בנקאות מקוונת בטוחה | הסיכונים של בנקאות מקוונת וכיצד להישאר בטוחים

תיק כסף עם שלט דולר במחשב


בנקאות מקוונת היא דבר שלא נוכל באמת בלעדיו בימינו. בואו נהיה כנים, בנקאות מקוונת הופכת את ההעברה, הקבלה והניהול של הכסף שלך להרבה יותר קלה. משליחה או תשלום של בקשת תשלום לאחר בילוי עם חברים, לתשלום עם הטלפון שלך בסופרמרקט, ליצירה וניהול של חשבונות חיוב וחיסכון שונים: בנקאות מקוונת לעיתים קרובות מאוד נוחה.

עם זאת, בנקאות מקוונת, כמו כל סוג אחר של בנקאות, כרוכה בסיכונים פיננסיים חמורים. חשוב להיות מודע לסיכונים האלה כדי שתצמצם ככל האפשר את הסכנה שהם עלולים להוות עבורכם. לדוגמה, עבריינים מסוימים עשויים לנסות להדביק במחשב או בטלפון שלך תוכנה זדונית. זוהי תוכנה מזיקה שפושעי סייבר יכולים להשתמש בהם כדי לפרוץ למכשיר שלך. בדרך זו, הם עשויים לנסות לגנוב את פרטי הכניסה של האפליקציה או החשבון המקוון שלך. פושעי רשת יכולים גם לנסות להשיג את הפרטים האלה על ידי יצירת קשר איתך תוך התחזות לנציג הבנק. זה נקרא דיוג.

כל זה אולי נשמע מטריד מאוד, אך אל דאגה. במאמר זה, נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על בנקאות מקוונת, על הסיכונים האפשריים הנלווים אליו, סימנים שעשויים להראות שאתה היעד להתקפת פשעי רשת, ודרכים למנוע זאת.

האם הבנקאות המקוונת מסוכנת?

מרבית הבנקים ברחבי העולם מתייחסים ברצינות רבה להונאות בנקאות ופשעי רשת. אף על פי כן, פשעי סייבר בעלי מוטיבציה כלכלית עדיין צומחים בקצב מהיר. למעשה, על פי דוח הפשע הקיברנטי השנתי הרשמי לשנת 2019 שפרסם Cybersecurity Ventures, פשע קיברנטי יעלה לעולם 6 טריליון דולר עד שנת 2021, שזה כפול מהסכום שעלה בשנת 2015. עלייה זו נובעת ברובה כתוצאה מהדוח מכנה את ההרחבה של “משטח התקפת הסייבר”. במילים פשוטות: בשנת 2015 היו 2 מיליארד משתמשי אינטרנט. בשנת 2030 זה צפוי לגדול ל -7.5 מיליארד. זוהי עלייה של 275% ביעדים הפוטנציאליים של רמאים לבנקאות מקוונת ופושעי רשת אחרים לתקוף.

ייתכן שהנתונים לעיל לא מעוררים אמון רב. למרבה המזל, בנקים וארגונים עושים הרבה כדי להגן על הלקוחות שלהם ועל הציבור הרחב מפני הונאות בנקאיות מקוונות. בימינו ישנם המון קמפיינים להגברת המודעות לפשיעה ברשת ולדיוג. יתר על כן, טכנולוגיות חדשות במגמת עלייה. אלה הופכים את הכניסה לסביבת הבנקאות המקוונת שלך לבטוחה בהרבה, למשל בכך שהם מאפשרים לך להתחבר באמצעות טביעת האצבע שלך.

בסך הכל נעשה הרבה כדי להפוך את הבנקאות המקוונת לבטוחה ככל האפשר. אם תיצמד לעצות והעצות המפורטות במאמר זה ותעקוב אחר עצת הבנק שלך, תפחית מאוד את הסיכון להפוך לקורבן להונאת בנקאות מקוונת..

מהם הסיכונים האפשריים של בנקאות מקוונת?

למעלה המחישנו שלמרות העלויות ההולכות וגדלות של פשעי רשת, אמצעי ההגנה הנכונים יכולים לעזור לכם להישאר בטוחים מפשעי רשת במהלך בנקאות מקוונת. יתכן שההיבט החשוב ביותר בזה הוא להיות מודע לסכנות שעומדות בפניכם בעת ההוצאה והניהול של הכסף שלכם באופן מקוון. בהמשך נדון בשתי מהסכנות הנפוצות ביותר הקשורות לבנקאות מקוונת שאנשים מתמודדים איתם ברחבי העולם: תוכנות זדוניות והתחזות.

