם אפליקציה. זה ירשום את מיקומם באמצעות GPS וכי הנתונים יישמרו באופן מקומי בטלפון של המשתמש. כאשר משתתף נדבק הוא ירשום את המידע הזה באפליקציה. צוות מעקב אחר ממשלתיים ינתח לאחר מכן את תנועותיו של אותו אדם וימפה זיהומים אפשריים.
דנמרקאין אפליקציות, רק נעילהדנמרק לא השקיעה בפיתוח או שימוש באפליקציה, אך החליטה ליישם נעילה קפדנית. נראה כי התפשטות הנגיף נמצאת בשליטה במדינה, ולכן אמצעי הנעילה יהיו רגועים באמצע אפריל. לדוגמא, בתי ספר ייפתחו שוב.
איטליהאין אפליקציה למעקב אחר אנשי קשר, אלא אפליקציה לשמירה על קשר עם אנשי מקצוע בתחום הרפואהאנשים יכולים לרשום מרצונם את הסימפטומים שלהם באפליקציה ויכולים ליצור קשר עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה. ניתן למפות את התפשטות הנגיף על סמך המידע שאנשים מזינים באפליקציה. בדרך זו הרשויות יכולות להתערב בעת הצורך. אנשים יכולים גם להתקשר לשירותי החירום באפליקציה.
ספרדאפליקציות שונות, בנוסף למעקב אחר 40 מיליון טלפונים ספרדיםספרד פיתחה, או מפתחת, כמה אפליקציות שדרכן נאספים נתונים על בריאות האנשים. אנשים רושמים את הסימפטומים שלהם ואלה קשורים לנתוני המיקום שלהם. הממשלה הצהירה כי הם לא עוקבים אחר העם הספרדי כדי לבדוק אם הוא מקפיד על האמצעים שננקטו, אלא כדי למפות את התפשטות הנגיף. הממשלה עוקבת גם אחר למעלה מ- 40 מיליון סמארטפונים למחקר Covid-19. תנועות האנשים נרשמות באמצעות GPS כך שניתן יהיה לכוונן אמצעים בין אזוריים. הממשלה הצהירה כי כל הנתונים אנונימיים.
צרפתאפליקציית Bluetooth לאיתור ו- APS לשמירה על קשר עם אנשי מקצוע בתחום הרפואהצרפת רוצה להילחם במגפה באמצעות אפליקציה שעדיין נמצאת בפיתוח. פרטים מדויקים לגבי האפליקציה תעשה אינם זמינים עדיין. הרשויות הצהירו כי היישום יעשה שימוש ב- Bluetooth. אבל יש חששות לפגמים באפליקציה. מזכירת ענייני הדיגיטל אמרה איפוא כי יתכן שהם יחליטו שלא להפעיל את האפליקציה. פרטיות תהיה הנושא העיקרי בפיתוח האפליקציה, והרשויות בצרפת יפקחו עין על זה. פרט לכך, הממשלה מעודדת אנשים להוריד אפליקציות המציעות ייעוץ רפואי בסיסי.
אוסטריהאפליקציית Bluetoothאפליקציה זו מתחברת לטלפונים אחרים באמצעות Bluetooth. זה יקרה כאשר שני משתמשים מבלים יותר מ -15 דקות זה עם זה במרחק של פחות מ -6 מטרים זה מזה. כאשר אדם נדבק בנגיף הוא יכול להודיע ​​לכל מי שהיה איתו בקשר במהלך 54 השעות האחרונות. האפליקציה תודיע לכל מי שיצר קשר עם הטלפון באמצעות Bluetooth. האפליקציה זקוקה לגישה למיקרופון של הטלפון שלך בכדי לשלוח צלילים קוליים כדי לקבוע את המרחק בין מכשירים.
פוליןאפליקציה להסגר עצמי מבוססת על selfiesאפליקציה זו אינה משתמשת ב- Bluetooth או ב- GPS, אלא ב- selfies. הרעיון הוא שאנשים צריכים להוכיח שהם נשארים בבית על ידי שליחת Selfies למחלקה לעניינים דיגיטליים. האפליקציה משתמשת בתוכנת זיהוי פנים כדי לקבוע אם האדם באמת הוא מי שהוא טוען שהוא. האפליקציה מאתרת גם את המקום בו צולמה התמונה. המשתתפים צריכים לשלוח selfie מספר פעמים ביום. האפליקציה תשלח בקשות selfie באופן אקראי וכאשר לא תצלם תמונה תוך 20 דקות תקבל הודעה על כך למשטרה.
רוסיהאפליקציה שמשמשת כאתר דיגיטלי וגם מערכת QRהקרמלין השיק אפליקציה למעקב אחר אנשים שנאמר להם להישאר בבית. כך שהאפליקציה מתפקדת כמאתרת כדי לעקוב אחר האם האדם ממלא אחר ההוראות שניתנו. אם לא, הרשויות יכולות להיכנס פנימה. ממשלת רוסיה עובדת גם על מערכת המשתמשת בקודי QR. לכל תושבי מוסקבה שנרשמו באופן מקוון מקבלים קוד QR. ניתן להשתמש בזה כדי לזהות את עצמם כשיוצאים לרחוב. הרשויות יכולות לבדוק אם מותר לאדם זה לצאת.
טורקיהמעקב אחר טלפונים ניידיםהנשיא ארדואן רוצה לעקוב אחר כל תנועת האנשים במדינה באמצעות מעקב אחר טלפונים ניידים. מחלקת התקשורת הצהירה כי הם רוצים לשלוח הודעות או להתקשר לאנשים שעוזבים את ביתם. טורקים שלא מקפידים על מגבלות הסגר עצמי יבקרו על ידי המשטרה ויקבלו קנס. תוכניות ספציפיות לפיתוח אפליקציה כזו טרם פורסמו.
ארצות הבריתאין אפליקציות, אלא איסוף נתונים באמצעות טלפונים ניידיםה- CDC אוסף נתוני מיקום באמצעות טלפונים ניידים. לאחר מכן משתמשים במידע זה כדי לעקוב אחר תנועות האנשים. גוגל, אפל ופייסבוק עובדים כולם על דרכים למפות את התפשטות הנגיף גם בארה”ב (ומחוצה לה)..
חרסינהצור קשר עם אפליקציות להתחקות, פריצת GPS, זיהוי פנים ועודסין עוקבת אחר תנועות האנשים בדרכים שונות. ניתן לגרום לעם הסיני להוריד אפליקציות מסוימות. פונקציות משולבות באפליקציות הקיימות (כמו Alipay ו- WeChat) כדי לעקוב אחר אנשים גם כן. ניתן לקחת את זכויותיהם וחירויותיהם על סמך מעמדם בהסגר.
סינגפוראפליקציית Bluetoothסינגפור משתמשת באפליקציה שרושמת קשר באמצעות Bluetooth. נתונים אלה מוצפנים ונשמרים באופן מקומי למשך 21 יום. כל מי שיש לו את האפליקציה ויצר קשר עם אדם שנדבק יקבל הודעה.
דרום קוריאהמעקב GPS, מצלמות אבטחה, פרטי כרטיסי אשראי, נקודות ביקורת במרחבים ציבורייםדרום קוריאה פתחה עשרות מיקומי בדיקה שבהם אנשים יכולים להיבחן בחינם. כשמישהו בוחן חיובי, נתוני GPS, פרטי כרטיסי אשראי ותמונות אבטחה משמשים להתחקות אחר צעדיו של מישהו ולהודיע ​​לאנשים איתם הם יצרו קשר. פרטים אישיים על האדם הנגוע משותפים בתהליך זה.
הודואפליקציה להסגר עצמי באמצעות selfiesאפליקציה זו מבקשת מאנשים לשלוח הסלפי בבית מספר פעמים ביום. זה משמש כדי לבדוק אם אדם אכן נשאר בבית. אם לא, אז האיש יצור קשר עם הרשויות.
טייוואןמעקב GPS וסמארטפוןהרשויות מקבלות הודעה כאשר מישהו שאמור להיות בהסגר עוזב את ביתו. לשם כך, הממשלה משתמשת בנתוני מעקב לטלפונים ניידים. כאשר הטלפון של מישהו נפטר או מכובה, הוא יכול גם לסמוך על ביקור של המשטרה.
הונג קונגרצועות יד ואפליקציהבהונג קונג נותנים לאנשים סרטי כף היד המחוברים לאפליקציה. סרטי היד הזו משמשים לוודא שאנשים נשארים בבית ולא ישברו את ההסגר.
אוסטרליהאפליקציות שונות המשתמשות ב- GPS ונתונים ניידיםממשלות מקומיות השיקו אפליקציות שונות באוסטרליה. אחד האפליקציות הללו הוא Whispir בויקטוריה. אפליקציה זו מאפשרת לממשלה לעקוב אחר מיקומם של חולים קוביד -19. הרשויות יכולות גם להשתמש באפליקציה כדי לתקשר עם אדם באמצעות הודעת טקסט. האפליקציה עוזרת לוודא שאנשים מסתדרים בהסגר עצמי. אנשים שלא מסתכנים בקנס של 25,000 $. קנס עבור חברה יכול לעלות עד 100,000 $.
ניו זילנדאין עדיין אפליקציה, אך מפתחת אפליקציית מעקב אחר אנשי קשראפליקציה בפיתוח שתוכל למפות קשר. לא בטוח אם הממשלה באמת מתכוונת להשתמש באפליקציה הזו. הממשלה הצהירה גם שהיא מתעניינת באפליקציה המשמשת בסינגפור.
ישראלניתוח אפליקציות מיקום וסמארטפון לאנשים נגועיםאנשים יקבלו הודעה כאשר הם יצרו קשר עם אדם נגוע במהלך 14 הימים האחרונים. הם יקבלו נתוני זמן ומיקום על אותו איש קשר, אך לא יאמרו להם פרטים אישיים כלשהם. לאחר מכן יקבלו הודעה כי עליהם לבצע הסגר עצמי. הממשלה הבטיחה שלא לשתף נתונים עם מחלקת הבריאות. השירות החשאי הישראלי יכול לנתח את הטלפון שלך כשאתה נדבק כדי שיוכל לגלות עם מי יצרת קשר. אז אנשים אלה יכולים להיות בהסגר גם כן.
איראןאפליקציה שמאתרת באמצעות GPSהודעה נשלחה לכל אזרחי איראן ב- 3 במרץ 2020 בכדי לומר להם שהם צריכים להוריד אפליקציה לפני שהם הולכים לבית חולים או למרכז בריאות. שמה של יישום זה הוא AC19. זה עוקב אחר מיקום כדי לקבוע היכן המשתמש נמצא. זה גם משתמש בספריית אנדרואיד למעקב אחר תנועה, המשמשת בדרך כלל על ידי אפליקציות כושר. ציוץ של מזכירת התקשוב MJ עזרי ג’הרומי קבע כי למעלה מ- 3.5 מיליון איש כבר שיתפו נתונים ממשלתיים פרטיים ומיקומים.
פקיסטןמעקב אחר טלפונים ניידיםכמה אזרחים פקיסטנים קיבלו הודעה ב24- במרץ לפיהם הם היו במגע עם חולה קוביד -19. מדד זה יושם ככל הנראה באמצעות מידע על מיקום מיקום סלולרי (CSLI) ושיטות איסוף נתונים של רשומות פרטי שיחה (CDR). ניתן לקבוע פרטים על מיקומים שביקרו על ידי מטופל מאושר ומספרי טלפון נייד של אנשים שהיו במקום באותו זמן באמצעות ניתוח CDS באמצעות רשומות הטלפון של המטופל..
ארגנטינהניתוח נתוני מיקום שנאספו על ידי צדדים שלישייםחברת Big Data Grandata יצרה מפת חום כדי להראות אילו אזורים בארגנטינה תואמים את האמצעים הטובים ביותר להסגר. גרנדטה השתמשה במערך נתונים אנונימי שנאסף על ידי אפליקציות המספקות נתוני מיקום גיאוגרפי לצדדים שלישיים. המפה מראה אם ​​אדם נמצא רחוק יותר מחצר מהמקום שהוא מבלה בו רוב זמנו. זה לא מתחשב בהקשר הכלכלי החברתי. יש אנשים שאולי יצטרכו לנסוע קילומטרים כדי להגיע למקום הקרוב ביותר לקנות אוכל או למצוא שירותים חיוניים. זו גם דוגמה מושלמת למה שעושה ענף ניצול הנתונים. משתמשים עשויים שלא לדעת היכן הם שיתפו מידע אישי וכיצד הוא משותף עם צדדים שלישיים.
אקוודורמעקב לווייני / מעקב GPSהממשלה מתכננת להשתמש בהתחקות לוויינית כדי לוודא שאנשים מקפידים על אמצעי הסגר. Privacy International אומר כי בעזרת מדד זה הם יכולים לוודא שאנשים אכן נשארים בבית.
ברזילמעקב סמארטפוןכמה ממשלות מקומיות כבר עוקבות אחרי סמארטפונים בכדי לבדוק אם הברזילאים דבקים בהתאמה. בכל רחבי ברזיל, ממשלות מתכננות ליישם מערכת המשתמשת במעקב אחר מיקום גיאוגרפי כדי להבטיח את ההתייחסות לכיבוי ברצינות. המערכת פותחה על ידי InLoco, סטארט-אפ ברזילאי. זה מעקב אחר אנשים באמצעות מפה שאינה משתמשת ב- GPS או במשואות. ב- InLoco טוענים כי המעקב הגיאוגרפי מדויק פי 30 ממעקב באמצעות GPS.
מרוקואפליקציות להחלפת מידעממשלת מרוקו משתמשת בשני אפליקציות כדי להילחם בקוביד -19. הראשון פותח על ידי סטארט-אפ בשם דקיבוט. החברה הקימה צ’אט בוט שעונה על שאלות נפוצות הנוגעות לווירוס הקורונוב. האפליקציה האחרת הושקה על ידי מחלקת הבריאות. זה מכוון לאנשי מקצוע רפואיים וניתן להשתמש בו כדי להחליף מידע בצורה מהירה ופשוטה. הממשלה מקווה שזה יעזור לאנשים להיות יעילים יותר במאבק בווירוס הקורונוס.
דרום אפריקהניתוח נתוני טלקוםמזכירת התקשורת בדרום אפריקה, סטלה נדבני-אברהמס, אמרה לעיתונאים ב- 24 במרץ כי חשוב להסתכל על אנשים שהושפעו מהנגיף, בכדי שנוכל לעזור לאנשי מקצוע בתחום הבריאות. זו הדרך היחידה לדעת כמה אנשים נדבקו באזור מסוים. ענף התקשורת הסכים לנתח נתוני משתמשים כדי לעזור לממשלה להשיג זאת. לא ברור באיזו דרך זה יקרה בדיוק.

