Crackdown International در نرم افزارهای جاسوسی IM RAT | VPNoverview.com

دیروز به عنوان بخشی از عملیات بین المللی برای سرکوب تروجان های از راه دور (RAT) ، یک مرد انگلیس زندانی شد. RAT Spyware کنترل کامل رایانه های قربانیان را برای سرقت اطلاعات شخصی ، اطلاعات ورود به سیستم و فیلمبرداری کنترل می کند.


عملی برای خاموش کردن IM RAT Spyware

عملیاتی با هماهنگی بین المللی در ژوئن سال 2019 برای خاموش کردن مانیتور RIM Imminent (IM) آغاز شد. این عملیات هفته گذشته با حملات در استرالیا ، کلمبیا ، جمهوری چک ، هلند ، لهستان ، اسپانیا ، سوئد و انگلیس به اوج رسید. این هم فروشندگان و هم کاربران IM RAT را هدف قرار داده است.

این عملیات توسط پلیس فدرال استرالیا رهبری و با یوروپول با هماهنگی بین المللی انجام شد. به گفته یوروپول ، حدود 13 نفر از “پرکارترین کاربران” RAT دستگیر شدند و 430 دستگاه توقیف شد.

اعتقاد بر این است که جاسوس افزارهای RAT در 124 کشور جهان مورد استفاده قرار گرفته و به بیش از 14،500 خریدار فروخته شده است. این امر بسیار محبوب بود زیرا استفاده از آن بسیار آسان بود و خریداران برای استفاده از آن نیازی به دانش فنی ندارند. علاوه بر این ، قیمت فروش نسبتاً کمی فقط 25 دلار داشت.

اعتقاد بر این است که تعداد قربانیان در ده ها هزار نفر است. بازرسان قبلاً شواهدی از جزئیات شخصی شخصی ، گذرواژه‌ها ، عکسهای شخصی و فیلمبرداری های سرقت شده به سرقت رفته اند.

این عملیات هماهنگ اکنون در دسترس بودن IM RAT به پایان رسیده است. علاوه بر این ، جاسوسی IM RAT دیگر توسط کسانی که قبلاً آن را خریداری کرده اند قابل استفاده نیست.

بازرس در انگلیس دستگیر شد

در انگلستان 21 حکم جستجو صادر شد که منجر به دستگیری 9 نفر و بازیابی 100 مورد شد.

به عنوان بخشی از عملیات بریتانیا ، یک مرد Merseyside اسکات کولی ، دیروز دستگیر و محکوم به دو سال زندان شد. او رایانه های قربانیان بی گناه را با استفاده از IM RAT آلوده کرد تا بتواند وب های خود را کنترل کند و آنها را تماشا کند.

مأموران دستگیری تعدادی پوشه را در رایانه كاولی یافتند كه حاوی ضبط های قربانیان وی بود. پوشه ها ظاهراً حاوی تصاویر و فیلم هایی از زنان پریشان و در لحظات صمیمی از جمله رابطه جنسی بودند.

پلیس در ردیابی Cowley مشکلی نداشته است زیرا گفته می شود وی نرم افزارهای جاسوسی RAT را با استفاده از یک حساب PayPal که به نام و آدرس واقعی وی مرتبط است خریداری کرده است. استوارت میلز ، در دفاع از كاولی اظهار داشت: “… جای تعجب است كه آنقدر آزادانه برای خرید و فروش در دسترس باشد زیرا هیچ گونه پیچیدگی در اینجا وجود ندارد – با حساب پی پال این متهم خریداری شد و او به راحتی شناسایی شد.” وی افزود: “این متهم خودش فردی کاملاً پیشرفته نیست.”

RAT چیست?

Trojan Access Trojan (RAT) بدافزار است که به هکرها امکان می دهد رایانه یا شبکه یک قربانی را نظارت و کنترل کنند. این مانند برنامه های دسترسی قانونی از راه دور است که اغلب توسط پشتیبانی فنی برای کمک به مشتریان در زمینه رایانه استفاده می شود.

اما ، در حالی که برنامه های دسترسی از راه دور مشروع برای پشتیبانی فنی و به اشتراک گذاری پرونده ها استفاده می شود ، از RAT ها برای جاسوسی ، ربودن رایانه ها و سرقت اطلاعات محرمانه استفاده می شود.

RAT ها معمولاً با برنامه ای که توسط قربانی درخواست می شود بارگیری می شوند یا به عنوان یک پیوست ایمیل ارسال می شوند. تشخیص آنها دشوار است زیرا کامپیوترهای آلوده را کند نمی کنند. آنها همچنین در لیست برنامه ها یا کارهایی که بر روی رایانه اجرا می شوند نشان نمی دهند. مگر اینکه هکر با حذف پرونده ها یا حرکت مکان نما روی صفحه ، خود را از بین نبرد ، قربانیان می توانند سالها بدون توجه به یک RAT آلوده شوند..

هدف RAT ها چیست؟?

RAT ها به هکرها دسترسی اداری به رایانه های آلوده می دهند. بنابراین ، هکرها می توانند رایانه قربانی را پاک کنند یا اقدامات غیرقانونی را بصورت آنلاین به نام قربانی انجام دهند. آنها می توانند اطلاعاتی مانند اعتبار ورود به سیستم و حساب بانکی آنلاین یا جزئیات تأمین اجتماعی را به سرقت ببرند. یک هکر همچنین می تواند از RAT برای کنترل کامپیوتر یک قربانی و بخشی از یک بات نت استفاده کند.

علاوه بر این ، RAT هایی که برای جاسوسی استفاده می شوند به طور فزاینده ای رایج می شوند. آنها وب کمهای قربانیان را کنترل می کنند و از فیلم ها یا تصاویر حاصل از آنها برای باج گیری یا سایر اهداف نامناسب استفاده می کنند. بعضی از RAT ها حتی چراغ نشانگر وب کم را فعال نمی کنند ، بنابراین قربانیان از تماشای آن آگاه نیستند.

اجتناب از نرم افزارهای جاسوسی RAT

مردم و مشاغل می توانند برای کمک به محافظت در برابر جاسوس افزارهای RAT ، مراحل ساده ای را دنبال کنند. این مراحل شامل موارد زیر است:

  • نصب و نگه داشتن نرم افزار آنتی ویروس به روز شده موثر
  • از بارگیری برنامه ها یا برنامه هایی که از منبع قابل اعتماد نیستند خودداری کنید
  • قبل از کلیک بر روی پیوندها در ایمیل ، مراقب باشید – ممکن است فیشینگ باشد
  • مراقبت از قبل از باز کردن پیوست ها در ایمیل ، حتی اگر به نظر می رسد از افراد شناخته شده است
  • اجتناب از وب سایت های مشکوک
  • در صورت استفاده نکردن از وب کم ، خواه یک دستگاه داخلی یا کلیپت باشد ، پوشش وب
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map