פורנו נקמה: כיצד למנוע את המתרחש בך

מגמה מטרידה בעידן האינטרנט היא שכיחות פורנו הנקמה. במקרים של פורנו נקמה, התמונות או הסרטונים הפרטיים והמינית המפורשים של האדם מופצים באופן מקוון ללא הסכמתם. זה יכול להיות בעל השלכות הרסניות עבור הקורבן, כולל מצוקה פסיכולוגית ומוניטין מוכתם. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על פורנו נקמה, וכיצד להגן על עצמך מפניו.


מה זה פורנו נקמה?

פורנו נקמה מוגדר על ידי ממשלת ארה”ב כ”שיתוף של חומרים פרטיים, מיניים, תמונות או סרטונים, של אדם אחר ללא הסכמתם ובמטרה לגרום למבוכה או מצוקה. ” בנוסף לתמונות והסרטונים, העבריין חולק לעתים קרובות מידע אישי על הקורבן, כגון מידע ליצירת קשר או כתובת בית. בנוסף לגרימת נזק פסיכולוגי, בטיחותו של האדם עלולה להיפגע אם המידע האישי שלו משותף.

פורנו נקמה בדרך כלל קורה לאחר סיום קשר מיני. לאחר מכן שותף אחד מפרסם תמונות או סרטונים אינטימיים ברשת כנקמה. מכאן בא המונח “פורנו נקמה”. עם זאת, במקומות רבים ניתן להעמיד לדין מבצעי פעולה ללא רכיב הנקמה. די אם הם פרסמו את התוכן ללא הסכמתו של האחר בכוונה לפגוע בהם.

כמה זה נפוץ?

פורנו נקמה נפוץ לרוע המזל ממה שרבים חושבים. מחקר שנערך בשנת 2017 על ידי יוזמת Cyber ​​Rights Initiative גילה כי 1 מכל 8 משתמשי מדיה חברתית אמריקאית היו יעדים לפורנו נקמה. המחקר גייס 3,044 אנשים, ו -8% היו קורבנות של קורבנות פורנו-לא-מוסדיים (NCP) בשלב מסוים. כ- 5.2% מהמשתתפים שהתקבלו בביצוע NCP. המחקר מצא גם כי נשים היו בסיכון הגבוה פי 1.7 לנפגעות מאשר גברים.

מחקר משנת 2016 על ידי הנתונים & מכון המחקר של החברה מצא כי כעשרה מיליון אמריקאים היו קורבנות של NCP או שאוימו על ידיו. המחקר גם הצביע על כך שנשים צעירות, מיעוטים, ואלה שמזדהות כלהט”בים הן ככל הנראה קורבנות לפורנו נקמה. למעשה, DMCA.com, המספק שירותי הגנה באינטרנט, קובע כי 95% מהמקרים שהם רואים הם נשים ונערות מתבגרות.

מה אוכל לעשות בקשר לזה?

אם אתה קורבן לפורנו נקמה, ישנם חוקים שיכולים לעזור לך. מדינות רבות העבירו חקיקה שהופכת את פורנו הנקמה לפשע. בבריטניה, פורנו נקמה אינו חוקי ויכול לגרום לזמן בכלא. במדינות רבות אחרות באירופה כמו גרמניה, צרפת ודנמרק יש גם חוקים לאומיים נגד פורנו נקמה. לארה”ב אין חוק לאומי, אם כי 38 מדינות מחוקקות פורנו לנקמה. כמה מדינות אחרות שמפלילות פורנו נקמה כוללות את ישראל, יפן והפיליפינים.

באופן כללי, פורנו נקמה אינו חוקי, אם כי החוקים חדשים במקומות רבים. אם אתה יעד לפורנו נקמה, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לחקור את החוקים הלאומיים או הממלכתיים שלך. עליכם לגלות איזו חקיקה התקבלה וכיצד להמשיך. לאחר שתהיה ברורה לגבי החוקים, אתה יכול לדבר עם אכיפת החוק המקומית. לחלופין, אתה יכול לדבר עם עורך דין כדי לקבל עצות כיצד להמשיך. אם אתה גר בארצות הברית, אפשרות אחרת היא להתקשר למוקד המשבר של יוזמת הזכויות בסייבר אם אתה זקוק לעזרה או ייעוץ.

כיצד להסיר את התוכן

לוגו CCRI

אף על פי שהרשויות המקומיות יכולות לעזור להעמיד לדין מבצעי נקמה, הם לרוב אינם מסוגלים להוריד את התמונות בפועל. הסרת התוכן היא בדרך כלל סוגיה נוספת שעליך לטפל בה.

כדי להתחיל, ערוך חיפוש מקוון ואתר כמה עותקים רבים מהתוכן שאתה יכול. נסה לקבוע היכן הוא הופיע לראשונה והסר אותו מאתר זה תחילה, ואז עבר לאתרים האחרים. חשוב לבצע את הצעדים האלה ללא דיחוי, מכיוון שככל שהתוכן מתארך זמן רב יותר, כך סביר שהוא יועתק לאתרים אחרים ורשתות חברתיות אחרות..