אפליקציות באירופה

מפת העולם אירופה ורוסיה

גרמניה

גרמניה היא אחת המדינות בהן נגיף הקורונוס פגע קשה. היו מעל 115,000 זיהומים ולמעלה מ -2,600 מקרי מוות. זו הסיבה שממשלת גרמניה עושה הכל כדי לעצור את התפשטות הנגיף. מכון רוברט קוך (RKI), ה- CDC הגרמני, פיתח אפליקציה בשם Corona-Datenspende כדי לעזור להגיע למטרה זו..

כדי להשתמש באפליקציה אתה זקוק לסמארטפון ועבודה חכמה או שעון חכם שיכולים להתחבר ל- Google Fit או Apple Health. מכשירי Garmin, Fitbit, Polar או Withings עובדים גם הם עם האפליקציה. אתה זקוק לביש כדי לאתר סימפטומים בשלב מוקדם. אין טעם להתקין את האפליקציה אם אין לכם פס חכם או שעון חכם. לאחר התקנת האפליקציה היא תודיע לכם על אילו נתונים נאספים ולמה משתמשים בנתונים. אם תחליט לקבל את התנאים האלה תצטרך לרשום את המיקוד שלך. לבסוף, תחבר את האפליקציה לביש שלך.

כל הנתונים שנאספו מועברים ל- RKI. והם יודעים עליכם די הרבה. הם יודעים את מיקומך מאז שהוספת את המיקוד שלך, אבל זה לא כל מה שהם יודעים. למפתחי האפליקציות יש גישה למידע שהוספת למעקב אחר הפעילויות שלך. זהו מידע כמו מין, גיל, גובה ומשקל. הנתונים שנאספו על ידי לביש שלך יועברו גם ל- RKI. זהו מידע כמו דופק, רמת לחץ, טמפרטורת גוף, לחץ דם, פעילות, מנוחה ודפוס שינה. החיישנים בפס החכם או בשעון החכם שלך רושמים שינויים במשתנים אלה. כך מכשירים אלו מסוגלים לזהות תסמינים הקשורים לוירוס הקורונוב.

מה עם פרטיות? המפתחים אומרים לך שהמידע שהם אוספים אינו אנונימי. היישום אינו רושם שמות וכתובות, אך הוא מקושר עם מזהה משתמש או שם בדוי ספציפי. המפתחים אומרים שזו הדרך היחידה לנתח נכון את הנתונים שנאספו לאורך זמן רב יותר. ה- RKI אכן מצהיר כי הם עושים ככל יכולתם כדי להגן על הנתונים שנאספו וכי הם לוקחים בחשבון מלא את אמצעי האבטחה הנמצאים בתוקף.

