כיצד לשמור על ילדיכם באופן מקוון? | VPNoverview

מאז תחילתו הצנועה למדי בשנות השבעים, האינטרנט הפך להיות אחד ממאגרי המידע הגדולים בעולם ומנחה חיוני לתקשורת גלובלית. ל- 3.5 מיליארד אנשים יש גישה לאינטרנט ברחבי העולם, מה שאומר ש 45% מאוכלוסיית העולם גולשת באינטרנט, על בסיס קבוע, מדי שנה.


גישה לאינטרנט לנייד הגדילה באופן מסיבי את מספר האנשים שיש להם גישה סדירה לאינטרנט, מה שסייע לחדירת האינטרנט להגיע ל 89% בצפון אמריקה במהלך 2017.

בעוד שהאינטרנט הוא כלי פנטסטי עם הרבה מאוד שימושים, מחינוך לבידור, יש לו גם צד אפל, במיוחד לילדים ומבוגרים צעירים.

האייל קיילוגרלמעלה מ- 45 מיליון ילדים, בין הגילאים עשר לשבע עשרה, משתמשים באינטרנט באופן קבוע ואחד מכל חמישה מהילדים שוחרר מינית. כ- 60% מהבני נוער קיבלו תקשורת כלשהי מאדם זר, ומחצית מהילדים שיצרו קשר ענו להודעות אלה. פשעי רשת הם אחד התחומים הצומחים ביותר בפעילות פלילית והפושעים ברשת מתחילים להיות צעירים וצעירים יותר.

הסכנות שבאינטרנט אינן מוגבלות רק למעיקות ילדים ופושעים. בעוד שהאינטרנט אכן מאפשר לנו לתקשר עם אחרים ברחבי העולם, ניתן להשתמש בו באותה קלות למיקוד למישהו באמצעות העברת הודעות ומדיה חברתית. בערך 15% מהילדים מתחת לגיל 15 נחשפו לסוג כלשהו של בריונות ברשת.

למרבה המזל, קיימות מגוון אפשרויות להורים לשמור על בטיחות ילדיהם, ובכל זאת לאפשר להם לעשות שימוש מלא באינטרנט.

במאמר זה נבדוק מהם האיומים הנפוצים ביותר באינטרנט על ילדים וכיצד ניתן להילחם בהם, כללים פשוטים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגדיל את הבטיחות של ילדכם באופן מקוון, כיצד להתאים את הכללים הללו לקבוצות גיל ספציפיות ומה קיימים כלים המאפשרים לך לפקח על הפעילויות המקוונות של ילדך.

מהן הסכנות?

הדרך הטובה ביותר להגן על ילדכם מפני הסכנות הנפוצות ביותר באינטרנט היא לדעת מה לחפש. כפי שאומר האמרה הישנה “אזהרה מנועה מראש”, כך שבקטע זה אנו נבחן כמה מהסכנות הנפוצות יותר שילדכם עלול להיתקל בהם ברשת.

תוכן לא הולם

האינטרנט הוא מקום מלא בכל מיני תכנים, וזה מה שהופך אותו למשאב כל כך מצוין לילדים המחפשים ללמוד. עם זאת, כמות התוכן העצומה באינטרנט היא בדיוק מה שמקשה כל כך למנוע מילדים גישה לדברים שלא היו צריכים לגשת אליהם.

אחד מכל ארבעה ילדים המשתמשים באינטרנט באופן קבוע נחשף לפורנוגרפיה לא רצויה. אפילו החיפוש בגוגל הכי לא מזיק יכול להוביל לאתרים המקדמים גזענות, הקצנה דתית, או אפילו לעודד אנשים לבצע אלימות או התאבדות.

טורפים מיניים

עובדה עצובה היא שאחד מכל חמישה ילדים שיש להם גישה לאינטרנט שוחררו מינית. כחברה, אנו קשורים יותר מבעבר. בעוד שמדיה חברתית מבוססת אינטרנט היא דרך נהדרת לחבר המון אנשים, היא גם יכולה להביא ילדים למגע עם טורפים.

מרבית הפלטפורמות של המדיה החברתית, כמו טוויטר ופייסבוק, מוקרנות כתכנים או תקשורת בלתי הולמים המכוונים לילדים. אך העובדה הפשוטה היא שלא ניתן ליירט את כל הדברים הרעים.

הרבה יותר רגולציה על חדרי צ’ט ואפליקציות העברת הודעות, כמו WhatsApp. כפי שציינו קודם, 60% מבני הנוער קיבלו צורה כלשהי של תקשורת מצד זר. קצת יותר ממחצית מהאנשים שפנו אליהם השיבו להודעות אלה.

