به روزرسانی زوم: بستر های نرم افزاری همچنان به مبارزه | VPNoverview.com

ما در مورد مسائلی که زوم با حریم خصوصی و امنیت در حین بحران تاجی با آن روبرو بوده است ، گزارش داده ایم. متأسفانه ، هنوز مسائل حل نشده است. مدیرعامل زوم در ابتدای آوریل اعلام کرد که آنها برای حل مشکلات بسیار تلاش می کنند. بزرگنمایی در حال حاضر محبوبیت زیادی پیدا کرده است که مردم در خانه مستقر هستند.


رئیس امنیت سابق فیس بوک در آورد

بزرگنمایی با برداشتن یک قدم دیگر در جهت بهبود حریم خصوصی و امنیت ، به همه انتقادات پاسخ می دهد. این شرکت در تاریخ 8 آوریل اعلام کرد که رئیس سابق امنیت فیس بوک ، الکس استاموس را آورده اند. او قصد دارد به عنوان یک مشاور خارجی عمل کند و به رفع مشکلات امنیتی کمک کند. Stamos پس از ارسال موضوع در توییتر ، توسط زومیت نزدیک شد و پیشنهاداتی برای حل برخی از مسائل امنیتی خود ارائه داد.

این شرکت همچنین یک هیئت امنیت و امنیت کاملاً جدید را راه‌اندازی کرده است. برخی از اعضا رئیس امنیت از شرکتهای بزرگی مانند VMware ، Netflix ، Uber و Electronic Arts هستند. همه آنها در مشاوره مدیرعامل در مورد چگونگی مقابله با وظیفه عظیم پیش روی او نقش ایفا خواهند کرد.

بزرگنمایی طرح شده توسط سهامدار

یکی از سهامداران زومیت از این شرکت به دلیل “زیاده روی در اقدامات امنیتی خود” شکایت کرد. وی ادعا می کند که پس از همه تبلیغات عمومی پیرامون عدم امنیت ، پول را از دست داده است. این توجه رسانه ها به کاهش قیمت سهم آن منجر شد.

این تنها دعوای زوم نیست که ممکن است با آن روبرو شوید. ماه گذشته این شرکت به دلیل اینکه داده های خود را با فیس بوک به اشتراک گذاشته بودند ، شکایت شد.

داده های کاربری ارسال شده به چین

محققان دریافتند که برخی از داده های کاربر زومیت در چین دست به دست شده است. برخی از تماس های انجام شده در آمریکای شمالی از طریق چین هدایت شده است. این داده ها گاه شامل کلیدهای رمزگذاری نیز می شوند. از این کلیدها می توان برای باز کردن مکالمات ذخیره شده استفاده کرد. بزرگنمایی این کلیدهای رمزگذاری را کنترل می کند ، زیرا سیستم عامل رمزنگاری نشده است. بنابراین می تواند به تماس های کاربران دسترسی پیدا کند.

به طور معمول تماسها از طریق سرور نزدیک به هم متصل می شوند. اما هر زمان که نتوانید اتصال برقرار کنید ، به عنوان مثال به دلیل اوج استفاده ، یک پایگاه داده ثانویه را طی می کنید. زوم توضیح داد که هنگامی که ظرفیت سرور آنها بالا می رفت ، به طور تصادفی به دو مرکز داده چینی اجازه می داد تماس برقرار کنند. این مراکز داده فقط در صورت احتقان شبکه به عنوان پشتیبان عمل می کنند.

بزرگنمایی مقررات را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به هر یک از این محتوا تنظیم کرده است – اگرچه باید گفت که همه دسترسی ها غیرمجاز است ، زیرا این جلسات خصوصی هستند. مسئله این است که مقامات چینی می توانند از Zoom درخواست کنند کلیدهای رمزگذاری را تحویل دهند تا چینی ها بتوانند آنچه را در سرورهای خود دارند ببینند. مشکل برطرف شده است ، اما مشخص نیست که کاربران یا چند نفر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

مدارس این بستر را ممنوع اعلام کرده اند

نگرانی های زیاد درباره حریم خصوصی و امنیت منجر به ممنوعیت زومیت در چندین مدرسه شده است. مدارس قرار نیست دور هم بنشینند و منتظر بمانند که همه مسائل برطرف شود. شهر نیویورک زوم را به طور کامل ممنوع کرده است. در عوض ، آنها از مدارس می خواهند تا با تیم های مایکروسافت همکاری کنند. مدارس نوادا اقدامات مشابهی را برای جلوگیری از فضای ناامن برای معلمان و دانش آموزان خود انجام می دهند.

فقط مدارس آمریکایی نیستند که ایمنی امنیت زوم را از دست داده اند. سنگاپور همچنین استفاده از این ابزار را به حالت تعلیق درآورد. پس از آنكه دانش آموزان قربانی یک Zoombomber شدند ، وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفت.

جلوگیری از زومبومب

بزرگنمایی قبلاً برخی اقدامات برای جلوگیری از ”زومب” انجام داده است. با شروع 5 آوریل ، افراد برای ورود به جلسه باید از رمز عبور استفاده کنند. از شناسه های جلسات اغلب استفاده مجدد یا حتی حدس زده می شد ، که باعث می شد افراد به جلسات افراد دیگر حمله کنند. بزرگنمایی همچنین ویژگی اتاق انتظار را بطور پیش فرض فعال کرده است به گونه ای که هرکسی که می خواهد وارد جلسه شود ، باید توسط میزبان پذیرفته شود.

شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی ممنوعیت زوم

شرکت موشکی Spaceman Elon Musk اخیراً کارمندان را از استفاده از این سیستم عامل ممنوع اعلام کرده است. این شرکت از نظر فناوری ناسا یکی از بزرگترین مشتریهای SpaceX است ، فناوری را برای امنیت ملی ضروری می داند. این ممنوعیت پس از اخطار FBI در مورد امنیت زوم صورت گرفت.

گوگل همچنین تصمیم گرفته است كه نرم افزار Zoom را از طریق لپ تاپ های كارمندان ممنوع كند ، زیرا این استانداردهای امنیتی آنها را رعایت نمی كند. آنها هنوز هم امکان استفاده از این پلتفرم را از طریق برنامه های موبایل و مرورگرها فراهم می کنند.

نه تنها شرکت هایی که مسئولیت امنیت زوم را کنترل می کنند ، چندین دولت نیز برای اطمینان از امنیت خود اقداماتی را انجام می دهند.

سنای آمریکا به اعضای خود گفته است كه دیگر از برنامه استفاده نكنند. تایوان و آلمان نیز محدودیت هایی در استفاده از زوم قرار داده اند. این حس بسیار منطقی است که مقامات ابراز نگرانی های خود را در مورد این سیستم عامل ، از آنجا که جلسات رمزگذاری نشده است. دولت ها می ترسند که اطلاعات آنها در خیابان کنار گذاشته شود.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map