משתמשים משלמים מחיר גבוה בכל הנוגע לפרטיות. זו אולי הסיבה לכך שהאפליקציה הורדה רק 50,000 פעמים ברגע הכתיבה.

בלגיה

ממשלת בלגיה מנסה לעשות כל שביכולתם כדי להילחם בנגיף הקורונוס. המדינה החליטה להיכנס לנעילה קפדנית די מוקדם. ראשי ערים בערי הגבול טענו כי מדינתם השכנה, הולנד, מקלה על המצב בקלילות רבה מדי. כך, כאמצעי זהירות, בלגיה סגרה את גבולותיהם להולנדים.

בלגיה תשיק בקרוב אפליקציה המנטרת תנועה. זה ירשום לאן אתה הולך, כשאתה הולך לשם ומי היית בקשר איתו. הממשלה רוצה להשתמש באפליקציה כדי למפות זיהומים ולהודיע ​​לאנשים שהיו בקשר עם מישהו שנדבק בנגיף. הוויראולוג מארק ואן רנסט אישר בסוף מרץ כי אפליקציה כזו תהיה זמינה בשבועות הקרובים. בלגיה היא חלק מקבוצה בשם PEPP-PT, יחד עם אוסטריה, דנמרק, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ושוויץ. קבוצת חוקרים זו מפתחת אפליקציית מעקב ידידותית לפרטיות המשתמשת ב- Bluetooth.

אבל לא כולם בטוחים שזה רעיון נהדר. קטי ורסטרן, יו”ר ליגה לזכויות אדם, מציינת כי אפליקציה כמו זו אכן יכולה להוות מקור מידע חשוב עבור רופאים וחוקרים. אבל הם כן צריכים להיות זהירים מאוד עם הנתונים האלה. היא אומרת שהמפתח להצלחה במחקר זה הוא לכבד את פרטיותם של אנשים. היא דורשת שקיפות למי יש גישה למידע ומי שומר את הנתונים. היא גם רוצה לראות מועצה מייעצת שתוקם במקום שיכול לעקוב אחר השימוש באפליקציה. ויש למחוק את הנתונים ברגע שמתברר שהם כבר לא רלוונטיים.

היא אמרה לתקשורת בלגית כי הזכות לפרטיות אינה זכות מוחלטת ובעת חירום יתכן שיש צורך להגביל זכויות אלה. אך בכל פעם שננקטת צעד, על הממשלה לשקול האם באמת יש צורך להגיע למטרתם והאם אמצעי זה עומד ביחס לנושא העומד בפניו.

שוויץ

ממשלת שוויץ ביקשה מהמדינה להריץ את שוויצקום למסור נתוני טלפון סלולרי, על פי דיווח של רויטרס. הממשלה רוצה להשתמש בנתונים אלה כדי לקבוע אם ההגבלות על תנועת האנשים להאט את התפשטות הנגיף אכן עבדו.

דניאל קוך, הממונה על מחלות זיהומיות במחלקה לבריאות הפדראלית, אמר שזה לא קשור למעקב “. הם מנתחים רק נתונים מהיום הקודם. הצהרה זו עוררה דיון בקרב תומכי הפרטיות.

הממלכה המאוחדת

כרגע, כ 62,000 איש נדבקו בנגיף בבריטניה וכ- 7,100 איש מתו. הנסיך צ’רלס אובחן כחולה הנגיף בסוף מרץ. הוא התבודד מיד בביתו בסקוטלנד. הסימפטומים שלו היו קלים, ולכן הוא חזר לעבודה תוך זמן קצר. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון אושפז במשך שבוע לאחר שאובחן כנגיף. הוא שוחרר ב- 12 באפריל. הוא העביר את עבודתו למזכיר החוץ, דומיניק ראב, לזמן שהוא צריך להתאושש.

בריטניה נמצאת במנעול. ג’ונסון הודיע ​​שהם ינקטו צעד זה בצורה פשוטה וישירה. “הערב עלי לתת לעם הבריטי הוראה מאוד פשוטה: עליכם להישאר בבית”. אבל זה לא הצעד היחיד שעושה ראש הממשלה להפסקת הנגיף. ממשלת בריטניה מתכוונת להשיק אפליקציית מעקב אחר קשר במהלך השבועות הקרובים. אפליקציה זו תודיע לאנשים כאשר הם היו בקשר עם מישהו שנדבק. התקשורת הבריטית טוענת כי אפליקציה זו תעשה שימוש ב- Bluetooth, ואולי גם ב- GPS.

מובן כי לפרטיות אין עדיפות. מקורות שרוצים להישאר בעילום שם אמרו ל- Sky News כי במהלך הפגישות לא הוזכרה אף מילה על “השלכות אפשריות של הטכנולוגיה בה הם רוצים להשתמש.” תומכי פרטיות המליצו לממשלה במכתב פתוח להיות עייפים. הם ביקשו שלא ישיקו אפליקציה שמשמשת רק למעקב חברתי.

אירלנד

ממשלת אירלנד תשיק אפליקציה בקרוב שתעזור להילחם בנגיף. הנהלת שירות הבריאות (HSE), מחלקת הבריאות האירית, הודיעה בסוף מרץ כי האפליקציה תהיה זמינה תוך עשרה ימים. האפליקציה אמורה להודיע ​​לאנשים כאשר הם היו בקשר עם מישהו שנדבק.

מעט מאוד ידוע על הדרך בה האפליקציה מתפקדת. אנו יודעים שהוא משתמש ב- Bluetooth וכי ממשלת אירלנד עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם ארגוני פרטיות. הממשלה רוצה למנוע שבירת כללים שנקבעו על ידי ה- GDPR. איש לא ייאלץ להתקין את האפליקציה, הכל יתבסס על השתתפות מרצון.

איסלנד

איסלנד גם שמה את אמונה באפליקציה לקרב Covid-19. אנשים יכולים להוריד מרצונם את האפליקציה RakningC-19 בסמארטפון שלהם. כשאתה פותח את האפליקציה בפעם הראשונה תתבקש לרשום את מספר הטלפון שלך. לאחר מכן יקבלו המשתתפים הודעת טקסט עם קוד שישה מספרים. זה יאשר את השתתפותם ומספר הטלפון שלהם יישמר בשרתים של חברת ה- Sensa של חברת ה- IT.

השלב הבא, חשוב מאוד, שואל האם לאפליקציה מותר לעקוב אחר המיקום של מישהו. לשם כך, האפליקציה אינה משתמשת ב- Bluetooth, אלא עושה שימוש בשבב ה- GPS. אם המשתתפים מסכימים, המשמעות היא שהאפליקציה תעקוב כל העת אחר מיקומם. האפליקציה תשמור את נתוני המיקום מספר פעמים בשעה. נתונים אלה נשמרים באופן מקומי בטלפון במשך 14 יום. המידע יימחק אוטומטית לאחר שבועיים.

כאשר משתתף יגלה שהם נדבקו בנגיף, הוא ירשום את המידע הזה באפליקציה. צוות מעקב אחר קשר (CTT) במחלקה לשירותי הגנה משפטית ושירותי חירום יבקש מהם לחלוק את מספר תעודת הזהות שלהם בדרכונם. מספר זה יישמר במאגר המידע של הצוות למשך 14 יום. המשמעות היא שנתוני מיקום של המטופל זמינים למעקב וה- CTT יוכל למפות זיהומים אפשריים אחרים.

החברה Sidekick פיתחה גם אפליקציה. זה מתפקד בצורה שונה מאוד מ- RakningC-19. הוא אינו אוסף נתוני מיקום, אך במקום זאת הוא מציע דרך לתקשר עם רופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות. זה מאפשר להם לפקח על בריאותו של מישהו במרחק בטוח ולנקוט פעולה בעת הצורך. אם מישהו מבודד את עצמו הוא מתבקש באמצעות טקסט להתקין את האפליקציה. זה יהפוך אותם לחלק מתוכנית Sidekick Covid-19. הם מתבקשים למלא רשימת שאלות פעמיים ביום. לאחר מכן אלגוריתם יקבע את חומרת הסימפטומים בעזרת המידע מהרשימות. רופא יחליט סוף סוף אם יש צורך שהם יתערבו. הרופאים יכולים גם להשתמש באפליקציה כדי לשאול מטופל שאלות. אדם מנוהל על ידי איש מקצוע בתחום הבריאות כל עוד הם לא מרגישים טוב. ברגע שהם ירגישו יותר טוב הם ישוחררו והם יוכלו למחוק את האפליקציה מהטלפון שלהם.