בריונות ברשת

סקר משנת 2017 הצביע על כך שכ- 15% מהילדים מתחת לגיל 15 נחשפו לסוג של בריונות ברשת. במילים אחרות: בריונות גופנית משפיעה על 20% מהילדים בגיל בית הספר בארה”ב, כלומר בריונות ברשת הפכה לבעיה לא פחות מאשר בריונות פיזית.

אחת הסיבות מאחורי עליית הבריונות ברשת היא האנונימיות שמספקת האינטרנט. אנונימיות זו מאפשרת לילדים אחרים לומר ולעשות דברים שלעולם לא ישקלו לעשות פנים אל פנים. עלולה להיות קשה לאתר בריונות ברשת, מכיוון שילדים ומבוגרים צעירים לרוב הם פרטיים לגבי פרופילי המדיה החברתית שלהם ותוכן אפליקציות ההודעות שלהם..

פשע סייבר

פשע ברשת הוא המפעל הפלילי הצומח ביותר בארה”ב ולמרבה הצער, ילדים הם קבוצת הקורבנות הצומחת ביותר. במילים פשוטות, ילדים ומבוגרים צעירים פגיעים בהרבה למניפולציה בהורדת תוכנה זדונית או ויתור על פרטים אישיים במהלך התקפות דיוג..

איסור שמיכות הוא רעיון רע

בהתחשב בסכנות שילד עם גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט עלול להתמודד איתו, זה אולי נראה כמו רעיון טוב פשוט למנוע מילדכם גישה לאינטרנט בכלל. זו לא האפשרות הטובה ביותר מכמה סיבות:

 • האינטרנט נמצא בכל מקום – ניתוק מלא של ילדך מהאינטרנט יכול להיות קשה מאוד אם לא בלתי אפשרי. ל -95% מבתי הספר בצפון אמריקה ובאירופה יש גישה לאינטרנט, וחדירת האינטרנט הנייד היא באופן אוניברסלי סביב 80-90% ברוב המדינות המפותחות. מגוון עצום של מכשירים, החל מקונסולות משחקים ועד שעונים חכמים זקוקים לחיבור לאינטרנט כדי לתפקד כראוי.

ניתוק הילד שלך מהאינטרנט כשהוא חלק כל כך גדול בחברה המודרנית עשוי להיות קשה יותר ממה שאתה חושב, וגם אם כן, זה אולי לא יהיה יעיל כמו שקיווית.

מספר מחקרים הראו כי חינוך הוא השיטה הטובה ביותר להגנה על ילדים באופן מקוון, ואילו איסור מוחלט משאיר אותם בורים, ולכן פגיעים, לסכנות מקוונות מקוונות..

 • לאינטרנט יתרונות משמעותיים – אמנם הגבלת ילדיך להשתמש באינטרנט בכלל נראית נוחה, אך היא כן מונעת מילדים ליהנות מהיתרונות הרבים שמציעה גישה לאינטרנט. אם אין דבר אחר, האינטרנט הוא כלי חינוכי מצוין, המאפשר לילדים ללמוד את כל מה שיש לדעת.

הכללים הבסיסיים לבטיחות באינטרנט

אם אתם מחפשים דרך לאפשר לילדכם להשתמש באינטרנט ובכל זאת לשמור עליהם מפני הסכנות הנפוצות, ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בהם.

אמנם לא כל הפתרונות יהיו חלים על המצב של כולם, אך ישנם כמה כללים בסיסיים שתוכלו לנקוט בהם שישפרו את בטיחותם המקוונת של ילדיכם מבלי להגביל משמעותית את הגישה שלהם לתוכן מתאים.

לחנך את עצמך

הדרך הטובה ביותר לקבוע אם ילדכם משתתף בתקשורת או תוכן בלתי הולמים או נחשף אליו, היא לדעת כיצד מחשבים עובדים ואיך משתמשים באינטרנט בדרך כלל..

אל תדאגו אם זה נשמע מעט מרתיע, הטכנולוגיה מתפתחת ללא הפסקה, ולמרבה המזל יש מספר לא מבוטל של משאבים שיכולים לעזור לכם לקבל את המידע הדרוש לכם..

לחנך את ילדך

אחד הגורמים שמתעלמים מהם לרוב כאשר שוקלים בטיחות באינטרנט לילדים הוא עד כמה חשוב לערב ילדים באותה שיחה. אנו חיים בעולם בו ילדים צעירים אפילו משתפרים ומשתפרים בשימוש במכשירים המחוברים לאינטרנט. חינוך ילדיכם לגבי הסיכונים הפוטנציאליים שבשימוש במכשירים אלו ומדוע הצבתם מגבלות ספציפיות הוא חלק חשוב בשמירה עליהם.

