VPN ها منبع اطلاعات جایگزین را ارائه می دهند در حالی که چین واقعیت Coronavirus را سانسور می کند | VPNoverview.com

شهروندان چینی به دلیل سانسور واقعیت در چین ، به دلیل سانسور چین ، به VPN مراجعه می کنند. آنها همچنین از VPN برای پخش اطلاعات coronavirus از پشت فایروال بزرگ چین به سایر نقاط جهان استفاده می کنند.

سانسور چین از اطلاعات Coronavirus?

شیوع coronavirus به بازار غذاهای دریایی و حیات وحش در ووهان چین مرتبط بوده است. این در ووهان است که اولین مورد از کروناویروس در 8 دسامبر سال 2019 گزارش شد. سپس ، در تاریخ 30 دسامبر ، پس از اطلاع از افزایش غیرمعمول موارد غیر قابل توضیح در مورد ذات الریه ، دکتر لی Wenliang از ووهان پیام هایی را از طریق WeChat ، یک چینی به همکارانش ارسال کرد. بستر رسانه اجتماعی وی به همكارانش هشدار داد كه در ابتدا مراقب باشند كه شیوع دیگری از سارس را شاهد بود.

پزشکان برای هشدار دادن به افراد سانسور و توبیخ کردند

دکتر لی Wenliang و همکارانش تجربیات خود را در مورد WeChat به اشتراک گذاشتند. آنها همچنین به دیگران هشدار دادند که از بازار غذاهای دریایی هوانا دور شوند ، جایی که بیماران گفتند که آنها قبل از بیمار شدن رفته اند. این همه مورد توجه مسئولان قرار گرفت.

در نتیجه ، گروه پزشکان WeChat ممنوع اعلام شد ، و آنها را برای سؤال از پلیس ووهان وارد کردند. آنها به “گسترش شایعات” و اخلال در نظم اجتماعی متهم شدند. پزشکان ساکت شدند و به بیمارستانها اخطار داده شد تا شیوع این بیماری را آرام نگه دارند. “بدون مجوز ، هیچ واحد و اشخاص نباید اطلاعات مربوط به درمان را به خارج از کشور منتشر كنند” ، سندی ترجمه شده در برنامه 4 گوشه استرالیائی نشان داد.

مقامات شیوع این بیماری را تأیید می کنند اما شدت آن را بازی می کنند

با تشکر از اقدامات پزشکان ، مقامات مجبور شدند تا از وجود موارد غیر قابل توضیح در مورد ذات الریه پنومونیه اذعان کنند. آنها همچنین از ارتباط احتمالی با بازار غذاهای دریایی اذعان کرده و به سازمان بهداشت جهانی (WHO) اطلاع دادند. با این حال ، بسیار مهم ، آنها انكار كردند كه می تواند ویروس ویروس از انسان به انسان پخش شود. در اقدامی متناقض ، مقامات چین با این وجود بازار غذاهای دریایی را بستند.


دکتر وو کیانگ ، مفسران سیاسی چین در مورد برنامه 4 گوشه ای اظهار داشت: “آنها [دولت محلی] سیاست پنهان کردن حقیقت را از طرف مردم اتخاذ کردند ، اما شروع به کنترل همه گیر بیماری داخلی کردند.” وی ادامه داد: “این تضاد مانع از آن شد كه آنها به درستی از شیوع این بیماری همه گیر نباشند … اطلاعاتی كه از مردم منتشر می شود باعث شیوع این فاجعه و شیوع بیماری شده است.”

با تشکر از سانسور اطلاعات و نظارت بر چینی ها ، مقامات در اصل دو یا سه هفته زمان مهم را از دست دادند. زماني كه ويروس هنوز ظهور كرده بود و به اين ترتيب مي توان آنرا رديابي كرد و احتمالاً مورد بررسي قرار گرفت ، اين شيوع را متوقف كرد.

شیوع این بیماری با شروع سال نو چینی بدتر شده است

این شیوع با آمدن سال نو چینی بدتر شد. برای جشن های سال نو ، صدها میلیون نفر چین را متلاشی می کنند و از خارج از کشور سفر می کنند. اما ، با وجود شواهد برعکس ، مقامات محلی در این لحظه مهم اظهار داشتند که این بیماری تحت کنترل است. در نتیجه ، مردم با سفرهای برنامه ریزی شده سال نو چینی خود ادامه دادند.

سپس در 9 ژانویه سال 2020 ، مردی 61 ساله که از بازار بازدید کرده بود ، اولین نفری بود که از تاج کشته شد. این مقام مسئول به دلیل نگرانی های سیاسی ، مسئولان را به مدت دو روز ساکت نگه داشته است. سپس ، در 22 ژانویه ، سرانجام دولت در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن ، شدت این وضعیت را تصدیق کرد.

