امنیت سایبری: قدرتمندترین ویژگی ارتباطات کوانتومی | VPNoverview.com

ارتباطات کوانتومی به عنوان پاسخی برای همه مشکلات فعلی امنیت سایبری مورد توجه قرار می گیرد. امنیت ارتباطات کوانتومی چگونه کار می کند و آیا واقعاً بی پروا است?


فناوری کوانتومی توضیح داد

و همچنین پیشرفت در محاسبات کوانتومی ، پیشرفت سریع در توسعه شبکه های ارتباطی کوانتومی رخ داده است. اینها برای پیوستن به کامپیوترهای کوانتومی و تشکیل اینترنت کوانتومی لازم است.

شبکه های ارتباطی کوانتومی ، مانند رایانه های کوانتومی ، از qubits برای ارتباط استفاده می کنند. Qubits معادل بیت ها و بایت های سیستم های دیجیتال است. اما ، برخلاف بیتی که فقط می تواند حالت صفر یا یک داشته باشد ، یک qubit می تواند یک حالت صفر و یک را همزمان داشته باشد..

این توانایی qubits برای نگه داشتن چندین حالت به طور همزمان است که باعث می شود کامپیوترهای کوانتومی در حل مشکلات پیچیده بسیار سریع باشند. کامپیوتر کوانتومی به جای اینکه از طریق هر پاسخ ممکن برای یک مشکل یک به یک کار کند ، می تواند همزمان همه جواب های ممکن را کار کند.

افزایش امنیت سایبری برای شبکه های ارتباطی کوانتومی و اینترنت

کشورها ، به ویژه چین و ایالات متحده ، در تلاش هستند تا شبکه های ارتباطی کوانتومی را توسعه دهند. دلیل این امر انتظار می رود که آنها کانال های ارتباطی بسیار ایمن و خدمات اینترنتی را ارائه دهند. در دنیایی که جنگ سایبری روز به روز رایج تر می شود ، جذابیت آن آشکار است.

با این وجود ، همانطور که در مقاله قبلی بحث شد ، ورود محاسبات کوانتومی به عنوان تهدیدی برای سیستم های فعلی امنیت سایبری تلقی می شود. محاسبات کوانتومی باعث می شود تکنیک های رمزگذاری امروز منسوخ شوند. با این حال ، این موارد در دنیای شبکه های کوانتومی و اینترنت کوانتومی لازم نیست.

دانشمندان قبلاً کار را روی ساخت پروتکل های رمزنگاری کوانتومی جدید آماده برای ورود به اینترنت کوانتومی آغاز کرده اند. در حال حاضر ، دانشمندان در حال آزمایش رمزگذاری پیام ها در حالت های کوانتومی هستند.

ایمن سازی شبکه های ارتباطی کوانتومی و اینترنت

انتظار می رود ارتباطات کوانتومی به لطف قوانین مکانیک کوانتومی بسیار مطمئن باشند. قوانین به گونه ای است که اگر پیامی در حالت های کوانتومی رمزگذاری شود ، اگر شخصی سعی کند آن را رهگیری کند و آن را بخواند ، پیام به صورت خودکار خراب می شود..

دلیل این است که اندازه گیری یک حالت کوانتومی بلافاصله آن را تغییر می دهد. در نتیجه ، هر پیام رمزگذاری شده در حالت های کوانتومی اگر کسی بخواهد آن را رهگیری کند ، خراب می شود. بنابراین ، گوش دادن به مکالمات کوانتومی اساساً غیرممکن است. دانش می تواند بین دو طرف مشترک باشد که توسط شخص ثالث قابل رهگیری نیست.

قابلیت رمزگذاری و رمزگشایی پیام ها یکی از مهمترین ویژگی های اینترنت کوانتومی است.

ارتباطات کوانتومی چگونه کار می کند?

Qubits اطلاعات را از طریق فرآیندی به نام گرفتار شدن به اشتراک می گذارد. برای اینکه دو طرف بتوانند ارتباط برقرار کنند ، ابتدا باید یک جفت کوبیت درهم تنیده ایجاد کرده و سپس هر یک از جفت ها را به اشتراک بگذارند. هنگامی که کبیت ها گرفتار شدند ، جفت کوبیت ها وضعیت یکسانی دارند.

اگر یکی از طرفین مایل به ارسال پیام به طرف دیگر باشد ، فرستنده باید یک qubit سومی را ایجاد کند که دارای پیام باشد. برای ارسال پیام ، فرستنده باید “وضعیت” جفت qubit و پیام qubit را همزمان انجام دهد. در نظر گرفتن اندازه گیری ، این دو کیوبیت درهم می پیچد و درهم تنیده بین جفت های اصلی qubit را می شکند.

با این حال ، در هنگام اندازه گیری ، جفت qubit گیرنده پس از همان وضعیت قبیل پیام قبل از انجام اندازه گیری است. این پیام از qubit پیام به qubit گیرنده “انتقال” یافته است.

آیا رمزنگاری کوانتومی محافظت ناخوشایند است?

ارتباط کوانتومی و رمزنگاری نوید یک اینترنت کوانتومی در آینده را می دهد که نمی توان هک شد. اما متأسفانه چنین نخواهد بود. هرچند این فناوری بسیار عالی است ، همیشه یک رابط انسانی دارد ، که اغلب حلقه ضعیف است.

باید در نظر داشت که اگر افراد از آن سوءاستفاده کنند ، فن آوری بی پروا و بسیار ایمن نخواهد بود. در صورت استفاده از رمزهای عبور ضعیف ، گذرواژههای به اشتراک گذاشته شده یا پیوندهایی که نباید استفاده می کنند ، ارائه ارتباطات رمزگذاری شده کوانتومی به افراد ، بی فایده است. در دنیای کوانتومی ، مهاجمان همچنان می توانند منتظر بمانند تا افراد کلید کوانتومی بسیار ایمن خود را فاش کرده و آن را سرقت کنند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map