לאף אחד, קל וחומר לילד, קשה להימנע מסכנות שאינן מודעות להן.

הסבירו פשע ברשת

ברור שזה תלוי במידה מסוימת בגיל הילד שלך, אך אין שום נזק בהסבר לילדים על יסודות פשעי האינטרנט. ככל שהם מבינים יותר, כך יש פחות סיכוי שהם יונעו כדי למסור מידע אישי או להוריד תוכנה מסוכנת למחשב המשפחתי.

שמור את המחשבים שלך בחדר משותף

הצבת המחשב שלך בחדר משותף ולוודא שהמסך גלוי היא דרך קלה לפקח על הפעילויות המקוונות של ילדיך ולוודא שהם רק ניגשים לתוכן מתאים.

עצם נוכחותו של מבוגר באותו החדר בדרך כלל מספיקה בכדי למנוע מילדים לנסות לגשת לכל דבר שלא צריך להיחשף אליו, והיא מאפשרת לך גם לעקוב אחר התקשורת המקוונת שלהם..

הגדר סיסמה מאובטחת

זה אולי נשמע פשוט, אבל העובדה היא שרובנו אפילו לא טורחים לשים לב לחוקים הפשוטים של אבטחת האינטרנט בעצמנו. הגדרת סיסמא מאובטחת בכל המכשירים המחוברים לאינטרנט אינה מהווה אי נוחות משמעותית עבור רובנו, אך היא תמנע מילדים צעירים יותר לגשת למכשירים כשאתם לא בסביבה.

אם המספר המשמעותי של הסיפורים על פעוטות המוציאים סכומי כסף עצומים על משחקים או בחנות Google Play לימד אותנו כלום, הרי שילדים מכל הגילאים מיומנים באופן מפתיע להשתמש טכנולוגית, וזה דבר שאנחנו כהורים צריכים לקחת אליו חשבון.

תן להם מגבלת זמן

בעוד שהאינטרנט הוא מקור מצוין לחינוך ובידור, ההוצאות על כל שעה בכל יום בו אינן בריאות כמעט. קביעת מגבלת זמן לגישה לאינטרנט עבור ילדיכם תבקש אותם לצאת החוצה ולשחק. בנוסף זה מאפשר לך למנוע מהם גישה לאינטרנט בזמנים שבהם אינך יכול לפקח עליהם.

אל תתנו להם להעלות ולהוריד תמונות של עצמם

הורדת מחשב ניידטורפים מקוונים לרוב יבקשו תמונות של קורבנותיהם. הם מתחילים לשאול תמונות ‘לא מזיקות’, אך כאשר יתחילו לזכות באמון של הילד הם יתחילו ללחוץ עליהם לשלוח עוד ועוד תמונות לא הולמות.

בקשת ילדכם לבקש את רשותכם לפני שליחת תמונות כלשהם היא אמצעי בטיחות נוסף שיכול לעזור להגן עליהם מפני תקשורת בלתי הולמת.

חיזוק את חוק “אל תדבר עם זרים”

האמרה הישנה “אל תדבר עם זרים” מתאימה לתקשורת מקוונת כמו בעולם האמיתי. בעוד שמדיה חברתית היא דרך מצוינת עבור צעירים לתקשר ולהתחבר לאנשים, יש להתייאש מהילדים הצעירים יותר לדבר עם אנשים ברשת מחוץ לקבוצת הידידות שהוקמה שלהם..

התפתח את החוקים שלך ככל שילדיך יגדלו

ילדים משתנים ככל שהם גדלים, הופכים בוגרים ואחראיים יותר. הגבלות שהייתה הגיוניות כשהיו ילדים קטנים עלולות להפוך למיותרות כאשר הם גדלים למבוגרים צעירים.

הדרך הטובה ביותר לשמור על בטיחות ילדים מבלי להפריע להם יותר מדי בזמן שהם גדלים היא לפתח את הכללים שלך לאורך זמן. להלן מספר הנחיות שהציעו לשמור על בטיחות ילדים בקבוצות גיל שונות בזמן שהם נהנים מהאינטרנט.

