YouTube به طور رسمی تغییرات حریم خصوصی COPPA را برای همه محتوای ویدیویی با هدف کودکان | VPNoverview.com

این هفته ، YouTube پخش رسمی قوانین جدید تبلیغاتی خود را برای محتوای ویدیویی با هدف کودکان آغاز کرد. دلیل آن دعوایی است که YouTube به دلیل نقض قانون حفظ حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) با دولت ایالات متحده حل و فصل کرد. قوانین جدید خط مشی ها و عملکردهای YouTube مطابق با COPPA است. برخی از سازندگان از ضرر گسترده تبلیغات-درآمد می ترسند.


بازاریابی به کودکان

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا بازاریابی برای کودکان یک تجارت میلیارد دلاری است. کودکان نمایانگر جمعیتی مهم برای بازاریاب ها هستند. اولا ، قدرت خرید خودشان قابل توجه و رو به رشد است. ثانیا ، آنها در تصمیم گیری های والدینشان تأثیر می گذارند.

از این گذشته ، نسل فعلی کودکان بسیار با آگاهی از برند هستند و تمایل به ایجاد وفاداری شدید به برند دارند. این شروع می شود در سن کودک نوپا ، هنگامی که کودکان قادر به متمایز کردن تبلیغات از یک نمایش هستند. همچنین ، بازاریابی در ورد دهان بسیار زیاد است ، به خصوص در میان نوجوانان و نوجوانان.

مهمتر از همه ، کاربران همیشه نمی دانند چگونه به طور صحیح در تنظیمات حریم خصوصی YouTube حرکت کنند. جمع آوری داده ها را به مخلوط کنید و می توان فهمید که چرا موضوع تا این حد بحث برانگیز است. از سویی ، یک فراخوان قوی برای بازاریابی به بچه ها وجود دارد ، هرچند با روشی اخلاقی که از ساده لوحی آنها استفاده نمی کند. از طرف دیگر ، مقررات سخت تر می شوند و جریمه ها از نظر ظاهری بالاتر می روند.

COPPA برای مدتی

قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین فدرال در آمریکا حدود مدتی است. کنگره در سال 1998 COPPA را تصویب کرد تا بتواند اطلاعات شخصی که از شخصاً قابل شناسایی است از کودکان بدون رضایت والدینشان محدود شود.

اجرای کمیسیون قانون COPPA ، از آوریل 2000 ، به سایت ها ، خدمات و برنامه هایی که در درجه اول برای کودکان 12 ساله و بالاتر طراحی شده است ، یا وب سایت هایی که به طور آگاهانه اطلاعات شخصی کودکان را در آن گروه سنی جمع آوری یا نگهداری می کنند ، هدایت می شود. این قانون در مورد سازندگان محتوا به همان روشی که اگر صاحب کانال وب سایت یا برنامه خاص خود را داشته باشد اعمال می شود.

COPPA ، از جمله موارد دیگر ، جمع آوری اطلاعاتی مانند نام ، آدرس ، آدرس IP و کوکی ها بدون رضایت والدین قبلی را ممنوع می کند. این قانون همچنین به سایتها ملزم می کند “یک خط مشی رازداری کامل ارسال کنند ، والدین را به طور مستقیم در مورد شیوه های جمع آوری اطلاعات خود آگاه سازند ، و قبل از جمع آوری اطلاعات شخصی از فرزندان خود یا به اشتراک گذاری آن با دیگران ، رضایت والدین را تأیید کنند.”.

تغییرات حریم خصوصی YouTube

دلیل عدم تأیید این تغییر YouTube ، دادخواستی است که بستر اشتراک گذاری ویدیو به دلیل نقض COPPA با دولت حل و فصل شده است. در ماه سپتامبر ، یوتیوب توسط تنظیم کننده ایالات متحده ، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) 170 میلیون دلار جریمه شد و به عنوان بخشی از تسویه حساب قول داد که تعدیل کند.

اکنون اجرای تبلیغات هدفمند در فیلم های کودکان ممنوع است. علاوه بر این ، اظهار نظر در مورد فیلم های با هدف مخاطب جوان غیرممکن خواهد بود. بسیاری از سایر ویژگی های YouTube مانند ارسال اعلان های فشار نیز خاموش هستند.

صاحبان کانال باید تعیین کنند که آیا فیلم هایی که آپلود می کنند “به کودکان” ارسال شده است. هدف از این شرط اطمینان از اطمینان هر دو YouTube و صاحبان کانال است.

همچنین ، از آنجا که همیشه نمی توان بیننده را تشخیص داد ، هر کسی که “فیلم کودکان” را تماشا می کند ، به عنوان یک کودک دیده می شود. فرقی نمی کند بیننده واقعاً چند ساله باشد.

قوانین جدید بلافاصله در مورد کلیه فیلمهای سراسر جهان اعمال می شود. YouTube از الگوریتم های AI استفاده می کند تا تأیید کند که سازندگان محتوای آنها را به درستی برچسب گذاری کرده اند یا خیر. علاوه بر این ، YouTube می گوید که در موارد خطا یا سوءاستفاده برچسب را نادیده می گیرد و ممکن است علیه متخلفین از جمله خاتمه حساب اقدام کند.

تأثیر شدید بر مشاغل سازندگان فیلمبرداری

کانال های متمرکز بر فیلم های کودکان بدون شک احساس تأثیر قوی در تجارت و احتمالاً از دست دادن درآمد تبلیغاتی می کنند. YouTube اعلام کرده است “متعهد است كه به سازندگان كمك كند تا از این منظر جدید پیمایش كنند و از اکوسیستم محتوای خانواده ما حمایت کنند”.

سازندگان فیلم از سپتامبر می دانند که این تغییرات به وجود خواهد آمد. همانطور که در بالا ذکر شد ، سازندگان ویدیو باید خود را نشان دهند که آیا ویدیویی برای کودکان در نظر گرفته شده است یا نه. YouTube مسئولیت و هرگونه جریمه FTC را بر عهده سازندگان گذاشته است.

FTC دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که به توزیع کنندگان و سازندگان کمک می کند تا تعیین کنند که آیا محتوا برای کودکان ساخته شده است یا نه. محتوا فقط به این دلیل که برخی از کودکان ممکن است آن را ببینند ، “به کودکان هدایت نمی شود” تلقی نمی شود اما به گفته توزیع کنندگان و سازندگان ، آنچه که واقعاً فیلم کودکان است ، مبهم است. یا حداقل به اندازه کافی گسترده و مبهم برای ترساندن بسیاری از سازندگان محتوا.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map