Surge in Classroom Online و Videoconferencing Hijacking ، همچنین با نام Zoombombing | VPNoverview.com

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده هشدارهایی را برای جستجوی هواپیماربایان در تلاش برای ورود به کلاس های آنلاین و جلسات ویدئویی یا کنفرانس تلفنی از طریق بحران کرون ویروسی ارسال می کند. در سرتاسر جهان ، چندین مدرسه و مشاغل قبلاً گزارش کرده اند که افراد غریبه درگیر و مختل جلسات “بسته” خود شده اند. برخی دیگر فقط شوخی هستند ، برخی دیگر غریبه های بی پروا هستند. اما اگر مجرمان سایبری شروع به شکستن کنند ، می تواند فراتر از این باشد.


Surge in Videoconferencing با خطرات خاص خود همراه است

در بسیاری از مدارس و مشاغل ، روشهای جدیدی برای برقراری ارتباط در این زمان از مسافت اجتماعی ، تعطیلی مدارس و کار از مجموعه های خانه در تلاشند. متأسفانه برای اکثر مردم ، ویدئو کنفرانس و ابزارهای همکاری آنلاین زمین نسبتاً جدیدی هستند. بسیاری یاد می گیرند که از برنامه هایی در پرواز استفاده کنند و غالباً دانش لازم برای مسدود کردن “میهمانان” ناخواسته یا تلاش های آدم ربایی ندارند.

روش های مختلفی وجود دارد که افراد متجاوز می توانند در یک جلسه آنلاین نفوذ کنند. ابتدا برخی از ابزارهای همکاری با خطرات امنیتی و حریم خصوصی خود همراه هستند. دوم ، میزبانهای مختلفی وجود دارد كه شركت كنندگان می توانند برای محافظت بهتر از كنفرانس های ویدئویی اقدامات لازم را انجام دهند ، اما اغلب آنها نمی دانند یا نمی دانند. مثل اینکه پیوند یک جلسه را در رسانه های اجتماعی به اشتراک نگذارید. به کسی اجازه نمی دهد صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارد. یا انجام یک تماس تلفنی برای شمارش تعداد شرکت کنندگان دعوت شده و واقعی.

Zoombombing در حال سازماندهی است

از زمان توجه در رسانه ها ، حوادث زومب بمب زیاد شده است. رسانه هایی مانند بی بی سی و نیویورک تایمز روند این روند را انتخاب کرده اند ، این بدان معنی است که بچه های بیشتری هم می خواهند در آن شرکت کنند. تعداد مکان های آنلاین که می توانید یک حمله بزرگنمایی را سازماندهی کنید ، بصورت نمایی افزایش یافته است.

کدهای کنفرانس بزرگنمایی در مکانهایی مانند Discord ، Reddit و Twitter به اشتراک گذاشته می شوند که Discord محبوب ترین آنهاست. معمولاً نوجوانان در پشت حملات زوم قرار دارند. این حملات اغلب در YouTube یا TikTok ضبط و بعداً بارگذاری می شود. به نظر نمی رسد YouTube با این ویدیوها مشکلی داشته باشد ، به طوری که آنها محتوا را خلاف خط مشی وب سایت شامل نمی شوند. بیشتر درخواست های Zoombombing توسط نوجوانانی انجام می شود که به دنبال بدگویی از همکاران یا معلمان خود را ندارند.

چندین مدرسه تحت تأثیر قرار گرفته اند

اخیراً ، دو مدرسه محلی در مورد بیگانگان که دوره های آنلاین را خراب می کنند ، به اف بی آی گفته اند. یکی از مدارس مستقر در ماساچوست گزارش داد که “در حالی که یک معلم با استفاده از زوم یک کلاس آنلاین را برگزار می کرد ، یک فرد ناشناس با شماره گیری به کلاس درس می گفت. این فرد فحش داد و سپس وسط آموزش آدرس خانه معلم را فریاد زد. ” یک مدرسه مستقر در ماساچوست گزارش داد که یک جلسه زوم توسط یک فرد ناشناس قابل دسترسی است. در این حادثه ، فرد در حال نمایش خال کوبی سواستیک بود.