5 ומתחת

 • הגדר את הגבולות שלך לשימוש באינטרנט בשלב מוקדם. זה הזמן הטוב ביותר להרגיל את ילדכם לרעיון ההגבלות והמגבלות בזמן השימוש באינטרנט.
 • תקשר את הכללים שלך לשימוש באינטרנט עם אנשים וקבוצות אחרים שדואגים לילדך. אם הסבים והסבתות, בית הספר, מועדוני הלימודים והבייביסיטר כולם עובדים מאותו ספר משחק זה הופך את השמירה על ילדכם לביטחון בזמן שהם משתמשים באינטרנט בצורה הרבה יותר קלה.
 • רכוש מכשיר שתוכנן במיוחד לשימוש ילדים בני 5 ומטה. ניתן לחבר מכשירים אלה לאינטרנט, אך מכילים בקרות קפדניות על השימוש באינטרנט, בקרות הורים ניתנות לתכנות ולעיתים קרובות הם חזקים בהרבה מה- iPad הממוצע שלך..
 • בדוק עם ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) כדי לבדוק אם יש להם בקרת הורים מובנית שתוכל להפעיל. רוב ספקיות האינטרנט העיקריות מציעות כיום מגוון של בקרות הורים, אם כי הן יכולות להיות בסיסיות במקצת בתפקודן.
 • אפשרות נוספת היא להתקין תוכנת בקרת הורים מצד שלישי. תוכנות אלה בדרך כלל מתוחכמות יותר ומציעות מגוון גדול יותר של שליטה על מה שילדים יכולים לגשת אליהם באופן מקוון ומתי הם יכולים לגשת אליו.
 • אם אתה משתמש בבקרות הורים מובנות של ספק שירותי האינטרנט שלך, שימו לב כי אלה לא יעבדו אם ילדכם משתמש במכשיר המחובר ל- Wifi החינמי המוצע לרוב במקומות כמו רשתות קפה גדולות..
 • הורד רק משחקים, אפליקציות ומדיה שקיבלו דירוג גיל מתאים ודאג לבדוק או להציג את המדיה לפני שאתה מאפשר לילדך להשתמש בה..

בן 6 עד 9 שנים

 • בגיל זה יתכן שתצטרך להגדיר בקרת הורים במגוון רחב יותר של מכשירים שילדך יהיה זקן מספיק לשימוש. קונסולות משחקים, טלוויזיות חכמות ואפילו שעונים מסוימים מסוגלים לגשת לאינטרנט ובעלות יכולות העברת הודעות מובנות.
 • אם אינך יכול להפעיל בקרות הורים במכשיר שאתה חושש שילדך ישתמש בו, וודא שהמכשיר מוגדר בחדר ציבורי ולא בחדר השינה של הילד..
 • דונו בבטיחות האינטרנט הבסיסית עם ילדיכם והסכימו על רשימת אתרים שזה בסדר שהם יבקרו. תאר איזה מידע הם לא צריכים למסור באופן מקוון, כגון שמם, כתובת או כתובת בית הספר שלהם.
 • עבדו עם הורים אחרים כדי לקבוע הנחיות סבירות לשימוש באינטרנט שיכולות להיות מיושמות על ילדכם ועל קבוצת החברות שלהם. סביר להניח כי חוקים עקביים על גישה לאינטרנט יתקבלו על ידי ילדים, ולא תצטרך לדאוג שהם יישארו עם חבריהם.
 • עיין במפרט ההתקן של כל מכשיר שאתה קונה לילדך. הדרך הטובה ביותר לוודא שילדכם רק ניגש לאינטרנט באופן, ובאותו זמן, אתם רוצים שגם הם יהיו מודעים בדיוק לאילו מכשירים הם יכולים לגשת לאינטרנט דרך.

בן 10 עד 12

 • שוחח עם ילדך על הסיכונים בשימוש במדיה חברתית. הסבירו איזה מידע אסור למסור וכי בשום פנים ואופן הם לעולם לא ישלחו תמונות של עצמם כל מי שמבקש אותם מבלי לקבל קודם את אישורכם..
 • הודע לילדך שעליו לדווח מייד על כל התנהגות חשודה או קשר בלתי הולם. אם ילדכם אכן מדווח אליכם על תקשורת בלתי הולמת, אל תהססו לפנות למשטרה.
 • וודאו שילדכם יודע לשמור פריטים כמו מכשירי טלפון נייד, טאבלטים ושעונים חכמים במקום מאובטח כאשר הם אינם בבית. זה ימזער את הסיכון לאובדן או גניבה.
 • לפלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק ויוטיוב יש מגבלת גיל מינימלית של 13. זה במקום מסיבה, ועליכם לוודא שילדיכם צופים בזה..
 • בגיל זה סביר שתהיה לך גישה לכל פרטי הכניסה של ילדיך ותוכל לבדוק את הפעילויות המקוונות שלהם ואילו הודעות הם שולחים ומקבלים..

