Google قصد دارد کوکی ها را برای افزایش حریم شخصی کاربران فاز کند VPNoverview.com

Google قصد دارد تا 2 سال آینده استفاده از کوکی ها را در Chrome به پایان برساند. این شرکت فناوری می خواهد همزمان از مدل درآمد و حریم شخصی کاربران محافظت کند. همچنین از تصمیم رقبا برای مسدود کردن کوکی های شخص ثالث انتقاد می کند.


برنامه Google برای کوکی ها

گوگل برنامه خود را برای از بین بردن کوکی ها در مطلبی با عنوان “ساخت یک وب خصوصی تر: راهی برای ساختن کوکی های شخص ثالث” منسوخ کرد. در این پست ، جاستین شوه – مدیر ، مهندسی کروم ، توضیح می دهد که گوگل مدتی است به دنبال افزایش حریم شخصی کاربران است.

این کار ظاهرا سال گذشته در ماه آگوست آغاز شد ، هنگامی که گوگل ابتکار عمل خود را برای حفظ حریم خصوصی جدید با عنوان “جعبه حریم خصوصی” اعلام کرد. این ابتکار عمل به دنبال توسعه استانداردها برای افزایش بنیادی حریم شخصی در وب است در حالی که هنوز امکان پشتیبانی از وب را پشتیبانی می کند. انتظار می رود ابتکار عمل جدید راه حل های جایگزین ارائه دهد که کوکی های شخص ثالث را ظرف دو سال آینده منسوخ کند.

ابتکار خصوصی Sandbox Initiative

در حالت ایده آل ، ابتکار Sandbox به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد تا ضمن محافظت از داده های خود و تاریخچه مرور تا حد امکان ، تبلیغات مربوطه را به کاربران نشان دهند. گوگل مدل درآمد تبلیغاتی دارد. بنابراین ، استاندارد پیشنهادی باید به تبلیغ کنندگان اجازه دهد تبلیغات بدون نیاز به ردیابی کاربران خاص را به تبلیغ کنندگان ارائه دهند.

Shuh در پستی در تاریخ اوت 2019 ، می گوید: “ما در حال تحقیق در مورد چگونگی ارائه تبلیغات به گروههای بزرگی از افراد مشابه هستیم بدون اینکه به طور جداگانه اجازه شناسایی داده ها را از مرورگر خود رها کنیم – با استفاده از تکنیک های حفظ حریم خصوصی دیفرانسیل که تقریباً در Chrome استفاده کرده ایم. 5 سال برای جمع آوری اطلاعات مربوط به تله متری ناشناس. “

دلیل اعتراضات Google برای مسدود کردن کوکی های شخص ثالث

Google همواره اصرار داشته است كه مسدود كردن پشتیبانی از كوكی های شخص ثالث بدون ارائه یك جایگزین ، سلامت وب را تضعیف می كند. علاوه بر این ، طبق گفته گوگل ، مسدود کردن کوکی های شخص ثالث در مرورگر Chrome – مانند اپل با Safari و Mozilla با Firefox – فقط استفاده از روش های جایگزین ردیابی مانند اثر انگشت مرورگر را ترغیب می کند..

“… ما معتقدیم که این [کوکی های مسدود کننده] عواقب ناخواسته ای دارد که می تواند بر کاربران و اکوسیستم وب تأثیر منفی بگذارد. با تضعیف مدل کسب و کار بسیاری از وب سایت های دارای آگهی تبلیغاتی ، رویکردهای بی پرده به کوکی ها ، استفاده از تکنیک های مات مانند اثر انگشت (راه حل تهاجمی برای جایگزینی کوکی ها) را ترغیب می کند ، که در واقع می تواند باعث کاهش حریم شخصی و کنترل کاربر شود. “.