אפליקציית Covid-19 איסלנד

דנמרק

דנמרק הייתה אחת המדינות הראשונות באירופה שהנהיגה אמצעים חזקים נגד נגיף הקורונוב. המדינה החליטה לסגור את גבולותיה, בתי ספר, מסעדות ובתי קפה, ואסרה על ישיבות ליותר מעשרה אנשים. כעת הצהיר ראש ממשלת דנמרק כי הצעדים יותאמו לאט לאט לשגרה. בתי ספר ומעונות יום יכולים להיפתח מחדש החל מאמצע אפריל, תוך שמירה על ההגבלות שנקבעו (מרחק מטר וחצי, שטפו ידיים, כיתות לימוד נקיות במיוחד, אין צעצועים שהובאו מהבית, הפסקות נוספות בחוץ).

נראה כי הצעדים שננקטו בדנמרק הצליחו. ישנם 6,700 זיהומים רשומים וכמעט 300 מקרי מוות. ממשלת דנמרק לא עשתה את הצעד להכנסת אפליקציה במאבקם נגד הנגיף.

איטליה

איטליה היא אחת המדינות עם המספר הגבוה ביותר של נגועים. ממשלת איטליה נוקטת במאבקם בנגיף די רחוק. ספקי טלקום מוסרים להם נתונים, בהם ניתן להשתמש כדי לפקח על אנשים במהלך הנעילה ולראות אם אנשים נשארים בבית. זה נשמע כמו הפרה של GDPR. הנתונים אנונימיים כך שהם לא נראים כמו פגיעה בפרטיות. לא ניתן לאתר את הנתונים שנאספו לאדם ספציפי אחד.

ממשלת איטליה הציבה גם את תקוותיה באפליקציה להפסקת התפשטות הנגיף. את האפליקציה Lazio Doctor Covid ניתן להוריד באזור לאציו, שם מתגוררים כמעט שישה מיליון איטלקים. האפליקציה אינה אפליקציית מעקב אחר אנשי קשר, אך ניתן להשתמש באפליקציה ליצירת קשר עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות כשאתה חושב שאתה עלול להידבק בנגיף..

אתה נדרש לרשום את כתובת הדוא”ל ומספר הטלפון שלך באפליקציה. ניתן גם לרשום מידע על טמפרטורת הגוף, המשקל, הדופק ולחץ הדם. ישאלו שאלות האם הייתם לאחרונה בחו”ל או האם הייתם בקשר עם מישהו שנדבק בנגיף. לאפליקציה יומן משולב העוקב אחר התקדמות הסימפטומים. באמצעות כל המידע הזה, רופא ישפוט אם באמת נדבקת בנגיף Covid-19 ואילו צעדים עליו לבצע המטופל. האפליקציה כוללת גם כפתור איתו ניתן ליצור קשר עם שירותי חירום.

אנשים יכולים להשתתף בהתנדבות והאפליקציה הורדה יותר מ- 50,000 פעמים בחנות Google Play.

ספרד

ספרד היא המדינה עם המספר השני הגבוה ביותר של זיהומים ומקרי מוות, ממש מאחורי ארה”ב. ישנם מעל 175,000 זיהומים רשומים וכמעט 20,000 קורבנות מוות. זו הסיבה שבמארס הציגה ממשלת ספרד נסיגה קפדנית במדינה. כל המלונות והמתקנים התיירותיים נאלצו לסגור, בתי הספר נסגרו (כל בתי הספר, מהיסודיות ועד לאוניברסיטאות), אנשים התבקשו לעבוד מהבית כשהם יכולים, התחבורה הציבורית הופסקה, אירועים גדולים בוטלו ואנשים התבקשו לא לעזוב את ביתם למעט מצרכים ולנסוע לעבודה או לבית חולים. הנעילה הזו תהיה במקום עד סוף אפריל.

אפליקציות פותחו בספרד כדי להילחם בהתפשטות הנגיף. תושבי עיר הבירה מדריד יכולים להוריד את CoronaMadrid, כלי המסייע לאנשים לקבוע אם הם עשויים להידבק בנגיף. האפליקציה תשאל אותם מספר שאלות “כן” או “לא” לאחר שהמשתתפים רשמו מידע אישי (שם, תאריך לידה, מספר טלפון). אם התשובות לשאלות מצביעות על זיהום אפשרי מאשר למשתמש תינתן עצות לגבי הצעדים שיש לנקוט בהמשך. מפתחי האפליקציה הצהירו כי התוכנה אוספת גם נתונים על בריאות ומיקום. לאחר מכן נתונים אלה מאוחסנים באופן מרכזי בשרתים בבעלות הרשויות האזוריות. לטענתם, נתונים אלה משמשים רק למחקר אפידמיולוגי ולא למעקב אחר אנשים.

הממשלה הלאומית מפתחת גם אפליקציה שתאסוף נתונים על התפשטות הנגיף. העיתון הספרדי “אל פאיס” כתב כי מחלקת המסחר הדליקה ירוק בפיתוח אפליקציה שתסייע במאבק נגד נגיף הקורונוויר. משתמשי האפליקציה יכולים לרשום סימפטומים אפשריים באפליקציה בכדי לבדוק אם הם היו נגועים בנגיף.

האפליקציה אמורה גם לאסוף נתונים על התפשטות הנגיף. זה לא אמור לשמש כדי לפקח על העם הספרדי כדי לבדוק אם הם אכן נשארים בבית, מכיוון שאכיפת הנעילה נמצאת בידי הרשויות המקומיות והאזוריות. אך יחד עם זאת, הצו הממשלתי אכן משאיר מקום ליצירת קשר עם אנשים דרך WhatsApp כאשר הם עוזבים את אזורי ביתם. הממשלה מכחישה שהם ישתמשו בפועל באפשרות זו.

מחלקת הבריאות חשפה ב -1 באפריל כי מעקב אחר למעלה מ -40 מיליון סמארטפונים בספרד. זהו חלק ממחקר בשם DataCovid ומהווה פרויקט לוואי עבור האפליקציה שהוזכרה לפני כן. הממשלה מבקשת להשתמש במיקום ה- GPS של סמארטפונים כדי לעקוב אחר תנועה של אנשים בין אזורים, כך שניתן יהיה לכוונן אמצעים בין אזוריים. הממשלה הצהירה כי כל הנתונים אנונימיים.

צרפת

צרפת נפגעה קשה מהנגיף. היו כמעט 120,000 זיהומים רשומים ולמעלה מ 12,000 מקרי מוות. צרפת יישמה נעילה קפדנית. אנשים מורשים לעזוב את ביתם במשך שעה אחת בכל יום, והם צריכים להישאר ברדיוס של קילומטר אחד מביתם. וכמובן שהדבר מותר רק כשצריך בהחלט, אז רק למכולת או לנסיעות לעבודה. צרפת עוקבת אחר בריטניה בפיתוח אפליקציה שתפסיק את התפשטות הנגיף. זה צפוי שייקח לפחות שלושה עד שישה שבועות לפיתוח האפליקציה הזו.

פרטים מדויקים לגבי האפליקציה תעשה אינם זמינים עדיין. מזכירות הבריאות והדיגיטל אמרו ללה מונד כי האפליקציה תעשה שימוש ב- Bluetooth. סדריק O, מזכיר ענייני הדיגיטל, הודה שיש כמה ליקויים בתפעול האפליקציה, כך שהממשלה עשויה להחליט שלא להפעיל את היישום אחרי הכל.

O גם הסביר כי פרטיות היא הנושא העיקרי בפיתוח האפליקציה. כלב השמירה הצרפתי CNIL הצרפתי CNIL יכול להמליץ, ואלה ייקחו ברצינות רבה על ידי הממשלה. בנוסף יובאו בחשבון אמצעי הפרטיות שנקבעו על ידי PEPP-PT. פרט לכך, הממשלה מעודדת אנשים להוריד אפליקציות המציעות ייעוץ רפואי בסיסי. האפליקציה קובידום משמשת לכך באזור פריז.

אוסטריה

אוסטריה נכנסה לנעילה ב -16 במרץ. מכאן ואילך הורשת לצאת רק למכולת, קצת אוויר צח (פעם ביום) או לצאת לעבודה. המשטרה שמרה עין פיקוח ובדקה אם אנשים מקפידים על הצעדים. נראה כי ההתאוששות הייתה הצלחה, מכיוון שפחות מ -300 איש מתו מהנגיף.

הצלב האדום האוסטרי השיק את האפליקציה סטופ קורונה זמן קצר לאחר ההכרזה על הנעילה. אפליקציה זו תהיה הנשק העיקרי במאבק נגד הנגיף כעת כשהממשלה מחזירה לאט את הדברים לקדמותם. חנויות קטנות הורשו להיפתח שוב לאחר חג הפסחא ובקרוב יבואו חנויות גדולות ומכוני שיער. אם זה יצליח, מלונות ומסעדות יוכלו לפתוח את שעריהם שוב באמצע מאי.