13 שנים ומעלה

 • ברגע שילדכם מתחיל לעבור להיות מבוגר צעיר, סביר שיהיה להם מידה של אוטונומיה. בגיל זה עליכם לעבוד עם ילדכם בכדי לסבול את ביטחונם המקוון. כלול אותם בשיחה ותן להם את המידע הדרוש להם כדי להישאר בטוחים.
 • עקוב אחר הפרטים האישיים של המכשירים האחרונים המאפשרים תמיכה באינטרנט, פלטפורמות מדיה חברתית ואפליקציות לנייד. ככל שאתה יודע יותר, אתה נמצא במצב טוב יותר כדי להבטיח את שלומך של ילדך.
 • לאחר שילדך מגיע לבגרות מינית, יידע אותם שזה בסדר עבורם לחקור נושאים כמו בריאות, רווחה, דימוי גוף ומיניות. בחן את בקרת ההורים שלך כדי לוודא שהם משקפים את הבשלות ההולכת וגדלה של ילדך ואת המידע הדרוש להם לגישה. זכור לדון בנושאים אלה עם ילדך כדי לוודא שהם לא מקבלים מידע כוזב או מטעה באופן מקוון.
 • דון בסכנות הגלומות בסביבת טקסטורה ושליחת תמונות עירום של עצמך לאחרים.
 • מכיוון שלילדך יש גישה חוקית לאתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק ויוטיוב, דונו עימם במושג הבריונות ברשת. כמו כן, הדגיש כי תקשורת באינטרנט אינה ערובה אמיתית לביטחון או אנונימיות.
 • דנו עם יסודות פשעי האינטרנט עם ילדכם. תן להם את המידע הדרוש להם כדי לזהות ולהימנע מהונאות דיוג, מסירת פרטים אישיים באמצעות מדיה חברתית והורדת תוכנות חשודות.
 • היה מודע להשלכות החוקיות והאישיות של גניבת זכויות יוצרים ופלגיאט וודא כי ילדך מודע גם להם.

כיצד להשתמש בתוכנת בקרת הורים

אחד הדברים שהזכרנו במאמר זה הוא השימוש בתוכנות לבקרת הורים, המובנות במערכות הפעלה, דרך ספקי שירותי אינטרנט או באמצעות תוכניות צד ג ‘..

שימוש בתוכנת בקרת הורים יכול להקל על החיים הרבה יותר כשמדובר בשמירה על ילדיכם באופן מקוון והגבלת הגישה שלהם לחלקים החשוכים יותר באינטרנט. התוכניות הנכונות יכולות לעשות הרבה מההרמה הכבדה עבורך, לסנן את מה שילדך יכול לגשת אליו, להגביל את זמני השימוש בהן באינטרנט, ולאפשר לך לעקוב אחר פרופילי התקשורת והמדיה החברתית שלהם..

בחירה באיזו תוכנת בקרת הורים להשתמש יכולה להיות מאתגרת יותר. כדי להפוך את הדברים לפשוטים ככל האפשר, נראה כיצד לאפשר את בקרות ההורים המסופקות על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, או ארוזות במערכת ההפעלה שלך. אנו גם מפרקים את היתרונות והתכונות של שימוש בתוכנת בקרת הורים.

בקרות ISP מובנות

מרבית ספקי האינטרנט הגדולים מציעים כעת אפשרות לבקרת הורים. אפשרויות אלה נוטות להיות בסיסיות למדי, תוך שימוש בסינון מילות מפתח כדי למנוע ממשתמשים לגשת לאתרים המופיעים ברשימה שחורה עם תוכן לא הולם, כמו אלימות או פורנוגרפיה..

הדרך הטובה ביותר לאפשר סינון תוכן של ספק שירותי האינטרנט שלך היא ליצור קשר ישירות כדי לדון בפרטי השירות שהם מציעים ובצרכים שלך..

יש לציין כי סינון מילות מפתח וסינון DNS ניתן לעקוף לעתים קרובות על ידי שימוש באתרי פרוקסי או אפילו על ידי שימוש בדפדפן אחר. למרות שזה עשוי להישמע מסובך, עליכם תמיד להניח שילדיכם מספיק מתקדמים בכדי לעשות זאת.

בנוסף, מסנני תוכן של ספק שירותי האינטרנט לא יסננו תוכן שאליו ניתן לגשת למכשירים ניידים אלא אם כן ספק שירותי האינטרנט שלך מספק את שירות הפס הרחב הנייד שלך.

בקרות מובנות של מערכת הפעלה

מערכות הפעלה נפרדות, כמו אנדרואיד, מיקרוסופט ווינדוס ו- iOS / MacOS, כוללות בקרות הורים מובנות אשר בדרך כלל מורכבות ויעילות יותר מאלו המוצעות על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך. יש להם גם את היתרון של להיות חופשיים! אם עדיין לא הפעלת את בקרות ההורים שלך, הנה מדריך קצר להפעלתן בשלוש מערכות ההפעלה הפופולריות ביותר.

