شرکت های فنی برای کمک به مبارزه با Coronavirus از داده ها استفاده می کنند | VPNoverview.com

چندین شرکت بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس بوک اعلام کرده اند که می خواهند در مبارزه با تاج ویروس کمک کنند. این شرکت ها اطلاعات زیادی را در مورد کاربران خود جمع آوری کرده اند و امیدوارند که این مورد را به خوبی استفاده کنند. آنها می خواهند به سازمانها كمك كنند تا ویروس را چگونه و با چه سرعت گسترش دهند. این شرکت ها برای جمع آوری تمام این داده ها در مورد کاربران خود مورد بررسی های بسیاری قرار گرفته اند. آنها ممکن است فکر کنند که این می تواند مردم را به سمت خود دور کند.


داده های بزرگ و حریم خصوصی

ما باید توجه داشته باشیم که هر زمان که به اطلاعات آنلاین در مورد رفتار خود بپردازیم ذخیره می شود. بسیاری از شرکت های بزرگ مانند گوگل و فیس بوک انواع اطلاعاتی را در مورد کاربران خود جمع آوری می کنند. به عنوان مثال ، تمام این داده ها اسکن شده اند تا به تبلیغ کنندگان کمک کنند فقط مواردی را که برای شما مرتبط است نشان دهند.

در این زمان ما شاهد بسیاری از برنامه های جدید هستیم که دنباله ویروس را دنبال می کند. این برنامه ها می خواهند اطلاعات شخصی زیادی راجع به شما بدانند ، و بعضی از آنها واقعاً امنیت اطلاعات خصوصی شما را در نظر نمی گیرند. طی یک هفته گذشته شرکت های بزرگ داده گفته اند که قصد دارند از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند برای کمک به مبارزه با ویروس استفاده کنند. اما ما باید از این امر آگاه باشیم که این به معنای حفظ حریم خصوصی و امنیت ما است.

پایگاه داده Google برای استفاده قرار داده شده است

در روز جمعه ، گوگل داده هایی را منتشر کرد که نشان دهنده حرکت افراد در مناطقی است که توسط تاج ویروس دیده می شوند. چگونه آنها این اطلاعات را دریافت می کنند؟ همه افرادی که از Google یا هر برنامه دیگری استفاده می کنند ، این گزینه را دارند که سابقه موقعیت مکانی خود را با شرکت به اشتراک بگذارند. بسیاری از مردم از این امر امتناع می ورزند ، زیرا نمی خواهند حرکات آنها ردیابی شود. اما برای افرادی که این کار را نمی کنند به این معنی است که Google می تواند به کجا وارد شود.

این شرکت گزارش هایی در مورد 131 کشور منتشر کرده است ، به نام گزارش های تحرک Covid-19. در این گزارش ها حرکت افراد در حین قفل با حرکات خارج از قفل مقایسه شده است. گوگل تصمیم گرفت نه تنها این اطلاعات را برای مقامات ، بلکه برای عموم نیز منتشر کند. آنها ادعا می کنند که می خواهند در آنچه به اشتراک گذاشته می شود شفاف باشند ، زیرا مدت هاست که بخشی از بحث در مورد حریم شخصی بوده اند. این بحث در چند هفته گذشته دوباره زنده شده است ، و چندین برنامه ردیابی کرونا ظاهر می شوند که به حریم شخصی کاربرانشان به اندازه ارزش نمی گذارند.

حریم خصوصی و امنیت

گوگل اظهار داشت که آنها اقدامات لازم را برای اطمینان از شناسایی افراد از طریق گزارشات انجام نداده اند. این نوع جمع آوری داده ها به راحتی می توانند مانند نظارت افراد احساس شوند ، بنابراین باید بسیار مراقب باشند. ایو الکساندر دو مونتوشی ، که یک دانشگاه علمی از گروه محرمانه محاسباتی کالج امپریال لندن است ، گفت که Google اقدامات خوبی را برای کوچک کردن خطرات حریم خصوصی انجام داده است. وی همچنین از این شرکت خواسته است كه جزئیات بیشتری در مورد جنبه فنی كارها ارائه دهد. این به محققان خارجی کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که آنها واقعاً از حریم شخصی افراد محافظت می کنند.

هر کس می تواند گزارش ها را مشاهده کند ، زیرا این موارد عمومی شده است. در بیشتر گزارش ها می توانید داده های منطقه ای بیشتری را جستجو کنید. Google پس از انتخاب منطقه ای که می خواهید اطلاعات مربوط به آن را تهیه کنید ، داده های جمع آوری شده را به شما PDF می دهد. به این ترتیب ، برای دسترسی به آن مجبور نیستید بصورت آنلاین بمانید ، و می توان آن را در این زمینه جستجو کرد.

فیس بوک در ردپای Google دنبال کنید

فیس بوک همچنین داده های مکان را با محققان در چندین کشور به اشتراک گذاشته است. اما برخلاف گوگل ، اینها را علنی نکردند. داده ها فقط از طریق Data for Good در دسترس هستند. این برنامه از سال 2017 آغاز شده است و فقط دانشگاه ها و سازمان های غیر انتفاعی قابل دسترسی هستند. این شرکت اکنون تصمیم به گسترش این برنامه گرفته است. این سه نقشه جدید برای پیش بینی محل انتشار ویروس ارائه می دهد و آنها همچنین نشان می دهند که آیا مردم در خانه می مانند. داده های این اطلاعات در برنامه فیس بوک جمع آوری می شود.

برنامه Facebook اکنون برای برخی از کاربران در ایالات متحده پاپ آپ نشان می دهد ، که از آنها می خواهد نظرسنجی را درباره علائم بیماری پر کنند. این تحقیق توسط مرکز اپیدمیولوژیک دلفی دانشگاه کارنگی ملون انجام شده است. این بخشی از یک پروژه جدید نقشه برداری علائم است که به شما کمک می کند پیش بینی کنید ویروس بعدی در چه نقطه ای قرار خواهد گرفت و منابع پزشکی مورد نیاز شما است. محققان گفتند که “آنها پاسخ های نظرسنجی فردی را با فیس بوک به اشتراک نمی گذارند ، و فیس بوک اطلاعاتی را در مورد اینکه شما با محققان به اشتراک بگذارید ، به اشتراک نمی گذارد.”

آیا مفید است?

شرکت های بزرگ همه در تلاش هستند تا در این مدت بهترین تلاش خود را برای کمک به ما انجام دهند. ما می بینیم که کارخانه ها خطوط تولید خود را برای ساخت دستگاه های تهویه و ماسک های صورت بازسازی می کنند. اما به اشتراک گذاری داده های مکان به سازمان های بهداشتی نیز کمک می کند. آنها اکنون می دانند که مردم در خانه می ماندند و کجا نیستند. این بدان معنی است که آنها می توانند در پیام رسانی خود به افراد بیشتر مورد هدف قرار گیرند. امیدوارم که این اطلاعات واقعاً بتوانند در ترسیم مسیر بیماری کمک کنند تا زندگی بیشتری نجات یابد.

تنها خطری که ناشی از این امر است این است که این چرخش مثبت در جمع آوری داده های خصوصی ممکن است برخی از کارهایی را که طرفداران حریم خصوصی آنلاین انجام داده اند خنثی سازد. این بحث کاملاً داغ می شد و مردم نگران آنچه درباره اطلاعات آنها اتفاق می افتد نگران بودند. اکنون که مزایای این مجموعه داده نمایش داده می شود ، ممکن است منجر به کمترین عیب برای شرکت ها شود.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map