محاسبات کوانتومی به عنوان تهدیدی برای امنیت سایبری | VPNoverview.com

مسابقه بین ایالات متحده و چین برای برتری کوانتومی در حال انجام است. با این حال ، ورود محاسبات کوانتومی ، سیستم های فعلی امنیت سایبری را نابود می کند و تکنیک های رمزگذاری امروز را منسوخ می کند. این مکان تمام اطلاعاتی را که امروزه با روشهای رمزنگاری محافظت می شود محافظت می کند.


مسابقه روشن است

محاسبات کوانتومی پتانسیل مقابله با مشکلات رایانه های کلاسیک را ندارد. این به عنوان مرز فنی بعدی است که جهان را تغییر خواهد داد. تلاش برای برتری محاسبات کوانتومی فقط یک مسابقه بین چین و ایالات متحده نیست. ملل دیگر مانند اروپا ، استرالیا و کانادا آن را یک اولویت ژئوپلیتیکی می دانند.

مزیت داشتن اولین رایانه ای که تمام رایانه های دیگر را منسوخ می کند بسیار زیاد خواهد بود. این مزیت اقتصادی ، نظامی و بهداشت عمومی را برای برنده این مسابقه در فضای مجازی فراهم می کند. محاسبات کوانتومی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای بهینه سازی تغییرات آب و هوا و مدل های پیش بینی آب و هوا. همچنین می تواند برای دستیابی سریع تر به محصولات و هزینه های پایین تر برای کالاهای تولیدی مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه پیشرفت در محاسباتی مانند محاسبات کوانتومی می تواند در حال تغییر زندگی باشد ، با این وجود نیاز به پیشرفت های قابل مقایسه در امنیت سایبر است..

تهدید محاسبات کوانتومی در مورد امنیت سایبر

هدف اصلی امنیت سایبری جلوگیری از نقض اطلاعات و حفظ یکپارچگی داده ها با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی است. با این وجود انتظار می رود توان محاسباتی پیش بینی شده رایانه های کوانتومی بتواند هر یک از پیشرفته ترین سیستمهای رمزنگاری امروز را طی روزها یا چند ساعت بشکند..

در نتیجه ، فناوری کوانتومی به عنوان یک خطر جدی امنیتی برای شرکت ها و افراد به طور یکسان مشاهده می شود. چنین قدرت در دست مجرمان سایبری ، اطلاعات شخصی و مالی را که در درایوهای سخت و یا در ابر ذخیره شده اند ، تهدید بزرگی می کند. تبادل اطلاعاتی که هنگام خرید آنلاین یا هنگام دسترسی به ایمیل کار از طریق راه دور رخ می دهد ، به عنوان مثال دیگر امن نخواهد بود.

همه داده ها در معرض خطر هستند

تمام داده ها در معرض تهدید حمله از مجرمان سایبری یا سایر بازیگران مخرب قرار خواهند گرفت. اطلاعات خصوصی ، سوابق بانکی و بهداشتی و همچنین اسرار نظامی و ایالتی همه ممکن است مورد تهدید قرار بگیرند. بازارهای مالی جهانی و اطلاعات مخفی دولت دیگر امن نخواهد بود.

علاوه بر این ، تکنیک های رمزگذاری نه تنها امروزه در جهان پس از کوانتومی ایمن نیستند ، بلکه داده های رمزگذاری شده امروز نیز بی خطر نیستند. وی افزود: “یک مهاجم می تواند ارتباطات ایمن امروز ما را ضبط کند و سال ها بعد آن را با یک کامپیوتر کوانتومی بشکند. اسرار امروزی از بین خواهد رفت ، “می گوید تانجا لنگ ، استاد رمزنگاری در دانشگاه صنعتی آیندهوون ، هلند.