در جاهای دیگر ایالات متحده ، یک دبیرستان کالیفرنیا اولین جلسه زومیت خود را هنگامی برگزار کرد که چندین کاربر ناشناس به کنفرانس تلفنی پیوستند و شروع به سرودن کلمه N کردند ، در حالی که تصاویر پورنوگرافی نزدیک ، صفحه مرکز را به دست گرفتند. به همین ترتیب ، اولین استاد بزرگ دانشگاه ایالتی آریزونا وقتی که یکی از شرکت کنندگان از یک ویژگی زوم برای نمایش تصاویر و فیلم های لاغر استفاده کرد ، بسیار اشتباه پیش آمد..

پدیده ربودن آنلاین فقط در ایالات متحده اتفاق نمی افتد. به عنوان مثال ، فقط چند روز پیش در نروژ ، یک مدرسه پس از آنکه مردی موفق به ورود به کلاس مجازی شد ، مجبور شد یک درس آنلاین را با استفاده از ابزار شروع کند و خود را در معرض گروهی از کودکان نه ساله قرار داد. این مدرسه از آن زمان به یک بستر ارتباطی متفاوت منتقل شده است.

Zoombombing نه تنها در زوم اتفاق می افتد

کلمه “zoombombing” به یک شخص ناخواسته یا جلسات زوم تصادف کننده دروازه یا هر نوع کنفرانس ویدیویی دیگری اشاره دارد. این شکل از نفوذ می تواند به صورت تئوری در هر بستر دیگر اتفاق بیفتد. دقیقاً اتفاق می افتد که بزرگنمایی یکی از ابزارهای محبوب و پرکاربرد است ، اکنون که بحران کرونور ویروس افراد زیادی را به کار و تحصیل از خانه مجبور می کند.

بزرگترین نگرانی این است که مردم خیلی زود به دلیل شرایطی که در آن قرار داریم به سرعت به سمت این نوع ابزارهای همکاری هجوم می برند بدون آنکه وقت لازم برای آشنایی با ویژگی ها و تنظیمات آن را داشته باشیم. همچنین ، کنفرانس ویدئویی اکنون در مقیاس های مختلف و از بسیاری جهات جدید مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معنی است که برنامه ها همچنین نیاز به سازگاری دارند.

از آنجایی که این حملات بیشتر به جریان اصلی تبدیل شده اند ، برگزارکنندگان جلسات در امنیت کانال های خود بهتر می شوند. بزرگنمایی همچنین پس از انتقاداتی که در طول یک ماه گذشته بر آن شده است ، در تلاش است تا امنیت و حریم شخصی خود را بهبود ببخشد.

استراتژی های پیشگیری از ربودن آنلاین

به دنبال یک حادثه ترولینگ ، دانشگاه کالیفرنیا نکات بسیار کاربردی برای جلوگیری از زامبی را پیشگیری کرد ، همانطور که زوم در وبلاگ خود در تاریخ 20 مارس ، 2020 نیز انجام داد. اینها شامل موارد زیر است:

  • با استفاده از ویژگی اتاق انتظار
  • مدیریت اشتراک گذاری صفحه
  • نیاز به ورود به رمز عبور
  • غیرفعال کردن انتقال پرونده
  • خود را با تنظیمات و ویژگی های مختلف آشنا کنید

علاوه بر این ، FBI مراحل کاهش دهنده زیر را اضافه کرد:

  • فقط برای افراد خاص پیوندهای مستقیمی برقرار کنید
  • جلسات یا کلاسهای درس را عمومی نکنید
  • اطمینان حاصل کنید که کاربران از آخرین نسخه برنامه های دسترسی از راه دور استفاده می کنند
  • گزینه های صفحه را مدیریت کنید
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me