اثر انگشت مرورگر ویژگی های کوچکی از یک مرورگر را جمع می کند تا فردی که از آن استفاده می کند را بطور منحصر به فرد شناسایی کند. بر خلاف کوکی ها ، تشخیص انگشت سخت تر است و پروفایل های اثر انگشت کاربر نمی توانند به راحتی حذف شوند.

کوکی ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟

کوکی ها بخش کوچکی از داده های ارسال شده از وب سایت هستند. در حالی که کاربر در حال مرور است ، آنها در رایانه های کاربران توسط مرورگرهای وب ذخیره می شوند. دو نوع کوکی وجود دارد:

  • کوکی های شخص اول – توسط سایتهایی که ممکن است شخصی در آن بازدید کند ایجاد شده است
  • کوکی های شخص ثالث – این توسط سایت های دیگری ایجاد می شود که برخی از مطالب موجود در سایت را دارند. نمونه ها شامل تبلیغات و تصاویر هستند

کوکی های شخص اول توسط شرکت ها استفاده می شود تا با صرفه جویی در اطلاعات مرور ، تجربه آنلاین افراد را آسانتر کنند. با کوکی ها ، سایت ها می توانند افراد را به سیستم وارد کنند ، تنظیمات برگزیده سایت را به خاطر بسپارید و محتوای مربوط به محلی را ارائه دهید.

کوکی های شخص ثالث توسط شرکت ها برای ردیابی فعالیت افراد در اینترنت و همچنین عادات مرور استفاده می شود. ناشران وب و شرکت های تبلیغاتی از این اطلاعات استفاده می کنند تا تعیین کنند چه هدفی را برای شخص خاصی هدف قرار می دهد.

کوکی ها اساسی در صنعت تبلیغات هستند. آنها به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهند که افراد را با تبلیغات برای وب سایت هایی که قبلاً از آنها بازدید کرده اند ، هدف قرار دهند. کوکی ها همچنین تعیین کننده اثربخشی تبلیغات خاص در خرید اینترنتی گشت و گذار در اینترنت ، برای شرکت ها آسان تر است.

استفاده از کوکی های شخص ثالث

این استفاده از کوکی های شخص ثالث است که طرفداران حفظ حریم خصوصی نسبت به آن اعتراض دارند و مدت هاست که شرکت ها را به دلیل استفاده از آنها مورد انتقاد قرار می دهند. ابتکار عمل برای حفظ حریم خصوصی Google قصد دارد این کوکی های شخص ثالث را کنار بگذارد. با این حال ، در همین حال ، Google در نظر دارد برخی تکنیک ها را برای محدود کردن قابلیت کوکی های شخص ثالث پیاده سازی کند.

“همانطور که قبلاً اعلام کردیم ، Chrome با رعایت کوکی هایی که دارای برچسب SameSite فقط به عنوان شخص اول نیستند ، ردیابی متقابل سایت را محدود می کند ، و به کوکی های دارای برچسب برای استفاده شخص ثالث از HTTPS دسترسی پیدا می کند. با این کار کوکی های شخص ثالث ایمن تر شده و کنترل دقیق کوکی های مرورگر را به کاربران می دهد. “.

از فوریه به بعد ، قوانین SameSite به توسعه‌دهندگانی که مایل به استفاده از کوکی‌های شخص ثالث هستند ، نیاز دارد تا صریحاً آنها را برچسب بزنند. علاوه بر این ، این تغییر بدان معنی است که فروشندگان تبلیغات شخص ثالث برای به دست آوردن اطلاعات در مورد کاربران اینترنتی ، باید از طریق Google استفاده کنند.

برخی منتقدان می گویند که این مزیت را به گوگل می بخشد و در واقع باعث می شود بازار کمتر عادلانه و ایمن باشد. وی ادامه داد: “این یک مشکل اساسی از منظر رقابت است. این یک نمونه دیگر از کاهش دسترسی Google به رقبای تبلیغاتی به داده ها برای محافظت از حریم شخصی کاربران است. “.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me