אנדרואיד

 • טלפון נייד אנדרואידכדי לאפשר בקרת הורים במכשיר אנדרואיד, גש ל- “הגדרות” של מכשיר Android ואז גלול מטה אל אפשרות “משתמשים”.
 • משם תצטרך הוסף משתמש חדש והקש על “מוגבל” אפשרות כאשר תתבקש. משם תקודם גם להגדיר סיכה, סיסמא או תבנית לגישה למכשיר.
 • לאחר יצירת המשתמש המוגבל, אתה יכול להעניק או לבטל את הגישה לכל היישומים ושירותי המיקום שמכשיר ה- Android שלך מציע.. ילדכם יוכל לגשת למכשיר ללא סיסמה, אלא רק בחשבון המוגבל שלהם.

חלונות 10

 • כדי לגשת להגדרות בקרת ההורים של Windows 10, פשוט הקלד “אפשרויות משפחתיות” בסרגל החיפוש מתחת לתפריט ההתחלה.
 • מ ה עמוד אפשרויות משפחה, אתה תוכל קבעו מגבלות זמן הן לשימוש באינטרנט והן למחשבים. אתה יכול גם לחסום תוכן לא הולם, אתרים ברשימה השחורה ואפילו להוסיף כסף לחשבון Microsoft שלהם כדי שיוכלו לרכוש משחקים ומדיה המתאימים לגיל מבלי להזדקק לפרטי התשלום שלך.
 • אפשרויות סינון תוכן וחיפוש בטוח פועלות רק אם ילדכם משתמש בדפדפן Microsoft Edge.
 • יהיה עליך להגדיר לילדך חשבון Microsoft כדי לנצל את מלוא האפשרויות של משפחת Windows. זה אכן מביא את היתרונות של היכולת לעקוב אחר פעילויות האינטרנט של ילדך ואפילו לקבל עדכונים שוטפים על פעילויות אלו ממיקרוסופט.
 • אחד היתרונות המשמעותיים בשימוש באפשרויות המשפחתיות של חלונות הוא שהיא נרחבת למכשירים אחרים של מיקרוסופט, כמו טלפונים של Windows וטווח ה- Xbox של קונסולות המשחק..

MacOS

 • כדי להפעיל בקרת הורים במחשב Mac, גש תחילה ללשונית “העדפות מערכת” על ידי לחיצה על הלוגו של Apple הממוקם בפינה השמאלית העליונה של שולחן העבודה.
 • תראה אפשרות המסומנת “שליטה הורית,” לאחר שתלחץ על אפשרות זו תוצג לך הודעה שקוראת “אין חשבונות משתמש לניהול.”
 • עקוב אחר ההנחיות ל הוסף משתמש מנוהל חדש.
 • לאחר הוספת המשתמש החדש לילדך, תוכל לשלוט על הגישה שלהם לאפליקציות מסוימות, בהן אפל יכולה לאחסן בהן, לקבוע מגבלות זמן לשימוש בהן ב- Mac שלך ואפילו לכבות את הגישה לפונקציות כמו המיקרופון או מצלמת האינטרנט המובנית..
 • ניתן גם להגדיר פקדים לסינון לאתרי האינטרנט שלילדכם יש גישה, אם כי מסנן תוכן זה יעבוד רק אם גישה לאינטרנט דרך דפדפן הספארי..

iOS

 • על מנת להגדיר בקרות הורים במכשיר iOS, כמו אייפון, עבור לכרטיסייה “הגדרות” ולחץ על “זמן מסך”.
 • הקש “המשך” ואז בחר באפשרות המסומנת “זה האייפון של הילד שלי.”
 • לאחר מכן תתבקש להזין א “קוד גישה להורה” אם זה הטלפון של ילדך או “קוד זמן מסך” אם זה המכשיר שלך ואתה מאפשר לילדך להשתמש בו.
 • לאחר הגדרת “זמן מסך”, תוכל למנוע רכישות של iTunes ו- App Store, להגביל את הגישה לאפליקציות ותכונות מובנות, לסנן תוכן מפורש באמצעות דירוגי תוכן, לסנן תוכן אתר, להגביל את רשת Siri חיפוש והגביל את הגישה למרכז המשחקים.

תוכנת בקרת הורים של צד שלישי

בעוד שלפקדי ההורים המובנים המוצעים על ידי ספקי שירותי אינטרנט ומערכות הפעלה ספציפיות הם בעלי היתרונות של להיות בחינם וקל יחסית להתקנה, אך הם מגיעים עם חסרונות מסוימים..

