WHO نه تنها با رمان Coronavirus می جنگد ، بلکه می توانید اطلاعات غلط و کلاهبرداری آنلاین را نیز منتشر کنید VPNoverview.com

سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای تسریع در مهار گونه جدید کروناویروس قدم برداشته است. متأسفانه ، باید با گسترش اطلاعات غلط و کلاهبرداری های آنلاین که ظاهراً با آژانس معتبر سازمان ملل همراه است ، مقابله کند..

اطلاعات غلط شروع به پخش می کند

coronavirus ووهان ، به طور موقت با نام 2019-nCoV ، اولین بار در اوایل دسامبر سال 2019 گزارش شد. اولین آلودگی شناخته شده انسانی در استان چین ووهان رخ داده است. متعاقباً این ویروس در تمام استانهای چین و بیش از دوجین کشور دیگر گسترش یافت.

در 30 ژانویه سال 2020 ، رمان coronavirus توسط WHO به عنوان یک اورژانس جهانی بهداشت اعلام شد. امروزه 40 هزار و 158 مورد تایید شده از این عفونت وجود دارد. تعداد کل مرگ و میرهای منتسب به ویروس به 906 نفر رسیده است.

با آشکار شدن اوضاع ، اطلاعات غلط ، کلاهبرداری و اشکال دیگر تهدیدهای دیجیتالی در سراسر جهان گسترش یافت. کلاهبرداران و مجرمان سایبری حتی از نام WHO برای گسترش هراس و جلب مردم در کلاهبرداری آنلاین استفاده کردند. این امر باعث شد تا WHO تلاش های خود را برای متوقف کردن گسترش اطلاعات غلط و افزایش آگاهی درباره موضوعات دیجیتالی افزایش دهد.

تبدیل همه گیر به یک Infodemic

الکساندرا کوزمانوویچ ، مدیر رسانه های اجتماعی WHO و همکارانش در حال حاضر در تماس با غول های فناوری مانند گوگل ، فیس بوک ، پینترست ، توییتر ، و همچنین سایت مهم رسانه های اجتماعی چینی WeChat هستند تا آنچه را او “infodemic” می نامد متوقف کنند. . پس از تلاش های هفته گذشته ، کاربران Google ، Facebook و Pinterest که به جستجوی اطلاعات یا تصاویر مربوط به coronavirus می پردازند ، ابتدا منابع WHO و صفحه شکارچیان اسطوره WHO را می بینند. فیدهای خبری با اطلاعات صحیح نیز به چینی ترجمه شدند.


این هفته ، مدیر راه حل های دیجیتال WHO ، اندرو پاتیسون ، به دفتر مرکزی فیس بوک سفر می کند. وی در دیدار با گروهی از حدود 20 شرکت فناوری از جمله Uber و Airbnb ، وی در مورد راهکارهای این شرکت ها برای کمک به سازمان جهانی بهداشت در مبارزه با گسترش اطلاعات نادرست بحث کرده است. پتیسون به نیویورک تایمز گفت: “من دوست دارم که Airbnb به افرادی که در مورد coronavirus توصیه می کنند ، مشاوره دهد.”.

با توجه به مجموعه ای از ادعاهای غیرواقع درباره coronavirus ، ایده بدی نیست. در برخی پیام ها آمده است که به عنوان مثال می توان از خوردن سیر ، غرق شدن دهانشویه یا قرار دادن روغن کنجد جلوگیری کرد. برخی دیگر می گویند که حیوانات اهلی و حتی بسته هایی از چین می توانند ویروس را گسترش دهند و یا اینکه فقط افراد مسن به آن مبتلا می شوند.

کلاهبرداری فیشینگ Coronavirus در ظهور

متأسفانه ، یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی مانند این ، به مجرمان سایبری دلایل قابل توجهی برای تماس با مردم و فریب قربانیان در کلاهبرداری فیشینگ می دهد. به عنوان مثال ، در یک کلاهبرداری کاربران ایمیلی از طریق یک لینک به ماسک دهان دریافت می کنند تا از خود در برابر تاج محافظت کنند. در مرحله بعد ، آنها به یک وب سایت فیشینگ پایان می دهند که از آنها می خواهد جزئیات کارت اعتباری خود را وارد کنند.

علاوه بر این ، WHO به کاربران هشدار می دهد در مورد ایمیل های جعلی که دارای آرم سازمان بهداشت جهانی هستند [یا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) سازمان معتبر دیگری برای آن موضوع) هوشیار باشند. یک نمونه از کلاهبرداری با استفاده از آرم آنها یک ایمیل با موضوع “Safty Corona Virus Awareness WHO” است که حاوی یک دکمه کلیک از طریق “اقدامات ایمنی” مهم است..

افراد مسلط به زبان انگلیسی ممکن است به سرعت متوجه اشتباه غلط در موضوع شوند. هدیه دیگر مراجعه به سایت HTTP به جای یک سایت HTTPS است. این روزها غیرمعمول است. سوم ، یک پاپ آپ روی تصویر صفحه اصلی WHO وجود دارد که از کاربران می خواهد نامه الکترونیکی خود را با تأیید آدرس ایمیل و رمز عبور خود “تأیید” کنند. پس از تأیید کلیک بر روی کاربر ، مجرمان به سادگی کاربر را به سایت WHO واقعی هدایت می کنند و در این فرآیند به حساب ایمیل خود دسترسی پیدا کردند..

روش دیگری که ممکن است مجرمان سایبری استفاده کنند ، پیوست کردن یک .pdf مخرب است. پرونده .mp4 یا .docx به یک ایمیل به ظاهر معتبر. در واقعیت ، این پرونده ها حاوی تروجان ها و کرم هایی هستند که قادر به تداخل با تجهیزات یا شبکه محاسباتی قربانی هستند.

چه کاری انجام دهیم?

به طور کلی ، بهترین کاری که کاربران می توانند انجام دهند توجه به ایمیل های مشکوک است. با نام فرستنده فریب نخورید و به دنبال خطاهای املا و دستور زبان باشید. علاوه بر این بهتر است از اتصال به پیوندهای ناخواسته ، مشکوک یا باز کردن پرونده های غیر منتظره جلوگیری کنید. هرگز داده هایی را که نباید یک وب سایت از آنها بخواهد وارد کنید.

علاوه بر این ، توصیه می شود از رمزهای عبور ایمن استفاده کنید ، تأیید هویت دو عاملی را روشن کنید و نرم افزار خود را به روز کنید. توجه داشته باشید که سازمان های معتبر درخواست کمک مالی به شکل بیت کوین یا سایر اشکال ارزهای دیجیتال نمی کنند.

برای به روز ماندن در coronavirus ، فقط از منابع اطلاعات معتبری به طور مستقیم (با وارد کردن آدرس خود) ، مانند وب سایت و حساب های رسمی رسانه های اجتماعی WHO و CDC دیدن کنید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me