روز بعد کل استان هوبی ، که جمعیتی معادل جمعیت ایتالیا دارد ، تحت قرنطینه اجباری قرار گرفت.

شهروندان چین از خشم علیه سانسور صدا می زنند?

در 7 فوریه 2020 ، دکتر لی Wenliang از کرونا ویروس می میرد ، همان ویروسی که او سعی در متوقف کردن آن داشت. درگذشت پزشک و دولتها از بدرفتاری این بیماری همه گیر در چین خشمگین شدند. این امر منجر به طغیان نادر از عصبانیت آنلاین شهروندان چینی می شود تا از ناامیدی های خود به رسانه های اجتماعی بروند.

دکتر کیانگ اظهار داشت که مردم چین نسبت به 80 سال است که ناراضی تر هستند. وی گفت: “آنها [بیش از 900 میلیون چینی مجهز به تلفن های هوشمند] از ناکارآمدی دولت محلی ووهان در اپیدمی و رفع فاجعه بسیار ناراضی بودند. حال وخیمی که مردم ووهان از آن روبرو ساخته اند ، فلج شدن مؤسسات پزشکی محلی و خطر بزرگی که آنها باید با آن روبرو شوند..

صدای مردم چین به لطف VPN ها شنیده می شود

با تشکر از VPN ها که به شهروندان چین اجازه می دهد تا از فایروال بزرگ چین دور بزنند ، فیلم های ویدئویی و پست های رسانه های اجتماعی به غرب رسیده اند که وضعیت وحشتناک در چین را برجسته می کند..

فیلم های ویدئویی به صورت آنلاین ظاهر می شوند که درهای ساختمان آپارتمانی را که در آن جوش داده می شوند ، بسته می کنند ، به طرز موثری در قرنطینه کردن مردم در داخل ساختمان های خود نشان می دهند. همچنین فیلم هایی وجود دارد که از ورود پلیس به داخل منازل افراد منتشر شده و هر کسی را به زور از تب برداشته است. هیچ کس نمی داند که در آنجا اسیر شده اند ، زیرا بیمارستان ها در حال حاضر سرریز هستند.

در چین ، مقامات به محض حضور ، سریعاً همه پست های رسانه های اجتماعی را که از دولت انتقاد می کند ، کنار می گذارند. این امر عصبانیت بیشتری را برانگیخته و فراخوان بی سابقه ای برای آزادی بیان را شاهد بوده است.

دور زدن سانسور

شهروندان چینی برای دور زدن سانسور و آشکار ساختن مشکلات خود ، پیش از این که مقامات فرصتی برای حذف آنها داشته باشند ، کپی و جمع آوری پیام های رسانه های اجتماعی را آغاز کرده اند. اینها سپس با استفاده از VPN در سایتهای مسدود شده توسط چین ، مانند YouTube و Twitter ارسال می شوند.

علاوه بر این ، شهروندان چین به طور فزاینده ای نسبت به پوشش دولت بی اعتماد هستند و عده ای نیز برای دسترسی به منابع جایگزین برای اخبار مربوط به شیوع این بیماری ، به VPN روی آورده اند..

با این حال ، روزنامه فایننشال تایمز گزارش می دهد: “محبوب ترین سرویس های VPN در چین ، که به مشاغل خارجی و افراد محلی اجازه می دهد تا سانسور اینترنت را دور بزنند ، در هفته های اخیر با یورش حملات دولت روبرو شده اند. در نتیجه ، برخی از کاربران دسترسی به وب سایتهای سانسور شده مانند Google ، Twitter و اکثر روزنامه های خارجی را دشوارتر می کنند. “

شهروندان چینی برای استفاده از VPN در معرض خطر هستند

اگرچه VPN ها ممکن است به شهروندان چین اجازه دهند تا به اینترنت بدون سانسور دسترسی پیدا کنند تا افکار خود را ابراز کنند ، اما این افراد خود را در معرض خطر بزرگی قرار می دهند. آنها از VPN استفاده می کنند تا سایر نقاط جهان را از شیوع این بیماری آگاه سازند و جهان را از اقدامات شدید دولت علیه مردم خود آگاه سازند..

مقامات چینی ، با این حال ، با انتقاد عمومی روبرو نیستند. بنابراین ، دولت چین تلاش هایی را برای مجازات افراد محلی به دلیل “گسترش شایعات” و انتقاد شدید از دولت در مورد تاج ویروس انجام داده است.

طبق گزارش South China Morning Post ، دستورالعملهای جدید توسط دستگاههای قضایی و انتظامی چین صادر شده است. در این رهنمودها ده دسته جدید از اتهامات جنایی ذکر شده است که می توانند علیه مردم مطرح شوند. هم اکنون می توان مردم را به خطر انداختن کنترل بیماری ، تضعیف ثبات اجتماعی با انتشار ترس از ویروس و انتقاد از برخورد دولتها از شیوع این بیماری متهم کرد..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me