סינון התוכן נוטה להיות בסיסי יחסית ואינו אוניברסאלי. רוב התוכנות המובנות לבקרת הורים כוללות הגבלות הפועלות רק על הדפדפנים המצורפים למערכת ההפעלה, כגון Edge או Safari.

בעוד שכמה אפשרויות של בקרת הורים משתרעות על מגוון מכשירים, לרוב משקי הבית המודרניים יש מגוון מכשירים הפועלים במערכות הפעלה שונות. פירוש הדבר שעליך להשתמש במגוון אפשרויות לבקרת הורים שונות, שיכולות להיות מבלבלות ועלולות להשאיר פערים במגבלות שלך..

פיתרון אחד לבעיות אלה הוא השימוש בתוכנות צד ג ‘. יש מגוון לא מבוטל של תוכניות לבקרת הורים לבחירה.

כדי לעזור לך בבחירתך ולתת לך מושג מה עליך לחפש, הנה כמה מהתכונות החשובות יותר שתרצה מתוכנת בקרת הורים..

תומך במגוון מכשירים

אחד היתרונות המשמעותיים של שימוש בפתרון של צד שלישי הוא שרבים מהם מציעים אפליקציות שניתן להתקין על מגוון עצום של מכשירים. משמעות הדבר היא שאתה יכול להשתמש במערך הגבלות אחד בכל מכשירי המשפחות שלך מבלי להשתמש במגוון מערכות בקרת הורים שונות.

סינון תוכן

מכיוון שאינם קשורים למערכת הפעלה ספציפית, תוכניות לבקרת הורים של צד ג ‘מאפשרות לסנן חיפושים באינטרנט, דפי אינטרנט ותוכן במגוון דפדפנים. רבים מהם כוללים גם סינון HTTPS מאובטח, מה שהופך את הגלישה לבטוחה ובטוחה יותר.

ניתן להשתמש בתוכנת בקרת הורים למניעת הורדת תוכניות חשודות או אפליקציות ספציפיות. זה אידיאלי להימנעות מתוכנות זדוניות ולמניעת ילד גישה לאפליקציות להודעות ומדיה חברתית.

גבולות זמן

מרבית האפליקציות לבקרת הורים יאפשרו לכם להגדיר מגבלת זמן יומית או שבועית לשימוש באינטרנט וגם למחשבים. תוכנה מסוימת תחסום גם גישה לאפליקציות מסוימות בשעות מסוימות, וזה נהדר לוודא שילדכם מכין שיעורי בית או ישן במקום לשחק Candy Crush..

ניטור העברת הודעות ומדיה חברתית

למרות שאפשרות זו הופכת פחות מועילה ככל שילדכם מתבגר ומגיע לו מעט פרטיות, אפשרות ניטור העברת הודעות ומדיה חברתית נהדרת לבדיקת ילדים צעירים שרק מתחילים עם מדיה חברתית ולמניעת בריונות ברשת ומגע לא הולם..

ניהול מרחוק וניהול גישה

אתם לא תמיד עומדים להיות בהישג יד אם ילדכם זקוק להארכה על מגבלת הזמן שלהם כדי לבצע משימה חשובה או אם הוא זקוק לגישה לשירות העברת הודעות בזמן שהוא לא נמצא בבית.

אפשרות לניהול התראות וגישה מרחוק מאפשרת לך לשלוט במגבלה שתוכנית בקרת ההורים מטילה מהטלפון שלך. זה מאפשר לך להגיב לבקשות לגישה מורחבת או לתת גישה לתכונות כמו מעקב אחר מיקום במקרה חירום.

מעגל עם דיסני

אם הרעיון להתקין אפליקציה בכל מכשיר שמשפחתם בבעלותך אינו מושך אותך, אך אתה עדיין רוצה הגנה רבה יותר מכפי שהבקרות ההורות המובנות שמציע ספק שירותי האינטרנט או מערכת ההפעלה שלך יכולות לספק, אל תדאג. יש אפשרות שלישית.

Circle with Disney הוא מכשיר שיושב בין הנתב Wifi הביתי שלך לבין כל המכשירים המחוברים אליו. מעניין לציין כי מעגל עם דיסני משתמש בזיוף של ARP בצורה דומה מאוד למה שהייתם מצפים מתקיפת האקרים “אדם באמצע”, אך משתמש בטכניקה זו כדי לשפר את הביטחון של המשפחה שלך..