תוכנות זדוניות

מחשב ניידיש פושעי סייבר המשתמשים בתוכנה זדונית כדי לפרוץ לסמארטפון, למחשב או למכשיר אחר. בדרך זו הם עלולים לגנוב את פרטי הבנק שלך או אפילו להעביר כסף מחשבונך. לדוגמה, פושעי רשת יכולים להשתמש בתוכנות ריגול כדי לרגל את המחשב ולקרוא את הקובץ האישי שיצרת כדי לעקוב אחר הסיסמאות שלך. (זו אחת הסיבות הרבות לכך שלעולם אין מסמך כזה במחשב!). פושעי רשת יכולים גם להשתמש במפתח keylogger כדי לגנוב את פרטי ההתחברות שלך בזמן שאתה מקליד אותם. בתרחיש הגרוע ביותר, הם עלולים אפילו להדביק את המכשיר שלך בנגיף מחשב כדי שיוכלו להשתלט על המחשב שלך לחלוטין, ובשמך, להעביר את הכסף שלך ישירות לחשבונם..

למרות שאינם קשורים ישירות לבנקאות מקוונת, ransomware הוכיחה גם כבעיה חמורה. Ransomware הוא סוג של תוכנות זדוניות שבעצם מסוגל להפוך את המחשב שלך על ידי לקיחת כל הקבצים שלך ‘בני ערובה’ עד שתענה לדרישות המפיץ של התוכנה הזדונית. בדרך כלל זה אומר לשלם סכום כסף לעברייני הסייבר המעורבים.

למותר לציין כי הסכנות שתוארו לעיל עלולות להיות בעלות השלכות כספיות אדירות. זו הסיבה שחשוב להיות ערניים. תמיד חפש תוכנות זדוניות אפשריות ו- לעולם לא לחץ על היפר-קישור שאתה לא סומך עליו. זה במיוחד המקרה בעת הורדת קבצים. הסתרת תוכניות זדוניות בהורדות היא דרך נפוצה עבור פושעי סייבר להדביק את המערכת שלך בתוכנה זדונית מסוכנת.

דיוג

וו דיג דיוג עם סיסמאדיוג הוא בעיה רצינית שעלולה לעלות לך הרבה כסף. על פי צוות האבטחה של מיקרוסופט, התחזות הפכה כעת ללא ספק לאיום השכיח ביותר של פושעי רשת. דוח מודיעין האבטחה של החברה לשנת 2019 מראה עלייה של 250% בהתקפות הדיוג בהשוואה לדוח הקודם (משנת 2018).

בהתקפת דיוג, עבריין מנסה להשיג את הפרטים האישיים של מישהו או מידע רגיש בכך שהוא מעמיד פנים שהוא צד אותו אדם סומך עליו, כמו בנק. הקורבן יצור קשר עם מתחזה זה ויתבקש למסור מידע רגיש. פושעי רשת עשויים לשלוח לך דוא”ל שנראה כאילו הוא נשלח על ידי הבנק שלך, ומבקש ממך את פרטי הכניסה שלך. הם יכולים גם להתקשר אליך או לשלוח הודעת טקסט. לרוב הם יכללו סיבה נשמעת מתקבלת על הדעת מדוע הם זקוקים למידע מסוים. אף על פי כן, אל תפלו על הטריק הזה!

לא סביר מאוד שהבנק שלך יבקש ממך את פרטי הכניסה שלך, את קוד הזיהוי או מידע סודי אחר. לפעמים נציג או סוכן תומך לקוחות בבנק שלך עשוי לבקש מכם מידע אישי כלשהו, ​​כגון תאריך הלידה שלך. עם זאת, הדבר נועד רק למטרות אימות ומתרחש רק כאשר אתה פנה אליהם עם שאלה או בקשה.

הבנק שלך הוא ככל הנראה ארגון גדול שיש לו כללים נוקשים בנושא פרטיות ואבטחה. זו הסיבה שאם תאבד את הסיסמה, יישלחו לך הוראות ליצור מסמך חדש או מסמך המכיל סיסמא חדשה (זמנית). זה הרבה יותר בטוח מאשר לשמור על המידע הרגיש שלך בקובץ או ליצור איתך קשר לגבי פרטים רגישים.

בקיצור, אם מישהו טוען שהוא נציג בנק ומבקש ממך פרטים רגישים, אל תיענה. צור קשר עם הבנק שלך באמצעות דואר אלקטרוני או מספר טלפון שאתה סומך עליו ושאל אם הבקשה אכן הגיעה מהם. סביר להניח שהם לא ידעו כלום על בקשה זו: מישהו ניסה “לדגום” אותך.

כיצד הבנקים הופכים את הבנקאות המקוונת לבטוחה יותר?

בנקים בדרך כלל עובדים קשה מאוד כדי להפוך את הבנקאות המקוונת לבטוחה ככל האפשר. אחרי הכל, הם גם מפסידים טונה של כסף לפשעי רשת (חשבו החזרים כספיים וכו ‘). זו הסיבה שבנקים רבים מנהלים קמפיינים למודעות כדי להודיע ​​ללקוחות על שיטות פושעי רשת. הבנקים משתמשים גם בהרבה טכנולוגיות (מודרניות) כדי להפוך את הבנקאות המקוונת לבטוחה יותר. לדוגמה, יישומי בנקאות מקוונים רבים מאפשרים ללקוחות להיכנס באמצעות טביעת האצבע שלהם ולא באמצעות קוד סיכה מסורתי.