به گفته لانگ ، الگوریتم کوانتومی قبلاً وجود دارد که می تواند تمام تکنیک های رمزنگاری را که در حال حاضر برای تأمین اتصالات در اینترنت استفاده می شود ، بشکند. تمام چیزی که لازم است قدرت پیش بینی شده رایانه های کوانتومی برای همه داده های جهان به دست بازیگران مخرب است.

آنچه برای مقابله با این تهدید انجام شده است

در مواجهه با چنین تهدیدی ، شرکت ها در حال حاضر خواستار راه حل هستند ، حتی اگر محاسبات کوانتومی هنوز هم در مرحله آزمایشی است. در پاسخ ، کمیسیون اروپا یک کنسرسیوم تحقیقاتی به نام PQCRYPTO با بودجه 3.9 میلیون یورو ارائه کرده است. کنسرسیوم به رهبری لنگ وظیفه دارد تکنیک های جدید رمزنگاری را تهیه کند که در دنیای پس کوانتومی ایمن باشد..

شرکت های خصوصی مانند IBM ، گوگل و مایکروسافت نیز در حال انجام تحقیقات برای طراحی فناوری های رمزنگاری مقاوم در برابر حملات کوانتومی هستند. تحقیقات در مورد الگوریتم های رمزگذاری ایمن کوانتومی به عنوان مهم برای آماده سازی برای آنچه که “تکنوپالیپسیس” نامیده می شود بسیار مهم است..

مکان VPN ها در دنیای پس از کوانتوم

در حال حاضر ، راه حل های امنیت سایبری برای مصرف کنندگان و مشاغل برای ایجاد یک لایه محافظت بیشتر به شبکه های خصوصی مجازی (VPN) متکی هستند. برای تأمین امنیت آنلاین ، VPN ها از رمزنگاری برای ایجاد تونل ایمن بین کاربر و اینترنت استفاده می کنند.

با این حال ، با آمدن رایانه هایی که قادر به شکستن تکنیک های رمزنگاری شده امروز هستند ، فناوری VPN در صورت عدم تحقق سرعت حرکت ، خطرناک می شود..

در نتیجه ، در حال حاضر تلاش شده است تا VPN ها را برای جهان پس از کوانتومی تهیه کنید. به عنوان مثال ، مایکروسافت NIST Post Quantum Project را آغاز کرده است ، که به دنبال ترکیب نرم افزار OpenVPN با رمزنگاری مقاوم به پس از کوانتومی است.

VPN ها همچنین به عنوان راه حل های کوتاه مدت ممکن در جهان پس از کوانتومی در نظر گرفته می شوند تا از برنامه هایی که کوانتومی نیستند محافظت کنند. از آنجا که VPN ها به برنامه های کاربردی اجازه اجرا در داخل آنها را می دهند ، از طریق VPN های امن با رمزنگاری پس از کوانتومی می توان در دنیای پس کوانتومی برای اجرای برنامه هایی که هنوز کوانتومی نیستند استفاده کرد.

دور از دور محاسبات کوانتومی چقدر است

رایانه های کوانتومی در حال حاضر نسبت به تداخل صدا ، دما و لرزش بسیار حساس هستند. این امر باعث می شود آنها بسیار ناپایدار باشند و قدرت محاسباتی آنها را محدود کند ، و باعث می شود آنها از کامپیوترهای امروزی خیلی بهتر نباشند.

با این وجود ، برخی پیش بینی کرده اند که اولین رایانه کوانتومی تجاری می تواند به محض سال 2022 بیاید. این برای اکثر غیر واقعی است. اکثر نظریه پردازان انتظار دارند که فناوری کوانتومی تا سال 2025 به یک فناوری کاملاً توسعه یافته تبدیل شود.

مطابق با این ، انتظار می رود 10 سال یا بیشتر طول بکشد تا یک کامپیوتر کوانتومی به اندازه کافی قدرتمند و پایدار عملیاتی شود که می تواند رمزنگاری کلید عمومی امروز را بشکند ، و منسوخ شود.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map