סטופ קורונה משתמש ב- Bluetooth כדי לתקשר עם טלפונים אחרים. זה מתקשר לא להתאים טלפונים אחרים, אלא להצפין ולשמור מקומי מספרי תעודות זהות אנונימיים. הצלב האדום האוסטרי מכנה זאת לחיצת יד דיגיטלית. זה לא קורה רק עם כל עובר אורח. רק אנשים שבילו יותר מ -15 דקות זה עם זה במרחק של פחות מ -6 מטרים זה מזה יירשמו. כאשר אדם נדבק בנגיף הוא צריך לרשום את זה באפליקציה. לאחר מכן האפליקציה יכולה להודיע ​​לכל מי איתו היה בקשר במהלך 54 השעות האחרונות.

האם סטופ קורונה מעריך את פרטיותך? האפליקציה לא שומרת נתונים כמו מיקום או רשימת אנשי קשר. אבל כשאתה נדבק אתה מתבקש לשתף את מספר הטלפון שלך. מספר זה נשמר אז באופן מרכזי, ככל הנראה בשרתים שבבעלות הצלב האדום האוסטרי. לצלב האדום יש רק את מזהה המשתמש הייחודי שלך (UUID) אם אינך מראה סימפטומים. היזמים אמרו כי מזהה זה אינו קשור בשום דרך לנתונים אחרים. הנתונים לא נודעו אנונימיים, אך שם בדוי.

Bluetooth היא התכונה החשובה ביותר עבור יישום זה, אך היא זקוקה גם לגישה למיקרופון של המכשיר שלך. וזו הפעם הראשונה ששמענו על כך. מדוע הם זקוקים לזה? המיקרופון משמש לשליחת צלילים קוליים שלא ניתן לשמוע על ידי האוזן האנושית. האפליקציה תוכל לקבוע את המרחק בין מכשירים כאשר טלפונים אחרים שולחים גם צלילים אלה.

כמעט 300,000 איש הורידו את סטופ קורונה. זהו רק אחוז קטן מהאוכלוסייה, מכיוון שיש באוסטריה 9 מיליון איש. עם זאת, ממשלת אוסטריה מאמינה כי האפליקציה יכולה לסייע במניעת התפרצות שנייה במדינה. מדינות אחרות הראו עניין ביישום זה. מדינות אלה כוללות את הולנד ואוסטרליה.

פולין

למרות שמספר הזיהומים נמוך למדי בפולין, הממשלה עדיין נוקטת באמצעים כדי להבטיח שהנגיף לא יתפשט. כמו מדינות אחרות באירופה, פולין השיקה אפליקציה שתגיע ליעד זה. האפליקציה נקראת Kwarantanna domowa, המתורגמת בערך לאפליקציית הסגר עצמי. האפליקציה אינה משתמשת ב- Bluetooth או ב- GPS כדי לעקוב אחר אנשים, אך היא עושה שימוש בסוגיות Selfies. הרעיון הוא שאנשים שנמצאים בהסגר צריכים להוכיח שהם בעצם בבית על ידי שליחת Selfies למחלקה לענייני דיגיטל..

איך זה עובד? כמובן, פשוט לשלוח selfie זה לא מוכיח כלום. כאן נכנסת האפליקציה של הממשלה. היא משתמשת בתוכנת זיהוי פנים כדי לקבוע אם האדם באמת הוא מי שהוא טוען שהוא. האפליקציה מאתרת גם את המקום בו צולמה התמונה. המשתתפים צריכים לשלוח selfie מספר פעמים ביום. האפליקציה תשלח בקשות selfie באופן אקראי וכאשר לא תצלם תמונה תוך 20 דקות תקבל הודעה על כך למשטרה. לצאת לטיול ארוך לא בא בחשבון בגלל זה.

המשטרה תישלח לביתך כאשר האפליקציה תירשם שאתה לא ממש בבית. הם יבדקו אם אתם שם או לא. אתה מסתכן בקנס של 120 $, – כשאתה נתפס וקנסות יכולים לעלות עד $ 1200,-.

ממשלת פולין מאוד ברורה לגבי השימוש באפליקציה. חובה להתקין אותו. דובר המחלקה לענייני דיגיטל אמר לסוכנת העיתונות הצרפתית AFP כי יש לך שתי אפשרויות כשאתה צריך להיכנס להסגר: אתה מתקין את האפליקציה, או שהמשטרה נשלחת לביתך..

העיתונאי הבריטי ג’אקוב קרופה אמר כי הוא חושב שהממשלה יוצרת באופן אוטומטי חשבון לכל מי שחולה חשוד בקורונה. עובדים פולנים שנוסעים כעת הביתה בהחלט נחשבים ככאלה.

רוסיה

הנשיא פוטין השיק אפליקציה למלחמה בנגיף בתחילת אפריל. הרעיון של האפליקציה שונה מאוד ממה שראינו ברחבי אירופה עד כה. רוב האפליקציות משמשות כדי להזהיר אנשים כאשר הם היו בקשר עם מישהו שנדבק בנגיף. במקום זאת, הקרמלין החליט שהם רוצים לפקח על אנשים שנמצאים בהסגר. אתה יכול לראות את זה כסוג של צג קרסול GPS שלובשי אסירים. האח הגדול צופה בך, באמת.

ממשלת רוסיה עובדת גם על מערכת המשתמשת בקודי QR. לכל תושבי מוסקבה שנרשמו באופן מקוון נשלח קוד QR. ניתן להשתמש בקוד זה כדי לזהות את עצמם כשיוצאים לרחוב. הרשויות יכולות לבדוק אם מותר לאדם זה לצאת. אם הם יכולים להמשיך בדרכם ללא כל טרחה. המבקרים כינו את האפליקציה ומערכת קוד ה- QR “מחנה ריכוז דיגיטלי.”

טורקיה

טורקיה לא מקלה על המגיפה בקלילות, וזה הגיוני עם מעל 60,000 זיהומים רשומים. בתי הספר נסגרו, הטיסות הלאומיות והבינלאומיות בוטלו, והאסיפות נאסרו לרוב. הנשיא ארדואן אמר לעם הטורקי לשמור מרחק “שלושה צעדים” לפחות אחד מהשני. אנשים שכן בוחרים לצאת מחויבים לענוד מסכת פנים. נעילה חובה של 48 שעות ב -31 ערים עוררה די פאניקה. ההודעה נמסרה רק שעתיים לפני כניסת הכיבוי לתוקף, ולכן אנשים מיהרו לעשות מצרכים. זה הביא לתורים ארוכים מחוץ לחנויות שבהם אנשים היו קרובים זה לזה מדי. המזכיר האחראי לכך רצה להתפטר בגלל זה, אך ארדואן לא היה מקבל את התפטרותו.

ארדואן לוקח את המאבק בנגיף צעד אחד רחוק יותר מרוב אירופה. הנשיא הודיע ​​בתחילת אפריל כי הוא יעקוב אחר הטלפונים הניידים. מחלקת התקשורת אמרה לרויטרס כי ארדואן רוצה לעקוב אחר כל תנועת האנשים ולשלוח הודעות או להתקשר לאנשים שעוזבים את ביתם. טורקים שלא מקפידים על מגבלות הסגר עצמי יבקרו על ידי המשטרה ויקבלו קנס. תוכניות ספציפיות לפיתוח אפליקציה כזו טרם פורסמו.

החוק הטורקי לא מונע מהנשיא לעשות את כל זה. מותר לו לנקוט בצעדים מיוחדים בנסיבות יוצאות דופן, כמו מגיפה. הוא לא צריך לבקש רשות מהפרלמנט כשהוא רוצה לפקח על קבוצות גדולות של אנשים או לסרב את האזנות, רוצה להעמיד ערים על נעילה או לעצור את כל חיי החברה. הדמוקרטיה נופלת כאשר ארדואן מנסה להגיע למטרה.

אפליקציות בארה”ב

מפת העולם ארה

הנגיף התפוצץ למקום בארצות הברית. המדינה הופכת להיות חממה לנגיף, עם למעלה מ 760,000 זיהומים רשומים בעת כתיבתם. בשום מדינה אחרת בעולם אין יותר אנשים נגועים. הנשיא טראמפ הודיע ​​בתחילת אפריל כי ככל הנראה, בין 100,000 ל -240,000 איש ימותו מהנגיף. ערים גדולות כמו L.A. נפגעו קשה והרופאים התייחסו לזה כ”גיהנום עלי אדמות “כשנשאלו על המצב בבתי החולים שם. טראמפ החליט להשקיע בכלכלה; הוא העמיד מעל 2 מיליארד דולר לרשות יותר מ -300 מיליון איש. מעל 17 מיליון אנשים בארצות הברית מובטלים כרגע.