בנקים רבים יצרו סביבות בנקאות מקוונות הבטוחות ככל האפשר. זה כולל לוודא שהחיבור בין אתר האינטרנט שלהם ללקוחותיהם בטוח. דפדפנים רבים, כגון Google Chrome, Mozilla Firefox ו- Internet Explorer מראים אם החיבור שלך לאתר מסוים מאובטח. אתה יכול לזהות חיבור בטוח כזה על ידי הדברים הבאים:

 • כתובת האתר שאתה מבקר כוללת את “https: //”. תוכל לראות זאת בשדה בו מוצג שם האתר. ה”ס “עומד לביטחון. אם אתה רואה רק את “http: //”, החיבור אינו מאובטח. בדפדפנים רבים, כגון Chrome, לא תראה “https //” באופן מיידי: תצטרך ללחוץ על כתובת האתר כדי שתופיע..
 • משמעות סמלי HTTPSדפדפנים רבים יציגו סמל נעילת כרית קטן ממש משמאל או בסרגל הכתובות. על ידי לחיצה על זה תוכל לראות את אישור הבטיחות של האתר המציין אם לאתר יש חיבור מאובטח. אם זה לא המקרה, תראה סימן קריאה קטן במקום המנעול הקטן.

אם לדף שאתה מבקר אין חיבור מאובטח, אל שתף את הפרטים האישיים שלך עם אותו דף. זה יהפוך את הנתונים שלך לפגיעים בפני פושעי רשת. אינך בטוח לגבי בטיחות החיבור שלך? עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. אל תמלא טפסים בדף האמור.

בנקאות מקוונת בטוחה: איך עושים זאת

בנקים ברחבי העולם עובדים קשה כדי להפוך את הבנקאות המקוונת לבטוחה ככל האפשר. מלבד המאמצים הללו, ישנם כמה אמצעי בטיחות שתוכלו לנקוט בעצמכם בעת ניהול הכספים שלכם באופן מקוון. טיפים אלה יעזרו לכם להפחית את הסיכון להפוך לקורבן להונאה בבנקאות מקוונת.

יתר על כן, על ידי נטילת האחריות על הבטיחות המקוונת שלך, אתה יכול להוכיח לבנק שלך שאתה לא מתרשל בשום דרך, צורה או צורה. בדרך זו, אם היה קורה משהו רע, יש סיכוי הרבה יותר לקבל החזר.

רוצה להגן על עצמך תוך בנקאות מקוונת? הנה מה שאתה יכול לעשות:

 • העבר כספים רק לצדדים שאתה סומך עליהם. בדרך כלל לא ניתן לבטל העברת כספים ללא אישור מפורש של הצד המקבל.
 • אל תשתמש באחד מפרטי ההתחברות שבהם אתה משתמש לבנקאות מקוונת עבור פורטלים ושירותים מקוונים אחרים.
 • אל תמסור אף אחד את פרטי ההתחברות שלך לבנקאות מקוונת. שמור אותם לעצמך, ממש כמו כל קוד סיכה ומידע אימות רגיש אחר.
 • הישאר מעודכן בנושא והשתמש בטכנולוגיות חדשות ובטוחות כדי להגן על חשבון הבנק המקוון שלך, כמו אפשרות להתחבר לטביעת האצבע שלך או להשתמש באימות דו-גורמי.
 • וודא שמערכת ההפעלה של המכשיר שלך מעודכנת. זה תקף גם לאפליקציית הבנקאות המקוונת שלך, אם אתה משתמש באפליקציה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להגדיר את ההגדרות שלך כך שתתקין אוטומטית עדכונים.
 • לעולם אל תלחץ על היפר-קישור או הורד קובץ שאינך סומך עליו.
 • מחק דוא”ל או הודעות חשודות מבלי ללחוץ על קישורים או להוריד קבצים שהם מכילים.
 • ודא תמיד שלאתר שאתה מבקר יש חיבור HTTPS מאובטח לפני שאתה נכנס לסביבת הבנקאות המקוונת שלך.
 • התקן מכשיר אנטי-וירוס טוב ואמין במכשיר שלך. תוכנות האנטי-וירוס הפופולריות ביותר מציעות גם חומת אש מובנית טובה, אך אם שלך לא, נסה להשיג גם חומת אש נפרדת. וודאו ששניהם תמיד מעודכנים.
 • אם אתה נתקל בדוא”ל או בהודעת דיוג אפשרית הטוענת כי נשלח על ידי הבנק שלך, צור קשר מייד עם הבנק שלך כדי להודיע ​​לו.
 • אם משהו לא מרגיש ממש בסדר בזמן שאתה מעביר תשלום, אל תשלים את העסקה.
 • בדוק לעתים קרובות את חשבון הבנק המקוון שלך כך שתוכל לאתר במהירות כל ייחודיות לפני שהם יתחילו לגרום לבעיות.

אם תעקוב אחר הטיפים האלה, ניהול, תשלום וקבלת כסף באינטרנט יהפוך להרבה יותר בטוח. אם ברצונך לקבל מידע נוסף על גלישה מאובטחת ובטיחות באינטרנט, הקפד לבדוק את החלקים באתר שלנו

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me