על ידי ישיבה בין כל המכשירים של המשפחה שלך לבין הנתב שלך, מעגל עם דיסני מסוגל לסנן באופן סלקטיבי תנועה על מנת להפסיק את הגישה לתוכן, לאתרים ולאפליקציות בודדות..

הורים יכולים להשתמש באפליקציית Circle כדי לקבץ מכשירים תחת בני משפחה ספציפיים. זה מאפשר לך להגדיר מגבלות זמן במגוון מכשירים. אם ילדכם יגיע רק לגישה לאינטרנט במשך ארבע שעות ביום, ארבע שעות יתבצעו מעקב אחר הטלפון, הטאבלט, המחשב הנייד או קונסולת המשחקים שלהם..

בנוסף לאפשר לך לאכוף מגבלות זמן, האפליקציה תאפשר לך למנוע ממכשירים ספציפיים גישה לאינטרנט באופן סלקטיבי. אתה יכול גם לשלוט כמה זמן אפליקציות מסוימות מחוברות לאינטרנט. זה אידיאלי להגבלת הגישה של ילדכם למדיה חברתית או למשחקים או אפילו לכבות את החיבור לאינטרנט עבור כל המכשירים.

בעוד שהמעגל עם דיסני לא מציע הרבה תוכניות אחרות לבקרת הורים, אבל יש לו את היתרון לארוז את הכל לאחת. אם הרעיון להשתמש במגוון הגדרות בין שלל אפליקציות במכשירים שונים הוא הרעיון שלכם לטכנולוגיה-גיהנום, אז המעגל עם דיסני הוא בשבילכם. זוהי אפשרות ידידותית למשתמש וישירה שאפילו ההורה המהוסס ביותר בטכנולוגיה יכול להשתמש בכדי להבטיח את בטיחותם המקוונת של ילדם.

מחשבות אחרונות

האינטרנט הוא משאב פנטסטי והסתבך כל כך בחברה שלנו עד שכמעט בלתי אפשרי לא להשתמש בו. עם זאת, יש לזה סיכונים. בנוסף למאגר הקולוסאלי שלה כמעט של כל הידע האנושי וסרטוני חתולים מצחיקים, האינטרנט הוא גם הקרקע הגבעולית של טורפים, פושעים, קופי רשת, ותכנים שאיש במוחו הנכון לא ירצה לחשוף גם ילד.

למרות שזה אולי נראה כמו הדבר הנכון לעשות, חסימת ילדך מלהיכנס לאינטרנט לחלוטין היא לרוב פורה. הפיתרון הטוב ביותר לשמירה על בטיחות ילדכם באופן מקוון הוא שילוב של תקשורת, חינוך, והגבלות סבירות.

אין שום דבר פסול במניעת ילדכם לגשת לתכנים שהם לא מספיק בוגרים כדי להיות מסוגל להתמודד איתם. עם זאת, ככל שילדכם גדל ומתבגר, הכללים שלכם לגבי שימוש באינטרנט צריכים להתפתח איתם. מה שעובד עבור ילד בן 5 רק יגרום לחיכוך עם נער.

למרבה המזל, אתה לא לבד. יש מספר לא מבוטל של משאבים שיעזרו לך לחנך את עצמך על הסכנות שיכולות להיתקל בהן באינטרנט וכיצד להילחם בהן. חינוך, גם לעצמך וגם לילדך, הוא אחד הגורמים הקריטיים ביותר לשמירה על עצמך ואותם בזמן שהם מקוונים. אינך יכול להימנע מסכנות שאינך מודע להן.

יש גם מגוון פתרונות טכניים המסייעים בשמירה על ביטחון דיגיטלי של המשפחה, מאלו המובנים באייפון ועד גאדג’טים קטנים וחכמים שמספק דיסני. בעזרת המגוון הניכר של בקרות ההורים העומדות לרשותך, אתה יכול להגדיר את מגבלות הזמן והשימוש, לסנן את מה שילדך יכול לגשת אליו באינטרנט, לפקח על התקשורת שלהם ואפילו לנתק אותם מהאינטרנט לחלוטין..

מועיל ככל שאפשרויות בקרת הורים אלה, הדרך הטובה ביותר לשמור על בטיחות ילדכם במהלך פעילויותיהם המקוונות היא לגרום להם להיות מודעים לסכנה ולשמור על קשר פתוח איתם..

מעורבותם בשיחה על אבטחת אינטרנט פירושה ששניכם תעבדו למען אותה מטרה. הם יידעו שהם יכולים לבוא אליך עם שאלות ויוכלו לדבר איתך על כל מה שהם נתקלו בהם שמרגיז אותם. זה מאפשר לך לשחק יד פעילה יותר בביטחון שלהם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map