בארה”ב אין תוכניות בפועל לפתח אפליקציה למעקב אחר אנשי קשר, אך מומחים אמרו שאפשר לפתח אותה תוך מספר שבועות. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) עוקב אחר נתוני מיקום מטלפונים ניידים. נתונים אלה משולבים במידע המסופק על ידי תעשיית הפרסום ומשמשים למיפוי תנועת האנשים. חוקרים עושים זאת כדי לגלות באיזה קצב, והיכן הנגיף מתפשט. תנועות לזכויות האזרח התבטאו בפגיעה בפרטיות זו. הם תוהים אם זה חוקי שלממשלה תהיה גישה למידע מסוג זה.

גוגל ואפל מנסים גם הם להתמודד. יחד, הם יפתחו דרך לטלפונים אנדרואיד ו- iPhone ליצור קשר זה עם זה. לאחר מכן ניתן להחליף “משואות אנונימיות”, הדומות למספרי תעודות זהות אנונימיות באמצעות Bluetooth. לשם כך, אתה זקוק לממשק תכנות יישומים או API. שתי החברות הצהירו כי זה יושק במאי. לאחר מכן גוגל ואפל ישתמשו בחודשים שלאחר ההשקה כדי לפתח פלטפורמת מעקב כללית יותר ליצירת קשר שתשתמש גם ב- Bluetooth. החברות אומרות כי פלטפורמה זו תהיה שימושית יותר מ- API שכן יותר אנשים יוכלו להשתתף. פיתוח אפליקציה מאפשר גם לממשלות וסוכנויות בריאות להתאים אותה לצרכים שלהם. גוגל ואפל הצהירו בבלוג כי “[p] יריבות, שקיפות והסכמה הם בעלי חשיבות עליונה במאמץ זה, ואנחנו מצפים לבנות פונקציונליות זו בהתייעצות עם בעלי העניין המעוניינים. אנו נפרסם באופן גלוי מידע על עבודתנו עבור אחרים לניתוח “.

שיטת covid-19 google ו- apple

פייסבוק מצטרפת גם היא למסיבה. הפלטפורמה של מארק צוקרברג עוזרת לחוקרים על ידי הצגת הנתונים של פייסבוק לרשותם באמצעות התוכנית Data for Good. חוקרים יכולים להשתמש במידע זה כדי למפות את התפשטות הנגיף בארצות הברית כך שיידעו היכן יהיה צורך במשאבים רפואיים. כמו חברות גדולות אחרות, פייסבוק אוספת מידע רב. בכל דקה יש 317,000 עדכוני סטטוס, 147,000 תמונות פורסמו ו -54,000 קישורים משותפים בפלטפורמה.

אפליקציות באסיה ובמזרח התיכון

מפת העולם אסיה

חרסינה

הכל התחיל בסין. בשיאה של המגיפה היו יותר מ- 82,000 זיהומים במדינה. אולם הידיעות האחרונות האחרונות על המצב שם מספרות לנו שבקושי נרשמים מקרים חדשים. ווהאן היה במנעול במשך כ 75 יום, אבל אנשים יוצאים עכשיו לרחובות. חנויות מותרות לפתוח שוב את דלתותיהן, אולם הממשלה עדיין עוקבת מקרוב אחר המצב. הם רוצים לוודא שלא יהיה גל שני של זיהומים.

סין פרסה את יכולות המעקב הרחבות שלה על אוכלוסיות כדי להכיל את התפשטות הנגיף. משתמשים באפליקציות, מעקב טלפוני, זיהוי פנים ואפילו מל”טים כדי לקבוע היכן היו אנשים, מתי ועם מי. המשטר הקומוניסטי עשה כל צעד הדרוש כדי לעצור את התפשטות הנגיף. חלק מהצעדים שננקטו יכולים אפילו להיחשב דרקוניים. מזל”ט שעף מעל הראש וצעק עליך לחזור הביתה די מאיים. ושוטר בכל פינה הבודק את הטמפרטורה שלך כשאתה עובר קצת יותר בהשוואה לרוב הסטנדרטים. אם כל מהלך שאתה מפקח על ידי הממשלה באמצעות אפליקציה הוא צעד קיצוני נוסף שננקט. וסין מחייבת את כל האזרחים להתקין אפליקציות כמו אלה.

דרך נוספת בה ממשלת סין השתלטה על המצב היא שאפליקציות קיימות (כמו עליפיי ו- WeChat) היו צריכות לשלב מערכת צבע. האפליקציה מספקת לכל משתמש קוד צבע בהתאם למצב ההסגר שלהם. לאחר מכן, האפליקציה תודיע למשתמשים אם סטטוס ההסגר שלהם הוא כזה שמותר להם לעזוב את ביתם או לא. זה גם אומר להם אם הם רשאים להשתמש בתחבורה ציבורית. משתמשים צריכים להציג את קוד הצבע שלהם לרשויות כאשר יתבקשו. אנשים עם קוד “ירוק” יכולים להסתובב בעיר בחופשיות. אנשים עם “צהוב” מוגבלים יותר ואנשים עם “אדום” נמצאים במנעול מלא. האפליקציה גם חולקת את נתוניה עם המשטרה.

סינגפור

למרות שסינגפור ראתה מספר נמוך יחסית של אנשים שנדבקו, הם עושים ככל יכולתם כדי לעצור את התפשטות הנגיף. זו הסיבה שהממשלה השיקה בסוף השבוע את האפליקציה TraceTogether.

כאשר משתמשים מתקינים את האפליקציה הם יצטרכו לאפשר Bluetooth. האפליקציה תמדוד כמה זמן יצרת קשר עם מישהו ועד כמה היית רחוק זה מזה במהלך הפגישה. זה יכול לעשות זאת באמצעות אינדיקציה של חוזק אות יחסי (RSSI). אם אתה מבלה יותר מדי זמן עם מישהו ואתה קרוב מדי זה לזה, המכשירים שלך יחליפו מספרי זיהוי אנונימיים. מידע זה יוצפן וישמור באופן מקומי בטלפון שלך במשך 21 יום. האפליקציה לא תאסוף נתונים שניתן לאתר אותם ליחידים. כשאתה נדבק תירשם את זה באפליקציה. לאחר מכן, האפליקציה תודיע לכל מי שיצרת איתו קשר לאחרונה.

נתונים שנאספו על ידי TraceTogether לא יועברו לממשלה, אלא אם מישהו נתן לכך הרשאה מפורשות. כל אדם שרוצה לבטל את הרישום מהאפליקציה יכול לשלוח דוא”ל למחלקת הבריאות, כולל מספר הטלפון שלו, ואז ימחק את כל הנתונים שלך מהשרתים שלהם. הממשלה לא רוצה לגרום לאף אחד להתקין את האפליקציה, אך הם אמרו שעדיף שכמה שיותר אנשים ישתמשו באפליקציה.

האפליקציה תפעל רק כמתוכנן כאשר מספיק אנשים משתתפים. כדי להיות אפקטיבי, כ 75% מהאנשים צריכים להוריד את האפליקציה, אך זה לא קרה. הנגיף עדיין מתפשט במדינה, ומהגרים רבים נדבקים כרגע.

דרום קוריאה

דרום קוריאה פתחה עשרות מיקומי בדיקה שבהם אנשים יכולים להיבחן בחינם. כשמישהו בוחן חיובי, נתוני GPS, פרטי כרטיסי אשראי ותמונות אבטחה משמשים להתחקות אחר צעדיו של מישהו ולהודיע ​​לאנשים איתם הם יצרו קשר. פרטים אישיים על האדם הנגוע משותפים בתהליך זה.

הודו

אפליקציה זו מבקשת מאנשים לשלוח הסלפי בבית מספר פעמים ביום. זה משמש כדי לבדוק אם אדם אכן נשאר בבית. אם לא, אז האיש יצור קשר עם הרשויות.

טייוואן

הרשויות מקבלות הודעה כאשר מישהו שאמור להיות בהסגר עוזב את ביתו. לשם כך, הממשלה משתמשת בנתוני מעקב לטלפונים ניידים. כאשר הטלפון של מישהו נפטר או מכובה, הוא יכול גם לסמוך על ביקור של המשטרה.

הונג קונג

בהונג קונג נותנים לאנשים סרטי כף היד המחוברים לאפליקציה. סרטי היד הזו משמשים לוודא שאנשים נשארים בבית ולא ישברו את ההסגר.

