بزرگنمایی و خانه دار شدن: تماس ویدیویی با خود شما (حفظ حریم خصوصی) خطر | VPNoverview.com

به دلیل بحران تاج ، افراد زیادی در خانه مشغول به کار هستند ، به همین دلیل ما اخیراً یک راهنمای گسترده در مورد چگونگی کار با خیال راحت از خانه منتشر کرده ایم. با شرایط فعلی ، بسیاری از شرکت ها جلسات خود را از طریق تماس ویدیویی ترتیب می دهند. برنامه هایی مانند Google Hangouts ، Skype و Zoom در حال حاضر سرویس های بسیار محبوب هستند. با این حال ، بزرگنمایی ممکن است بهترین گزینه برای حفظ حریم خصوصی شما نباشد. همچنین بسیاری از افراد برای سازماندهی یک تماس گروهی با دوستان خود از برنامه های مشابه استفاده می کنند. مهم است که به جنبه های حفظ حریم خصوصی و امنیتی این سرویس ها توجه شود. شما نمی خواهید کسی به Houseparty شما بپیوندد بدون اینکه آنها را دعوت کنید.


بزرگنمایی برای کارفرمایان

زوم به وضوح برنامه خود را به نفع کارفرما تنظیم کرده است. به نظر می رسد حریم شخصی کارکنان از این نظر اهمیت کمتری دارد. در برنامه بزرگنمایی ، کارفرمایان می توانند توجه سایر شرکت کنندگان را در یک تماس ویدیویی با به اصطلاح “ردیاب توجه شرکت کنندگان” دنبال کنند.

این کار به شرح زیر است: اگر یک کارمند به مدت 30 ثانیه در زوم فعال نباشد ، به کارفرما اطلاع داده می شود. اگر یک کارمند ایمیل بفرستد یا در جستجوی چیزی در مرورگر است ، طبق گفته زوم ، کسی به جلسه آنلاین توجه نمی کند.

این برنامه فقط در صورتی کار می کند که شخصی نسخه 4.0 یا جدیدتر را نصب کرده باشد. اما از آنجا که بیشتر افراد اخیراً به کار از خانه خود تغییر داده اند ، این احتمال خوب وجود دارد که بسیاری از افراد اخیراً برنامه را نصب کنند.

به روز رسانی: در تاریخ 2 آوریل ، زوم اعلام کرد که آنها در زمینه بهبود حریم خصوصی و امنیت سکوی کار خواهند کرد.

مکالمات ذخیره شده توسط زوم

همچنین کاربران پرداخت شده می توانند ضبط تماس را در زوم انتخاب کنند. به این ترتیب ، هر آنچه که مورد بحث قرار می گیرد ، به عنوان یک فایل صوتی و به عنوان متن (متن نوشتاری) ذخیره می شود. پیام های چت که بین شرکت کنندگان ارسال شده اند نیز ذخیره می شوند.

کارفرمایانی که از این گزینه استفاده می کنند ، می توانند چت ها را بین کارمندان خود بازیابی کنند ، حتی اگر آنها در گفتگو شرکت نکردند.

بزرگنمایی روی داده های کاربر

بزرگنمایی در شرایط و ضوابط خود اظهار می دارد که داده های کاربر را به اشخاص ثالث فروخته نمی کند. با این حال ، شرکت هایی مانند Google مجاز هستند داده ها را برای اهداف بازاریابی مشاهده کنند. همچنین بزرگنمایی یافت شد که داده های کاربر (مانند اطلاعات دستگاه) را با فیس بوک به اشتراک می گذارد ، حتی از کاربران زوم که یک حساب Facebook ندارند.

از طریق جمع آوری اطلاعات و به اشتراک گذاری زوم می توانید در سیستم عامل های دیگر و وب سایت های تبلیغاتی کنید. به قول خودشان ، این از لحاظ فنی فروش داده ها نیست ، اما می تواند طبق برخی از قوانین منطقه ای یا ملی یک فروش محسوب شود.

به روز رسانی: از 29 مارس 2020 زوم اعلام کرده است که اشتراک داده های کاربر با فیس بوک را متوقف کند.

برخی از کاربران توییتر نگرانی های خود را ابراز می کنند (کل توییت را در اینجا ببینید):

بزرگنمایی توییتر

آیا دوربین های زوم قابل هک هستند?

علاوه بر این ، قبلاً نشان داده شده بود که زوم امن ترین برنامه برای کاربران و دستگاه های آنها نیست. تابستان گذشته دیدیم که کاربران مکینتاش که مکالمه زوم را از طریق Safari 12 شروع کرده اند آسیب پذیر بوده و دوربین های آنها هک شده است. از این گذشته ، زوم سرویس خود را به گونه‌ای تنظیم کرده بود که کاربران مجبور به مجوز استفاده از دوربین نشده بودند.

پس از شکایت های رسمی در این باره ، زوم تصمیم گرفت تنظیمات را در تابستان سال 2019 تنظیم کند. کاربران اکنون باید صریحاً اجازه استفاده از دوربین های خود را ارائه دهند. این خوشبختانه هک کردن دوربین دوربین هنگام استفاده از زوم را دشوارتر کرده است.

آیا تماس ویدیویی خصوصی با Houseparty واقعاً خصوصی است?

برنامه دیگری که هم اکنون به دلیل تاج بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، Houseparty است. افراد از آن برای برقراری تماس ویدیویی با دوستان و خانواده استفاده می کنند. با این حال ، برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی ظاهر شده است ، همانطور که توییت های زیر نشان داده شده است (توییت ها را در اینجا و اینجا مشاهده کنید).

توییتر Houseparty

به عنوان مثال ، یک حساب کاربری به طور پیش فرض عمومی است. این نه تنها به این معنی است که دیگران می توانند شما را در برنامه پیدا کنند ، بلکه همچنین این است که افراد غریبه فقط می توانند در تماس های ویدیویی شما ظاهر شوند ، تصاویر ویدئویی خود را ببینند و با شما صحبت کنند.

برای جلوگیری از این کار ، به سادگی تنظیمات خود را تنظیم کنید. قفل را در پایین صفحه فشار دهید و نگه دارید. اگر قفل بسته باشد ، حالت خصوصی شما روشن است و افراد غریبه دیگر نمی توانند در مکالمات شما شرکت کنند.

مجوزهایی که همیشه در Houseparty لازم نیستند

هنگام باز کردن Houseparty ، برنامه اجازه استفاده از دوربین و میکروفون شما را می دهد. این برای استفاده از برنامه ضروری است.

Houseparty همچنین درخواست دسترسی به مخاطبین و موقعیت مکانی شما را دارد. برای استفاده از برنامه نیازی به مجوز برنامه ندارید. بنابراین اگر می خواهید از حریم شخصی خود محافظت کنید ، اطمینان حاصل کنید که Houseparty به مخاطبین و موقعیت مکانی خود دسترسی نمی دهد.

دزدکی حرکت کردن به خانه

آیا شما فقط می خواهید با یک نفر تماس بگیرید و به دیگران نگویید که در Houseparty آنلاین هستید؟ سپس می توانید نامرئی وارد شوید. برای این کار برنامه را با فشار دادن و نگه داشتن آیکون برنامه باز می کنید. سپس منویی را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید “دزدکی حرکت کردن به خانه” را انتخاب کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me