כדי להסיר את התמונה, עליך לדווח עליה לפלטפורמה שהיא נמצאת עליה. זה כולל את כל רשתות המדיה החברתית: גוגל, Reddit, Snapchat ו- Tumblr. דאג להישאר רגוע כשמגישים את הבקשה ופשוט ציין את העובדות. משאב מועיל להדריך אותך בתהליך ההסרה הוא מדריך ההסרה המקוון של יוזמת הזכויות בסייבר.

אם תבחר, אתה יכול גם לשכור עורך דין או שירות הסרה שיעזור לך בתהליך ההסרה. אם תחליט להשתמש בשירות הסרה, חקור אותו בזהירות כדי לקבוע אילו פעולות הם יבצעו וכמה הם גובים. בין אם אתם שוכרים שירות או עורכים את התהליך בעצמכם, הקפידו לנקוט בפעולה במהירות האפשרית.

איך למנוע מפורנו נקמה לקרות לך

ישנם מספר צעדים שאתה יכול לנקוט כדי למנוע מפורנו נקמה לקרות לך. הנה כמה מהדברים היעילים ביותר שאתה יכול לעשות:

לעולם אל תשתף תמונות אינטימיות

אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על עצמך היא לעולם לא לשתף תמונות אינטימיות עם אף אחד. גם אם אתה סומך על האדם, עדיין קיים סיכון שהוא יפרסם את התמונות באופן מקוון ללא הסכמתך. האמת היא שבן זוג או חבר הם בדרך כלל מבצע הפורנו הנקמה. אם מישהו מצלם אותך אינטימי, בקש ממנו למחוק אותה וודא שהם אכן עושים זאת. לבסוף, לעולם אל תפרסם תמונות אינטימיות של עצמך באופן מקוון.

הימנע מצילום עצמך מפורש

להגנה מרבית מפני פורנו נקמה, אל תצלם תמונות עצמכם מפורשות. אם לא תרצה שמשפחה, חברים או מעסיקים יראו את התמונה, עדיף שלא לצלם אותה. גם אם אינכם מתכוונים לשתף את התמונות, הם עדיין יכולים בסופו של דבר בידיים הלא נכונות. הפרות נתונים נפוצות בימינו, וההאקרים יכולים לגנוב את התמונות הפרטיות של האנשים ולהפיץ אותם. זה קורה לרוב לסלבריטאים, אבל זה יכול לקרות לכל אחד. כמו כן, זכור כי ניתן לחבר כל מכשיר עם מצלמה לאינטרנט.

שנה את התמונות שלך כדי להגן על זהותך

אם בחרת לצלם תמונות עצמך של עצמך, שנה אותן כדי להסתיר את זהותך. עדיף לא לכלול את הפנים שלך, או לטשטש את הפנים שלך כדי שאף אחד לא יוכל לזהות אותך. עדיף לטשטש גם את הרקע. כבה גם את כל אפשרויות התיוג הגיאוגרפי במכשירים שלך. ישנם יישומים רבים שיכולים לעזור לך להגן על זהותך, ועליך לנצל אותם.

שוחח עם ילדיך על הסיכונים הכרוכים בסביבת הפרעה

אם יש לכם ילדים, חשוב לדבר איתם על הסיכונים לשיתוף תמונות אינטימיות של עצמם. למרות שזה יכול להיות נושא לא נוח, ילדיכם צריכים להבין את הסכנות הכרוכות בכך. עליהם להיות מודעים לכך שניתן להשתמש בתמונות שהם משתפים ללא הסכמתם.

היה מודע לסביבתך

שימו לב לסביבתכם, במיוחד אם אתם במועדון, מסיבה או אירוע ציבורי. בחלק מהאירועים הללו יש צלמים, וכל תמונה שהם מצלמים עלולה להופיע ברשת. התרחק מהצלמים האלה אם אתה לא רוצה שזה יקרה. מעל לכל, אל תיתן לאף אחד לצלם אותך בעמדה מתפשרת.

מחשבות אחרונות

פורנו נקמה הוא טרנד מסוכן שהופך ונפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות. זה יכול לקרות לכל אחד, אבל הקורבנות הנפוצים ביותר הם נשים צעירות. למרות שיש חקיקה נגד פורנו נקמה, הוא עדיין מתפתח ואינו קיים בכל מקום. ואפילו כאשר מבצעים את הדין נגד מבצעי העבירה, המצוקה הפסיכולוגית של הקורבן עשויה להימשך שנים.

אי הצילום האינטימי של עצמך הוא ללא ספק ההגנה הטובה ביותר נגד פורנו נקמה. על ידי נקיטת כמה אמצעי זהירות בסיסיים, אתה יכול להפחית במידה ניכרת את הסיכוי לפורנו נקמה יקרה לך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map