ישראל

אנשים יקבלו הודעה כאשר הם יצרו קשר עם אדם נגוע במהלך 14 הימים האחרונים. הם יקבלו נתוני זמן ומיקום על אותו איש קשר, אך לא יאמרו להם פרטים אישיים כלשהם. לאחר מכן יקבלו הודעה כי עליהם לבצע הסגר עצמי. הממשלה הבטיחה שלא לשתף נתונים עם מחלקת הבריאות. השירות החשאי הישראלי יכול לנתח את הטלפון שלך כשאתה נדבק כדי שיוכל לגלות עם מי יצרת קשר. אז אנשים אלה יכולים להיות בהסגר גם כן.

איראן

הודעה נשלחה לכל אזרחי איראן ב- 3 במרץ 2020 בכדי לומר להם שהם צריכים להוריד אפליקציה לפני שהם הולכים לבית חולים או למרכז בריאות. שמה של יישום זה הוא AC19. זה עוקב אחר מיקום כדי לקבוע היכן המשתמש נמצא. זה גם משתמש בספריית אנדרואיד למעקב אחר תנועה, המשמשת בדרך כלל על ידי אפליקציות כושר. ציוץ של מזכירת התקשוב MJ עזרי ג’הרומי קבע כי למעלה מ- 3.5 מיליון איש כבר שיתפו נתונים ממשלתיים פרטיים ומיקומים.

פקיסטן

כמה אזרחים פקיסטנים קיבלו הודעה ב24- במרץ לפיהם הם היו במגע עם חולה קוביד -19. מדד זה יושם ככל הנראה באמצעות מידע על מיקום מיקום סלולרי (CSLI) ושיטות איסוף נתונים של רשומות פרטי שיחה (CDR). ניתן לקבוע פרטים על מיקומים שביקרו על ידי מטופל מאושר ומספרי טלפון נייד של אנשים שהיו במקום באותו זמן באמצעות ניתוח CDS באמצעות רשומות הטלפון של המטופל..

אפליקציות באוקיאניה

מפת העולם אוסטרליה ניו זילנד

אוסטרליה

ממשלות מקומיות השיקו אפליקציות שונות באוסטרליה. אחד האפליקציות הללו הוא Whispir בויקטוריה. אפליקציה זו מאפשרת לממשלה לעקוב אחר מיקומם של חולים קוביד -19. הרשויות יכולות גם להשתמש באפליקציה כדי לתקשר עם אדם באמצעות הודעת טקסט. האפליקציה עוזרת לוודא שאנשים מסתדרים בהסגר עצמי. אנשים שלא מסתכנים בקנס של 25,000 $. קנס עבור חברה יכול לעלות עד 100,000 $.

ניו זילנד

אפליקציה בפיתוח שתוכל למפות קשר. לא בטוח אם הממשלה באמת מתכוונת להשתמש באפליקציה הזו. הממשלה הצהירה גם שהיא מתעניינת באפליקציה המשמשת בסינגפור.

אפליקציות באמריקה הלטינית

מפת העולם אמריקה הלטינית - -

ארגנטינה

חברת Big Data Grandata יצרה מפת חום כדי להראות אילו אזורים בארגנטינה תואמים את האמצעים הטובים ביותר להסגר. גרנדטה השתמשה במערך נתונים אנונימי שנאסף על ידי אפליקציות המספקות נתוני מיקום גיאוגרפי לצדדים שלישיים. המפה מראה אם ​​אדם נמצא רחוק יותר מחצר מהמקום שהוא מבלה בו רוב זמנו. זה לא מתחשב בהקשר הכלכלי החברתי. יש אנשים שאולי יצטרכו לנסוע קילומטרים כדי להגיע למקום הקרוב ביותר לקנות אוכל או למצוא שירותים חיוניים. זו גם דוגמה מושלמת למה שעושה ענף ניצול הנתונים. משתמשים עשויים שלא לדעת היכן הם שיתפו מידע אישי וכיצד הוא משותף עם צדדים שלישיים.

אקוודור

הממשלה מתכננת להשתמש בהתחקות לוויינית כדי לוודא שאנשים מקפידים על אמצעי הסגר. Privacy International אומר כי בעזרת מדד זה הם יכולים לוודא שאנשים אכן נשארים בבית.

ברזיל

כמה ממשלות מקומיות כבר עוקבות אחרי סמארטפונים בכדי לבדוק אם הברזילאים דבקים בהתאמה. בכל רחבי ברזיל, ממשלות מתכננות ליישם מערכת המשתמשת במעקב אחר מיקום גיאוגרפי כדי להבטיח את ההתייחסות לכיבוי ברצינות. המערכת פותחה על ידי InLoco, סטארט-אפ ברזילאי. זה מעקב אחר אנשים באמצעות מפה שאינה משתמשת ב- GPS או במשואות. ב- InLoco טוענים כי המעקב הגיאוגרפי מדויק פי 30 ממעקב באמצעות GPS.

אפליקציות באפריקה

מפת העולם אפריקה

מרוקו

ממשלת מרוקו משתמשת בשני אפליקציות כדי להילחם בקוביד -19. הראשון פותח על ידי סטארט-אפ בשם דקיבוט. החברה הקימה צ’אט בוט שעונה על שאלות נפוצות הנוגעות לווירוס הקורונוב. האפליקציה האחרת הושקה על ידי מחלקת הבריאות. זה מכוון לאנשי מקצוע רפואיים וניתן להשתמש בו כדי להחליף מידע בצורה מהירה ופשוטה. הממשלה מקווה שזה יעזור לאנשים להיות יעילים יותר במאבק בווירוס הקורונוס.

דרום אפריקה

מזכירת התקשורת בדרום אפריקה, סטלה נדבני-אברהמס, אמרה לעיתונאים ב- 24 במרץ כי חשוב להסתכל על אנשים שהושפעו מהנגיף, בכדי שנוכל לעזור לאנשי מקצוע בתחום הבריאות. זו הדרך היחידה לדעת כמה אנשים נדבקו באזור מסוים. ענף התקשורת הסכים לנתח נתוני משתמשים כדי לעזור לממשלה להשיג זאת. לא ברור באיזו דרך זה יקרה בדיוק.

הרעיון שמאחורי האפליקציות

מדינות רבות החליטו כי הן מעוניינות להשתמש בטכנולוגיה כדי לסייע במאבק בוירוס הקורונוב. מדענים אירופאים הציגו תוכנה עבור אפליקציית מעקב קורונה בתחילת אפריל. זה יכול לשמש את הציבור הרחב כדי לעקוב אחר מי היה איתו קשר. האפליקציה תודיע לך כאשר יצרת קשר עם מישהו שנדבק בנגיף. אפליקציות אחרות צצו גם הן, כמו כלים ליצירת קשר עם הרופא שלך, לשאול שאלות ולדון בתסמיני קורונה אפשריים. יישומים כמו אלה עשויים להאט את התפשטות הנגיף, אך יכולים גם לסייע בהפחתת הלחץ על נותני שירותי הבריאות. סקירה הראתה שאנשים רבים בעד יישום אפליקציות מסוג זה.

בהתחלה, רעיונות אלה עשויים להיראות כדרך ללכת בקרב נגד קוביד -19. אבל ברגע שתקדיש רגע לחשוב שאתה עלול להעלות כמה שאלות והסתייגויות. איך אפליקציה שמודיעה לך כאשר היית בקשר עם חולה קורונה באמת עובדת? כיצד ואיפה מאוחסן המידע שנאסף על ידי אפליקציות אלה? למי יש גישה לנתונים אלה? האם שלנו פרטיות להיות מוגן? שאלות אלו גורמות לחוקרים רבים על בהונותיהם, מכיוון שכולן שאלות תקפות וחשובות שיש לשאול.

הצד הטכני של הדברים: כיצד אפליקציות אלה עובדות?

אז ישנם שני סוגים של אפליקציות בחוץ: אפליקציות להתחקות אחר יישומים ואפליקציות לתקשורת. מרבית המדיה מתמקדת בראשון, מכיוון שאנשים רבים רוצים לדעת כיצד היא מתפקדת. ישנן שתי דרכים אפשריות לעקוב אחר אנשים כשמדברים על אפליקציה למעקב אחר קורונה. שתי האפשרויות הן Bluetooth או GPS.

התקנת אפליקציה

ברור שהדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לעשות זאת התקן את האפליקציה בסמארטפון שלך. זה קל יותר למשתמשים באנדרואיד מאשר באפל. משתמשי אנדרואיד אינם מוגבלים לחנות Google Play להוריד ולהתקין אפליקציות. מפתחים יכולים גם להציע את היישומים שלהם בדרכים אחרות, כמו באתר שלהם או באמצעות פלטפורמה אחרת.

אתה יכול להוריד רק מחנות האפליקציות כשיש לך אייפון, ולהשאיר לרגע מכשירים שבורים בכלא. המשמעות היא שמפתחים צריכים להציע את האפליקציה שלהם לאפל. אפל תבדוק אם האפליקציה עומדת בכל התנאים שנקבעו למפתחים. אם זה לא, זה אומר שהוא חוזר לשולחן השרטוט. ואפילו כשהכל נחשב בסדר, זה יכול לקחת שבועות עד שאפל תדליק אפליקציה בירוק. זמן רב ערך ילך לאיבוד בתהליך. ממשלות עשויות לבקש מאפל להאיץ את התהליך מכיוון שיש מגיפה, אך זה לא מבטיח דבר. כדי לעקוף את כל זה תוכלו להשתמש באפליקציה שכבר אושרה על ידי אפל.

נוסף על כך יש את הבעיה שב- iOS, אפליקציות כמו אלה לא עובדות טוב מאוד ברקע. האפליקציה תפעל במיטבה כאשר היא פתוחה ולא משתמשים באפליקציות אחרות. אם אתה שוכח לפתוח את האפליקציה, או שאתה עושה משהו אחר בטלפון שלך, האפליקציה לא תפעל גם כן. לפי Statcounter כמעט שליש מהאירופאים משתמשים באייפונים. בארה”ב זה עד 60% מהאנשים, כך שזה יכול להיות נושא מרכזי. המשמעות היא שהאפליקציה הזו לא תעבוד כמו שצריך עבור רבים מהם.

איתור באמצעות GPS

התקנת האפליקציה היא רק השלב הראשון. על האנשים להפעיל את האפליקציה ולהשתמש בה באופן פעיל ברגע שהיא מותקנת בסמארטפונים שלהם. איך? זה עדיין לא ממש ברור. סביר להניח שתלויך באפליקציה שאתה חולה ומציג סימפטומים הקשורים לוירוס הקורונוב. המשמעות היא שיש לך הצטננות, חום, מתקשה לנשום או שאתה סובל מאובדן ריח. האפליקציה לא תוכל לומר לך אם באמת יש לך את הנגיף, אך כנראה תניח שכן. לכן כשתגיד שאתה מראה סימפטומים אתה יסומן כחולה קורונה. אם כי מדעי הרפואה הראו כי תסמיני הנגיף שונים מאוד מחולה לחולה.

כאשר האפליקציה תדע שאפשר להידבק בנגיף היא תודיע לכל מי שהיית בקשר איתו ולהזהיר אותו. זה יכלול אנשים בסביבתכם הקרובה (משפחה וחברים) אך גם אנשים שעברתם ברחוב, בעבודה או עושים מצרכים..

בעידן זה כמעט כל סמארטפון מצויד ב- ג’י.פי. אס שבב. השבב הזה יודע, כמעט במדויק, היכן אתה נמצא בכוכב הלכת הזה. לא רק כשאתה עומד בשקט, אלא גם כשאתה מסתובב. בדוק מפות, אפליקציית הניווט של גוגל. זה יכול להגיד לך בדיוק איפה אתה איפה בתאריך מסוים, באיזו שעה הגעת, איזה מסלול עשית כדי להגיע לאיזה תמונות צילמת במהלך הביקור שלך. כל המידע הזה ממוין בצורה יפה עבורכם. אפליקציות היכרויות כמו Grindr, Tinder ו- Happn משתמשות גם ב- GPS.

איתור באמצעות Bluetooth

בלוטות היא אפשרות נוספת לשימוש עבור אפליקציות אלה. אתה יכול להתחבר אלחוטית למכשירים אחרים באמצעות Bluetooth. ייתכן שיש לך אוזניות Bluetooth לשמיעת מוזיקה. או שאתה משתמש ב- Bluetooth כדי להתחבר לשעון חכם או לרכב שלך. אתה יכול להשתמש בו גם כדי לשלוח מסמכים מטלפון לטלפון אחר. Bluetooth מאפשרת את כל זה.

ניתן להשתמש ב- Bluetooth גם כדי לזהות אדם אחר. לכל מכשיר יש כתובת MAC משלו, שהיא מספר תעודת זהות עבור השבב במכשיר. שבב זה נמצא בכל מכשיר שיכול לגשת לאינטרנט או לרשת הביתית שלך. לכל מכשיר Bluetooth יש גם מספר ייחודי משלו (BD_ADDR). לרוב הטלפונים החכמים יש את שני המספרים. לאחר מכן ניתן להשתמש באפליקציות המעקב למספרים אלה כדי לזהות אנשים.

כיצד זה פועל? אתה מתקין את האפליקציה ומאפשר Bluetooth. הטלפון שלך ישלח מספר תעודת זהות ייחודי כשאתה הולך ברחוב. כשאתה נתקל באנשים שעשו את אותו הדבר הטלפונים שלך יתחברו זה לזה ויחליפו מספרי תעודת זהות. בדרך זו תוכלו לאסוף רשימה של מספרי תעודת זהות תוך זמן קצר. צריך להיות קשר בפועל. אם תעבור על פני מישהו זה לא יהיה לך הזדמנות להתחבר.

דמיין שאתה אכן נדבק בנגיף. לאחר מכן תגיד לאפליקציה שיש לך והאפליקציה תודיע לכל מי שעמך בקשר. לאחר מכן הם יכולים לנקוט צעדים כדי להישאר בריאים, להסגר את עצמם, לדבר עם הרופא שלהם או לבקר בבית חולים.

בעיות: חולה או לא?

אפליקציות אלה נשמעות כמו הפיתרון המושלם להפסקת התפשטות הנגיף. אבל האם זה? מומחים לא קופצים מעלה ומטה ואינם רואים אותם ככאלה. נושא אחד הוא שהאפליקציה יכולה לתת לך התראות כוזבות. תאר לעצמך שאתה נמצא בתוך שטיפת החלונות שלך ומישהו נגוע עובר. לאחר מכן תקבל הודעה. ללא סיבה, מכיוון שהיה חלון בינך למטופל. האפליקציה כמובן לא מתחשבת בזה.

האפליקציה גם לא יודעת אם באמת נדבקת בנגיף. זו אפליקציה, לא רופא. תלוי בפעולה כשאתה חושב שאתה יכול להידבק. מישהו יכול בקלות להמציא אחרים ולעורר את הכל על ידי העמדת פנים שהוא נגוע. האפליקציה לא יודעת שהיא לא נכונה. ממשלות צריכות לחשוב כיצד להתמודד עם סוגיות אלה. האם אנשים צריכים לרשום רופא לפני שהם יכולים לרשום תוצאה חיובית באפליקציה?

נושא מעשי הוא שכדי שהאפליקציה תהיה יעילה באמת, אנשים צריכים להחזיק סמארטפונים ולהכיל אותם כל הזמן. אם אתה משאיר את הטלפון שלך בבית או ברכב, או שהסוללה שלך מתה, אין טעם. ואם עדיין יש לך טלפון ישן ללא Bluetooth או אפליקציות, זה גם לא יעזור לך.

פרטיות

ארגוני פרטיות חוששים כי תפרוש לפרטיות שלנו. ניתן להשתמש באפליקציות להתחקות אחר אנשי קשר רק אם אנו מבטיחים אנונימיות. אפליקציות אלה עוסקות במידע רפואי רגיש, ולכן המפתח הוא שטיפול נכון בנתונים אלה. המפקח האירופי להגנת נתונים (EDPS) ביקש מחבריה לפתח אפליקציה אירופאית אחת. רשימת הנחיות הוצגה בפני ממשלות המפתחות אפליקציות למעקב. בכך הם יכולים להבטיח אבטחה לכל המשתמשים והם יכולים להימנע מפיצול השוק הפנימי.

מרבית המדינות עושות הכל כדי להבטיח ביטחון זה. יחד עם זאת ברור כי אפליקציות כמו אלה יפעלו רק כאשר רוב האנשים מתקינים אותם. כך גם ממשלות יכולות להכריח את האנשים להתקין אותם?

כיצד לשמור את הנתונים

שאלה נוספת שעולה היא כיצד יש לשמור את הנתונים. ניתן לשמור אותו באופן מקומי, או מרכזי. כשאתה שומר נתונים באופן מקומי זה אומר שהוא נשמר במכשיר שלך במקום שהוא מוצפן. איש אינו יכול לגשת למידע. כשאתה בוחר לשמור את הנתונים באופן מרכזי, במרכז נתונים, זה אומר שמישהו יכול לגשת לנתונים אלה, כלומר לארגון שאוסף את הנתונים ושומר אותם עבורך. זה יכול להתברר כפרקטי מאוד, מכיוון שזה אומר שהארגון יכול לנוע במהירות כשצריך. החיסרון בכך הוא מכניס סיכוני אבטחה ופרטיות גדולים. וזה מה שרוב המתנגדים מזהירים אותנו. בכל פעם שהאקר יכול לקבל גישה לנתונים המידע הרגיש שלנו נמצא ברחובות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me